יועצת שינה לתינוק בן כמה חודשים

YAELJ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אי לי בעיה אם זה שתנסי.
רק שלא נשמע לי הגיוני שאישה זרה תדע יותר טוב מאמא מה לעשות.
(ייתכן שזה בכלל תולעים שמעירים אותה או כל דבר פיזי אחר..)
גם את זה בדקתי, ולא.
אז מה היועצת עושה שהאמא לא מצליחה? תחכימו אותי.
מה שיועצת הנקה/חינוכית/רגשית/זוגית ועוד עושות-
נותנת לאמא ביטחון במעשיה. יש כאלה שצריכות את זה :cool:

לכל אמא יש את נקודות התורפה שלה, במשמעת, בתקשורת, בנתינת גבולות, יש אמהות שהקטנים שלהן פשוט ממיסים אותן והם מנצלים את זה, לאמא קשה לשמוע בכי (ילד לא בוכה סתם :)) והתינוק חוגג על זה ובשביל זה יש ייעוץ..

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נראה לי שיש לי תשובה..
ואני מדברת נטו מהלב שלי כאמא ל3.

ברגע שהאמא רגועה שהנה הבעיה תיפתר, והיא מרפה מהנושא, זה כבר עובד על הילד...
לפעמים אמהות מצליחות לשדר לילד רוגע וביטחון ולפעמים הן מרגישות שהן לא אמהות טובות או לא ראויות להיות אמהות או לא מסוגלות להתמודד עם בעיות שצצות...
ואז מה שמרגיע אותן זה איזה אישה חיצונית שתסדר להם את החיים..

אבל אז התינוק המתוק יחפש רעיון אחר איך להדאיג את האמא...

הפיתרון נמצא אצל האמא ולא אצל התינוק.. אם הקב״ה שם אותך ודווקא אותך להיות אמא שלו, הוא נתן לך את הכלים לעזור לו..פשוט תאמיני בזה, זה עובד, מנסיון.
גם אני חשבתי שאני האמא המושלמת והכל יכולה עד שבאה העירנית הקטנה שלי.
ולא עזר כלום, וזה גם לא מספיק הלחיץ אותי או הפריע לי כך שלא עשיתי עם זה כלום.
ב"ה היא לא מספקת לי סיבות נוספות לדאגה, אבל לישון היא לא ישנה...

כשיש עיכוב התפתחותי לא הולכים למעקב של מישהי מקצועית? חיצונית?
גם בנושא שינה, זה נשים שלמדו ואני מאמינה שיש להם ידע שיכול לעזור לאמא ללמד את הילד לישון.
או שיש לה מספיק ניסיון כדי לעלות על בעיה שיש לתינוק (כותבת מהשערה, לא מניסיון)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נראה לי שאין 'אמהות רגועות שהילדים שלהן נרדמים בקלות' - יש 'אמהות שעדיין לא נולד להן ילד ערני'...

הילדים האלו סקרנים, ערניים, פעלתנים. לא צריכים לישון ולא רוצים לישון, מצידם לחגוג כל היום והלילה.
זה מתחיל בגיל אפס. (תינוקת שנולדה באמצע הלילה, למשל, ולא עצמה עין מרגע הולדתה ועד הבוקר. האחיות בבית חולים לא האמינו. הסבתות הכי קשישות ומנוסות הצהירו שדבר כזה לא ראו.)
מיותר לציין שכל רוח מצויה מעירה אותם משנתם. כל העצות של הסביבה, שוות לכפרות. ('תרגילי אותו לישון ברעש'. יא יא, אני ארעיש לידו, ואז הוא יתעורר, ואז מה? 'תרגילי אותו להירדם מעצמו'. חן חן. הוא לא נרדם. 'תלמדי אותו שבלילה ישנים'. מה אתם אומרים, עד היום ניסיתי ללמד אותו שבלילה ערים).

לפעמים מוצאים איזו תנוחה בלתי אפשרית, שבה הוד מעלתו מוכן להירדם. נניח: רק על הברכיים של האמא, רק בזוית מסויימת, רק עם חיתול על הפנים, כשהאמא ביד אחת מלטפת לו את המצח, ביד השניה מחזיקה לו את היד, בפה שרה לו (שיר מסויים), ובמוח נזכרת בקומיקס של שיקופיצקי שבו אמא תמנונה רוטנת: 'יש לי רק שמונה ידיים!'

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד 4 שנים, המקומון יהיה מפוצץ בפרסומות של יועצות שינה.
גם אני חיפשתי, רציתי מישהי מקצועית. לא מצאתי חרדית, ובאינטרנט איבדתי ידיים ורגליים מרב אפשרויות במגזר הכללי ומחוסר האמינות הגורף של הפרסומים וההמלצות.
יועצות שינה מקצועיות הן לרב פסיכולוגיות או עו"סיות שעוברות הכשרה מיוחדת לתחום.
ואף על פי שאני מאמינה בלב של אמא, אני עדיין לא מאמינה שאמא יודעת הכל, וכשהיא נואשת, תמיד טוב לקבל עזרה.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד 4 שנים, המקומון יהיה מפוצץ בפרסומות של יועצות שינה.
גם אני חיפשתי, רציתי מישהי מקצועית. לא מצאתי חרדית, ובאינטרנט איבדתי ידיים ורגליים מרב אפשרויות במגזר הכללי ומחוסר האמינות הגורף של הפרסומים וההמלצות.
יועצות שינה מקצועיות הן לרב פסיכולוגיות או עו"סיות שעוברות הכשרה מיוחדת לתחום.
ואף על פי שאני מאמינה בלב של אמא, אני עדיין לא מאמינה שאמא יודעת הכל, וכשהיא נואשת, תמיד טוב לקבל עזרה.
יהיה גם יועצת ישיבה/ זחילה/ עמידה ונשימה.. חכי חכי..
הביטחון העצמי של האמהות ביכולת שלהן להיות אמהות הולכת ומתפוגגת.. חבל!!!

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה לי שאין 'אמהות רגועות שהילדים שלהן נרדמים בקלות' - יש 'אמהות שעדיין לא נולד להן ילד ערני'...

הילדים האלו סקרנים, ערניים, פעלתנים. לא צריכים לישון ולא רוצים לישון, מצידם לחגוג כל היום והלילה.
זה מתחיל בגיל אפס. (תינוקת שנולדה באמצע הלילה, למשל, ולא עצמה עין מרגע הולדתה ועד הבוקר. האחיות בבית חולים לא האמינו. הסבתות הכי קשישות ומנוסות הצהירו שדבר כזה לא ראו.)
מיותר לציין שכל רוח מצויה מעירה אותם משנתם. כל העצות של הסביבה, שוות לכפרות. ('תרגילי אותו לישון ברעש'. יא יא, אני ארעיש לידו, ואז הוא יתעורר, ואז מה? 'תרגילי אותו להירדם מעצמו'. חן חן. הוא לא נרדם. 'תלמדי אותו שבלילה ישנים'. מה אתם אומרים, עד היום ניסיתי ללמד אותו שבלילה ערים).

לפעמים מוצאים איזו תנוחה בלתי אפשרית, שבה הוד מעלתו מוכן להירדם. נניח: רק על הברכיים של האמא, רק בזוית מסויימת, רק עם חיתול על הפנים, כשהאמא ביד אחת מלטפת לו את המצח, ביד השניה מחזיקה לו את היד, בפה שרה לו (שיר מסויים), ובמוח נזכרת בקומיקס של שיקופיצקי שבו אמא תמנונה רוטנת: 'יש לי רק שמונה ידיים!'
דווקא אני מדברת מנסיון שלי עם ילדה עירנית לגמרי!!
בצילומי ניו בורן לא הצלחנו להרדים אותה במשך שעתיים וחצי..(תשאלו את מילכי אורטנר..)
אבל גם את העקשנית העירנית הזאת לימדנו לישון.
פשוט שמים בלול עם תנאים מושלמים לשינה, חיבוק גדול ובעיקר הרגשה טובה של האמא שזה הכי טוב לה..
וב״ה היום בת שנה וחצי ישנה 13 שעות בלילה ושעתיים ביום..

(ד״א לכל האימהות שאומרות שהתינוקות לא ישנים בכלל.. אני מציעה לכתוב כל דקה שהם ישנים ותראו פלא.. הם דווקא כן ישנים, רק שאנחנו עסוקות ולא ממש שמות לב לכך..)

תרצה613

משתמש מקצוען
למה התגובות המזלזלות האלו?
למה מי שתרצה פרטים על ייעוץ זוגי או הנחיית הורים תתקבל בהבנה?
לא נולדנו עם אינסטינקטים להיות נשים מושלמות, ואמהות כנ"ל?

אותו דבר בייעוץ שינה. יש אמהות שקשה להן מאוד עם העסק הזה, מכל מיני סיבות.
הן רוצות ייעוץ איך ללמד ילד לישון בצורה נכונה, להקנות הרגלים נכונים שילוו את הילד כל חייו, ואני מעריכה אותן מאוד על הכנות והאומץ לקבל ייעוץ כשלא מסתדרים. העצות של "לחבק ולהתנתק" לא עוזרות במקרים כאלה. זה בד"כ מקרים קשים של תינוקות שצריך לשרש מהם הרגלים ברמה שאי אפשר לבד. חייבים ליווי מקצועי בשביל לא להישבר.

ולא, דווקא הקטע של השינה הוא אחד הקטעים הטובים אצלי. אני משכיבה ילדים עם שיטות מצוינות, יש לי שקט בבית החל מ 7 בערב.
אבל לא חושבת שזה דבר מובן מאליו, ובהחלט יש מקום לייעוץ טוב כשלא מסתדרים.
(אשמח גם ללמוד את זה יום אחד בצורה מקצועית. זה נשמע לי מרתק)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אבל גם את העקשנית העירנית הזאת לימדנו לישון.
פשוט שמים בלול עם תנאים מושלמים לשינה, חיבוק גדול ובעיקר הרגשה טובה של האמא שזה הכי טוב לה..

ואז משאירים אותה לבכות ולצרוח? עד מתי?

תרצה613

משתמש מקצוען
אני הולכת עם העקרונות של "הלוחשת לתינוקות"
זה מדהים בעייני. עובד יופי, ומלא הבנה לילד (תינוקי)
עבודה לא פשוטה לעשות "הרם הורד" שעה וחצי, אבל שווה לגמרי.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ואז משאירים אותה לבכות ולצרוח? עד מתי?
בהתחלה היא הייתה בוכה קצת הייתי עוברת לידה מידי פעם מכניסה בגדים לארון ומסדרת את החדר ( כאילו אני בשטח ..)
ומהר מאוד זה נגמר והיא למדה לישון טוב.
בהתחלה הפרדתי אותה חדר מהגדולים כי הייתה לה שינה מאוד קלה,
אחרי שלמדה לישון החזרתי אותה לחדר איתם והיום אין סיכוי שתתעורר גם אם אחיה בוכה לידה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
היא הייתה בוכה קצת

החבר'ה שלי היו בוכים הרבה, וצורחים את גרונם הרך ביבבות מרעידות כאלו, עד שאפילו מפלצת הייתה נכנעת להם ומוציאה אותם מהכלוב...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בהתחלה היא הייתה בוכה קצת הייתי עוברת לידה מידי פעם מכניסה בגדים לארון ומסדרת את החדר ( כאילו אני בשטח ..)
ומהר מאוד זה נגמר והיא למדה לישון טוב.
בהתחלה הפרדתי אותה חדר מהגדולים כי הייתה לה שינה מאוד קלה,
אחרי שלמדה לישון החזרתי אותה לחדר איתם והיום אין סיכוי שתתעורר גם אם אחיה בוכה לידה.

נו, אז זה עבד לך. יופי. לא הבנתי למה בגלל שהסתדרת את לא מבינה את אלו שלא.

שינה היא נושא מורכב ומתסכל. ואם עייפה עשויה להיות נואשת בהרבה מאמהות החוות קשיים אחרים.

במקום ללעוג שיהיו יועצות זחילה, אפשר להשוות את יועצות השינה ליועצות הנקה. הדור הקודם לא הכיר את המושג, הדור הזה נעזר בו בעת הצורך וזוכה להקלה משמעותית. שלא לדבר על תומכות הלידה... אשה שהולכת ללדת ללא אם מלווה או דולה, גוררת הרמת גבה...

מעבר להשלכות של שנת התינוק על העייפות של האם, והקושי הברור שנגרם לה בעקבות הקושי שלו, שינה של תינוק חשובה מאד גם להתפתחות שכלית תקינה ומהלך ההרדמה עשוי להיות בעל השלכות משמעותיות על התפתחותו הנפשית.
לכן, אם נבונה לא ששה לאמץ שיטות מכל אם שהילדים שלה ישנים רצוף מגיל חודש. השאלה היא איך זה קורה והאם זה נכון לפעול כך.

לדעתי, אם שהחליטה להוציא כמה מאות שקלים כדי לעזור לעצמה בתחום זה ולהביא רווחה לחיי משפחתה, ראויה להערכה ולא לגינוי.

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

אני מוסיפה שהילדים האלו הם מתנה גדולה, כלומר, כל ילד הוא מתנה עצומה, אבל יש ילדים מוכשרים, ערניים, סקרנים פעלתנים, והרבה פעמים גם מנהיגים.
ובהחלט ברמה היומיומית משקיעים בהם הרבה יותר, אבל גם מקבלים חזרה הרבה יותר.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נו, אז זה עבד לך. יופי. לא הבנתי למה בגלל שהסתדרת את לא מבינה את אלו שלא.

שינה היא נושא מורכב ומתסכל. ואם עייפה עשויה להיות נואשת בהרבה מאמהות החוות קשיים אחרים.

במקום ללעוג שיהיו יועצות זחילה, אפשר להשוות את יועצות השינה ליועצות הנקה. הדור הקודם לא הכיר את המושג, הדור הזה נעזר בו בעת הצורך וזוכה להקלה משמעותית. שלא לדבר על תומכות הלידה... אשה שהולכת ללדת ללא אם מלווה או דולה, גוררת הרמת גבה...

מעבר להשלכות של שנת התינוק על העייפות של האם, והקושי הברור שנגרם לה בעקבות הקושי שלו, שינה של תינוק חשובה מאד גם להתפתחות שכלית תקינה ומהלך ההרדמה עשוי להיות בעל השלכות משמעותיות על התפתחותו הנפשית.
לכן, אם נבונה לא ששה לאמץ שיטות מכל אם שהילדים שלה ישנים רצוף מגיל חודש. השאלה היא איך זה קורה והאם זה נכון לפעול כך.

לדעתי, אם שהחליטה להוציא כמה מאות שקלים כדי לעזור לעצמה בתחום זה ולהביא רווחה לחיי משפחתה, ראויה להערכה ולא לגינוי.
אמרתי שאני לא מבינה?!?!
רק אמרתי מנסיון שלי שהאמא יכולה לטפל בזה הכי טוב.
ככה היה אצלי עם שלושה ילדים כל אחד אופי אחר לגמרי!!!
לא באתי לערער את הביטחון של אף אחת, להיפך!!!
לתת את הכח שלאמא יש את היכולת והמסוגלות להיות הורה הכי טוב לילד שלו!!

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
החבר'ה שלי היו בוכים הרבה, וצורחים את גרונם הרך ביבבות מרעידות כאלו, עד שאפילו מפלצת הייתה נכנעת להם ומוציאה אותם מהכלוב...
אז מה עושים???
אמא לתינוק בן 5 חודשים שלא ישן:(
הוא רוצה ליהיות צמוד אלי נונסטופ,
הוא הולך לישון רק איתי,
אפילו סלוטיפ פחות דביק ממנו,
(עכשיו הוא רדום על הברכיים שלי:eek:)
כשאני קמה -הוא קם
אני מיואשת:confused:

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איזו הקפצה...!
אבל גם שלי ככה
אני והיא נהיינו ממש כמו תאומות סיאמיות..:)

כשאני מנסה לקום בבוקר ומשתחלת החוצה מהמיטה בשקט.. כדי שהנסיכה תמשיך לישון - היא מתעוררת ומחייכת חיוך ענק, כאילו באה לומר לי: פחחח באמת חשבת שאני אשאר לישון פה לבד כמו איזה פראיירית...? :)

נערך לאחרונה ב:

אימא של

משתמש מקצוען
אז מה עושים???
אמא לתינוק בן 5 חודשים שלא ישן:(
הוא רוצה ליהיות צמוד אלי נונסטופ,
הוא הולך לישון רק איתי,
אפילו סלוטיפ פחות דביק ממנו,
(עכשיו הוא רדום על הברכיים שלי:eek:)
כשאני קמה -הוא קם
אני מיואשת:confused:
מכירה חברות שלקחו יועצת שינה ואמרו ששווה כל שקל. בניגוד למה שחלק מהאשכול מנסה לשדר.

חברותי אמרו לי שמתחרטות על כל יום שחיכו כי האיכות חיים שלהם השתנתה.

את דבי אשכנזי שהמליצו עליה כאן אני מכירה והיא אישה עדינה ונעימה. אומנם ההכרות שלי איתה לא כללה יעוץ שינה אבל אני חושבת שהיא אשה שכיחף לקבל ממנה יעוץ יש לה שלווה ובטחון והיא משרה סביבה אוירה מאד טובה.

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מכירה חברות שלקחו יועצת שינה ואמרו ששווה כל שקל. בניגוד למה שחלק מהאשכול מנסה לשדר.

חברותי אמרו לי שמתחרטות על כל יום שחיכו כי האיכות חיים שלהם השתנתה.

את דבי אשכנזי שהמליצו עליה כאן אני מכירה והיא אישה עדינה ונעימה. אומנם ההכרות שלי איתה לא כללה יעוץ שינה אבל אני חושבת שהיא אשה שכיחף לקבל ממנה יעוץ יש לה שלווה ובטחון והיא משרה סביבה אוירה מאד טובה.
את יודעת מה הסכום שהיא לוקחת?י

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה