ייעוץ ללימודי עימוד

פייגי לוי

משתמש רשום
מה כדאי ללמוד: אינדיזיין או תג?
האם יש ביקוש בתחום? ומה רמת השכר?
תודה מראש לכל המגיבים/ות!

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
גם וגם.
האם יש ביקוש בתחום?
יש.
מה רמת השכר?
זה בדיוק כמו לשאול מה רמת השכר של גרפיקאי/ת.
בבקשה

עימוד תורני

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
תוכנת תג מיועדת לספרים תורניים בכלל, ולרב טקסט בעיקר.
אינדיזיין מיועדת לכל השאר.
אני באופן אישי מעדיף את אינדיזיין ומצליח לתמרן איתה גם בדברים שלא ממש הייעוד שלה לעשות.
בפרט שהיא רק הולכת ומשתפרת.
לאחרונה רכשנו את התוסף של הרב טקסט לאינדיזיין מבית "ניוגראף" ובימים הקרובים אתחיל לעמד איתה ספר משניות - רב טקסט. בשבילי זה יותר קל מאשר תג

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האם יש ביקוש בתחום? ומה רמת השכר?
השאלה הנכונה היא מה עדיף ללמוד קודם...;)
כי השילוב המנצח הוא עבודה ב-2 התוכנות,
תג - לעימוד הרציף, ובעיקר לספרי קודש אך לא רק
ואינדיזיין - לעיצוב ולגרפיקה

יש לקחת בחשבון שאינדיזיין יותר קלה ללימוד והבנה
ותג לא מתאימה לכל אחד/ת,
מה שכן, בתוכנת תג - השיעורים שמקבלים עם קניית התוכנה בהחלט לא מספקים וחייבים תגבור נוסף.

רמת השכר, כמו שענו כבר, די משתנה וקשורה בעיקר לרמת הנסיון וכמות הלקוחות.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אחרי אינספור ניסיונות להפוך את אינד' לברת ביצוע עימוד מורכב, אמרתי נואש.
לדאבוני הרב, תג הרבה יותר מדויקת ברמת היישור (בעיקר בשני טורים), וכמובן יותר מהירה.
לעמד שני טורים באינד' עם כותרות מתפרשות (ספאן) כמעט בלתי אפשרי בגלל האיטיות, ומאחר ואין דיוק מושלם ברמת היישור האנכי, צריך להתערב בצורה ידנית, מה שגורר תיסכולים מחמת האיטיות.

ברם, בקשר ליישור האנכי, אמור לצאת הסקריפט של מנהל הפורום, ר' יהודה, ממש בימים הקרובים... נכון?:rolleyes:

כוכב עולה

עיצוב | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לדאבוני הרב, תג הרבה יותר מדויקת ברמת היישור (בעיקר בשני טורים), וכמובן יותר מהירה.
לעמד שני טורים באינד' עם כותרות מתפרשות (ספאן) כמעט בלתי אפשרי בגלל האיטיות, ומאחר ואין דיוק מושלם ברמת היישור האנכי, צריך להתערב בצורה ידנית, מה שגורר תיסכולים מחמת האיטיות.

ברם, בקשר ליישור האנכי, אמור לצאת הסקריפט של מנהל הפורום, ר' יהודה, ממש בימים הקרובים... נכון?:rolleyes:
ר' צח
ממש ימות המשיח לשמוע ממך מחמאות על תג;)

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני באופן אישי מעדיף את אינדיזיין ומצליח לתמרן איתה גם בדברים שלא ממש הייעוד שלה לעשות.
בפרט שהיא רק הולכת ומשתפרת.
לאחרונה רכשנו את התוסף של הרב טקסט לאינדיזיין מבית "ניוגראף" ובימים הקרובים אתחיל לעמד איתה ספר משניות - רב טקסט. בשבילי זה יותר קל מאשר תג
בקיצור, מחלוקות אחרונים...
השאלה הנכונה היא מה עדיף ללמוד קודם...;)
כי השילוב המנצח הוא עבודה ב-2 התוכנות,
תג - לעימוד הרציף, ובעיקר לספרי קודש אך לא רק
ואינדיזיין - לעיצוב ולגרפיקה
מדוע צריך שתי התוכנות, מה רע להתמקד רק בעימוד ולהשאיר העיצוב והגרפיקה למישהו אחר, וגם למעשה אני רואה רוב רובם של ספרים יש חלוקה בין הגרפיקה ועיצוב לעימוד.
בודאי מי שיכול ויש לו זמן והוא מוכשר ויש לו חוש לזה, מה טוב ומה נעים (הוא גם יכול ללמוד בכלל עיצוב בפוטו שופ ואילוסטרטר), אולם מבחינת המקצוע אין שייכות בין שני אלו, ומבחינת העבודה בשוק ג"כ אין שייכות בין שני אלו.

כוכב עולה

עיצוב | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מדוע צריך שתי התוכנות, מה רע להתמקד רק בעימוד ולהשאיר העיצוב והגרפיקה למישהו אחר, וגם למעשה אני רואה רוב רובם של ספרים יש חלוקה בין הגרפיקה ועיצוב לעימוד.
בודאי מי שיכול ויש לו זמן והוא מוכשר ויש לו חוש לזה, מה טוב ומה נעים (הוא גם יכול ללמוד בכלל עיצוב בפוטו שופ ואילוסטרטר), אולם מבחינת המקצוע אין שייכות בין שני אלו, ומבחינת העבודה בשוק ג"כ אין שייכות בין שני אלו.
נכון שמבחינת המקצוע אין שייכות
אבל מבחינת העבודה יש ויש
להכניס תמונות בקובץ, עימוד מעוטר וכו' וכדו' אין אפשרות לעשות בתג באופן מהיר ויעיל
את זה עושים באינדיזיין
ולכן צריך את שתי התוכנות

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אולם מבחינת המקצוע אין שייכות בין שני אלו, ומבחינת העבודה בשוק ג"כ אין שייכות בין שני אלו.
עם המשפט הזה אני לא מסכים בכלל !
מבחינת העבודה בשוק יש שייכות מלאה בין שני התוכנות שיש ספרים שאפשר לעשות רק בתג ויש ספרים שאפשר רק באינדיזיין ויש ספרים שאפשר לעשות אותם רק בשילוב שתי התוכנות
למשל החוברות 'ותן חלקנו' של מאורות הדף היומי שמעמד אותם ידידנו ר' שמואל ברגר (שאגב היה המורה שלי בתג)
שהטקסט עצמו עומד בתג (רב טקסט) וכל המסגרת בצבע באינדי'.
אם היו מעבירים את הקובץ הזה לגרפיקאית אחרת, היה לוקח הרבה זמן להסביר מה לעשות בדיוק.
כך כשזה אותו מעמד, הוא מחליט וידוע מה לעשות והעסק רץ

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
עם המשפט הזה אני לא מסכים בכלל !
מבחינת העבודה בשוק יש שייכות מלאה בין שני התוכנות שיש ספרים שאפשר לעשות רק בתג ויש ספרים שאפשר רק באינדיזיין ויש ספרים שאפשר לעשות אותם רק בשילוב שתי התוכנות
למשל החוברות 'ותן חלקנו' של מאורות הדף היומי שמעמד אותם ידידנו ר' שמואל ברגר (שאגב היה המורה שלי בתג)
שהטקסט עצמו עומד בתג (רב טקסט) וכל המסגרת בצבע באינדי'.
אם היו מעבירים את הקובץ הזה לגרפיקאית אחרת, היה לוקח הרבה זמן להסביר מה לעשות בדיוק.
כך כשזה אותו מעמד, הוא מחליט וידוע מה לעשות והעסק רץ
ברור, ואין שום ספק, שמי שיודע שני התוכנות יש לו פלוס עצום ופתוח לפניו הרבה יותר אופציות עבודה. אבל תודה לי, שלא כל מעמד (במיוחד מתחיל) צריך לדעת לעמד חוברת ותן חלקנו.
ובכן, לא נראה לי שנכון לענות תשובה לשואל, שצריך ללמוד שניהם, שכדי לעמד הרבה מאד ספרים אין צריך לדעת יותר מתג, ויכול להתפרנס בכבוד בעזהשי"ת. ובד בבד כדאי מאד במשך הזמן ללמוד גם את אינדיזיין, כי החוט הכפול לא במהרה ינתק בעזהשי"ת.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@שיקול דעת אני עצמי בטקסטים פשוטים מעדיף את אינדיזיין יותר פשוט וקל מאשר להכניס קודים לטקסט פשוט (לא שני טורים)
רק מההערות והלאה אני מעמד בתג

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
@שיקול דעת אני עצמי בטקסטים פשוטים מעדיף את אינדיזיין יותר פשוט וקל מאשר להכניס קודים לטקסט פשוט (לא שני טורים)
רק מההערות והלאה אני מעמד בתג
כשאתה יודע כבר את שתי התוכנות, בידך לבחור בדיוק הדרך הקלה ביותר בשבילך, מה שלא נכון במקרה שבאים להתייעץ איזה תוכנה ללמוד.

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ר' צח
ממש ימות המשיח לשמוע ממך מחמאות על תג;)

חחח אכן נתפסתי על חם. שלא תבין לא נכון - אני עדיין קובל על תג בתחומים רבים, אבל עדיין,
יש מעלות וחסרונות בכל תכונה כשלעצמה.

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מרגלא בפומי: הפלוס היחיד שיש באינדזיין ואין בתג, זה הפלוס האדום בסוף תיבת הטקסט.

אבל זה כמובן בדרך צחות, כי יש לכל אחת מהן את הפלוסים שלה.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מיום ליום אני שם לב כמה תוכנת תג עולה על האינדזיין בעשרות מונים
ואני מעמד המון עם אינדיזיין
חוץ מטקטס אחד או טקטס עם תמונות
אינדיזין ממש לא מתקרבת לתג וכל מי שחושב אחרת שיערב לו

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ר' @ניוגראף! אני רואה שלא הגבת כאן. מעניין לשמוע חוות דעתך בנושא.

עקיבֶא.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בא נגיד ככה לעמד ספרים תורניים בלי תמונות הכי קל וכיף ונוח בתוכנת תג הוא קליל מאוד וכל עמוד הוא בנפרד שזה מעלה עצומה כי שולטים טוב ואין הפתעות כמו שיכול לקרוא באינדיזיין שאם הוספנו איזה שורה אחת ויכול כל הספר לקפוץ שלמחוזות שלא שיערנו

אבל ספר עם תמונות ועלונים אז כמובן שאין תחליף לאינדיזיין

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ואין הפתעות כמו שיכול לקרוא באינדיזיין שאם הוספנו איזה שורה אחת ויכול כל הספר לקפוץ שלמחוזות שלא שיערנו
יש לתג מעלות אחרות על אינדיזיין הרבה יותר משמעותיות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה