מערכות מורכבות טקסונומיות, פוסטים מותאמים ו-ACF

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
שלום, אחרי זמן לא קצר של שימוש בוורדפרס התחלתי לרדת לקרבי המערכת ואני עדיין עומד נפעם אל מול גודל היצירה.
אשמח לקבל הסבר מאת המבינים,
מה ההבדל בין: טקסונומיות, פוסטים מותאמים אישית (CPT), ושדות מותאמים אישית (ACF)
מתי משתמשים בכל אחד מהם ולמה.

בנוסף, אני רוצה לנהל על גבי מסד הנתונים של וורפרס רשימת משתמשים עם הגדרות ושדות מיוחדים, למשל : כניסה אחרונה, כתובת, מספר טלפון, כינוי ועוד, מהי הדרך הנכונה מבין הנ"ל לעשות זאת (לא בתוסף יעודי, אני מעדיף שליטה בקוד), או שעדיף בדרך אחרת ?

נ.ב. למה אין כאן מקדם של 'וורדפרס' ?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
פוסט, זו ההודעה המתפרסמת באתר (כלומר הדף. POST).
בתוך הפוסט ישנם שדות המציגים תוכן. (תמונה, תאריך, שם הכותב, טקסט, וידאו, גלריה ועוד).
הפוסטים ממויינים באמצעות טקסונומיות (קטגוריות ותגיות).

ככה פשוט.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
בנוסף, אני רוצה לנהל על גבי מסד הנתונים של וורפרס רשימת משתמשים עם הגדרות ושדות מיוחדים, למשל : כניסה אחרונה, כתובת, מספר טלפון, כינוי ועוד, מהי הדרך הנכונה מבין הנ"ל לעשות זאת (לא בתוסף יעודי, אני מעדיף שליטה בקוד), או שעדיף בדרך אחרת ?

לא ממש הבנתי. איפה תתפרסם הרשימה הזו?

ובכלל, תיזהר בשמירת דאטא שכזה. יש את התקנות האירופאיות לשמירת הפרטיות. וחוץ מזה, בארץ, יש צורך ב"אישור החזקת מאגר מידע" ממשרד המשפטים.

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
לא ממש הבנתי. איפה תתפרסם הרשימה הזו?

ובכלל, תיזהר בשמירת דאטא שכזה. יש את התקנות האירופאיות לשמירת הפרטיות. וחוץ מזה, בארץ, יש צורך ב"אישור החזקת מאגר מידע" ממשרד המשפטים.
זו היתה רק דוגמא, בפועל הנתונים שונים לגמרי וזאת לא רשימה עם שמות וכתובות. חוצ'מזה שכל ווקומרס מאחסן רשימת לקוחות וזה לא מפריע לאף אחד

קהילת מפתחי אתרי אינטרנט = וורדפרס.

לא כך?!

מקווה שלא פגעת כאן בכמה מתכנתים בפורום שעדיין כותבים ב html, css, js על ספריותיהם השונות + צד שרת

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
מקווה שלא פגעת כאן בכמה מתכנתים בפורום שעדיין כותבים ב html, css, js על ספריותיהם השונות + צד שרת

מה פתאום. בשבילם יש מקדמים.

אגב, גם לאלמנטור יש מקדם. משמע שזה לא ממש נחשב ל"בניית אתרים".

סמיילי מתגלגל מצחוק

ShirStudio

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
פוסטים מותאמים אישית זה ליצור סוג פוסט שמותאם במיוחד לצורך הספציפי שלך באתר. כנ"ל טקסונומיות
acf זה שדות מיוחדים שאותם מגדירים ואפשר להוסיף אותם לפי הצורך לפוסט טייפ שיצרת.
משתמשים בזה בעיקר באתר שהלקוח צריך להזין תכנים ולא מעוניינים שהוא ייגע באלמנטור אז בונים פוסט מותאם (ומעצבים לו טמפלט עם כל השדות באלמנטור) ואז הלקוח מזין את התוכן ובאתר זה נראה מעוצב להפליא
טקסונומיה זה כמו לדוגמא "תגיות" או "קטגוריה" סוג של היררכיה שאפשר להתאים אישית

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
פוסטים מותאמים אישית זה ליצור סוג פוסט שמותאם במיוחד לצורך הספציפי שלך באתר. כנ"ל טקסונומיות
acf זה שדות מיוחדים שאותם מגדירים ואפשר להוסיף אותם לפי הצורך לפוסט טייפ שיצרת.
משתמשים בזה בעיקר באתר שהלקוח צריך להזין תכנים ולא מעוניינים שהוא ייגע באלמנטור אז בונים פוסט מותאם (ומעצבים לו טמפלט עם כל השדות באלמנטור) ואז הלקוח מזין את התוכן ובאתר זה נראה מעוצב להפליא
טקסונומיה זה כמו לדוגמא "תגיות" או "קטגוריה" סוג של היררכיה שאפשר להתאים אישית
החכמתני, תשובה ראשונה על ACF ונשמע מצוין, אשמח לדעת יותר, אחרי שהגדרתי תבנית עמוד באלמנטור והוספתי שדות מסויימים מ-ACF, איך הלקוח שלי יודע לאיזה דף הוא מוסיף את התוכן (אם אני לא סמך עליו שלא יתבלבל), ומה זה עדיף מלתת לו לכתוב פוסט אם הוא בין כה משתמש בלוח הבקרה (יש אפשרות אחרת ?)

ShirStudio

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
ראשית גם אם הוא משתמש בלוח הבקרה אתה מגדיר אותו כעורך, ולא כמנהל כדי שלא ישבש דברים (אלא א"כ הוא דורש..)
שנית, לגבי שאלתך לאיזה דף הלקוח מוסיף את התוכן-
זה בדיוק cpt - בשביל זה נועדו הפוסט טייפים כדי שהוא לא יתבלבל , נסה להעלות פוסט טייפ עם שדות ותראה עד כמה זה ברור למשתמשים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה