דרוש מידע יבלות ויראליות אצל ילדים

מפתח12

משתמש חדש
עלה כאן כבר בעבר הנושא , של יבלות ויראליות אצל ילד קטן בן שנתיים (מולוסקום) . היבלות יצאו לילד שלי על הפנים (ומתחיל לצוץ עכשיו גם על היד והרגל)
חיפשתי ולא מצאתי אף אחד שרשם כאן על ניתוח בעניין, כשהייתי אצל רופא העור האופציה היחידה שהמליץ זה ניתוח קצרצר בהרדמה, בגלל שזה בפנים (4 יבלות ) הוא טוען שכל טיפול אחר ישאיר צלקת , למישהו יש מושג בעניין? הניתוח הזה יעיל? יש תופעות לוואי / סכנה ? מומלץ בכלל לעשות אותו לילד בן שנתיים? אשמח ממש לכל תגובה למי שיש מידע בעניין.
תודה!!

מפתח12

משתמש חדש
עלה כאן כבר בעבר הנושא , של יבלות ויראליות אצל ילד קטן בן שנתיים (מולוסקום) . היבלות יצאו לילד שלי על הפנים (ומתחיל לצוץ עכשיו גם על היד והרגל)
חיפשתי ולא מצאתי אף אחד שרשם כאן על ניתוח בעניין, כשהייתי אצל רופא העור האופציה היחידה שהמליץ זה ניתוח קצרצר בהרדמה, בגלל שזה בפנים (4 יבלות ) הוא טוען שכל טיפול אחר ישאיר צלקת , למישהו יש מושג בעניין? הניתוח הזה יעיל? יש תופעות לוואי / סכנה ? מומלץ בכלל לעשות אותו לילד בן שנתיים? אשמח ממש לכל תגובה למי שיש מידע בעניין.
תודה!!

פרג

משתמש מקצוען
לא ניתוח,
אבל הגענו למיו כשהיבלת התנפחה מאד והזדהמה- הסירו אותה בטישטוש. יש צלקת קטנה לא מורגשת.

לילד הדני- כשהתחיל להזדהם- הרופא נתן מיד המון אנטיביוטיקה. היבלת שהיתה ממש גדולה וגם הראשונה שיצאה נעלמה, אבל השאירה סימן מכוער- ברגל. ואחריה כל היבלות נעלמו.

ממה שהרופא אמר לנו- זה וירוס שצריך לצאת מהגוף, ויש לו כל מיני דרכים- אחת מהן דרך היבלות הללו.
אצל הגדול- פניתי לשטייף מירושלים- ע"י טיפול בתדרים היבלות נעלמו.

גיטרה

משתמש מקצוען
תודה!!
תודה שהעלתם את הנושא. יש לי עכשיו בדיוק בת שנתיים עם יבלת שצצה לה מרכז האף. מחכה כבר למעלה מחודשיים לרופא עור והשבוע סו"ס התור המיוחל. מה הדרכים הרגילות להסיר כזה דבר בולט בגיל כזה?
עוד משהו, זה התחיל כנקודה זעירה ובלתי מורגשת, ועם הזמן גדל לגודל משמעותי וניכר ביותר. ממש בלון במרכז האף. האם זה תקין?

mwp

משתמש מקצוען
לבן שלי היה כמות רציני בכל חלקי הגוף וגם בפנים (הגיעה כתוצאה אלרגיות רבות...),
לאחר שהתחיל להתפשט גם לכיוון העיניים לא נשארה ברירה אלא לניתוח,
עבר ניתוח בגיל שנתיים ורבע ואין צלקות ב"ה,
לאחר כמה חודשים חזרו לו 2 יבלות בידיים-
בביקורת הרופא הוריד אותן עם פינצטה ומאז שכחנו מהענין ב"ה
כמובן שזה היה אחרי אנטביוטיקות ומשחות וכו'

מפתח12

משתמש חדש
דבר ראשון תודה על המענה ! כל מי שאני שואלת לבנתיים לא ידע לתת לי מענה בנושא,
בטיפול בטשטוש הסירו רק יבלת אחת ? או שהיה לילד עוד יבלות? כי מה שהרופא אמר לי שזה יבלות מדבקות וכל עוד לא נסיר אותן הן ילכו וידביקו עוד מקומות .
ואשמח לקבל פרטים של שטייף אם יש לך .
תודה!
אם יש מידע נוסף בנושא אשמח לשמוע
אגב, אחת היבלות התפתחה באמת ליבלת גדולה יותר והרופא אמר לי שבעקרון הפתרון הכי מהיר ופשוט היה שברגע שמתחילים לזהות נקודה קטנה ממש של היבלת שמתחילה לצאת, לבוא אליו והוא מסיר במקום בכף כירוגית, כרגע לאחר שהיבלת התפתחה כבר הטיפול יהיה פחות יעיל ורק טיפול בטשטוש/ ניתוח יעזור

mwp

משתמש מקצוען
גם לנו אמרו שהיבלות מדבקות
ובאמת אפילו אחרי משחה שהעלימה כמה-
צצו חדשות...

מפתח12

משתמש חדש
לבן שלי היה כמות רציני בכל חלקי הגוף וגם בפנים (הגיעה כתוצאה אלרגיות רבות...),
לאחר שהתחיל להתפשט גם לכיוון העיניים לא נשארה ברירה אלא לניתוח,
עבר ניתוח בגיל שנתיים ורבע ואין צלקות ב"ה,
לאחר כמה חודשים חזרו לו 2 יבלות בידיים-
בביקורת הרופא הוריד אותן עם פינצטה ומאז שכחנו מהענין ב"ה
כמובן שזה היה אחרי אנטביוטיקות ומשחות וכו'

לגבי הניתוח - יש תופעות לוואי ? כמה זמן אורכת ההתאוששות ?

ששונית

משתמש מקצוען
אפשר לטפל ביעילות עם ויטמין די
קונים טיפות ויטמין די ומטפטפים על היבלות כמה שיותר במשך היממה.
אני שמתי את הבקבוקון של הטיפות בתחילת השיש במטבח, וכמעט כל פעם שעברתי שם קראתי לבת שלי שהיו לה יבלות ספורות על הסנטר וטפטפתי כמה טיפות.
כעבור שבועיים היבלות התפוצצו מעצמן, יצא מהן דם והן נעלמו בלי להותיר שום סימן.
גיסתי טיפלה ביבלות ויראליות אצל הבן שלה לפי הוראות שנתן לה רופא ילדים מירושלים, רק שאצלה היה מדובר בכמות רבה של יבלות על הפנים
הרופא אמר לה שלוקח הרבה זמן לגוף לקלוט שיש פה וירוס ושצריך להילחם בו,
כדי לעורר את המוח לכך, צריך להתחיל בטיפול חיצוני והמוח קולט שזה דבר שצריך ללחום בו ומחסל את שאר היבלות מעצמו.
לכן הוא נתן לה מרשם למשחה מאלחשת ואחרי שמורחים אותה היטב על שתים שלוש מהיבלות וממתינים שתפעל,
מפוצצים ידנית (עם כפפות סטריליות כמובן) את אותן יבלות, הוא תאר לה שבתוך היבלת יש כמו כדור זעיר שאותו צריכים לפוצץ ולפי התאור שלה זה ממש ככה - מרגישים איך שמפוצצים את הכדור שבתוך היבלת.
אחר כך מורחים משחה אנטיביוטית ותוך כמה ימים כל היבלות נעלמות.

mwp

משתמש מקצוען
במקום היינו איזה שעה וחצי אחרי והשתחררנו,
הילד התאושש מהר מאוד, לא היה תופעות לוואי ב"ה
היה צורך להזהר שלא ישהה בימים הקרובים בשמש

פרג

משתמש מקצוען
לכולם התפשט.
ליבלת שהורדה בטשטוש- רק היא הזדהמה, התפשט גם בעין. אבל אח"כ הכל נעלם.
לקטן- התפשט גם לאזור הטיטול, וכל פעם יבלת אחרת הזדהמה עד שהכל חלף- בתגבור אנטיביוטיקה.היתה התלבטות האם מתן דרך הפה יספיק או שצריך דרך הוריד, אבל ב"ה זה הספיק.
אצל הגדול- הגעתי לשטייף למשהו אחר וכשראתה את זה טיפלה במקום, תוך שבוע שבועיים- הכל נעלם.

michal2100

משתמש מקצוען
לי אמרו לשים חומץ תפוחים (עדיף אורגני) עם פלסתר על היבלת, עדיף על היבלת הראשונה

חריף אש

משתמש מקצוען
נשמע הזוי
אך יש אישה שמתקשרים אליה
משאירים שם ושם האם ומספר היבלות שיש לילד
ולאחר כחודש היבלות נופלות מאליהן

ניסיתי על בני ובני משפחתי ניסו גם
וב"ה הועיל
לפרטים נוספים וקבלת מספר טלפון שלה
כתבי לי הודעה אישית

• תודה
Reactions: h&m

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

שמרלינג

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב ילד שהיה לו יבלות בפנים, הורידו לו את זה בטשטוש בבית חולים.
השחרור היה אחרי כמה שעות והוא חלק לחלוטין.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
מישהי היתה אצל ד"ר שגיא?
הוא המליץ לנו לעשות את הטיפול לילדה בת 3 בהרדמה מלאה, יש לה מספר יבלות ליד העין ויש חשש שיתפשט חלילה לעין.
(וחוץ מזה יבלות נוספות בגוף)

האם זה משאיר צלקות?
יש מצב שלאחר הטיפול נגלה יבלות חדשות?
אודה לכל אינפורמציה בנושא.

דרומית מהדרום

משתמש צעיר
עור הגוף רגיש ועדין ולרבים מהאנשים ישנם נגעי עור, בין אם כתוצאה מנזקי השמש ובין אם בעקבות מחלה או בעיה גנטית או מולדת. חשוב לקבל ייעוץ רפואי מקדים לגבי נגעי העור, לבחון את מהותם ובהתאם לצורך, להסירם. לעיתים, הסרת נגעי העור באה גם כתוצאה מצורך אסתטי ולא רפואי ומדובר בהליך כירורגי נפוץ בארץ ובעולם.
מהם נגעי העור?
שומות בולטות או שטוחות, הנקראות בפי רוב האנשים "נקודות חן", יבלות ויראליות באזור הפנים, הידיים והרגליים, כלי דם בולטים (המנגיומות), שרכי עור עודפים באזור הצוואר, העיניים, המפשעות ובית השחי, כתמי גיל נרחבים ונגעי עור אחרים.
שיטות הטיפול הקיימות
ההחלטה על שיטת הסרת נגעי העור והיקפה נקבעת בהתאם לשיקולים רפואיים ומקצועיים כגון גודל הנגע, עומקו, מיקומו, מרקמו ומצבו הבריאותי של המטופל.
קיימות שתי שיטות כירורגיות מרכזיות:
שיטת ה- Shaving – שיטה פשוטה יחסית המתאימה להסרת נגעי עור שאינם תת-עוריים ומתבצעת תוך שמירה על קו העור. בשיטה זו מסירים את הנגע בעזרת אזמל (שיטה המזכירה מאוד את שיטת הגילוח ומכאן שמה). לאחר מכן אזור הטיפול נצרב באמצעות מחט חשמלית לשם עצירת הדימום, נמרח במשחה אנטיביוטית ולאחר מכן נערכת חבישת המקום. בשיטה זו אין צורך בתפירה והצלקת שנותרת על העור בעקבות הליך ההסרה לרוב אינה נראית לעין.

שיטת ה- Excision – מיועדת להסרת נגעי עור בולטים ותת-עוריים והיא מעט יותר מורכבת בשל עומק הנגע. הסרת נגעי העור מתבצעת בחדר ניתוח אך בהרדמה מקומית ולרוב אינה דורשת אשפוז. בשיטה זו מסירים את נגע העור וגם חלק קטן מהעור שסביב הנגע. לאחר ההליך יש צורך בתפירה של החתך.
היתרון בהסרה כירורגית של נגעי העור היא באפשרות לבצע מעקב ומשלוח דגימה למעבדה, במקרים בהם יש חשד שהנגע הינו ממאיר.
טיפול בעזרת חנקן נוזלי - השימוש בחנקן חנקן נוזלי יוצר גבישי קרח על נגעי עור שהורסים את הנגע העורי, הטיפול מבוצע על ידי ריסוס החנקן ישירות על הנגע באמצעות "אקדח חנקן".
השימוש בשיטה זו נוח ובטוח וניתן באמצעותה לטפל בנגעים הבאים:
• תוספי עור (SKIN TAGS) – גידולי עור קטנים, לא מסוכנים שמצויים בעיקר בבית שחי, צוואר ומפשעה.
• יבלות סבוראיות - נגעים יבלתיים בגוון חום- שחור שמופיעים בגיל המבוגר באיזורים כמו פנים, גב וחזה.
• נגעי עור טרום סרטניים - נגעים שמופיעים על רקע חשיפה מרובה לשמש, בעיקר על עור הפנים אך גם על פני עור ידיים ורגליים. בעיקר בבעלי עור בהיר.
• יבלות וירליות – עיבוי עור שנגרם בשל גירוי העור על ידי וירוס, מופיע בעיקר באצבעות ידיים, כפות ידיים וכפות רגליים.
המקום המטופל מעלה גלד, כעבור מספר ימים הוא נושר ואז יש להימנע מחשיפה לשמש. סימן העור החדש נטמע בסביבתו בתוך שבועות עד חודשים (מותנה בצבע העור).
ברוב המקרים נגעי העור אינם מהווים סכנה בריאותית אך יש להם משמעות גדולה מבחינה אסתטית. אם יש גם לכם שומה או נגע עור שאתם כבר הרבה זמן רוצים להסיר, המרכז הרפואי דר' וולף יעניק לכם את הייעוץ ואת הטיפולים החדשניים ביותר.
השימוש בחנקן לטיפול בנגעי עור הוא בחנקן נוזלי בטמפרטורה של 196- מעלות צלזיוס. בשימוש בחנקן נוזלי על נגעי עור העור קופא ונוצרים גבישי קרח שהורסים את הנגע העורי, הטיפול מבוצע על ידי ריסוס החנקן ישירות על הנגע באמצעות "אקדח חנקן".
נגעים עוריים בהם ניתן לטפל בחנקן נוזלי:
  • נגעי עור טרום סרטניים – נגעים שמופיעים על רקע חשיפה מרובה לשמש, בעיקר על עור הפנים אך גם על פני עור ידיים ורגליים. בעיקר בבעלי עור בהיר.
  • יבלות וירליות – עיבוי עור שנגרם בשל גירוי העור על ידי וירוס, מופיע בעיקר באצבעות ידיים, כפות ידיים וכפות רגליים.
  • יבלות סבוראיות – נגעים יבלתיים בגוון חום- שחור שמופיעים בגיל המבוגר באיזורים כמו פנים, גב וחזה.
  • תוספי עור (SKIN TAGS) – גידולי עור קטנים, לא מסוכנים שמצויים בעיקר בבית שחי, צוואר ומפשעה.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
היבלות שאני מדברת עליהן נקראות מולוסקום והן מופיעות באזור הפנים ומדבקות בעיקר במגע עם מים (כמו אמבטיה, מגבת רטובה...)
לא חושבת שנקראות ויראליות רגילות...
אבל ראיתי באשכול שהמליצו לעוד על ניתוח ולכן הסקתי שמדובר באותו סוג של יבלות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה