ייעוץ לבחירת בונה אתרים

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
חוזה נשמע מאד מפחיד ללקוחות. אני שולחת תנאי עבודה, שהלקוח צריך להחזיר באימייל חוזר עם אישור בכתב שהוא מאשר את התנאים וזה כולל תשלום של מקדמה מראש.
ככה זה פחות מפחיד ללקוח.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י wmw;966804:
לחתום חוזה עם לקוח שלא מבין באתרים, שווה כקליפת השום.

אם הלקוח לא מבין מהם מרכיבי אתר, איך אמורה להיות מערכת ניהול, וכו'
חבל על ההשקעה בניסוח החוזה

כבר כתבתי כאן על לקוח שחתם חוזה לבניית "מנוע חיפוש" בעשרות אלפי דולרים.
מי בדיוק יגדיר מה נקרא "מנוע חיפוש"???

נכתב ע"י תמנתי;966808:
חוזה נשמע מאד מפחיד ללקוחות. אני שולחת תנאי עבודה, שהלקוח צריך להחזיר באימייל חוזר עם אישור בכתב שהוא מאשר את התנאים וזה כולל תשלום של מקדמה מראש.
ככה זה פחות מפחיד ללקוח.

חברים לא שמתם לב? אנחנו מצד הלקוח!אנחנו לא יודעים באמת מזה מערכת ניהול, וכו'.
דיברנו רק על הצד של עמידה בלוח זמנים בזמן הבנייה וזמינות בזמן התמיכה.
על זה הציעו לנו לשתות מים... ובדיוק בגלל זה אנחנו חושבים שצריך חוזה קשוח.

צדיק

משתמש צעיר
נכתב ע"י studio dv.d;966734:
ההבדל בין שני החברות האלה הוא שהראשונה בונה בוורדפרס והשניה בונה בדרופל כנראה עוד משוכה שהיא צריכה ללמוד לפני שהיא מחליטה על בניית אתר.
בהחלט שניהם תותחים בתחום ושווה להתחיל ללמוד ולהבין במה את עוסקת.
האמת שהכל תלוי ברמת במורכבות שאת דורשת.
על איזה סדר גודל של אתר מדובר?[/QUO

איזה יותר טוב מבחינת אפשריות ובטיחותי

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש הרבה מערכות שבנויות וניתנות לציבור בחינם, (כמו צאט באתר, חיפוש באתר, שילוב SMS ומערכות ליצירת ניוזלייטר) והם באמת מוצלחות ויפות. מבחינת תיכנות, להקים כזה דבר לבד זה עלות אדירה, אבל אם המתכנת משתמש באפליקציה בנויה לפעמים הוא לא לוקח על זה הון ואם הוא היה יודע שהמזמין יודע שזה משהו חינמי הוא היה נותן את זה כצ'ופר או במחיר מצחיק.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י תילתן;966439:
לכל השאלות קבלת תשובות יש עניין אחד חשוב ביותר שלא הוזכר, המלצות.
מכיון שבניית אתר ותחזוקתו זה סוג של "חתונה קתולית" אל תתפתי למצגות של אתרים מעוצבים להפליא או ללשון חלקלקה של איש מכירות.
בקשי לקבל טלפונים של לקוחות רבים ככל האפשר ואל תהססי לשאול אותם שאלות קשות...מובטח לך שתופתעי, בד"כ לרעה.

בניית אתר היא מזמן כבר לא חתונה קתולית.

אם התחושה שלך, שאת חותמת על קשר עם המעצב, הבונה או המתכנת למשך שנים, תחפשי מייד חברה אחרת שתבנה את האתר.

אנחנו בונים על וורדפרס, ונראה לי שרב החבר'ה כאן בונים במערכות דומות (ג'ומלה, דרופל), שהצד השווה שבהם שהם מבוססים קוד פתוח. מה שאומר, שתמיד, תמיד ניתן ללכת למתכנת אחר, והוא יכול להמשיך את מה שכבר קיים, לתקן לשנות וכו'.

זוהי מעלתו העצומה של קוד פתוח. אין סודות. תמיד ניתן לבדוק מה המתכנת עשה, ניתן לבקר אותו, ולבדוק אותו. וניתן גם לתקו אחריו, ובעוד שנתיים ללכת למעצב אחר, לשלם לו כמה לירות, ויש עיצוב חדש לאתר. אין צורך לבנות מחדש.

לכן, אחזור על המלצתי.
אם את מבינה מהמתכנת שכל שינוי באתר את צריכה אותו, חפשי מייד מישהו אחר.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י צדיק;967053:
נכתב ע"י studio dv.d;966734:
ההבדל בין שני החברות האלה הוא שהראשונה בונה בוורדפרס והשניה בונה בדרופל כנראה עוד משוכה שהיא צריכה ללמוד לפני שהיא מחליטה על בניית אתר.
בהחלט שניהם תותחים בתחום ושווה להתחיל ללמוד ולהבין במה את עוסקת.
האמת שהכל תלוי ברמת במורכבות שאת דורשת.
על איזה סדר גודל של אתר מדובר?[/QUO

איזה יותר טוב מבחינת אפשריות ובטיחותי

שתיהם טובים. שתיהם בטיחותיים.

ההבדל ביניהם, שיש הרבה יותר מפתחי וורדפרס, מאשר מתכנתי דרופל.
מה גם, שניהול האתר ע"י הלקוח, יהיה פשוט יותר במערכת מבוססת וורדפרס, מאשר בדרופל.

מפתחי דרופל אוהבים לטעון, שאתרים מידי מורכבים לא ניתן לפתח בוורדפרס. אני אישית לא מכיר את דרופל, אבל לא נראה לי שיש איזו מגבלה בוורדפרס.

תמיד ניתן להיכנס לתוך הקוד, לגשת ישר למסד הנתונים, ולסדר את מה שרוצים. גם בוורדפרס.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
היי, לא ברחתי.
היתה תקלה בהוט כמעט שבוע לא היה קו ולא תשתית.
לא זה הנושא.
ראשית תודה לכל המשיבים שהכנסתם אותי לענינים.
ותודה לאלו ששלחו באישי ובמייל.
אני כרגע בבירורים מקיפים.

רק עוד שאלה, לא הבנתי מה ההבדל בין וורדפס לדרופל.
תודה!!

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וורדפרס ודרופל למשתמש הפשוט אין הבדל ביניהם.
ההבדלים הם לנו לבוני האתרים.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
איפה ג'ומלה בכל הסיפור הזה ?
היא לא ברמה של ו"פ וד"פ ?

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מה ההבדל בין הדומיינים למינהם?
זה משנה עם זה co.il או org.il או net ?

ולגבי השרת מה מומלץ?
האם לקנות מחברה ידועה כמו:http://www.raid.co.il/
או שמספיק לרכוש דרך בונה אתרים שקנה כמות גדולה כדי למכור ללקוחות?

mat

------- Magicode -------
נכתב ע"י דני;968360:
מה ההבדל בין הדומיינים למינהם?
זה משנה עם זה co.il או org.il או net ?

מבחינה טכנית זה לא משנה כלום.

מבחינה סמנטית יש בזה עניין.
http://he.wikipedia.org/wiki/סיומת_אינטרנט

נכתב ע"י דני;968360:
ולגבי השרת מה מומלץ?
האם לקנות מחברה ידועה כמו:http://www.raid.co.il/
או שמספיק לרכוש דרך בונה אתרים שקנה כמות גדולה כדי למכור ללקוחות?

תלוי מה תוכן האתר וכמה הצפי של כניסות ביום.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לגבי וורדפרס/דרופל, לדעתי יש הבדל לבעל האתר.
קהילת מפתחי הוורדפרס גדולה בהרבה, שוק התוספים של וורדפרס מפותח יותר, ובחירה בוורדפרס כתשתית, תהיה יותר הגיונית ויותר כלכלית באתרים בעלי צרכים סטנדרטיים.

לגבי איכסון, כמו שאמרו, זה תלוי מה היקף התנועה הצפוי באתר, סוג התכנים וכמות התוכן.

בכלל, כל השאלות והבירורים יישארו באוויר, כי אין תשובות חד-משמעיות לשאלות כלליות.
אם אתם מנסים להפיק תועלת כלשהי מההתייעצות הפומבית, כדאי לפרט קצת לגבי האתר שאתם מעוניינים להקים, כדי שיהיה אפשר לתת לכם המלצות ספציפיות.

ההמלצות לאתר פורטפוליו קטן עשויות להיות שונות מההמלצות לאתר מכירות גדול.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י Shia;968759:
לגבי וורדפרס/דרופל, לדעתי יש הבדל לבעל האתר.
קהילת מפתחי הוורדפרס גדולה בהרבה, שוק התוספים של וורדפרס מפותח יותר, ובחירה בוורדפרס כתשתית, תהיה יותר הגיונית ויותר כלכלית באתרים בעלי צרכים סטנדרטיים.

לגבי איכסון, כמו שאמרו, זה תלוי מה היקף התנועה הצפוי באתר, סוג התכנים וכמות התוכן.

בכלל, כל השאלות והבירורים יישארו באוויר, כי אין תשובות חד-משמעיות לשאלות כלליות.
אם אתם מנסים להפיק תועלת כלשהי מההתייעצות הפומבית, כדאי לפרט קצת לגבי האתר שאתם מעוניינים להקים, כדי שיהיה אפשר לתת לכם המלצות ספציפיות.

ההמלצות לאתר פורטפוליו קטן עשויות להיות שונות מההמלצות לאתר מכירות גדול.

מדובר באתר תדמיתי לעצמי.
עם דף בית, תיקית עבודות, ויצירת קשר. לא משו מורכב מבחינת אופציות.
אני שואלת כאן מכיון שיש כאן מגוון רחב של אנשי מקצוע בתחום. תמיד טוב לשמוע דעות שונות ולסנן מה טוב לי. בפרט שאני לא באה עם הרבה ידע. אז כל בדל מידע תורם ומלמד.
תודה שי

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דני;968847:
מדובר באתר תדמיתי לעצמי.
עם דף בית, תיקית עבודות, ויצירת קשר. לא משו מורכב מבחינת אופציות.
אני שואלת כאן מכיון שיש כאן מגוון רחב של אנשי מקצוע בתחום. תמיד טוב לשמוע דעות שונות ולסנן מה טוב לי. בפרט שאני לא באה עם הרבה ידע. אז כל בדל מידע תורם ומלמד.
תודה שי

לדעתי תפור למידות שאתה צריך דבר כזה
אני רואה כבר את הבליסטראות מתחילות לעוף...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י תילתן;968878:
לדעתי תפור למידות שאתה צריך דבר כזה
אני רואה כבר את הבליסטראות מתחילות לעוף...

קיימים היום לא מעט פתרונות חינמיים למי שמעוניין להקים אתר פשוט לבד על בסיס מערכת פשוטה וידידותית, עם בחירה מתוך מאגר תבניות קטן, עם אפשרוית עיצוב פשוטות וקלות לשימוש.

אין שום דבר רע באדם פרטי שבונה לו אתר בעזרת אחד הפתרונות החינמיים מהסוג הנ"ל.
אדרבא, במקרים רבים זה יכול להיות מתאים.

רק מה, כדי להחליט האם פתרון כזה מתאים לגופו של אתר, צריך להסתכל גם על המגבלות והחסרונות שקיימים בפלטפורמה כזו.
לא תמיד זה חכם להשקיע את הזמן והאנרגיה להקים אתר בפלטפורמה שלא תאפשר התרחבות עתידית.

בניה של אתר על בסיס מע' ניהול תוכן פופולרית בקוד פתוח, נותנת חופש גדול יותר מכל הבחינות. מי שחשוב לו החופש הזה, או שמעוניין לעשות דברים יותר מעניינים באתר שלו, עדיף שישקיע קצת בהקמת אתר איכותי מותאם אישית, אצל בונה אתרים שעובד באופן מקצועי על וורדפרס/ג'ומלה/דרופל.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
כתבתי מה שכתבתי בגלל המשפט הזה "מדובר באתר תדמיתי לעצמי.
עם דף בית, תיקית עבודות, ויצירת קשר. לא משו מורכב מבחינת אופציות."
אדם שצריך אתר כזה לא אמור לדעת את ההבדל בין וורדפרס/ג'ומלה/דרופל.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון , אתה צודק, אבל עדיין מדובר כאן באתר שאמור לייצג אותי ואת העסק שלי.
הוא צריך לשדר אמינות ומקצועיות כאחד.
בתור עסק עצמאי וקטנטן אחת השאיפות הגדולות ביותר מבחינתי זה לגדול ולהתפתח כמה שניתן בתחום. לכן זו אחת האופציות - בנית אתר תדמיתי.

ולכן אני לא הולכת על הרעיון של בנית אתר חינמי, זה בדיוק כמו לקנות מוצר אצל מישו מוסמך ממקור אמין עם אבא ואמא ואחריות.
ועוד משו , כמו שאני רוצה שיבואו אלי לקוחות שמבינים באיכות ובטיב השירות שאני נותנת, ואני נותנת את הכי טוב. למה שאני ילך על הזול, חינמי, הפשוט והלא מקורי?

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
ועוד נקודה כשאתה הולך על משהו חינמי:eek: אתה לא מקבל פגישת אפיון עם מעצב/בונה האתר שזהו שלב ראשון בבניית אתר ללקוח לקבוע איתו פגישת אפיון לשמוע ממנו מה המטרה שלו באתר ומי הקהל היעד ומה היא רוצה שיהי באתר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה