טרקטור, לילה טוב!

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בעקבות הרבה הערות והארות שחדדתם לי, אני נותן כאן מהדורה חדשה יותר. כמובן, אל תטריחו את עצמכם לקרוא כי זה נשאר אותו הדבר בגדול, אבל אני אישית לא הייתי מסוגל.
מקווה שתבינו
תודה רבה רבה לכל המעירים והמגיבים, ובמיוחד ל @כנפיים שסייעה מאוד בכל תהליך השיפוצים.
בעז''ה אחרי פסח אעלה עוד סיפור טרקטורים בל''נ.
להשתמע
הטרקטור שרצה להיות מטוס

פעם אחת היה טרקטור שהלך כל בוקר לעבודה.

יום אחד, החליט הטרקטור שכבר נמאס לו להיות טרקטור, הוא רצה להיות מטוס

גדול

ולבן

ולעוף גבוה בשמים למעלה.

הוא סיפר לכל החברים שמחר הוא יהיה מטוס, אבל החברים צחקו עליו:

טרקטור! אתה לא מטוס, אתה טרקטור.

הטרקטור מאוד נעלב, ואמר, 'אתם תראו שאני אהיה מטוס'.

הטרקטור הצהוב הלך לחנות הצבעים וקנה צבע לבן. הוא החזיק את הצבע עם הכף הגדולה שלו ושפך את כל הדלי מעל הגג, עד שכל הטרקטור נצבע בלבן, והלך לישון.

למחרת קם הטרקטור מוקדם בבוקר, וכשכל החברים התארגנו לנסוע למגרש, הוא קרא בקול 'ראיתם, עכשיו אני כבר מטוס'.

הוא התחיל להפעיל את המנוע, אממממ, אנננננננ, גגגגגג', הרים את הכף גבוה לשמים –

אבל-

אבל, הוא לא הצליח לעלות ללמעלה, וכל הטרקטורים התחילו לקרוא בקול

טרקטור! אתה לא מטוס, אתה טרקטור.

הטרקטור נעלב מאוד, וגם כעס, הוציא המון עשן מהצינור למעלה וצעק, 'אתם עוד תראו שאני אהיה מטוס'!

כל החברים הלכו לעבודה, והטרקטור הלך למוסך.

הוא ראה שהמטוסים בשמים הם בלי גלגלים, ולכן הוא רצה להסתיר גם את הגלגלים שלו. הוא הרכיב לעצמו כיסוי לגלגלים הענקיים, ומעכשיו אף אחד לא יוכל כבר לראות את הגלגלים של הטרקטור.

'אני אהיה, ממש כמו מטוס! בצבע לבן ובלי שיראו לי את הגלגלים' חשב לעצמו.

והלך לישון.

למחרת קם הטרקטור מוקדם בבוקר, עוד לפני שהשמש התעוררה, וכשכל החברים התארגנו לצאת למכרה החול, הוא קרא בקול 'תסתכלו, עכשיו אני כבר ממש מטוס!'.

הוא הדליק את המנוע, אמממממ, אננננננ, גגגגגגגגג'. וניסה עוד הפעם, ולחץ יותר חזק, ובקושי הצליח לעצור לפני הבור.

כל הטרקטורים התחילו לצחוק בקול:

'טרקטור! אתה לא מטוס, אתה רק טרקטור.

הטרקטור התעצבן והתפרץ, העיף המון חול עם הגלגלים המתחבאים שלו, וצעק בקול: 'אתם תראו, אני יצליח להיות מטוס, ורק אתם תשארו כאן למטה'!

כל החברים הלכו לעבודה והטרקטור נשאר בחניה.

הוא חשב וחשב, מה אפשר לעשות? כיצד יוכל להפוך למטוס?

ואז הוא נזכר, למטוס, אין כף מקדימה, רק מקור, ממש כמו לציפור.

הטרקטור נסע מהר למוסך ופירק את הכף הגדולה, במקומה חיבר הטרקטור את הדחפור, והפך אותו למקור, ממש כמו ציפור.

הוא קם מוקדם בבוקר לפני שהשמש זרחה, וכשכל החברים התארגנו לצאת ולחפור, קרא הטרקטור בקול 'תסתכלו טוב, נכון שעכשיו אני כבר מטוס'?

הוא הדליק את המנוע הכי חזק, לחץ על הדוושה בכל הכוח, כיוון את המקור קדימה כמו הציפור, ונסע מהר מהר,

ב-ו-ם,

הטרקטור, התנגש בגדר של החניון.

הטרקטור קיבל מכה חזקה, הוריד את המקור למטה והתחיל לבכות.

'רציתי להיות מטוס'

'רציתי לעוף בשמים'

והטרקטורים התחילו לקרוא בקול

'טרקטור טרקטור, אתה לא מטוס אתה רק טרקטור', צחקו.

הטרקטור נעלב עוד יותר והמשיך לבכות בקול.

עד שהגיע הטרקטור הגדול, שיודע הכל. וקרא לו בקול.

'טרקטור'!

'קום קום'!

'טרקטור, נכון, אתה לא מטוס, אתה טרקטור' נראה לך שהמטוס יכול להיות טרקטור?!

מה, המטוס יכול לחפור באדמה? שאל הטרקטור הגדול.

אם הוא ינסה לחפור עם המקור שלו, מה יקרה? הוא ישבר!

רק הטרקטור יכול לחפור.

מה, המטוס יכול להרים חבילה של אבנים ולהכניס לבנין? לא, 'הוא יתנגש בבנין ויתפוצץ'! ענה הטרקטור שניסה להיות מטוס.

נכון, השיב הטרקטור הגדול, אתה טרקטור, אתה יכול.

המטוס יכול לתת מכות לקיר ולשבור אותו? שאל הטרקטור הגדול.

'לא, זה מידי נמוך בשבילו'! השיב הטרקטור בחיוך.

'טרקטור טרקטור' אמר הטרקטור הגדול, 'אל תהיה עצוב, נכון, אתה לא מטוס, אתה טרקטור'!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה