יונגרעליך 2!!

איזה אלבום היה יותר איכותי ויפה???

• סה"כ מצביעים
    152

מאכער

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ביום הראשון שהדיסק יצא כבר עשו פה סקר מה יותר יפה... מצחיק מאד...

אני חיכיתי שבוע, שמעתי את זה שוב ושוב, לא דמיינתי לא דאווענען ולא מלוך, פשוט שמעתי דיסק חדש בלי חשבונות, שוב ושוב.

עכשיו לקחתי את שניהם לידיים... ומה אני יגיד לכם?
אין לי ספק שהשני הרבה הרבה יותר מוצלח, חסידי, מגוון ועוד מעלות רבות.

כל שיר הוא פצצה. כל שיר לא מסכים לצאת מהראש שלי... העיבודים משמשים ומפרשים את השירים ולא את עצמם...
המקהלה הרבה הרבה יותר טובה מהדיסק הראשון, הסולנים הרבה יותר מתוקים ומרגשים, תוכן השירים ברמה מאד גבוהה...

במילה אחת:
מדהים! מדהים! מדהיםםם!!!!...

מחכים לעוד ועוד ועוד...
מסכים איתך כל מילה!

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בקשר ליונגרליך 2-
שמעתי רק תראשון, מלוך, אחת שאלתי, מטורף!!!
הסאונד לא משהו,
גם את הצפצפות לא אהבתי,
אידיש נחת הרבה יותר יפה ומקצועי, בלי לפגוע באף אחד...
אבל היונגרליך הרבה יותר ילדותי חסידי ומתוק השירים סגנון השירה והעיבודים!!!
כאחד שלא מבין אידיש האידיש שיש מדי הרבה מיותר ומגביל,
לא מבין מה הראש של מפיק חסידי להגביל מראש את המסחריות של השירים.
אפשר שיר אחד או שתים או אבל לא יותר.
כאן בדיסק יש ב6 שירים מתוך 10 משולבים עם אידיש הרבה מדי, אחרי הכל זה לא דיסק של בעלזא.
אגב, איפה הכסף במקהלה הזו הם עושים הופעות?

אלי פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אבל היונגרליך הרבה יותר ילדותי חסידי ומתוק השירים סגנון השירה והעיבודים!!!
כאחד שלא מבין אידיש האידיש שיש מדי הרבה מיותר ומגביל,
לא מבין מה הראש של מפיק חסידי להגביל מראש את המסחריות של השירים.
אפשר שיר אחד או שתים או אבל לא יותר.
כאן בדיסק יש ב6 שירים מתוך 10 משולבים עם אידיש הרבה מדי, אחרי הכל זה לא דיסק של בעלזא.
אגב, איפה הכסף במקהלה הזו הם עושים הופעות?
קודם כל הלהיטים מהיונגעליך הראשון הוא דאווענען ומלוך שהקטע החזק בהם זה מילים באידיש ואלו שירים ששרו בכל המקומות .וזה מביא לזה שהעומק ההצלחה של יונגערליך זה דווקא האותנטיות החסידית השורושיתשזה אומר:האידיש, ההברה,הטוהר של הילדים,הלחנים החסידיים,בלי אלקטרוניקה וכו' וכו'.
אז מי שאומר שזה לא מסחרי פשוט לא מבין את הקונספט,(וחוץ מזה שהקהל שקונה בעיקר דיסקים הוא האמריקאי שאצלו האידיש זה לא חיסרון ,אבל זה אני לא בטוח).
וכן יש להם הרבה הופעות בדינרים וכד'

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
קודם כל הלהיטים מהיונגעליך הראשון הוא דאווענען ומלוך שהקטע החזק בהם זה מילים באידיש
זה בדיוק מה שחושב מי שמבין אידיש!
ומי שלא מבין חושב בדיוק הפוך!;) שאם זה היה בלי אידיש זה היה הרבה יותר טוב.........

אלי פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ומי שלא מבין חושב בדיוק הפוך!;) שאם זה היה בלי אידיש זה היה הרבה יותר טוב.........
הדאווענען ומלוך הושמעו ברדיו באגרסביות וקהל היעד אינו חשוד כדובר אידיש...;););)

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
יש אפשרות לקבל תרגום של השיר באלד (או שכבר העלו תרגום)?
בתודה מראש

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
חד משמעית לא!!!
כל האותנטיות זה האידיש... אומרת את זה אפילו שבעיקרון אני ממש מתעבת את הקטע של אידיש בשירים... אבל כאן זה העוצמה!

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הדאווענען ומלוך הושמעו ברדיו באגרסביות וקהל היעד אינו חשוד כדובר אידיש...;););)
חד משמעית לא!!!
כל האותנטיות זה האידיש... אומרת את זה אפילו שבעיקרון אני ממש מתעבת את הקטע של אידיש בשירים... אבל כאן זה העוצמה!
גם אני שומע, אפילו שאני לא מבין אידיש
אבל עדיין ברור שזה מגביל......
אבל כנראה שיש שירים שבמתכונתם הנוכחית יצליחו רק עם האידיש. נכון בדאווענען, אבל לא בכל שיר
נניח פתח לנו שער של מ.ב.ד. יכל הרבה יותר להצליח כי אתה שר אותו ואז אתה מנסה להמציא איזה משהו בקטע של האידיש כדי לגמור את השיר.....
או אפילו בדיסק החדש ב"לא ימוש" הקטע "הייליגע תורה" גם אם הוא יפה הוא מגביל, השיר מקסים ומיוחד גם בלי האידיש שיכולה למנוע את חדירתו לישיבות וכו' אגב המבוגר ששר שם ממש הזכיר לי את ארי היל [עד שקראתי בחוברת]?
ושוב אם לא הובנתי אינני מתכוון מבחינת היופי והחן וכו'
אלא מבחינת ההגבלה שיש שירים שבגלל איזה כמה מילים באידיש נתקעים ולא מתקדמים אפילו שהם שירים מיוחדים מאוד גם בלי האידיש וגם מבחינת האחוזים לאידיש בכל דיסק.

נערך לאחרונה ב:

אבא לוי

משתמש פעיל
ביום הראשון שהדיסק יצא כבר עשו פה סקר מה יותר יפה... מצחיק מאד...

אני חיכיתי שבוע, שמעתי את זה שוב ושוב, לא דמיינתי לא דאווענען ולא מלוך, פשוט שמעתי דיסק חדש בלי חשבונות, שוב ושוב.

עכשיו לקחתי את שניהם לידיים... ומה אני יגיד לכם?
אין לי ספק שהשני הרבה הרבה יותר מוצלח, חסידי, מגוון ועוד מעלות רבות.

כל שיר הוא פצצה. כל שיר לא מסכים לצאת מהראש שלי... העיבודים משמשים ומפרשים את השירים ולא את עצמם...
המקהלה הרבה הרבה יותר טובה מהדיסק הראשון, הסולנים הרבה יותר מתוקים ומרגשים, תוכן השירים ברמה מאד גבוהה...

במילה אחת:
מדהים! מדהים! מדהיםםם!!!!...

מחכים לעוד ועוד ועוד...
אתה קיבלת את הדיסק רק בהמשך השבוע ולכן לא היית יכול להגיד
איזה שירים הכי יפים אבל אנחנו וגם מי שעשה את הסקר מעודכנים
וביום שיצא את הדיסק כבר שמענו את זה כמה פעמים ולכן היינו יכול להגיד
איזה שירים הכי יפים אבל אתה היית יכול להגיד
רק ביום רביעי שאז רק שמעת את זה בפעם הראשונה הבנת

בדחן

משתמש צעיר
אתה קיבלת את הדיסק רק בהמשך השבוע ולכן לא היית יכול להגיד
איזה שירים הכי יפים אבל אנחנו וגם מי שעשה את הסקר מעודכנים
וביום שיצא את הדיסק כבר שמענו את זה כמה פעמים ולכן היינו יכול להגיד
איזה שירים הכי יפים אבל אתה היית יכול להגיד
רק ביום רביעי שאז רק שמעת את זה בפעם הראשונה הבנת
דבר ראשון, קניתי את זה ב'רגע' הראשון (ובעניים עצומות, אחרי ששמעתי את יונגערליך 1, והבנתי את שאיפתם ואת המהלך שלהם...). קניתי את זה אונליין ב-12 דולר (לפני שהיה בגרינטק ב-35 שקלים...). וכבר ביום הראשון שמעתי את זה כל היום. אבל לא הצבעתי עד שבוע אחרי וכנ"ל.

שנית, לא הבנתי אותך בכלל, מה ההבדל בין מי שביום הראשון שומע כמה פעמים למי ששומע ביום רביעי כמה פעמים?

שלישית, להגיד ככה בבירור שכולם פה 'קיבלו' (כלשונך הזהב...) את הדיסק ביום הראשון ורק אני לא מעודכן... זה כבר חכמה גדולה מצידך...

אבא לוי

משתמש פעיל
דבר ראשון, קניתי את זה ב'רגע' הראשון (ובעניים עצומות, אחרי ששמעתי את יונגערליך 1, והבנתי את שאיפתם ואת המהלך שלהם...). קניתי את זה אונליין ב-12 דולר (לפני שהיה בגרינטק ב-35 שקלים...). וכבר ביום הראשון שמעתי את זה כל היום. אבל לא הצבעתי עד שבוע אחרי וכנ"ל.

שנית, לא הבנתי אותך בכלל, מה ההבדל בין מי שביום הראשון שומע כמה פעמים למי ששומע ביום רביעי כמה פעמים?

שלישית, להגיד ככה בבירור שכולם פה 'קיבלו' (כלשונך הזהב...) את הדיסק ביום הראשון ורק אני לא מעודכן... זה כבר חכמה גדולה מצידך...
שאם שמעת את זה כבר ביום ראשון אז אתה כבר יכול להצביע ביום ראשון
וזה גם תלוי אם מבינים במוזיקה
אגב דברתי בעיקר ממני אני היה לי כבר את הדיסק ברגע שיצא יכול להיות שגם לך היה את זה ביום ראשון
אבל פשוט לא שמעת את זה עד יום רביעי או פשוט לא כ"כ מבין במוזיקה(סליחה על הציטוט אבל זה מה שיש לי להגיד)

אבא לוי

משתמש פעיל
מרכז המוזיקה זה רק בטלגרם וזה לא פתוח כמעט בכל הסינונים
וגם צריכים להיות מחובר עם פלפון שיש לו הודעות

בדחן

משתמש צעיר
שאם שמעת את זה כבר ביום ראשון אז אתה כבר יכול להצביע ביום ראשון
וזה גם תלוי אם מבינים במוזיקה
אגב דברתי בעיקר ממני אני היה לי כבר את הדיסק ברגע שיצא יכול להיות שגם לך היה את זה ביום ראשון
אבל פשוט לא שמעת את זה עד יום רביעי או פשוט לא כ"כ מבין במוזיקה(סליחה על הציטוט אבל זה מה שיש לי להגיד)
ההבדל היחיד ביני לבינך: אני 'קניתי' את האלבום בכסף מלא (ביום הראשון כנ"ל), שמעתי את זה שוב ושוב, ליקקתי את האצבעות, החייתי את נפשי, האכלתי את נשמתי... וכמה ימים אחרי זה התחלתי לחשוב מה יותר טוב, הראשון או השני...
אתה, כלשונך הזהב: 'היה לך' או 'קיבלת' את הדיסק ביום הראשון... מי ש'היה לו' או 'קיבל' אין לו את החויה השלימה, הוא מוריד (והמצפון מתחיל קצת לדגדג...) ומתחיל מיד עם ההשוואות לראשון, כן מה יש פה? איפה הדאווענען? איפה המלוך?... ואלו הן התוצאות...
(לגבי 'הבנה' במוזיקה אין לי דרך להוכיח לך שאני גאון בתחום הזה...).
נ.ב. אני חושב שזה מספיק, בא נעבור נושא...

גיטרה בס

משתמש מקצוען
אני חושבת שהסקר איזה אלבום יותר איכותי ויפה, הוא לא נכון - שתי הדיסקים מטורפים כל אחד ויופיו וכל אחד ולהיטיו
ולדעתי זה לא נכון להשוות.
אני אישית הכי אהבתי את השיר "לעשות" פשוט חתיכת רגש!
מה אתם אומרים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה