יחידה עם חלון רק בחדר שינה

אמא של כולם

משתמש פעיל
אני לפני בניה ומתלבטת האם לבנות יחידה,
הייתם משכירים יחידה כשהאוורור האמיתי (ולא וונטה שכמובן תהיה בשאר החדרים) זה רק בחדר שינה?
מצורף תוכנית רעיונית בלבד!
אשמח לשמוע גם השגות על התוכנית.

קבצים מצורפים

• תכנון יחידה.pdf
    KB 348.5 · צפיות: 234

bracha5

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
עד כמה קריטי החלל שיש בין השירותים לחדר שינה?

bracha5

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
חשבתי על להזיז את השירותים למקום של החדר שינה. ביחידה כזו קטנה, לא נראה לי שזה כזה נורא.
להצמיד לקיר של החלון את המרפסת כביסה. לעשות חלון גדול /דלת מהחדר שינה למרפסת כביסה.
את הדלת של החדר שינה, לעשות מול החלון/הדלת של החדר שינה, כך כאשר הדלת של החדש שינה פתוחה, יש איורור ישיר למטבח. מין משהו כזה.
תוכנית.png

דבורה הנביאה

משתמש צעיר
אני לא אדריכלית, ואין לי שמץ בעיצוב,
אבל אני גרה יותר משנה ביחידה עם חלון רק בחדר שינה ונהנית מכל רגע.
להלן המסקנות:
1. אל תעשי בשום אופן ונטה בסלון, אנשים ירגישו בחדר שירותים.
2. תורידי את החלל המיותר עם הקיר המפריד ותעשי סלון - מטבח גדול ומרווח שהקיר שלו הוא הקיר של חדר השינה.
3. בקיר שמפריד בין החדר שינה לסלון תשימי בחלק העליון שקרוב לתקרה סוג של כמו תריס (לא עם חבל- התריסים של היום שמתקפלים- מקווה שאת מבינה, אם לא אני אשלח תמונה) - התריסים פתוחים ומעבירים את האוויר מהחלון לסלון- לא רואים את זה בכלל, אין לי מושג אם זה באמת מעביר אוויר, אבל בפסיכולוגי יש להם תרומה אדירה.
4. תאמרי למשכירים לרהט הכי חתיך ומעוצב שהם יכולים, אפילו שזה יקר, ככה היחידה תמשוך אנשים בגלל מרחב המחיה הגדול שבסלון ובגלל הריהוט והיופי. (מבטיחה שתכל'ס זה מה שמשך אותנו לקחת, זה הריקלינרים של הספה, אין מה לעשות...:)
5. מזגן בסלון חובה!!
6. עכשיו אני מבינה שהחלל הזה הוא מרפסת כביסה, נכון? אם כן אין בו שום צורך. מכונת כביסה שימי באמבטיה, תורידי מהאמבטיה את הארון אמבטיה הגדול הזה ושימי אחד פצפון+ כיורון קטן. (אפילו כיור לדעתי לא צריך- תשאלי את הלקוחה.).

נערך לאחרונה ב:

עיצוב קונקט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
לא כדאי,
כל מי שיתארח וירצה להיכנס לשירותים- יעבור דרך חדר השינה? לללללללא.
דוקא נתתי הום סטיילינג לכזו יחידה.
לפעמים אין ברירה. ותחשבו בהגיון, כמה אנשים זרים נמצאים ביחידה ובדיוק הולכים לשרותים? משפחה אין בעיה שיכנסו.

ב.כ

משתמש מקצוען
כן ראיתי שאת מתכננת 2 שירותים אז עדיף כבר ליצור יחידת הורים זה ממש נעים יותרכלומר מבחינת התכנון החדר כביסה מתקרב יותר לסלון והחדר שרותימקלחת מתחלףבחדר כביסה עם דלת פנימית לחדר שינה מהשרותימקלחת בחדר השינה הייתי יוצרת חלון קטן לתוך החדר כביסה ישירות לתוך ארון כביסה בנוי כמובן כדי למנוע ריח החלון צריך להיות עם דלת והארון עצמו שבחדר כביסה צריך להיות עם פיתחי איורור
במטבח הייתי עושה יותר ארונות כלומר מטבח רייש עם מקום בקצה להכניס תנור משולב כיריים בקצה אחד ובקצה השני מקום למקרר יותר נוח למצד זה שהמקרר פחות בסיכון מלהתלכלך בזמן בישול
את השירותים הבודד ניתן להקטין
לידיעתי זה תיכנון מזמין יותך שיכול לחפות על העדר החלונות
כי אני אישית
בחיים לא הייתי משכירה דירה שהשרותים נמצא בחדר וכל מי שמגיע וצריך שירותים צריך להיכנסלתוך החדר שינה חוץ מזה מרטיעה אותי לחיות בתוך בית שיש בו רק חלון אחד אני צריכה אוויר ונטות לא עושות אוויר לא הייתי מתקרבת לכזו דירה הייתי פוסלת אותה באותו רגע

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שהשטח הנתון מתאים יותר לדירת סטודיו/ לופט, ליחיד/ תקופות קצרות
אא"כ נמצא באיזור ביקוש מטורף, שאנשים מסכימים לגור בכל מחיר

ב.כ

משתמש מקצוען
מי צריך יחידת הורים בתוך יחידת דיור, מיותר להפליא.
עדיף סלון-מטבח כמה שיותר גדול ומרווח.
את נשואה או לא?
כי בתור אישה נשואה יותר כיף לגור בבית שיש בו יחידת הורים
יש זמנים שזה ממש נוח במיוחד
וכשמגיעים אנשים לבקר את מרגישה יותר נעים שיש לך את הפינה האישית שלך

ב.כ

משתמש מקצוען
עוד אפשרות מוצלחת לגבי מכונת הכביסה:
למקם אותה בתוך ארונות המטבח התחתונים.
היה לי דבר כזה ממש לא אהבתי כל פעם היה צריך להפוך את המטבח לחדר כביסה זמני יצר בלגן וחוסר סדר פתאום הסדר והאירגון נעלם והכי מתסכל זה כשאת מכניסה מכונת כביסה ובדיוק דופקים בדלת והבית נראה בלגן

דבורה הנביאה

משתמש צעיר
את נשואה או לא?
אני נשואה.
ואני אענה לך בשאלה-
גרת פעם ביחידת דיור?
בגלל שאת צודקת מאד- אבל רק כשמדובר בדירה.
יחידת דיור היא משהו קטן, לא מבקרים בה הרבה, והיא פרטית, מאד, יש שיאמרו שיותר מידי.
שירותים שיוצאים מחדר השינה- ממש לא.
אבל להקטין את שטח המחיה (המצומצם ממילא) בשביל עוד שירותים- לא כדאי.

styehoshua

משתמש מקצוען
אני נשואה.
ואני אענה לך בשאלה-
גרת פעם ביחידת דיור?
יחידת דיור היא משהו קטן, לא מבקרים בה הרבה, והיא פרטית, מאד, יש שיאמרו שיותר מידי.
גם אני חושבת שביחידה (למרות שלא היה מקובל בזמני כזה דבר ולא טעמתי מגורים מסוג זה) אין צורך בשתי שירותים יש מינימום מקום מחייה כל הבית הוא יחידת הורים עם מטבחון ולא בית עם יחידת הורים.
בדירה כזו אין אפשרות של אירוח אין מקום לינה לאורחים ולכן אין צורך בפרטיות אורח שמגיע לא מתעכב אין לו איפה להתעכב.

משהו בתכנון היחידה הזו לא מוצלח החדר שינה אמור לקבל את האוורור ולא השירותים, לדעתי.

ב.כ

משתמש מקצוען
אני נשואה.
ואני אענה לך בשאלה-
גרת פעם ביחידת דיור?
כן גרתי ביחידת דיור
ואני חושבת שלא הסתכלת בקובץ המצורף כי בתמונות של התיכנון היא מראה 2 שרותים אחד מצורף לאמבטיה ואחד בודד
לכן הצעתי את ההצעה הנל
יתכן שהבנתי לא נכון את התמונה יכול להיות
בכל אופן אם הבנתי לא נכון עדין הייתי מצמידה את השרותימקלחת לחדר שינה ויוצרת 2 פתחים אם ניתן אחד מתוך החדר ואחד מהבית

אמא של כולם

משתמש פעיל
1597348949074.png

זה התכנון ללא צורך בהורדה.
לא מדובר על שרותים נוספים אלא על שרותים לדירה סמוכה.

אמא של כולם

משתמש פעיל
3. בקיר שמפריד בין החדר שינה לסלון תשימי בחלק העליון שקרוב לתקרה סוג של כמו תריס (לא עם חבל- התריסים של היום שמתקפלים- מקווה שאת מבינה, אם לא אני אשלח תמונה) - התריסים פתוחים ומעבירים את האוויר מהחלון לסלון- לא רואים את זה בכלל, אין לי מושג אם זה באמת מעביר אוויר, אבל בפסיכולוגי יש להם תרומה אדירה.
אשמח לקבל תמונה

אמא של כולם

משתמש פעיל
אני לא אדריכלית, ואין לי שמץ בעיצוב,
אבל אני גרה יותר משנה ביחידה עם חלון רק בחדר שינה ונהנית מכל רגע.
להלן המסקנות:
1. אל תעשי בשום אופן ונטה בסלון, אנשים ירגישו בחדר שירותים.
2. תורידי את החלל המיותר עם הקיר המפריד ותעשי סלון - מטבח גדול ומרווח שהקיר שלו הוא הקיר של חדר השינה.
4. תאמרי למשכירים לרהט הכי חתיך ומעוצב שהם יכולים, אפילו שזה יקר, ככה היחידה תמשוך אנשים בגלל מרחב המחיה הגדול שבסלון ובגלל הריהוט והיופי. (מבטיחה שתכל'ס זה מה שמשך אותנו לקחת, זה הריקלינרים של הספה, אין מה לעשות...:)
5. מזגן בסלון חובה!!
6. עכשיו אני מבינה שהחלל הזה הוא מרפסת כביסה, נכון? אם כן אין בו שום צורך. מכונת כביסה שימי באמבטיה, תורידי מהאמבטיה את הארון אמבטיה הגדול הזה ושימי אחד פצפון+ כיורון קטן. (אפילו כיור לדעתי לא צריך- תשאלי את הלקוחה.).
אשמח לתמונה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה