ילדה איטית

ronron

משתמש רשום
יש לי ילדה בת 10 שמתנהלת באיטיות.
מתלבשת לאט, עושה שיעורים לאט, מסיימת להעתיק אחרונה מהלוח וכו'

זה לא משהו קיצוני, אבל היא כן מקבלת על זה הערות מחברות ומהמורה.

איך אפשר לעזור לה כדי שתלמד להתנהל יותר בזריזות?
אני מתכוונת גם לעזרה מקצועית וגם לעזרה/הכוונה בבית.

חבל לי בשבילה כי ככל שגדלים יש יותר מטלות, שיעורים, מבחנים,
בפרט שהיא הבכורה בבית ועזרתה נחוצה.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא לכל אחד מתאים להיתנהל בזריזות. אולי היא יסודית מאד? דחיפה בכיוון הזה יכול לגרום לה להיתנהל פחות טוב, לא יותר.

מה שכן, אפשר לתרגל זריזות בנושאים שהם לא קריטים, וזה ישפיע. לדוגמה - משחקים שדורשים זריזות (קלפים וכד).

עוד כיוון יכול להיות תחרויות מתחום של משימות בבית - מי מחזיר 10 דברים למקום הכי מהר? דברים פשוטים, שביצוע שלו קל, ולכן היא תוכל להשקיע במהירות ולא באופן הביצוע. בצורה חויתית, וכמובן לא להגיד לה מה המטרה שלה...

תחמיאי לה על אופן הביצוע כשהיא לוקחת זמן, אך אך כשהיא כן הזדרזה, תראי לה ששמת לב - ואו חמודה, איזה מהר הבאת לי את המגבונים שההיתי צריכה בדחיפות.

מלינקה

משתמש פעיל
גם לי היתה בעיה דומה עם ילדה
המליצו לי על שחיה
באמת מאוד השתפרה - אבל לכי תדעי אם זה בגלל זה
יכול להיות שפשוט גדלה

חיה יוכבד

משתמש פעיל
שלו' לך ,

ראישית , זו בענ"ד מתנה , מראה על יסודיות .

מה שהייתי עושה קונה לה שעון דיגטלי , ואומרת לה מטלה ומתי היא צריכה לסיימה .

וכך היא מתרגלת לעבוד ע"פ קצב ותיקתוק .

את צודקת ! החיים לא נותנים לנו רשות לחלום ....

בהצלחה סיע"ד

מישהי אחת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
גם לי יש ילדה כזו,עכשיו בת 7 בכיתה א' ,לי זה בעיקר מפריע בשיעורי בית שלוקח לה הממממון זמן עד שהיא מביאה את הילקוט ומתיישבת לשולחן ומתחילה לכתוב,
חשבתי לאחרונה לקנות לה שעון חול שנראה לי יוכל מאוד לסייע לה להריץ את הקצב. מישהי יודעת אולי איפה אפשר להשיג שעון כזה?

ronron

משתמש רשום
תודה לכולם על התגובות!

היא באמת יסודית.

גם לי היתה בעיה דומה עם ילדה
המליצו לי על שחיה
באמת מאוד השתפרה - אבל לכי תדעי אם זה בגלל זה
יכול להיות שפשוט גדלה

בת כמה הבת שלך היתה?
הבת שלי עכשיו בחוג שחיה, ומתקדמת די לאט (היא בעצמה די מתוסכלת מזה שבנות הקבוצה עקפו אותה... )

אני חושבת שהתנהלות איטית מטופלת ע"י מרפאה בעיסוק, וששווה לטפל בנושא הזה בצורה יסודית ומקצועית.

אני באמת מנסה לברר על עזרה מקצועית,
את מכירה מרפאה בעיסוק?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מכירה רק ממרפאת התפתחות הילד של קופת החולים.

אולי שווה לך לפנות למרפאה בקופת החולים שלך ולנסות לשאול טלפונית את המרפאה בעיסוק האם ומתי נראה לה שאטיות זקוקה לטיפול.

שלושה

משתמש חדש
אם מדובר באטיות בכל התחומים כולל זמן תגובה, חשיבה וכו' כדאי מאוד לטפל בתרגולי מח
יש משחקי מחשב לזמן תגובה
ניתן לעבוד על בצוע 2 פעולות בו זמנית וכך משפרת יכולות המח

מלינקה

משתמש פעיל
.

בת כמה הבת שלך היתה?
הבת שלי עכשיו בחוג שחיה, ומתקדמת די לאט (היא בעצמה די מתוסכלת מזה שבנות הקבוצה עקפו אותה... )

יותר גדולה- רק בערך בגיל 12-13 הרגשתי שהתגברה על זה
עדין היא טיפוס מאוד יסודי ואיטי שעלול לגרום חיכוכים (אני טיפוס מהיר וחותך...) אבל אני משתדלת להדגיש את הצדדים היפים שלה- המון סבלנות לאחים הקטנים, כשהיא מנקה משהו זה יסודי עד הסוף,
עדין יש קטעים שזה ממש מאתגר כמו התארגנות לשינה וכד' (היום היא כבר יותר גדולה)

זהבוש

משתמש מקצוען
אם מדובר באטיות בכל התחומים כולל זמן תגובה, חשיבה וכו' כדאי מאוד לטפל בתרגולי מח
יש משחקי מחשב לזמן תגובה
ניתן לעבוד על בצוע 2 פעולות בו זמנית וכך משפרת יכולות המח
בדיוק!!!!
השיטה של שולי שרייבר- נוירודינאמיקה. (תירגולים לפיתוח מח) מאד מוכיחה את עצמה
שווה לנסות.
(אגב, שמעתי שאחד הסימפטומים לבעיות ריכוז - זה "בטריה" חלשה של הילד.. תבדקי גם את זה!)

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
בדיוק!!!!
השיטה של שולי שרייבר- נוירודינאמיקה. (תירגולים לפיתוח מח) מאד מוכיחה את עצמה
שווה לנסות.
(אגב, שמעתי שאחד הסימפטומים לבעיות ריכוז - זה "בטריה" חלשה של הילד.. תבדקי גם את זה!)
אפשר עוד פרטים על הנוירודינאמיקה הזה? איך השיטה עובדת? זה משהו שעושים בבית או צריל ללכת אליה לטפל?

זהבוש

משתמש מקצוען
ז
אפשר עוד פרטים על הנוירודינאמיקה הזה? איך השיטה עובדת? זה משהו שעושים בבית או צריל ללכת אליה לטפל?
זו שיטה שמסיעת לשינוי עצבי (מוחי) באמצעות הצבת אתגרי חשיבה למוח.
שולי שרייבר מאבחנת את הילדה (200 ש"ח) ואז מאתרת את הצריך טיפול. היא נותנת תרגילים מתאימים או שולחת למורה המתמחית בתחום
מנסיון אישי עם ביתי- היתה הצלחה ב"ה

cyp

משתמש מקצוען
לא מאמינה בזה, אין ילדה בריאה שהיא איטית היא פשוט בוחרת להיות איטית תראי אותה כזריזה והיא תהיה זריזה,, יש לי שאלה, כשיש טיול או שהיא רוצה להספיק משהו שכיף לה היא גם איטית? אפילו במחיר הפסד או שאולי אז פתאום היא מזדרזת?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא קראתי את כל האשכול ויתכן שכבר כתבו מעלי.
אבל- התנהלות איטית עלולה להצביע על צורך בריפוי בעיסוק.
אז נכון שחשוב להיות יסודיים, אבל כאן זה לא נשמע ענין של יסודיות. חבל שהיא תמיד תהיה האיטית. בריפוי בעיסוק היא תקבל את הכלים הראויים שיסייעו לה להגיע להישגים מהירים יותר.

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אחד התחומים שמנתח מבדק הקשב הממוחשב MOXO הוא התזמון.
אני כל פעם לומדת מחדש על המטופלים/ מטופלות ועל קצב ואופן העבודה שלהם, ויפה לראות זאת בהלימה או בהנגדה לשאלונים אותם ממלאים.
כשמתקבלים דיווחים על קצב ביצוע/ עיבוד/ שליפה/ איטי אני ממליצה לבדוק את הקשב בדרך זו.
ההמלצה לפניה לריפוי בעיסוק מצוינת אם יש בעיה בהתארגנות ואם נשללו קשיים אחרים [כמו קשב, רגשי, ] ויש חשד לסרבול מוטורי או אחר.
בכל אופן , המוח גמיש ותרגול בלי לחץ כמו גם קבלה [לאחר בדיקה]ייטיבו עם ההרגשה
ולקינוח, אין כמו סיפורם של הצב והארנב.
בהצלחה!!!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
העשרה אינסטרומנטלית מאד יכולה לעזור.
זהו תרגילי מח לתפיסת המציאות.
יותר מירכוז , יותר פוקוס
התארגנות נכונה

ronron

משתמש רשום
לא קראתי את כל האשכול ויתכן שכבר כתבו מעלי.
אבל- התנהלות איטית עלולה להצביע על צורך בריפוי בעיסוק.
אז נכון שחשוב להיות יסודיים, אבל כאן זה לא נשמע ענין של יסודיות. חבל שהיא תמיד תהיה האיטית. בריפוי בעיסוק היא תקבל את הכלים הראויים שיסייעו לה להגיע להישגים מהירים יותר.

נו, אני מחפשת מרפאה בעיסוק שתוכל לעזור לה,

את מכירה משהי?

פלא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
כשהיא חייבת להספיק היא גם איטית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה