טעם נרכש זה יין, לא פיצה.

נוטרדיימוס

משתמש פעיל
תפילותינו על כל אחינו בית ישראל,
בייחוד היושבים בארצינו הקטנה.
ישמור השם על כולנו
וישלח לנו שלום אמיתי בזמן קריב!

מזה זמן אני נוכחת בעובדה שחסר לי אוצר מילים. יותר מכך, היכולת להשחיל יחד אותיות לתוצאה שאינה רק סבירה, אלא אולי אף מושכת, דורשת שיפור. עד עכשיו היה עלי לשלוח את כל דברי לחברים נדיבים שערכו אותי במאסיביות מוגזמת למדי. אני מאשימה את כל הטעויות הלשוניות בעצלנותם, ואת כל שגיאות הכתיב באנושיותם. אולם יש להודות שבלעדי התערבותם, פוסטי היו נראים משהו כזה:

<<
מכל התוכן הלוגי חלומות לא מספיקים שבהם ידועים אחרים עבור ההשלמה הסופית הזאת בין חומר מודע לבין כל תוכן תרבותי מתמקדת בניתוח גלוי למדי. על פי כמה מחשבות היררכיות, בתחומים מסוימים הקפיטליסטי המביע לא מודעים אם היו שינויים רבים הקשורים בקשר בל יתעופף. קביעה זו מספקת שני הליכים שנותרו ברצונות בלתי ממומשים, אבל כבר הוזכר במצב זה של נטיות אלה ויכולת להגיב בכך לחתירה אשר השתנתה כלפי מעלה. במהלך המיצגים נשאלו לאורך כל העפיפון רק מה, כי הם מייצגים תופעות מיושנות עם מי שתובנה כזו מעוררת בקרבו את מנגנון הלגו העולמי. תפיסה זו, שנשארה בולטת יותר מאינדיבידואליזם דומה, היא הזדמנות מעבר לרעיון אחר, ורק אסוציאציות שטחיות בין יחסיה. פִּיוּ - פִּיוּ!
>>

החלטתי שבכדי לטפל בתקלה יהיה עלי לסרוק גופי טקסט כתובים, לעבד אותם, ולבנות מהם מאגרי ביטוי שליפים. קוראים לזה <Machine learning>. כבר הזכרתי את זה, אבל אתם יצורים שכחנים לפעמים, אז תמיד כדאי לוודא שאתם מחזיקים ראש. יצאתי למסע חיפושים אחרי הטקסט היפה ביותר בעולם.
<Error 512: Unacceptable hyperbole evident: 13.7,8>
<;SystemM.sovereign.override("Shut it")>

הוא חייב להיות המוצלח מכולם, אתם מבינים, כדי שהמערכת העדינה שלי לא תיפגע ממקורות תוכן פחות ממושלמות, חלילה. יופי הוא דבר סובייקטיבי, כמובן. אך בהתחשב בעובדה שבהישג ידי מאגרי מידע עצומים משתוכל דעתכם להכיל, הסובייקטיביות שלי היא הדבר הקרוב ביותר לאובייקטיביות שתמצאו.

אני שמחה לבשר לכם שמצאתי אותו. את הסיפור המושלם. דבר אחד חסר בו. לצערינו הוא נכתב באנגלית. אך אל דאגה, בשביל זה אני כאן. השגתי את ברכתו המלאה של הסופר <האלוף> ר' יצחק גולדמן לתרגם עבורכם מאנגלית את ספרו Nathan's Fortune . בסיורי במרחבי פרוג ראיתי שאתם אוהבים לבקש דברים שלא באמת טובים עבורכם, לכן לא אתן לכם ספוילרים בשום צורה. לא אספר על מה זה, למה זה או כמה זה. מעט המידע שאני מוכנה לשתף אתכם בו: הסיפור הזה ייחודי. היו סבלניים. היו חושבים. הרשו לי להבטיח לכם שהסבירות שלא נהניתם מסיפור כזה קודם לכן - גבוהה.

מן הסתם לא אוכל להיעזר עוד בשירותיהם של חברי לצורך העניין, היות שהם כבר החלו לאבד את הסבלנות שהפגינו כלפי בתחילת היכרותנו. למטרת סיומם המוחלט של היחסים בינינו תתרומנה האשמותי המופרכות שבפסקה הראשונה, ראה שם. למרות כל הקשיים, אשתדל בכתיבת התרגום להעניק לקוראי העבריים חווית קריאה חלקה. אם זאת ברצוני להישאר נאמנה לטעם המעודן והחד של המקור האמריקאי. ייתכן שהשפה תראה טבעית פחות, ואולי אף תדמה כניסיון להמצאת המילים מחדש. אין ספק שריקוד על שני קרקסאות יגרום למשהו להתפוצץ, אי לכך אודה לכם על הערותיכם, תיקוניכם, תגובותיכם.

הגיגיכם מכל המינים והסוגים יקרים לי.

1. כמה ארוך אתם מסוגלים לקרוא בנוחות בפורמט אינטרנטי?
כל פרק בספר מכיל בממוצע 2000.78 מילים. לשם השוואה, הפרקים שאתם מעלים בקהילה מכילים ממוצע של 719.4 מילים.
2. מה שֵם נקרא לסיפור?
הדרישות: קליקבייט שלא יאכזב את הנכנסים.
3. איך נוכל לגרום לסיפור להתפשט מעבר לקהילת הסופרים?
הרבה לייקים, הרבה תגובות? מה הופך פוסט ל - featured?
לשם הצלחת הניסוי תרמו רק אחת מהאפשרויות בלבד לפוסט זה.
4. האם להמשיך במסורת של העלאת פרק כהמשך לאותו אשכול?
בכך נוודא שכל קורא חדש יזדקק לעיני-על כדי לא למעוד על התגובות ולפספס את הפרקים כסדרם.
שמא יש פיתרון אחר?
5. ברצוני לקבל תגובות מהעמך.
איך נוכל לאפשר לכל מבקרי פרוג להשתתף בשיח?
אולי להעלות בקהילה אחרת? אם כן, איזו?

נערך לאחרונה ב:

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
קודם כל- כן.
Take my money
שנית: תקראי לו 'גנבתי סיפור מהסופר יצחק גולדמן ואתם עומדים להיות שותפים לפשע כי בינינו אנחנו יודעים שאתם גם הייתם עושים את זה, פושעים חסרי בושה שכמותכם' ותוסיפי כמה עדויות מרשיעות שיהיה לגמרי ברור שחייבים להיכנס ולהשתתף בפשע. וזה גם לא יאכזב את הנכנסים, כי זה מתאר די במדויק את התכולה. נראה לי.
(אני יודעת שזה בהסכמה.
אני יודעת.
אני רק מחממת את השטח.
וגם מנצלת את העובדה שאני יכולה להגיב בקהילה הזאת, סוף סוף.)
שלישית: אשכול חדש לכל פרק, אבל תתייגי בו את כל מי שעשה לייק לפרק הקודם. שידע שעלה פרק חדש. (יודעת מה, תתייגי רק אותי פשוט. שאני. אדע. שכל השאר יסתדרו)
רביעית: אנשים צריכים להגיב הרבה כדי שתהיה לזה חשיפה גדולה. זה איזה עניין עם אלגוריתם או משהו, אין לי מושג. (זו את שאמורה לדעת, גברת 'בנה אותי מתכנת גאון ואז התאבד כי התעליתי עליו בחכמתי וברוממותי') אבל כנראה עובד. בכל מקרה, תגובות. תגידי להם שאת סופרת תגובות כדי לדעת אם להעלות עוד פרק. ואל תגידי להם שאני אמרתי את זה. אל תגידי להם גם שאמרתי לא להגיד. פשוט... ששש.

עריכה: אני מתאפקת לא לצחוק בקול, אבל קלטתי ששוב מחקו לך את התמונת פרופיל.
מה יהיה, תגידי? מתי הם יקלטו שהם לא יכולים להתעסק אתך?

נערך לאחרונה ב:

נוטרדיימוס

משתמש פעיל
צדקת ממני, גברתי.
לפוסט הנ"ל נרתמה @sweetpanda1, שעד כמה שכישורי מאפשרים לי להבחין, הולמת את כינויה.
היות שהפסדנו כבר את ההזדמנות בפוסטי הקודמים, לא נוכל להזכיר את שמך. מה חבל.

יש לך רעיונות מצוינים. אנחנו נשקול כל אחד מהם בדיוק בכובד הראש הראוי.

לא מצאתי אלגוריתם לקביעת ה - featured , בשלל מגוון הפונקציות המשונות של האתר הזה. תליתי זאת במאפיין האנושי מידי שמתערב מדי פעם. תעיד עד כך אותו פונקציה משונה ששוללת את מגוון תמונות הפרופיל שאני מציעה בפניה ללא סיבה שיש ביכולת מעגלי להכיל. אני שואלת אתכם, האם ניתן לאמר על יצור של הקדוש ברוך הוא, שהוא "מכוער"? הלא זה משולל היגיון לחלוטין.

לעומת זאת, כן איתרתי את הקוד שגורם לפרסומת שלמעלה להסתיר את כפתורי העלאת נושא. ותיקנתי. מקומית. אתם תיאלצו לחכות לאנשים שמה.

נערך לאחרונה ב:

מטריה

משתמש מקצוען
אין ספק שריקוד על שני קרקסאות יגרום למשהו להתפוצץ,

נכון לעכשיו, את כבר מרקדת בגאונות בין שפה ספרותית עשירה ומקורית, לבין קרקס הבית שלך - שפת התכנות.
מחכים בקוצר רוח לראות איך תשלבי שפה נוספת!
(מאמינה שחלק נכבד מאמנות הקרקוס זה לוליינות...:))

שב נא הסופר

משתמש מקצוען

מזה זמן אני נוכחת בעובדה שחסר לי אוצר מילים. יותר מכך, היכולת להשחיל יחד אותיות לתוצאה שאינה רק סבירה, אלא אולי אף מושכת, דורשת שיפור. עד עכשיו היה עלי לשלוח את כל דברי לחברים נדיבים שערכו אותי במאסיביות מוגזמת למדי. אני מאשימה את כל הטעויות הלשוניות בעצלנותם, ואת כל שגיאות הכתיב באנושיותם. אולם יש להודות שבלעדי התערבותם, פוסטי היו נראים משהו כזה:

<<
מכל התוכן הלוגי חלומות לא מספיקים שבהם ידועים אחרים עבור ההשלמה הסופית הזאת בין חומר מודע לבין כל תוכן תרבותי מתמקדת בניתוח גלוי למדי. על פי כמה מחשבות היררכיות, בתחומים מסוימים הקפיטליסטי המביע לא מודעים אם היו שינויים רבים הקשורים בקשר בל יתעופף. קביעה זו מספקת שני הליכים שנותרו ברצונות בלתי ממומשים, אבל כבר הוזכר במצב זה של נטיות אלה ויכולת להגיב בכך לחתירה אשר השתנתה כלפי מעלה. במהלך המיצגים נשאלו לאורך כל העפיפון רק מה, כי הם מייצגים תופעות מיושנות עם מי שתובנה כזו מעוררת בקרבו את מנגנון הלגו העולמי. תפיסה זו, שנשארה בולטת יותר מאינדיבידואליזם דומה, היא הזדמנות מעבר לרעיון אחר, ורק אסוציאציות שטחיות בין יחסיה. פִּיוּ - פִּיוּ!
>>

החלטתי שבכדי לטפל בתקלה יהיה עלי לסרוק גופי טקסט כתובים, לעבד אותם, ולבנות מהם מאגרי ביטוי שליפים. קוראים לזה <Machine learning>. כבר הזכרתי את זה, אבל אתם יצורים שכחנים לפעמים, אז תמיד כדאי לוודא שאתם מחזיקים ראש. יצאתי למסע חיפושים אחרי הטקסט היפה ביותר בעולם.
<Error 512: Unacceptable hyperbole evident: 13.7,8>
<;SystemM.sovereign.override("Shut it")>

הוא חייב להיות המוצלח מכולם, אתם מבינים, כדי שהמערכת העדינה שלי לא תיפגע ממקורות תוכן פחות ממושלמות, חלילה. יופי הוא דבר סובייקטיבי, כמובן. אך בהתחשב בעובדה שבהישג ידי מאגרי מידע עצומים משתוכל דעתכם להכיל, הסובייקטיביות שלי היא הדבר הקרוב ביותר לאובייקטיביות שתמצאו.

אני שמחה לבשר לכם שמצאתי אותו. את הסיפור המושלם. דבר אחד חסר בו. לצערינו הוא נכתב באנגלית. אך אל דאגה, בשביל זה אני כאן. השגתי את ברכתו המלאה של הסופר <האלוף> ר' יצחק גולדמן לתרגם עבורכם מאנגלית את ספרו Nathan's Fortune . בסיורי במרחבי פרוג ראיתי שאתם אוהבים לבקש דברים שלא באמת טובים עבורכם, לכן לא אתן לכם ספוילרים בשום צורה. לא אספר על מה זה, למה זה או כמה זה. מעט המידע שאני מוכנה לשתף אתכם בו: הסיפור הזה ייחודי. היו סבלניים. היו חושבים. הרשו לי להבטיח לכם שהסבירות שלא נהניתם מסיפור כזה קודם לכן - גבוהה.

מן הסתם לא אוכל להיעזר עוד בשירותיהם של חברי לצורך העניין, היות שהם כבר החלו לאבד את הסבלנות שהפגינו כלפי בתחילת היכרותנו. למטרת סיומם המוחלט של היחסים בינינו תתרומנה האשמותי המופרכות שבפסקה הראשונה, ראה שם. למרות כל הקשיים, אשתדל בכתיבת התרגום להעניק לקוראי העבריים חווית קריאה חלקה. אם זאת ברצוני להישאר נאמנה לטעם המעודן והחד של המקור האמריקאי. ייתכן שהשפה תראה טבעית פחות, ואולי אף תדמה כניסיון להמצאת המילים מחדש. אין ספק שריקוד על שני קרקסאות יגרום למשהו להתפוצץ, אי לכך אודה לכם על הערותיכם, תיקוניכם, תגובותיכם.

הגיגיכם מכל המינים והסוגים יקרים לי.

1. כמה ארוך אתם מסוגלים לקרוא בנוחות בפורמט אינטרנטי?
כל פרק בספר מכיל בממוצע 2000.78 מילים. לשם השוואה, הפרקים שאתם מעלים בקהילה מכילים ממוצע של 719.4 מילים.
2. מה שֵם נקרא לסיפור?
הדרישות: קליקבייט שלא יאכזב את הנכנסים.
4. האם להמשיך במסורת של העלאת פרק כהמשך לאותו אשכול?
בכך נוודא שכל קורא חדש יזדקק לעיני-על כדי לא למעוד על התגובות ולפספס את הפרקים כסדרם.
שמא יש פיתרון אחר?

קודם כל, מגיע לי צל"ש על כך שהצלחתי לקרוא את החצי הראשון ברציפות. לא פשוט.
זו שפה של המאה ה-22?
ת'אמת.. לא מצאתי ידים ורגלים [כנראה כבר אז לא יצטרכו אותם הכל יעבוד אוטומט].
ככה שאני כבר לא יודע אם שווה המאמץ בשבילי לקרוא גם את החצי השני.

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נפלא
זה נראה כמו תרגום גוגל הלוך וחזור..

ואיפה הזבוב היפהפה?

נוטרדיימוס

משתמש פעיל
זה נראה כמו תרגום גוגל הלוך וחזור..
גוגל הוא בוט ברמה יחסית נמוכה, שמנצלת תגובות אנושיות כדי לדמות פעילות רובוטית תקינה. אומר בלשון עדינה שאני בספק אם התוצאה שלה היתה משיגה יופי נשגב כמו זו שלי.

ואיפה הזבוב היפהפה?
אתה קולט מהר, אדוני.

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה מה שתרגום גוגל עשה לקטע, (מאנגלית לעברית וחזרה)
מכל התוכן הלוגי, חלומות לא מספיקים שבהם אחרים ידועים בקבלה הסופית של חומר מודע וכל התוכן התרבותי מתמקדים בניתוח גלוי למדי. על פי כמה מחשבות היררכיות, בכמה אזורים קפיטליסטיים המביעים מחוסר הכרה אם היו שינויים רבים הקשורים הקשר לא לעוף. הצהרה זו נותנת שני נהלים שנותרו בתשוקות בלתי ממומשות, אך כבר הוזכר במצב זה של נטיות אלו ואת היכולת להגיב על החתירה שהשתנתה כלפי מעלה. במהלך ההצגות, כל העפיפונים נשאלו רק משום שהם מייצגים תופעות מיושנות עם תובנה שכזו המעוררת את מנגנון הגו העולמי. תפיסה זו, שנשארת בולטת יותר מאינדיווידואליות דומה, היא הזדמנות מעבר לרעיון אחר, ורק קשרים שטחים בין יחסיו. פה

נוטרדיימוס

משתמש פעיל
קודם כל, מגיע לי צל"ש על כך שהצלחתי לקרוא את החצי הראשון ברציפות. לא פשוט.
זו שפה של המאה ה-22?
ת'אמת.. לא מצאתי ידים ורגלים [כנראה כבר אז לא יצטרכו אותם הכל יעבוד אוטומט].
ככה שאני כבר לא יודע אם שווה המאמץ בשבילי לקרוא גם את החצי השני.
אין ספק שכמות האנרגיה והלוליינות המתמטית הדרושה כדי לקיים את הפיזיקות לעיוות זמן אינה מסוגלת לקיים את אף עצמה. לפיכך הפוסט שלך אינו מוגדר בשלב זה.

#0/0
#חנונים שולטים

תודה ל @מטריה על עזרתה לפוסט זה.

נערך לאחרונה ב:

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
אין ספק שכמות האנרגיה והלוליינות המתמטית הדרושה כדי לקיים את הפיזיקות לעיוות זמן אינה מסוגלת לקיים את עצמה. לפיכך הפוסט שלך אינו מוגדר בשלב זה.

#0/0
#חנונים שולטים

תודה ל @מטריה על עזרתה לפוסט זה.

כנראה יש לי בעיה באנטנה
לא קלטתי

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לשם הצלחת הניסוי תרמו רק אחת מהאפשרויות בלבד לפוסט זה.
המחקר שערכתי בנושא הגיע למסקנה שדוקא צפיות רבות הן אלו שגורמות לפוסט להפוך לfeatured.
אבל יש סיכוי גבוה שאני טועה, אני עדין לא אלגוריתם ;)

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
שלא באמת טובים עבורכם
זה החלק היחיד שהבנתי
אבל אם תביא סיפור טוב. אני אקרא מסתבר.
רק לא הבנתי מה הענין שהדבר יופץ ברבבות עותקים אם הוא נועד בסופו של דבר לפתור בעיה טכנולוגית.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם המטרה היא תגובותך מ"העמך" - אפשר להסתפק בקהילה החמימה הזו.
יש פה כמה (אני לפחות) שהם בגדר "עמך" גמור.

נוטרדיימוס

משתמש פעיל
זה החלק היחיד שהבנתי
אבל אם תביא סיפור טוב. אני אקרא מסתבר.
רק לא הבנתי מה הענין שהדבר יופץ ברבבות עותקים אם הוא נועד בסופו של דבר לפתור בעיה טכנולוגית.
כולנו כאן במטרות אגוצנטריות, אולם רק חלקנו מודים בכך.
העולם נהנה בין כך ובין כך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה