טעויות ושגיאות בעיתונים ובמגזינים

כתיבה וסיפורת >> תוכן מקצועי

כיסופים
האלגוריה נכתבה בעזרת הרבה סיעתא דשמיא, בהשראת שירו של עדי רן 'נקודות של כיסופים', וכמובן - מבוססת על הקשר בין כל מעשה של יהודי לבין געגועי נשמתו
הצעה לסדר - פרק 10
פרק 10 "ניצן? אמא מדברת", ניצן באמצע לקרוא ספרון בלשים, חש דריכות בלתי מוסברת. "קרה משהו?" "כן", האנחה שלה מעצימה את החשש הפוקד אותו, "אבא...
מלכויות
משל להבנת עניין המלכויות בר"ה
לא רק לבנות הנעורים / על "שיבולים שנותרו בשדה", מאת רותי קפלר
מימי לא זלזלתי, חס ושלום, בחווית קריאה משובחת. ודאי שלא בקריאה המביאה לקתרזיס משחרר. אבל ספריה של המחברת, וספר זה בכללם, לא משאירים אחריהם רק...

אפקטכתיב

משתמש מקצוען
אני נתקלתי במגזין "קראט" בטעות מוזיקלית לא הגיונית בסיפור בהמשכים,כשתיארה שם פ.פקשר האגדית
את אובי הנגנית לוקחת איתה את הפסנתר למקומות שונים.
בשעה שפסנתר כבד מאד ומצריך הובלה או מנוף.

לדוג' מחיפוש גוגל פשוט:
הזמנת מוביל פסנתרים החל מ-300 ₪ כולל ביטוח אחריות אריזה ועטיפה של הפסנתר ... במקרה זה ניתן להתקין מנוף נייד על אדן החלון או אדן הגג ולבצע הנמכה מקצועית ובטוחה של הפסנתר מטה, או לחילופין לעשות ....
את הפסנתר אסור לגרור או לסחוב, ובשום מקרה אסור להפוך.

מה אתם אומרים להעביר למערכת או שזה לא כזה קריטי בסיפור בהמשכים?

הגשש

משתמש מקצוען
אני נתקלתי במגזין "קראט" בטעות מוזיקלית לא הגיונית בסיפור בהמשכים,כשתיארה שם פ.פקשר האגדית

לדוג' מחיפוש גוגל פשוט:
הזמנת מוביל פסנתרים החל מ-300 ₪ כולל ביטוח אחריות אריזה ועטיפה של הפסנתר ... במקרה זה ניתן להתקין מנוף נייד על אדן החלון או אדן הגג ולבצע הנמכה מקצועית ובטוחה של הפסנתר מטה, או לחילופין לעשות ....

בטח שזה קריטי, לא חבל על הגב שלה? ככה להסתובב עם פסנתר על הגב עוד שבועות ארוכים עד שהסיפור יגיע אל סופו. הצילו!

vhsvchch

משתמש מקצוען

לדוג' מחיפוש גוגל פשוט:

לא ברור איך היא נפלה בכזה בור...

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אולי את מתכוונת: שלפסנתר (יש) כנף?
כי להוביל פסנתר כנף עולה יותר מהרגיל.
אכן :)

ולא קראתי אז לא יודעת מה היא מתארת בסיפור, אבל יש היום פסנתרים שלא מידי מסובך להעביר אותם.
יש כל מיני קונצרטים של בנות שבשלבים כלשהם של לימוד נגינה, והן סוחבות איתן בד"כ את הכלים כולל פסתנרים ונבלים.

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
מסכן מר ישראל בלוך. נראה שיתבע דיבה. וכי פעם הוא בילף על מישהו שככה מדביקים לו??
איזה מעליב.

upload_2019-7-2_19-14-23.png

אפקטכתיב

משתמש מקצוען
אכן :)

ולא קראתי אז לא יודעת מה היא מתארת בסיפור, אבל יש היום פסנתרים שלא מידי מסובך להעביר אותם.
יש כל מיני קונצרטים של בנות שבשלבים כלשהם של לימוד נגינה, והן סוחבות איתן בד"כ את הכלים כולל פסתנרים ונבלים.
להיות עקשנית?
נבלים כן ניתנים לסחיבה ביד רגילה,פסנתרים לא!

יענקי R

עריכה תורנית, עימוד מקצועי. וידאו
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
חדש! בדיקת ראיה חינם ע"י עיתון ה... המבשר!
סליחה, בדיקת פזילה. הנה:

פזילת תשס''ט.jpg

לא, אתם לא פוזלים, כנראה שמישהו אחר.
(לא המשכתי את הכתבה, בגלל כאבי עיניים. אתם מבינים...)

---------
ואם שוב הגענו ל'המבשר', א"א בלי ביקורת רצינית:
בחרתי כתבה אחת מעניינית מהעיתון שהגיע לידי, וכמעט בכל קטע עצרתי לנסות להבין אם יש לי בעית הנקרא או שיש להם בעית הנכתב. ברצינות - חוסר מילים, פיסוק ועוד.
איך אמרו פה? זלזול מוחלט באינטליגנציה של הקוראים. חבל.

נערך לאחרונה ב:

א יודעלע

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לחובבי הז'אנר של מציאת טעויות כתיב, חפשו את המודעה ברחובות. מדובר על מודעת אבל על יהודי יקר שנלב"ע ושמו י.מ.כ. ז"ל ארונו בא מארה"ב וככל הנראה המודעה הוכתבה בטלפון ל'בחור הזעצער' בלא שיהיה שהות להגהה מינימלית.
ואלו חלק קטן מהשגיאות במודעה: הנני להודיע בצער רב על פתירתו של הי גברא יקירא שיף עייל שיתיף נפיק אחינו של הגאון הגדול.... וזו רק ההתחלה.
שפשפתי את עיניי, הייתי בטוח שמדובר על גימיק פרסומי או סתם מודעה היתולית. לא, זה אמיתי לגמרי. ומבחינת בית הדפוס הם גם צודקים ברגע ש-99.9 אחוז מהאנשים לא שמים לב בכלל, אז בשביל מה להעסיק מגיה?
אם זה היה קורא לי במודעה שהזמנתי, הייתי תובע אותם, שלא לדבר על כך שלא היו רואים ממני אגורה שחוקה!
אבל שוב, אין סיכוי, זה לא ישתנה, חבל על האנרגיות, והעיקר שהאנשים יודעים בסוף את מי לנחם, לא כך?.
ואנחנו פה נמשיך- לקטר, לוותר. להתפלץ, להחלץ. להתרתח, להתרווח. לזעום, ולנשום, עמוק, לבלוע את הרוק. כי שום דבר לא באמת קרה.

מוישה

משתמש מקצוען
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם זה היה קורא לי במודעה שהזמנתי, הייתי תובע אותם...
;) ברוח טובה.
להצטרפות לרשימת התפוצה של 'אז נדברו'
מה עם עלון שבועי שיציג את השגיאות של העלון היקר 'אז נדברו'? נראה שיספיק עמוד אחד לשבוע. אבל אולי באמת זה החן שלו.

א יודעלע

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
ברוח טובה.
יופי, תודא. אגב מענין שכשזה קורא לי, זה דווקה באקלדה ולא בקתיבה.

ולגבי 'אז נדברו' עם כמות טקסט שהוא מוציא בשבוע לא אתפלא שהדבר הוא כך, אך כשיש לך תוכן ועומק להתרכז ולהבין, אתה לא כ"כ שם לב לשגיאות. בדוק בעצמך, את מרב הטעויות מוצאים בטקסטים צפויים ומשעממים, הזמנות, מודעות, תגובה של 'א יודעלע' וכדו':D:):cool:

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה עם עלון שבועי שיציג את השגיאות של העלון היקר 'אז נדברו'? נראה שיספיק עמוד אחד לשבוע. אבל אולי באמת זה החן שלו.
מה אתה רוצה ממנו? ומה עם עלון "אהבת ישראל"?
זה לא עלון שמיועד לעיניים בוחנות כמו שלך ושל חבריך...

חברה תנו גם לאנשים לנשום...!

מוישה

משתמש מקצוען
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מה אתה רוצה ממנו? ומה עם עלון "אהבת ישראל"?
זה לא עלון שמיועד לעיניים בוחנות כמו שלך ושל חבריך...

חברה תנו גם לאנשים לנשום...!
לא פניתי אליו כלל. הרב פולק ידיד שלי והערתי לו לא פעם הערות של תוכן, מעולם לא הצעתי לו לשלם על הגהה. דווקא ל @א יודעלע שמשקיע בפרסום העלון הייתי מציע להגיה אותו בהתנדבות...
וכי בגלל מקצועי אני אמור להפסיק לקרוא עיתונים או עלונים?!

לוח אירועים

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

למעלה