ייעוץ מהמומחים> מהירויות שונות לזיכרונות במחשב נייח

banana

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שלום,
קניתי מחשב עם 4 סלוטים של זיכרון GB16
Corsair Vengance LPX Red DDR4 2400Mhz CL14
סך הכל 64 ג'יגה

בגלל תקלה שהיו לי ב-2 היבואן החליף לי לזיכרונות במהירות גבוהה יותר של 3000Mhz כי לא היה לו במלאי במהירות שאני קניתי. הטכנאי אמר לי שהוא הוריד את התדר שלהם למהירות 2400 Mhz.

כרגע יש 2 זיכרונות של 2400Mhz ו2 זיכרונות של 3000Mhz שעברו XMP ל2400Mhz.

השאלה שלי האם זה לא מתכון לבעיות ולחוסר יציבות של המערכת? האם להתעקש שיחליף לי לזיכרונות כמו שהיו לי? או שכבר כדאי לי להוסיף כסף ושיביא לי את הכל במהירות 3000Mhz?

אשמח לעזרתכם
תודה רבה

bris

משתמש סופר מקצוען
בעיקרון, היום , אין בעיה לערבב שני סוגים שונים , אם המהירות מכוונת למכנה המשותף הנמוך בדכ זה יעבוד בלי שום בעיה.
הוא לא היה צריך להגדיר ידנית זה אמור היה להיות אוטומטית.

לגבי השאלה אם שווה להשקיע בזכרונות מהירים יותר ,
מאוד תלוי מה בדיוק את עושה במחשב ואיזה מעבד יש לך ,
במעבדי אינטל (להבדיל מ RYZEN) הפער בביצועים די נמוך , אולי 1-2 אחוז גג.

אבל מצד שני גם הפער במחיר הוא ממש קטן , אולי 20-30 שח לכל 8G, אז כן הייתי ממליץ לשדרג גם את הישנים.
אם הוא מנסה לגרזן הרבה כסף על ההפרש תשארי ככה.

banana

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עושה גרפיקה כבדה ועריכת וידיאו כולל תלת,
המעבד שלי הוא רייזן

תודה

bris

משתמש סופר מקצוען
אני שמח שיש עוד מעריצים של RYZEN כאן

בכל אופן אם זה RYZEN הייתי משקיע את הכמה שקלים , זה כדאי .
ההפרש לא אמור להיות משמעותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה