התייעצות ילדה בת שנתיים וחצי - לא יושבת רגוע

le

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ילדה בת שנתיים וחצי - חכמה, מתנהגת יפה(אוהבת לעשות גם שטויות אבל בגבול הנורמה) וקולטת את כל מה שלומדים במעון
הגננת אומרת שהיא יושבת לא רגוע
לדוג' - בריכוז קצר היא משנה תנוחה לפחות 10 פעמיים
בארוחת צהרים - יושבת על הכיסא באיזה תנוחה הזויה וזזה הרבה

יש מה לדאוג? לטפל?
אם זה מצביע על משהו אני מעדיפה לטפל עכשיו מאשר לחכות לגיל גדול יותר (ולגן שם לגננת זה יותר יפריע)

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אין מה לטפל רק בגיל 4 אפשר לאבחן חלקי ומגיל 6 ישנו טיפול מה הלחץ תנו לילד לגדול ובעיקר להסביר כל דבר ולתת גבולות מגיל זה ,גבולות והבר על הנעשה או עתיד להעשות מרגיע וממקד את הילדה כדאי לאמר לפני כל דבר לדוג' היום ניסע לסבתא יהיה לך כיף וכו כדאי להסביר לילדה פעם אחר פעם שיושבים יפה,אמר לי מומחה גדול מה אתם רוצים מהקטנים האלה הם כמו עולה חדש שאינו יודע חוקים וסדר של המדינה ובגיל זה הילד רוכש התנהגות נכונה ברגע שיובר לו באיזה אופן עליו להתנהג בודאי ביל שלוש היא תהיה יותר מיושבת זה מאד אופייני לגיל שהם עדיין לא מיושבים דיו בהצלחה! אל תמהרי לבחון כי ישנם טעויות חריגות שמדביקים לילד תויות אז לא יוצאים מזה וכן הילד מרגיש שאנחנו לחוצים גבולות רוכשים ע'י חזרה ויישום עקביים.

le

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
את בהחלט צודקת!
תודה על התגובה
אבל עדין אם זה משהו ממשי, אני מעדיפה לטפל מוקדם כמו שכתבתי
הגננת אומרת שהיא כן רואה משהו חריג ביחס לילדים אחרים בקבוצה)
הגננת חושבת על כיוון של וויסות תחושתי
משהו מכיר את הנושא? טיפול? בגיל הזה?

le

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בבית אין לי כ"כ למי להשוות (יש רק עוד תינוקת)
אני גם לא מצפה ממנה לשבת

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ילדה בת שנתיים וחצי - חכמה, מתנהגת יפה(אוהבת לעשות גם שטויות אבל בגבול הנורמה) וקולטת את כל מה שלומדים במעון
הגננת אומרת שהיא יושבת לא רגוע
לדוג' - בריכוז קצר היא משנה תנוחה לפחות 10 פעמיים
בארוחת צהרים - יושבת על הכיסא באיזה תנוחה הזויה וזזה הרבה

יש מה לדאוג? לטפל?
אם זה מצביע על משהו אני מעדיפה לטפל עכשיו מאשר לחכות לגיל גדול יותר (ולגן שם לגננת זה יותר יפריע)
ילדה בגיל כזה עוד לא אמורה לשבת הרבה, במיוחד אם היא מעט שובבה. יש להמתין

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אין מה לטפל רק בגיל 4 אפשר לאבחן חלקי ומגיל 6 ישנו טיפול מה הלחץ תנו לילד לגדול ובעיקר להסביר כל דבר ולתת גבולות מגיל זה ,גבולות והבר על הנעשה או עתיד להעשות מרגיע וממקד את הילדה כדאי לאמר לפני כל דבר לדוג' היום ניסע לסבתא יהיה לך כיף וכו כדאי להסביר לילדה פעם אחר פעם שיושבים יפה,אמר לי מומחה גדול מה אתם רוצים מהקטנים האלה הם כמו עולה חדש שאינו יודע חוקים וסדר של המדינה ובגיל זה הילד רוכש התנהגות נכונה ברגע שיובר לו באיזה אופן עליו להתנהג בודאי ביל שלוש היא תהיה יותר מיושבת זה מאד אופייני לגיל שהם עדיין לא מיושבים דיו בהצלחה! אל תמהרי לבחון כי ישנם טעויות חריגות שמדביקים לילד תויות אז לא יוצאים מזה וכן הילד מרגיש שאנחנו לחוצים גבולות רוכשים ע'י חזרה ויישום עקביים.
טעות גדולה מאד.
יש מה לטפל!!!!!
בריפוי בעיסוק מתמחים בדיוק בזה.

למשל:
לומדים לייצר רצף על ידי השחלת מתכונת,
לומדים איך להנגיש לילד הוראות כדי שיצליח לבצע אותם,
ועוד ועוד.

le

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נתחיל מזה שהגננת אישה מדהימה, ולא באה בקטע של תלונה, ממש לא.היא גם לא באה לומר שמפריעה לה
רק אומרת שביחס לשאר הילדים בקבוצה (10) ובקבוצות האחרות (עוד 22) זה נראה לה חריג.

אני חשבתי כן לבדוק את הנושא, מקסימום לשמוע שהכל בסדר
אבל אני לא כ"כ יודעת מה לבדוק, למי פונים וכו'
אשמח לשמוע אם משהו התנסה בעבר/ מכיר פתרון...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נתחיל מזה שהגננת אישה מדהימה, ולא באה בקטע של תלונה, ממש לא.היא גם לא באה לומר שמפריעה לה
רק אומרת שביחס לשאר הילדים בקבוצה (10) ובקבוצות האחרות (עוד 22) זה נראה לה חריג.

אני חשבתי כן לבדוק את הנושא, מקסימום לשמוע שהכל בסדר
אבל אני לא כ"כ יודעת מה לבדוק, למי פונים וכו'
אשמח לשמוע אם משהו התנסה בעבר/ מכיר פתרון...
אז מתחילים מריפוי בעיסוק. זאת הכתובת.

פרידא

משתמש מקצוען
הבן שלי בדיוק אותו הדבר. זז כל הזמן. לא יושב נורמלי בכסא - כל הזמן בתנועה. התברר שאכן יש לו בעיה בוויסות תחושתי (בהצטרף עם עוד דברים חריגים - אוהב מאד לשכב על הריצפה. נוגע בכל דבר). טופל בריפוי בעיסוק.

le

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הבן שלי בדיוק אותו הדבר. זז כל הזמן. לא יושב נורמלי בכסא - כל הזמן בתנועה. התברר שאכן יש לו בעיה בוויסות תחושתי (בהצטרף עם עוד דברים חריגים - אוהב מאד לשכב על הריצפה. נוגע בכל דבר). טופל בריפוי בעיסוק.
באיזה גיל התחלתם טיפול? מה התהליך?

תודה לכל העונים

סוניה

משתמש מקצוען
הייתי גננת לגיל הזה,
לא נראה לי משמעותי כל כך.
התיאור היה אופייני ל10 מתוך 12 ילדים בקבוצה.
יעבור עם הגיל.....

פרידא

משתמש מקצוען
באיזה גיל התחלתם טיפול? מה התהליך?

תודה לכל העונים
רק בגיל 6 "נפל לי האסימון" אחרי שאמא שלי העירה את תשומת ליבי שהוא זז כל הזמן. שאלתי את הרופאת ילדים והיא הפנתה אותי לריפוי בעיסוק.
(האמת הילד כ"כ נהנה שם שחשבתי שאני צריכה לקחת לשם את כל הילדים...)

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לדעתי, עד גיל 5 אם זה לא מפריע לגננות זה יכול לעבור חלק.
סביב גיל 5 - כשזה מתחיל להפריע בריכוז בגן חובה (כולל תפילה ואוכל זה 3/4 שעה ) וביום יום - שווה לפנות לאבחון בהתפתחות הילד.
אם הכיוון הוא קשב וריכוז , יש שיטות מאד טובות להדרכת הורים בשיטת POET , או בשיטות דומות שמתמקדות על ניהול התנהגות.
ואפשר לקבל דרך מרפאות בעיסוק בקופה. אפשר גם לפנות לריפוי בעיסוק לילד עצמו ,
יש מה לעשות וכדאי להיות מוכנים לכיתה א'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  37  פעמים

לוח מודעות

למעלה