טיקים

פורום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אשמח לקבל מידע על טיפול בטיקים לילד בן 11.
נוירולוג המליץ לנסות שיטות אלטרנטיביות לפני שנחליט על טיפול תרופתי.
מישהוא התנסה בנושא ויכול להמליץ על פיתרון?

גלגלים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אצל קרוב משפחה שלי מאד עזרו טיפות הומופאטיות
(נדמה לי מ'רינה פארם')

פורום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תודה רבה לכל העונים באישי.
מישהוא ניסה דיקור סיני?

ש"ש

משתמש פעיל
להגיד לו שהוא חמוד גם עם טיקים, ולהתכוון לזה.
מאד עוזר לטיפול... ברצינות.

elishir

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ש"ש;2221040:
להגיד לו שהוא חמוד גם עם טיקים, ולהתכוון לזה.
מאד עוזר לטיפול... ברצינות.

אני חושבת בדיוק הפוך!!! לא להתייחס לזה מידי הרבה זה דבר שעובר תקופה ודווקא כשמתייחסים לזה, זה נותן לילד חשק להמשיך עם זה יותר...

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י shiraa;2221078:
אני חושבת בדיוק הפוך!!! לא להתייחס לזה מידי הרבה זה דבר שעובר תקופה ודווקא כשמתייחסים לזה, זה נותן לילד חשק להמשיך עם זה יותר...
אין דבר כזה 'נותן לילד חשק להמשיך'! אמירה כזו מקורה בתפיסה השגויה שטיקים הם פעולה רצונית. טיקים הם פעולה בלתי רצונית השוים לפעולה של נשימה עיטוש מיצמוץ וכיוצא בזה. להיפך, כשהילד בלחץ להפסיק מתוך השדר שמקבל מהסביבה, לעיתים יכול לגרום להחרפת הבעיה מחד, וליצירת בעיות רגשיות מיותרות מאידך.
אם הסביבה ממשיכה לחשוב ולשדר שילד מתוק גם ככה, חצי בעיה נפתרה!!!

elishir

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חשמל;2221343:
אין דבר כזה 'נותן לילד חשק להמשיך'! אמירה כזו מקורה בתפיסה השגויה שטיקים הם פעולה רצונית. טיקים הם פעולה בלתי רצונית השוים לפעולה של נשימה עיטוש מיצמוץ וכיוצא בזה. להיפך, כשהילד בלחץ להפסיק מתוך השדר שמקבל מהסביבה, לעיתים יכול לגרום להחרפת הבעיה מחד, וליצירת בעיות רגשיות מיותרות מאידך.
אם הסביבה ממשיכה לחשוב ולשדר שילד מתוק גם ככה, חצי בעיה נפתרה!!!

בסדר לא אמרתי לא לחשוב שהילד מתוק גם ככה!! אמרתי לא להתייחס לבעיה שלו שזה אומר לא לדבר איתו על זה יותר מידי וכו' ולתת לזה לעבור לבד (כמובן אם מדובר על משהו בקטנה, אם זה רציני יותר אולי כדאי לטפל...)

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
פעמים רבות מקורם של טיקים הוא נוירולוגי,
(לפי ההודעה הראשונה אני רואה שפותחת האשכול מודעת כבר לזה)
כך שלהתעלם, לא תמיד פותר.
אבל את צודקת בכך שההתייחסות עלולה להחמיר את הטיקים.

cyp

משתמש מקצוען
יש המון ילדים שבתקופות מסוימות בחיים יש להם טיקים, אני מכירה ילד שהיו לו טיקים רציניים בעיניים יותר משנה,
לא בהכרח נוירולוגי זה יכול להיות גם סתם רצון בתת מודע לתשומת לב, אני הייתי דבר ראשון מנסה ללכת למנחת הורים (למשל בשיטת שפר שאני מאד מאמינה בה! או אפילו לפסיכותרפיסטית שתייעץ ויש לי מישהי מדהימה בירושלים אם את מעוניינת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה