בקשה טרגדיה במודיעין עילית - אסור לנו לשתוק!

מצב
הנושא נעול.

קצרה

משתמש מקצוען
נהגים ערביים וזה לא קשור לחברת תחבורה זו או אחרת -
נוהגים על הכביש בפראות יתירה.
הבדיחה אומרת שהיהודים עברים תאוריה בפעם הראשונה וטסט בפעם החמישית והערבים עוברים בטסט בפעם הראשונה ובתאוריה בפעם החמישית....
זו תופעה שכל מי שנוסע בסביבה ערבית מודע אליה. הם נוסעים במהירות עוקפים בפראות לא מאטים לפני כיכרות ופסי האטה ועוד.
לרוב הם שולטים יפה על ההגה גם בפראות הזו.
לצערינו הפעמים שלא - גובות מחירים יקרים. לדוגמה - משפחת רימל....
אבל זו תרבות הנהיגה שלהם.

היהודים לא מעוניינים להיות נהגי אוטובוס בוודאי לא בתנאים של החברות שאינן אגד ודן - משרד התחבורה ממשיך לתקצב את החברות בקמצנות ולכן הן אינן יכולות לשפר תנאים.
ובכלל כמו כולנו - רוב היהודים מחפשים עבודה מכובדת וקלה. נהג אוטובוס לא נחשב לכזה.
ולכן יש ריבוי נהגים ערבים.
גם כשיש נהגים יהודים - הם מעדיפים ערים חילוניות. קל שם יותר לנהג וזה לא בנימה אנטישמית. באמת יש אצלינו הרבה יותר עומס על התחבורה. הרבנ יותר נוסעים בכל תחנה. הרבה יותר צפיפות. הרבה יותר ילדים ועגלות. הרבה יותר עבודה לנהג.
ולכן יש ריבוי נהגים ערביים באיזורי אוכלוסיה חרדית עוד יותר מבכל שאר הארץ.

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
היכן העיריה כאן בסיפור?
לעיריה אמור להיות נציג מול חברת התחבורה,
ויש לה השפעה רבה,
גם מפני שכל כמה שנים יש מכרז מחודש והחברה חוששת להפסידו.
ולתושבים - יכולה להיות השפעה מרובה על העיריה, אם רק יעשו מעשה!

כמובן שעדיין ישאר הבעיה של חוסר בנהגים, שבגלל זה כל נהג מרגיש מלך.
אם היו משלמים לנהגים מעט יותר, היו מגיעים נהגים טובים יותר.
בסכום שהממשלה משלמת היום על כל קו, אי אפשר לשלם יותר.
פשוט צריך לחץ על הממשלה ומשרד התחבורה שידאגו שמשכורת הנהגים תהיה גבוהה יותר.

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שאלה למחשבה: אם כל נסיעה תעלה שקל יותר בחברה פרטית, האם הרוב המוחץ של הציבור יעבור לחברה המתחרה? או שרוב הציבור יעדיף לחסוך?

[לא הבעתי דעה,רק נקודה למחשבה]
נראה לי כ"כ לא נכון...
הרי המחיר לא נגזרא מאיזה 'הנחה' שקווים מעניקה לנוסעיה.
המחיר נגזר מהעובדה שמשרד התבורה מממן חלק נכבד מהעלות של התח"צ.
ואם תושבי חיפה ואשדוד מקבלים נהגים אדיבים יותר, למה תושבי הערים החרדיות סובלים מנהגים חסרי אחריות וסבלנות??!!.

שפריצרית

משתמש מקצוען
נהגים ערביים וזה לא קשור לחברת תחבורה זו או אחרת -
נוהגים על הכביש בפראות יתירה.
הבדיחה אומרת שהיהודים עברים תאוריה בפעם הראשונה וטסט בפעם החמישית והערבים עוברים בטסט בפעם הראשונה ובתאוריה בפעם החמישית....
זו תופעה שכל מי שנוסע בסביבה ערבית מודע אליה. הם נוסעים במהירות עוקפים בפראות לא מאטים לפני כיכרות ופסי האטה ועוד.
לרוב הם שולטים יפה על ההגה גם בפראות הזו.
לצערינו הפעמים שלא - גובות מחירים יקרים. לדוגמה - משפחת רימל....
אבל זו תרבות הנהיגה שלהם.

היהודים לא מעוניינים להיות נהגי אוטובוס בוודאי לא בתנאים של החברות שאינן אגד ודן - משרד התחבורה ממשיך לתקצב את החברות בקמצנות ולכן הן אינן יכולות לשפר תנאים.
ובכלל כמו כולנו - רוב היהודים מחפשים עבודה מכובדת וקלה. נהג אוטובוס לא נחשב לכזה.
ולכן יש ריבוי נהגים ערבים.
גם כשיש נהגים יהודים - הם מעדיפים ערים חילוניות. קל שם יותר לנהג וזה לא בנימה אנטישמית. באמת יש אצלינו הרבה יותר עומס על התחבורה. הרבנ יותר נוסעים בכל תחנה. הרבה יותר צפיפות. הרבה יותר ילדים ועגלות. הרבה יותר עבודה לנהג.
ולכן יש ריבוי נהגים ערביים באיזורי אוכלוסיה חרדית עוד יותר מבכל שאר הארץ.
אני מוחה על ההכללה הזו.
לא שאני שמאלנית או משהו, זה פשוט לא נכון.
נסעתי רבות עם נהגים ערביים, והכל היה בסדר.
דווקא נהגים יהודים לוקים פעמים רבות ב'אנטישמיות' כלפי המגזר החרדי ומוציאים תסכולים על אמהות שעולות עם הצאן הרב לאוטובוס...
דווקא בגלל שבמגזר הכללי זו נחשבת עבודה נחותה, פעמים רבות הנהגים משליכים זאת על הציבור.
לא יודעת איך בקווים, אבל לאגד מגיעים דווקא האינטליגנטים של השבט...
ופעמים רבות בגלל הדעות הקדומות הללו גורמים להם ממש עוול.
נהג ערבי שעצר לפני מעבר חצייה, ולדעת אחת הנוסעות הוא בלם בכוונה כדי להציק לנוסעים.
היא פתחה במסכת קללות וצעקות שעדיף לא לפרטן.. נגד הערבים ומי שהביא אותם לכאן בכלל.
לא נרגעה עד שהתקשרה לאגד לצרוח גם שם, אחרי שירדה מהאוטובוס ראיתי את הנהג מקבל שיחת נזיפה טלפונית.
על מה?
במקרה הפוך קוראים לזה אנטישמיות.

דוא"ר ישר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה ממש נכון.
הכול נכון אבל עצם הבעיה זה הנהגים המטורפים שחושבים שהם טסים ברכבת הרים, למה כשהנהג מתפרע ככה בכביש אף נוסע לא קם וצועק ומוחה??? תצלמו, תתקשרו לקווים להתלונן לידו, אפילו למשטרה!!! כן! זה פיקוח נפש! רק ככה הם יבינו שהציבור החרדי הם לא כבשה תמימה!
בפעמים הראשונות הם יצעקו בחזרה, יעצרו את האוטבוס וכו' אבל לאט לאט הם יקלטו שהציבור רציני ונגמר ההפקרות!

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני הייתי מבקש מ @נדרים פלוס להקים כזה דבר בעמדות שלו.
זה יקל מאד את ההליך של שליחת פקסים וכד' שמאד מסורבל כיום בעידן המיילים
רעיון מעולה, הבעיה היא שתלונה ללא כל הפרטים לא מתקבלת: שעת יציאה וכד'.
לא תמיד כל הפרטים ידועים.
צריך שיהיה משהו מאד ידידותי ופשוט - חיכיתי בתחנה X וקו Y לא עצר/הגיע וכד'
נסעתי בשעה X בקו Y והנהג נסע מהר.
טופס ידידותי עם מעט פרטים יגרום לאנשים להתלונן יותר.

קצרה

משתמש מקצוען
אני מוחה על ההכללה הזו.
לא שאני שמאלנית או משהו, זה פשוט לא נכון.
נסעתי רבות עם נהגים ערביים, והכל היה בסדר.
דווקא נהגים יהודים לוקים פעמים רבות ב'אנטישמיות' כלפי המגזר החרדי ומוציאים תסכולים על אמהות שעולות עם הצאן הרב לאוטובוס...
דווקא בגלל שבמגזר הכללי זו נחשבת עבודה נחותה, פעמים רבות הנהגים משליכים זאת על הציבור.
לא יודעת איך בקווים, אבל לאגד מגיעים דווקא האינטליגנטים של השבט...
ופעמים רבות בגלל הדעות הקדומות הללו גורמים להם ממש עוול.
נהג ערבי שעצר לפני מעבר חצייה, ולדעת אחת הנוסעות הוא בלם בכוונה כדי להציק לנוסעים.
היא פתחה במסכת קללות וצעקות שעדיף לא לפרטן.. נגד הערבים ומי שהביא אותם לכאן בכלל.
לא נרגעה עד שהתקשרה לאגד לצרוח גם שם, אחרי שירדה מהאוטובוס ראיתי את הנהג מקבל שיחת נזיפה טלפונית.
על מה?
במקרה הפוך קוראים לזה אנטישמיות.

אני מסכימה איתך שנהגים ערבים הם לרוב אדיבים. למגזר שלנו - בטח יותר מחילונים ...
נהג ערבי לדוגמא מהנסיון שלי - יש סיכוי יותר טוב שהוא יפתח את הדלת גם לאחר שסגר אותה כי מישהו רץ לתחנה ודופק.....

אבל את ענין תרבות הנהיגה שלהם לא המצאתי - זו תרבות הנהיגה במגזר הערבי והנורמה.
וענין שמופיע גם ברשומות ובסטטיסטיקות הרשמיות.
הם מתמרנים על הכביש היטב כבר מגיל צעיר(עוברים בטסט הראשון...) ונוהגים במהירות ובפראות דווקא בגלל שהם שולטים היטב על ההגה.
במהירות ובפראות הזו - כל תאונה הופכת לקטלנית ל"ע.
ובכל פעם שקורית אחת כזו כולם נזכרים כמה רעד להם הלב כשהנהג הערבי נכנס במהירות לתוך הכיכר ועוד כהנה. או איזה פחד היה כשנהג כזה עקף אותם בכביש והם ניצלו בגלל מילימטר (שהנהג הערבי חישב אותו.. זה לא הופך את זה ללא מפחיד או ללא מסוכן . כאן לא מירוץ מכוניות....) ---

ואני בכלל לא מגדירה את עצמי כימנית או שונאת ערבים.
אני פוגשת ערביות במהלך עבודתי ולא חשה כלפיהם עוינות.
מצד שני אני גם לא יפת נפש כדי להתכחש לעובדות ומציאות קיימת.

נערך לאחרונה ב:

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה למחשבה: אם כל נסיעה תעלה שקל יותר בחברה פרטית, האם הרוב המוחץ של הציבור יעבור לחברה המתחרה? או שרוב הציבור יעדיף לחסוך?

אם כל נסיעה תעלה שקל יותר אז 90% מתושבי מודיעין עילית יזדעקו על כך שהעלו את מחירי הנסיעות....
ולא יעזור להסביר שבמודיעין עילית בכל מקרה חצי מחיר מכל הארץ
זה מה שהתרגלו כאן. נסיעה פנימית ב 2.60 ואם יעלו יותר תקום צעקה.

[אני לא נופלת ב 90%]

efrat1

משתמש סופר מקצוען

שאלה לא רלוונטית.
אם הנהגים הערביים ירוויחו יותר הם יתחילו לנהוג בבטיחות?
אם כל נסיעה תעלה שקל יותר אז 90% מתושבי מודיעין עילית יזדעקו על כך שהעלו את מחירי הנסיעות....
ולא יעזור להסביר שבמודיעין עילית בכל מקרה חצי מחיר מכל הארץ
זה מה שהתרגלו כאן. נסיעה פנימית ב 2.60 ואם יעלו יותר תקום צעקה.

[אני לא נופלת ב 90%]
איך זה רלוונטי לתרבות נהיגה פראית של ערבים?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא.
אם משרד התחבורה יתעורר ויפסיק להעניק על מגש של כסף כל מכרז לחברות בבעלות ערבית אולי משהו יקרה.
סופרבוס, נתיב אקספרס, אומני אקספרס ועוד שלל שמות הם חברות בקבוצה בבעלות ערבית.

הגיע הזמן שמישהו שם בדרגים הגבוהים יבין שאנחנו מוכנים לשלם גם שקל ושניים יותר ולקבל בתמורה אוטובוסים שמגיעים בזמן, נהגים שלא מדלגים על תחנות, לא מתעלמים מהנוסעים ולא מדלגים על קוים (כן. מה ששמעתם).

ו @שפריצרית, לא יודעת איפה את גרה בצפון , באשכול נצרת חיפה מגדל העמק והסביבה אוכלים קש מחברות התחבורה הערביות כבר עשור.

בתור אחת שנוסעת כבר 10 שנים בקוים האלו ועובדת עם ערבים ונוסעת ליד הכפרים שלהם, תרבות הנהיגה בציבור הערבי היא שונה לרעה והנהגים שמקבלים גיבוי מחברה ערבית עושים מה שהם רוצים.

הוכחה אחת לכך היא שבחלק מן השנים ג'י בי טורס שהיתה ועודנה רק זכין אחד בקוים האלו מתך שניים זכתה לתואר המפוקפק של שיאנית הקנסות בארץ. משמע, היתה כה גרועה וצברה כה הרבה תלונות עד שהצליחה לעקוף ענקים בקנה מידה ארצי כמו אגד ודן.

בתור אחת שזוכרת את הימים בהם אגד היתה הזכיינית, אין ספק שאלו היו ימים שפויים יותר.
ימים שבהם לא היה סיכוי יומיומי שתפצעי (בישיבה!) עקב בלימה פתאומית של הנהג ששכח שהוא באוטובוס ולא במטוס.
ולא תשמעי שוטר (דרוזי) צועק בערבית על הנהג שפשוט החליט לנסוע בנתיב השמאלי במשך כל הנסיעה למרות שכל התחנות בנתיב הימני. כי בא לו. כי מי בכלל יאכוף את החוק ולמי בכלל במשרד התחבורה אכפת מקהל שבוי.
אני מניחה שאותה צרה תקפה גם למודיעין עילית מכל הסיבות שפירטו לפני, בפרט בהודעות של @קצרה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה לא רלוונטית.

איך זה רלוונטי לתרבות נהיגה פראית של ערבים?
לא קשור
הגבתי למי שכתב ספציפית על העלאת המחירים אם תהיה חברה מתחרה שמשלמים 1 ש"ח יותר לנסיעה ושיעברו אליה..
על זה הגבתי.
שלא יעזור
יתחילו לצעוק כאן בעיר. שזה לא הפתרון
שזה פתרון יקר ולא ריאלי.
בחברה מתחרה הכוונה שהנהגים לא ערבים. או כאלו שנוהגים יותר בזהירות....אנשים עם זאת יעדיפו את הזול ויצעקו על היקר.
כך זה כאן בעיר.

אז בבקשה,
אם ציטטת אותי, תבדקי קודם למה בדיוק הגבתי

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מסכימה איתך שנהגים ערבים הם לרוב אדיבים. למגזר שלנו - בטח יותר מחילונים ...
נהג ערבי לדוגמא מהנסיון שלי - יש סיכוי יותר טוב שהוא יפתח את הדלת גם לאחר שסגר אותה כי מישהו רץ לתחנה ודופק.....
נסעתי כעשר שנים יום יום נסיעות לא קצרות בתחבורה ציבורית עירונית ובין עירונית בכמה ערים שונות (כשנתיים בחברת קווים עילית) ובחברות שונות, חד משמעית היהודים יותר אדיבים, יותר ישרים, ויותר זהירים, וגם כלפי חרדים.
כמובן שאי אפשר להכליל ויש יוצאי דופן לפה ולפה, אבל בסך הכל אין בכלל מקום להשוואה.
אני לא מפחד לצאת גזען, אצלי בתורה כתוב עליהם עם הדומה לחמור, ובפרט כשרואים את זה בעיניים חד משמעית, אני לא מבין את האינטרס להיתמם.
אגב לא רק בנושא הזה, מתי אנשים יקבלו שכל לקלוט שרוב הבעיות של המדינה זה הערבים? רוב הגנבים, גנבי התשתיות, הרוצחים: הלאומנים הפליליים רוצחי נשותיהם ובנותיהם על כבוד המשפחה, הפשע המאורגן, האנסים, הנהגים המסוכנים (לא רק בתח"צ), הם גם הכי הרבה מרמים את שלטונות המס (כן כן, לא החרדים), ולוקחים הכי הרבה מהביטוח הלאומי, ובונים הכי הרבה בצורה לא חוקית (ערים שלמות, לא איזו מרפסת או יח"ד), הם באופן כללי רוצים להשמיד אותנו (לא כל פועל ערבי, אבל משום מה החברי כנסת שלהם נבחרים שוב ושוב על ידי כלל הציבור), וחס וחלילה אסור בתקשורת לומר אף מילה גזענית, ומיום ליום התקציבים 'לשלב אותם' בחברה הישראלית (קרי - התבוללות) רק גדלים והולכים, וכן האפליה המתקנת בחברות ממשלתיות ובמוסדות אקדמאיים.

נערך לאחרונה ב:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בדקתי והגבתי לשניכם.
לא מאמינה שאם הנסיעות כאן יתיקרו זה מה שיפתור את הבעיה,
that's all
לא הבנתי את הקשר לתגובה שלי.
כי אני כתבתי שזה לא מה שיעזור.
אז באמת לא הבנתי....
אבל בסיידר.
לא נורא

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא.
אם משרד התחבורה יתעורר ויפסיק להעניק על מגש של כסף כל מכרז לחברות בבעלות ערבית אולי משהו יקרה.
סופרבוס, נתיב אקספרס, אומני אקספרס ועוד שלל שמות הם חברות בקבוצה בבעלות ערבית.

הגיע הזמן שמישהו שם בדרגים הגבוהים יבין שאנחנו מוכנים לשלם גם שקל ושניים יותר ולקבל בתמורה אוטובוסים שמגיעים בזמן, נהגים שלא מדלגים על תחנות, לא מתעלמים מהנוסעים ולא מדלגים על קוים (כן. מה ששמעתם).

ו @שפריצרית, לא יודעת איפה את גרה בצפון , באשכול נצרת חיפה מגדל העמק והסביבה אוכלים קש מחברות התחבורה הערביות כבר עשור.

בתור אחת שנוסעת כבר 10 שנים בקוים האלו ועובדת עם ערבים ונוסעת ליד הכפרים שלהם, תרבות הנהיגה בציבור הערבי היא שונה לרעה והנהגים שמקבלים גיבוי מחברה ערבית עושים מה שהם רוצים.

הוכחה אחת לכך היא שבחלק מן השנים ג'י בי טורס שהיתה ועודנה רק זכין אחד בקוים האלו מתך שניים זכתה לתואר המפוקפק של שיאנית הקנסות בארץ. משמע, היתה כה גרועה וצברה כה הרבה תלונות עד שהצליחה לעקוף ענקים בקנה מידה ארצי כמו אגד ודן.

בתור אחת שזוכרת את הימים בהם אגד היתה הזכיינית, אין ספק שאלו היו ימים שפויים יותר.
ימים שבהם לא היה סיכוי יומיומי שתפצעי (בישיבה!) עקב בלימה פתאומית של הנהג ששכח שהוא באוטובוס ולא במטוס.
ולא תשמעי שוטר (דרוזי) צועק בערבית על הנהג שפשוט החליט לנסוע בנתיב השמאלי במשך כל הנסיעה למרות שכל התחנות בנתיב הימני. כי בא לו. כי מי בכלל יאכוף את החוק ולמי בכלל במשרד התחבורה אכפת מקהל שבוי.
אני מניחה שאותה צרה תקפה גם למודיעין עילית מכל הסיבות שפירטו לפני, בפרט בהודעות של @קצרה.
מוזר מאד.
בתור אחד שמשתמש קרוב לחמש שנים בתחבורה ציבורית באיזור נצרת, ומזדמן מידי פעם לירושלים, חד משמעית, הנהגים באשכול נצרת אדיבים יותר, ורגועים יותר, בלי שום השוואה לנהגי אגד בירושלים, למרות שקרוב למאה אחוז מהם ערבים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזר מאד.
בתור אחד שמשתמש קרוב לחמש שנים בתחבורה ציבורית באיזור נצרת, ומזדמן מידי פעם לירושלים, חד משמעית, הנהגים באשכול נצרת אדיבים יותר, ורגועים יותר, בלי שום השוואה לנהגי אגד בירושלים, למרות שקרוב למאה אחוז מהם ערבים.
בתור אחת ילידת מגדל העמק שנוסעת כל יום בקו 331/ 332 מנצרת לחיפה כבר 10 שנים המצב בלתי נסבל. גם הנוסעים הערביים כועסים על ההתנהלות.
והמפעיל בתוך נצרת אינו המפעיל של הקוים לחיפה. למקרה ששמתם לב.
אה, ותנסו לנסוע בשפרעם או בזרזיר בערב שבת או במוצ"ש.
סבירות גבוהה שתתקלו בכביש בתחרות אופנועים /טרקטורונים/ רכבי ספורט של צעירים פראיים בני ישמעאל.

שפריצרית

משתמש מקצוען
דיברתי על נהגים ערביים שעובדים באגד.
לא יודעת מה בקשר לחברות תחבורה ערביות, התגובה שלי דיברה על הנהגים הערביים בלי קשר להתנהלות החברה.
לא יודעת מה איתך, ולא אתווכח איתך על החוויות שלך בתח"צ, אבל אני מעולם לא ראיתי נהג ערבי שהמוצא שלו בא לידי ביטוי שלילי באופן הנהיגה. אולי הפוך.
ואני משתמשת המון בתח"צ באשכול שהזכרת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה