דרוש מידע יום הולדת לאבא גיל 60....

פטרוזיליה

משתמש פעיל
תביאו בבקשה רעיונות לחגיגת ולמתנה ליום הולדת 60 לאבי שיח"י...
אל תאכזבו:)...
תודה רבההההה

TK

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו הכנו משחק מונופול לפי נקודות שקשורות לחיים שלו
דירות שגר/ מקומות עבודה/ אירועים משפחתיים

שושי100

משתמש פעיל
יצאנו לשבת כל המשפחה הכנו לוגו, שלט ענק על שעוונית
מדבקות על הבקבוקים, הדפסנו אלבום דיגיטלי כל משפחה כתבה ברכה+תמונה
הכנו סרטון וידיאו שהסרטנו דמויות מהעבר
היה ממש מרגש ויפה

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אצלנו כל המשפחה יחד [הגברים כמובן] למדו מסכת שבת שחולקה בין כולם [מסכת שהוא מאד קשור אליה],
כשבנוסף, קנינו לו גמרא מסכת שבת עם כריכת עור מהודרת, כשבהקדשה נכתב שמסכת זו נלמדה על ידי בני המשפחה לזכותו.
אי אפשר לתאר את ההתרגשות שהיתה.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו לימדנו את כל הנכדים הבנים שיר מאוד יפה (שבמקור רשום על אמא, אבל שינינו)
וכולם עמדו ושרו לו את זה. אפשר כמובן להקליט באולפן למי שבעניין.
אם תרצי, ארשום לך את השיר כאן.

הכנו מצגת מכל מיני אנשים מהעבר שבירכו אותו, וכל מיני פרטים שקשורים לעבר שלו ולפני כל הסרטה הייתה חידה שקשורה לבנאדם שהולכים לראות או להסרטה ממקום כל שהוא.
כל בני המשפחה השתתפו בזה והיו צריכים להשחיל במחרוזת, את הממתק המתאים לתשובה הנכונה( לפי שאלון אמריקאי)

סיגל א

משתמש מקצוען
אנחנו חגגנו רק הזוגות בלי ילדים - ארוחת ערב מושקעת מאוד. (יש עניין של סעודת הודיה כשיוצאים מגיל כרת, משהו כזה)
למתנה- כל אחד מהגברים - הבנים, החתנים והנכדים, כתב חבורה. הוצאנו ספר חבורות של הצאצאים. זה היה מיוחד!!

ספלאש - עיצוב בשפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אנחנו הצלחנו בהחלט להפתיע את אבא שלנו!!
בגלל שלכל אחד מהילדים יש בן פורת יוסף שיירה, וכל אחד גר בקצה אחר בארץ, אין אפשרות אף פעם להגיע כולם יחד שבת אצל ההורים. בד"כ רק בחול המועד פסח וסוכות יש אפשרות להתראות בהרכבנו המלא, כל האחים יחד!!
היומולדת 60 של אבי, יצאה ביום שישי, אז תכננו דבר יפה-
כל האחים והאחיות, על נשיהם, בעליהם וטפיהם התכנסו בבית של חברתה של אימי, שלא היתה בשבת זו בבית... בתפילה הלכו הבנים להתפלל בבי"כ אחר מזה של אבי, ובערך חצי שעה לאחר התפילה, התחילו לנוע לכיוון הבית.
היה קיץ והמזגן היה דלוק, אז כל החלונות היו סגורים וכך לא שמעו מתוך הבית את מצהלותיהם וצעקותיהם של למעלה מ-20 ילדים...
ההורים שלי עשו קידוש, ולפני שהספיקו ליטול ידיים, נשמעו דפיקות בדלת...
אמא, שידעה כמובן מכל מה שהולך, אמרה לאבא שיפתח את הדלת. ו---בום!! כולם התחילו לצרוח היום יומולדת... ואבא שלי נעמד והתחיל לבכות מרוב התרגשות!!
וואי, זה היה טוב...
ואז הוצאנו את כל העיצוביישן מהשכנים- שלט מעוצב "שבת אחדות היסטורית", כיתובים בעיצוב תואם על הבקבוקים ועל הכוסות... ובלוני גז עם מדבקה באותו עיצוב... התחלנו להעמיד שולחן שבת אאאארררוווווךךךךךךךךך... (אה, ושכחתי לציין שכל אחות וגיסה הביאה איתה תבשיל ושאר קישקושים שסוכמו מראש... כך שהיה לנו אוכל בשפע...)
היה הרבה בלאגן אבל היה גם הרבה צחוקים!!! כיף אמיתי!!!

רגע... לא סיימנו!!
במוצ"ש, הודענו לאבא שלי שהחגיגה החד פעמית הזו נמשכת ושיוצאים למסעדה...
נסענו כולנו למסעדה שסגרנו מראש. אחים של אבא שלי היו אחראים על עיצוב המקום בטרם נגיע...
וחיכו לו שם כל המשפחה המורחבת... סבתא רבה, דודים, בני דודים וילדיהם...
שם, ערכנו סעודה רביעית מפנקת, עם הרבה שמח!!
היה שיר מרגש שכתבתי והנכדים הקליטו לסבא, אלבום דיגיטלי ומצגת מרגשת ומצחיקה כאחד!!
היה מווושששלםםםם!!!

הכי אהבנו, שהוא אהב מאוד את הרעיון של שבת אחים גם יחד... הוא אמר שזו המתנה הכי יפה שקיבל מימיו!! לראות את כל הפירות שלו יחדיו (למעלה מ-50 איש) בשבת אחת ויחידה שמעולם לא היתה...

ו...טוב, זה לא היה קל יש לציין!! ממש קשה לכנס את כולם למקום אחד ולגרום שתצא מכך באמת הפתעה, אבל כולם ידעו לומר שכל זה היה ממש שווה!!!

נערך לאחרונה ב:

רותינה

משתמש מקצוען
אנחנו עשינו שבת בסימן "מתנות קטנות":
ביום שישי היה מצגת על השיר מתנות קטנות עם הסרטות של הסבא והנכדים.
בליל שבת היה "מתנה עוברת" שבתוכה היה עיתוני "משפחה" אבל ששתי אחיות כתבו, על דברים של המשפחה שלנו, בעיצוב של עיתון "משפחה".
היתה גם עוד תוכנית שכל נכד/ה נתנו מתנה לסבא. היו דברים מאד יפים, נכד אחד שלמד מסכת, נכדה אחת הכינה כיסוי ראש יפה לשים על הנכדות כשהוא מברך אותן בליל שבת, ועוד כל מיני דברים.
אני לא זוכרת מה עוד היה, אבל סתם ככה הרעיון של שבת משפחתית הוא נורא קשה ומאתגר אבל שווהההה!
אה, היה עוד משהו, לפני השבת הזאת היתה התכתבות נורא ארוכה בין כל האחים/יות. אז אחת האחיות (שהיא גם גרפיקאית)אספה את עיקרי ההודעות והכינה מזה דפים מעוצבים ששמנו כפלייסמנטים לסעודה שלישית. זה היה ממש מעניין!

רותינה

משתמש מקצוען
תחתיות לצלחות.
אגב, לא נראה לי שזה בורות יותר מידי...זה מסוג המילים שאיכשהוא נכנסות למשפחה, ודי ברור לי שכולם משתמשים בהם...;)

ויטמין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עוד רעיון חמוד
כל אחד מביא מתנה שמתחילה באות ס' (60) וברכה מתאימה
תופתעו בעצמכם מעצמכם. (סכו"ם, ספל, ספרים, סכין לחלה, ספה, סט..., ועוד ועוד...)
מסדרים את זה שכל כמה שעות משפחה אחרת שולחת את המתנה. ולאט לאט הוא יקלוט שיש משהו משותף בברכות של כולם וזו הס' הגדולה שמשולבת בברכה המתאימה למתנה.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אבא שלי התעקש שלא נשתגע...אבל הסכים להתפשר על ארוחת ערב מושקעת (סעודת הודיה על דין כרת משהו...) ולמתנה - אבא שלי מכין יין....אז קנינו לו חבית מעץ אמיתית עם ברזון...וזה מוצג לראווה בסלון שלהם....והיין ממש משביח בתוך החבית..
מאמא שלי הוא ביקש זוהר :)

לאה ל

משתמש פעיל
ממתק שערות סב(ת)א

ולהדביק על הקופסא סמלים של עריית בית שמש עם הסלוגן 'שישים וזו רק ההתחלה'

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו לימדנו את כל הנכדים הבנים שיר מאוד יפה (שבמקור רשום על אמא, אבל שינינו)
וכולם עמדו ושרו לו את זה. אפשר כמובן להקליט באולפן למי שבעניין.
אם תרצי, ארשום לך את השיר כאן.

כותבת כאן את המילים לטובת כולם (על פי בקשות בפרטי) במנגינת רבונו של עולם ידעתי ידעתי:
בית ראשון, פעמיים:
סבא מילה שמכילה עולמות
סבא הוא דמות מלאה תעצומות
כל כולך מקשה של נתינה
עוטף באהבה, שעלי מגינה

בית שני, פעם אחת:
ללא חשבון ללא תמורה סבא היקר
מקור החום והאורה בכל עת או מיצר
דמעותי אתה מוחה
את הדרך ברוגע מנחה
גם עת שקיעה בחברתך נראית לי זריחה
כי אתה תמיד ממלא את ליבי רוך ושמחה

בית שלישי, פעמיים:
ובמה אוכל להודות להגיש לך תודות סבא שלי
בכל הדרכים בעולם לא אוכל לבטא מה אתה - בשבילי
מה נוכל לעשות בשבילך
מבטיחים רק לצעוד בשבילך
וגם ילדי אדריך במשעולך - 2X

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה זה אומר? סליחה על הבורות...;)
לא מבינה בכל המילים המוזרות הללו, וזה נשמע מעניין...:)

תחתיות לצלחות.
אגב, לא נראה לי שזה בורות יותר מידי...זה מסוג המילים שאיכשהוא נכנסות למשפחה, ודי ברור לי שכולם משתמשים בהם...;)

רגע של עברית- אנגלית:
פלייסמנט פירושו שעוונית, כמו מפת שולחן אישית.
למעשה, זה שימוש עברי משובש במונח באנגלית ׳פלייס מט׳.
הישראלים החליטו שיותר נח לומר פלייסמנט...

לרעהו

משתמש מקצוען
אנחנו קנינו לאבי בגיל 60 מגילה מושקעת של סופר עם כתב יפהפה בתוך קופסא יפה מאוד נהנה, לרוב כבר יש בגיל הזה מגילה לאבי לא היה

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אנחנו לקחנו את הסלוגן מהפורום פה... "ששים ושמחים" עשינו פרק שירה ובו תמונה של כל אחד מהילדים/נכדים עם פסוק שהוא אומר על סבא + משפט לדוג: יעקב מה הוא אומר: "תפילה לעני כי יעטוף וכו'" התפילות של סבא בוקעות רקיעים....
וכו וכו'

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
אנחנו הצלחנו בהחלט להפתיע את אבא שלנו!!
בגלל שלכל אחד מהילדים יש בן פורת יוסף שיירה, וכל אחד גר בקצה אחר בארץ, אין אפשרות אף פעם להגיע כולם יחד שבת אצל ההורים. בד"כ רק בחול המועד פסח וסוכות יש אפשרות להתראות בהרכבנו המלא, כל האחים יחד!!
היומולדת 60 של אבי, יצאה ביום שישי, אז תכננו דבר יפה-
כל האחים והאחיות, על נשיהם, בעליהם וטפיהם התכנסו בבית של חברתה של אימי, שלא היתה בשבת זו בבית... בתפילה הלכו הבנים להתפלל בבי"כ אחר מזה של אבי, ובערך חצי שעה לאחר התפילה, התחילו לנוע לכיוון הבית.
היה קיץ והמזגן היה דלוק, אז כל החלונות היו סגורים וכך לא שמעו מתוך הבית את מצהלותיהם וצעקותיהם של למעלה מ-20 ילדים...
ההורים שלי עשו קידוש, ולפני שהספיקו ליטול ידיים, נשמעו דפיקות בדלת...
אמא, שידעה כמובן מכל מה שהולך, אמרה לאבא שיפתח את הדלת. ו---בום!! כולם התחילו לצרוח היום יומולדת... ואבא שלי נעמד והתחיל לבכות מרוב התרגשות!!
וואי, זה היה טוב...
ואז הוצאנו את כל העיצוביישן מהשכנים- שלט מעוצב "שבת אחדות היסטורית", כיתובים בעיצוב תואם על הבקבוקים ועל הכוסות... ובלוני גז עם מדבקה באותו עיצוב... התחלנו להעמיד שולחן שבת אאאארררוווווךךךךךךךךך... (אה, ושכחתי לציין שכל אחות וגיסה הביאה איתה תבשיל ושאר קישקושים שסוכמו מראש... כך שהיה לנו אוכל בשפע...)
היה הרבה בלאגן אבל היה גם הרבה צחוקים!!! כיף אמיתי!!!

רגע... לא סיימנו!!
במוצ"ש, הודענו לאבא שלי שהחגיגה החד פעמית הזו נמשכת ושיוצאים למסעדה...
נסענו כולנו למסעדה שסגרנו מראש. אחים של אבא שלי היו אחראים על עיצוב המקום בטרם נגיע...
וחיכו לו שם כל המשפחה המורחבת... סבתא רבה, דודים, בני דודים וילדיהם...
שם, ערכנו סעודה רביעית מפנקת, עם הרבה שמח!!
היה שיר מרגש שכתבתי והנכדים הקליטו לסבא, אלבום דיגיטלי ומצגת מרגשת ומצחיקה כאחד!!
היה מווושששלםםםם!!!

הכי אהבנו, שהוא אהב מאוד את הרעיון של שבת אחים גם יחד... הוא אמר שזו המתנה הכי יפה שקיבל מימיו!! לראות את כל הפירות שלו יחדיו (למעלה מ-50 איש) בשבת אחת ויחידה שמעולם לא היתה...

ו...טוב, זה לא היה קל יש לציין!! ממש קשה לכנס את כולם למקום אחד ולגרום שתצא מכך באמת הפתעה, אבל כולם ידעו לומר שכל זה היה ממש שווה!!!
מדהים. אבל לא לכל אחד מתאים...
יש הורים שכזה סיפור יכול לרגש אותם יותר מדי הרבה, או להוציא אותם משלוותם...
כל אחד צריך לדעת מה מתאים להורים שלו, כדי שתהיה באמת המטרה ולא חלילה להפך.

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אנחנו עשינו שבת בסימן "מתנות קטנות":
ביום שישי היה מצגת על השיר מתנות קטנות עם הסרטות של הסבא והנכדים.
בליל שבת היה "מתנה עוברת" שבתוכה היה עיתוני "משפחה" אבל ששתי אחיות כתבו, על דברים של המשפחה שלנו, בעיצוב של עיתון "משפחה".
היתה גם עוד תוכנית שכל נכד/ה נתנו מתנה לסבא. היו דברים מאד יפים, נכד אחד שלמד מסכת, נכדה אחת הכינה כיסוי ראש יפה לשים על הנכדות כשהוא מברך אותן בליל שבת, ועוד כל מיני דברים.
אני לא זוכרת מה עוד היה, אבל סתם ככה הרעיון של שבת משפחתית הוא נורא קשה ומאתגר אבל שווהההה!
אה, היה עוד משהו, לפני השבת הזאת היתה התכתבות נורא ארוכה בין כל האחים/יות. אז אחת האחיות (שהיא גם גרפיקאית)אספה את עיקרי ההודעות והכינה מזה דפים מעוצבים ששמנו כפלייסמנטים לסעודה שלישית. זה היה ממש מעניין!

וואו איה רעיונות יפים!
אפשר לשמוע יותר על העיתון?
אהבתי ת'רעיון...

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יצאנו לשבת כל המשפחה הכנו לוגו, שלט ענק על שעוונית
מדבקות על הבקבוקים, הדפסנו אלבום דיגיטלי כל משפחה כתבה ברכה+תמונה
הכנו סרטון וידיאו שהסרטנו דמויות מהעבר
היה ממש מרגש ויפה

אפשר לשאול לאיפה יצאתם?
מחפשת מקומות לשבת יום הולדת 60 לסבתא.....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה