דיון טיפים במטבח

<סקריפטית>

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא ראיתי שיש כאן

למישהי יש טיפ מוצלח לרסק פתיבר? {שלא כולל מעבד מזון חשמלי}
לאמא שלי יש מיקסר בוש עם החלק של המעבד מזון. אחת הדיסקיות שלו היא כמו מגרדת כזאת עם הרבה חורים (לא זאת שעושה פסים/'אטריות'). מרכיבה את הדיסקית הזאת, דוחפת פתיבר בשפע מלמעלה ומקבלת לתוך קערה הר של חול פתיברי נהדר!

ענת לנדמן

משתמש פעיל
יותר פשוט לאחסן אותם בתוך שקיות במקרר.
נשמר הרבה יותר זמן.
את הגזר רצוי להשאיר בשקית המקורית שלו- רק לודא שהיא מעט פתוחה.
מלפפונים מומלץ להוציא מהשקית- להכניס לשקית 2 קוביות של נייר סופג- ולהחזיר את המלפפונים. הם מחזיקים ככה מעמד מעולה.
הירקות הבאים מסתדרים מצוין גם בלי שקית: פלפלים, עגבניות, קישואים. גם אותם לא כדאי להניח ישירות על המגרה, אלא לרפד אותה קודם בנייר סופג (מומלץ להחליף אותו מידי פעם) והוא גם שומר על נקיון המגרה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מקפיצה :)
תמיד שנאתי להרכיב בורקסים, בטח כשמדובר בבורקסים חלביים משולשים
השנה, החלטתי, לנסות בורקס משולשים בצורה שונה,
פתחתי את בצק העלים לכל אורכו, חתכתי לחצי לאורך
הנחתי מילוי לאורך 2 חצאי הבצק וקיפלתי ל-2
הידקתי את הקצוות של הבצק אחד לשני
ואז, עם גלגלת פיצה, חתכתי אלכסונים כך שנוצרו משולשים קטנים ומדויקים
רבע מהזמן!!!

בהצלחה

כסא נח

משתמש מקצוען
בלת''ק.

טיפ לניקוי יעיל של נפה
(למי שעדיין מנפה קמח
ולא קונה מנופה כבר):

לעבור עם סילונית על החורים הסתומים
גם נקי יותר
וגם יתנפה יותר מהר מכאן ואילך.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא ראיתי שיש כאן

למישהי יש טיפ מוצלח לרסק פתיבר? {שלא כולל מעבד מזון חשמלי}

לתת לילדים לרסק...
אה, וגם לנקות אח"כ.

תגידו, למה נועד הרשת שמגיעה עם התנור?
(תבניות ח"פ ממילא מניחים על התבנית המקורית לאפייה מיטבית. הח"פ לא מוליך חום טוב, שימו לב שאפשר להחזיק ביד את שולי התבנית כשיוצאת מהתנור, מה שאין כן בתבנית התנור.)
אני אופה ומבשלת כבר 16 שנה, ולא משתמשת עם הרשת, למה זה נוצר?
1)שיטה עם ניסיון והצלחה כבר שנים רבות: פשוט דורכים עליהם. כמובן 2 שכבות שקיות. וכשהילדים מרסקים פשוט מדליקים מוזיקה והם קופצים. טוב, אני מצליחה בלי לקרוע את השקית בכלל. לילדים בד"כ נקרעת השקית העליונה.
2)הרשת של התנור- לחימום שניצל תירס, פיצה קפואה וכד' ,על גבי ניר אפיה כמובן.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תגידו, למה נועד הרשת שמגיעה עם התנור?
(תבניות ח"פ ממילא מניחים על התבנית המקורית לאפייה מיטבית. הח"פ לא מוליך חום טוב, שימו לב שאפשר להחזיק ביד את שולי התבנית כשיוצאת מהתנור, מה שאין כן בתבנית התנור.)
אני אופה ומבשלת כבר 16 שנה, ולא משתמשת עם הרשת, למה זה נוצר?
את שואלת ברצינות?
נועד לתבניות אפיה שאינן בגודל של תבנית אפיה ואינן חד פעמיות
אני משתמשת בזה המון..

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
את שואלת ברצינות?
נועד לתבניות אפיה שאינן בגודל של תבנית אפיה ואינן חד פעמיות
אני משתמשת בזה המון..
אני משתמשת בזה למיליון דברים-
1. כשאני מוציאה מהתנור את התבנית כשהיא שורפת וחמה, אז מניחה את הרשת בשיש ועל זה שמה את התבנית.
2. ליבוש כלים, כן... כן..., זה ממש נוח לכוסות, בקבוקים של תינוקות, פטמות של בקבוק ואת האמת כמעט לכל דבר...
3. משתמשת לתבניות אלומניום חד"פ שאני מכניסה לתנור
4. ועוד...

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
משתמשת לתבניות אלומניום חד"פ שאני מכניסה לתנור
אם את רוצה לייעל את האפייה שלך תניחי על תבנית התנור ולא על הרשת. אפייה הרבה יותר אחידה וטובה.
לגבי השימושים האחרים, לא נראה לי שבשביל זה ייצרו את הרשתות.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
שאלתי ברצינות.
לא מכירה כמעט בית שיש שם תבניות לא ח"פ.
אצלי.
יש תבנית עגולה לחלה
תבנית עגולה מתפרקת לעוגות גבינה למיניהן
תבנית של פיצה
תבנית אינגליש קייק
ועוד.

בצקים נאפים פחות טוב בח"פ. גם לא כשמניחים אותם בתוך התבנית של התנור.

(שמרים אני אופה בתבניות קרטון בד"כ)

יראת גאולה

משתמש מקצוען
שאלתי ברצינות.
לא מכירה כמעט בית שיש שם תבניות לא ח"פ.
לי יש תבנית גדולה ענקית, כמעט בגודל של תבנית תנור, כנראה הגיעה עם התנור או עם התנור הקודם. והיא בשימוש קבוע, על הרשת.

חוץ מזה אני משתמשת בתבניות פיירקס בבשרי או לדגים, בתבנית עוגה קפיצית לעוגות, בתבנית עגולה לפיצה (סתם כי מגניב להכין בזה פיצה עגולה, הגודל זהה לתבנית תנור),
יש לי גם 'סתם' תבניות שאינן חד פעמיות בכמה גדלים, משתמשת בהן לפשטידות או לעוגות.
בחד פעמי אני משתמשת רק כשמכינה בשביל לתת או לקחת או בשביל להקפיא שלם בתבנית.

חוץ מזה שתבניות תנור לתנור הפרווה יש לי רק 2, ואפשר לאפות ב3 קומות, אז בימי שישי/ ערבי חגים אופה בו זמנית בשתי תבניות התנור ובתבניות שמונחות על הרשת.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
לי יש תבנית גדולה ענקית, כמעט בגודל של תבנית תנור, כנראה הגיעה עם התנור או עם התנור הקודם. והיא בשימוש קבוע, על הרשת.

חוץ מזה אני משתמשת בתבניות פיירקס בבשרי או לדגים, בתבנית עוגה קפיצית לעוגות, בתבנית עגולה לפיצה (סתם כי מגניב להכין בזה פיצה עגולה, הגודל זהה לתבנית תנור),
יש לי גם 'סתם' תבניות שאינן חד פעמיות בכמה גדלים, משתמשת בהן לפשטידות או לעוגות.
בחד פעמי אני משתמשת רק כשמכינה בשביל לתת או לקחת או בשביל להקפיא שלם בתבנית.

חוץ מזה שתבניות תנור לתנור הפרווה יש לי רק 2, ואפשר לאפות ב3 קומות, אז בימי שישי/ ערבי חגים אופה בו זמנית בשתי תבניות התנור ובתבניות שמונחות על הרשת.
יש לי תבנית אמריקאית של חלות ואני מניחה על התבנית הרגילה.
גם פיירקס וכל מה שמנית אם היה לי הייתי מניחה על התבנית תנור. בכל אופן בגלל זה לא ראיתי מעולם צורך להשתמש ברשתות, ובפעמיים בחיי שקניתי תנורים, זרקתי אותן חדשות לפח.
ולגבי האפייה בו זמנית של 3 תבניות אני ממש מופתעת שיש דבר כזה!
אני אופה 2 בו זמנית תמיד, אבל 3 לא שמעתי.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
יש לי תבנית אמריקאית של חלות ואני מניחה על התבנית הרגילה.
גם פיירקס וכל מה שמנית אם היה לי הייתי מניחה על התבנית תנור. בכל אופן בגלל זה לא ראיתי מעולם צורך להשתמש ברשתות, ובפעמיים בחיי שקניתי תנורים, זרקתי אותן חדשות לפח.
ולגבי האפייה בו זמנית של 3 תבניות אני ממש מופתעת שיש דבר כזה!
אני אופה 2 בו זמנית תמיד, אבל 3 לא שמעתי.
הרשת בעצם נותנת לי עוד אופציה בנוסף לתבנית תנור.
אם יש לחמניות מחכות לאפיה, הן תופסות את שתי התבניות תנור ביום שישי... בינתיים אין לי בעיה לאפות על הרשת.
וגם אם אפשר לעשות הכל עם תבנית תנור, ככה כאילו יש לי תבנית נוספת. אני לא יודעת אם יש הבדל בתוצאה בין הנחת התבנית על רשת או על תבנית תנור (כאן את, ועוד נשים טוענות שתבנית חד פעמית עדיף על תבנית תנור. אין לי מושג. אין לי ניסיון עם זה. תבניות שאינן חד פעמיות לא ניסיתי על תבנית תנור), אבל נראה לי פשוט שכוונת המייצר הייתה שיניחו על הרשת. ואת כביכול מצאת תחליף נוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה