דרוש מידע טיפול רגשי להרטבת לילה

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
אני רק אוסיף, @פדואלה, שאת נשמעת לי מאוד אחראית ואוהבת. ולכן נשמע שהכלים מיושמים על ידך בצורה מצוינת. אמהות שפחות אחראיות - הגישה הזו יכולה להוות להם כר נרחב להתעלמות מצרכי הילד, בעיקר הרגשיים.
אני לוקחת אחריות מלאה לדבריי ולהמלצותיי.
מספרת מנקודת מבטי האישית מול ילדיי ומול תלמידותיי.
ואם מישהי רוצה ללכת רחוק ולעוות?
מכל שיטה היא יכולה לעשות מרקחת כרצונה וכרצון חסרונותיה.

אין לי שליטה מה אנשים יעשו עם דבריי.
יש לי שליטה על מה שאוציא מהפה ומהמקלדת.
אני ישרה וכנה כמו סרגל, זה לא תמיד לצידי.
אבל לפחות אני יודעת שאין כאן שקרים ומסכות
כך הם פני הדברים אצלי.
אני אומרת - רק מניסיון.

אם חברתי הטובה שגמלה 4 ילדים מהרטבות תסכים לשתף אתכם,
ארשום כאן את כל התהליך שעברתי איתה יחד במשך 7 חודשי עבודה עצמית מופלאה. מופלאה ממש.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
"אני מכיר את ילדיי ולכן..."
שיחות נפש עם הילדים בכל יום ויום, גורמים לך להכיר אותם היטב היטב.
אף שיטה שבעולם לא תתן לך את המידע הזה, רק קשר - שיחות - הבנה מעמיקה.... וכן להרגיש חלק מהם, ושותף מלא בתהליך הגדילה שלהם.
מה שעשו במהלך כל השנים והצליחו... לא נראה לי כמו טעות.
וללכת על שיטות [בלא כל קשר לשפר] שאין להם עדיין מידע לטווח ארוך, פחות מדליק אותי באופן אישי.

"כך אני חושב וזה מספיק בעיניי"
אכן - זו הזכות קיום שלי כהורה.
להכיר את הילדים, ולהבין מה הם צריכים.
כך חינכו במהלך כל הדורות והצליחו.
"אדם שרוצה לדעת...יודע"(?? כן באמת? תמהני)
מי שלא מכיר את הצרכים ואת האישיות של הילד שלו, שיבדוק בעצמו.
ואין דרך קיצור לזה.
אין מודל, אין דרך אין כלום.
אין מודל???? אין דרך???
אני מחנך כמו שגדלתי, אני מחנך לפי מה שכתבו רבותינו זי''ע בכל מהלך הדורות.
כן - אני נמצא באקדמיה ...
האם אתן למישהו חדש לתת לי דרך לחנך את הילדים שלי?
הם עוד כלי ניסוי של פרויד וחבר מרעיו?
לא - אני פועל לפי דרך שקיבלתי - והצליחה...
ואם יש משהו שבעייתי בי - אני בודק עם עצמי קודם כל.

שיעידו בבקשה, איך זה הצליח.
כבר כתבתי איך זה הצליח.
וכן - הרטבה זו לא ההתמודדות היחידה של ההורים, כל הורים.
והדרך הישנה והטובה נתנה לי פתרונות מדהימים ומיוחדים.
וברוך ה' טפו טפו חמסה חמסה, אני רואה רק נחת מילדי.

מאין לכם מה הסיבה שבעטיה הילד מרטיב?
אם אתה מכיר את הילדים שלך, ומסכים להשקיע את כל כוחותייך בילדים שלך, אתה לומד להכיר אותם, ואם הסיבה שחשבת לא פתרת את הבעיה, אז פשוט תחשוב שוב ושוב, ותמצא את הפתרון.
מניסיון.
איך אתם מבררים את הסיבה?
מכירים את הילדים - זאת הדרך הכי נכונה שיש.
ולא מתייאשים, ומנסים שוב ושוב ושוב ושוב...

כמה זמן אתם מוכנים להשקיע עד לפתרון הסיבה, אם בכלל אפשר לפתור אותה?
את כל חיי אני מסכים לתת בשביל לפתור לילד שלי את הקשיים שלו.
והעיקר שאדע שהוא גדל בנפש רגועה ושלמה, בנפש בלי חסכים ובלי קשיים.

אני לא חשבתי להגיב שוב, דברי כבר נכתבו, וחינוך ילדים זה נושא אובייקטיבי אישי של כל אחד אל מול עצמו ואל מול ילדיו.
אבל המילים אין דרך ואין מודל.. הקפיצו אותי.

ולכל מי שהולך לכל שיטה שלא תהיה - מאחל בהצלחה... כמובן הרבה דרכים לחינוך ילדים,
אבל תמיד תהיה עם יד על הדופק לבדוק מה ההשלכות, ומה אתה כהורה מרגיש...
לא מה אמרו בהרצאה או בגישה כזו או אחרת.

דברי לא מכוונים על שיטה מסויימת, אלא על כך שאנחנו כהורים קיבלנו את הפקדון, ואנחנו כהורים אחראים לו.

בהצלחה.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
@מרחבית ,
לא אהיה כאן בשעות הקרובות.
אם תהינה לך שאלות, אענה עליהם בערב או מחר.
וסתם כך מעדיפה לעבור למייל.
מרגישה שכאן היריעה קצרה.

מרחבית

משתמש מקצוען
תרשי לי בכל זאת להמשיך כאן? ואגב, אשמח לעוד תגובות, גם מניקים/ניקיות אחרות. הן כולנו מתכוונים לטובה, וכל דיון כזה מברר דברים לכאן ולכאן.

לשאלות שאני שאלתי על שיטה אחרת, לא קיבלתי תשובה מאף לא אחד כאן.
שימי לב, ש @מחשבה אחת פירט איך הבת שלו נגמלה מהרטבה. כלומר, הדרך שלו עבדה.

זה כן בעינייך המלצה?
תתחיל לחשוב ותדע?
אין מודל, אין דרך אין כלום.
רק תחשוב תחשוב ותדע.
ודאי שאף אחד לא חושב על ריק. אנשים לומדים ומתנסים ומתבוננים.

אשמח בכנות להבין איך זה בשפר הנקודה הזו שציינת. כי אני הבנתי (ואולי יש לי טעות), שדווקא בשפר מדגישים שלהורים יש אינטוציה טבעית, והם יודעים הכי טוב מכולם מה לעשות. אמא יכולה לעשות דברים מזיקים בעליל לילד שלה, או לתת לילד קטן אחריות שלא לפי גילו, או להתעלם מבעיה אמיתית - והמנחה לא תגיד לה מילה, כל עוד היא לא שואלת! כל עוד זה בסדר לאמא! (אבל זה לא בסדר לילד! אז מה זה משנה אם זה בסדר לאמא?? הרי הוא הנידון, מדובר עליו!)
למה נוהגים כך? כי האמא קבלה, לפי שפר, את כל האינטואיציה והידע והסמכות משמים לטפל בילד שלה. זו הסיבה ששפר מתנגדים לכל השיטות האחרות.
כך אני הבנתי, ואשמח לשמוע שאני טועה.

זו נקודה שלא מצאה חן בעיני בשפר, בלשון המעטה. לכן אני די מופתעת, מהשאלה שלך כאן: 'איך תדע מה הסיבה?'
כי זה מה שהרבה פעמים שאלתי דווקא על שפר: איך הם יודעים? איך הם מניחים מלכתחילה, שיש לילד תמיד מטרה כלשהי, ושתמיד היא קשורה לשייכות?
איך הם יודעים לזהות כל-כך בקלות, שאין לילד בעיה אחרת - פיזית או רגשית, או מוחית, או מה שלא יהיה? הרי כל-כך הרבה צריך לפעמים לעמול ולהתחנן לסייעתא דשמיא - כדי להבין מה באמת קורה עם הילד. אז איך בשפר יודעים כל-כך בקלות?

אשמח בכנות אם את או מישהי אחרת תעשה לי סדר בעניין.

נערך לאחרונה ב:

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
@מרחבית ,
אני כאן.
עדיין לא רואה אף אחד שעונה לך אז אענה בעצמי.

את שפר למדתי.
וגם את שיטת החינוך הרגילה.
וגם עוד עשרות ספרים, שיחות, הרצאות ומאמרים על חינוך.

לא יודעת מה את הבנת מאנשים שלמדו את גישת שפר.
(אגב, רוב האנשים שפוחדים משפר, לא למדו אותה בעצמם, אלא שמעו מאנשים שלמדו והבינו אבל לא חקרו והתעמקו. זאת דעתי כמובן).
נראה לי שהצגתי אותה מנקודת מבטי הכי טוב שאפשר.
אני לא שמעתי על אנשי שפר שמתנגדים לשיטה אחרת.
אלא שואלים, כמו כל השיטות האחרות.
ובודקים תוצאות, כי בסוף כולנו רוצים לראות פתרונות, למרות שזאת לא תורת השיטה- תעשה כך תראה כך.

עד הרגע, לא שמעתי תשובות.
וגם @מחשבה אחת , לא ענה על שאלותיי הנ"ל.
במיוחד לאור המסקנות שהביא(איך הגיע אליהן, טוב??)
שיענה אחד על אחד ונראה, ואם אפשר אז יותר מתומצת וענייני, כך נגיע לתשובות ברורות ומדוייקות.

לשפר הגיעו אנשים שהתייאשו מלמצוא סיבות להתנהגות ילדיהם.
או שכל פעם מטפל/מורה/ אחד ההורים החליף או החליט מהי הסיבה להתנהגות הילד ע"פ מחשבתו האישית, והפיתרון לא הגיע.
באה שפר ואמרה את שיטתה.
ואותה לא ניתן לתת כאן בשתי מילים.
אלא עיקרון מלמעלה ממש:
היא באה לזהות ולדייק את הרגשת ההורים מול התנהגות הילד, וממילא את תגובתו אליו, וממילא את תגובת/מעשה הילד.
זה ממש בקטנה.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
לגבי מה שרשמת עם האחריות על הילד ופעולות שנדרש ממנו שלא כפי גילו.
זה מפתיע אותי כאן בפורום כל פעם מחדש.

לשפר יש שיעור שלם איך בודקים מסוגלות ויכולת לילד, איך בונים בילד את האחריות המקסימלית.

איך בונים בו קודם כל את קומת האהבה, שהיא תורה בפני עצמה. מסבירים איך להוציא מהאמא את האהבה שממילא קיימת בה, שהרי הבורא שלח לה את הילד עם שק של אהבה בפנים, ומזהים בה איך הקב"ה בעצמו אוהב אותה ומילא אותה באהבה גדולה, מלמדים אותה ממש איך להוציא אותה מהכח אל הפועל.

ואח"כ את קומת האמון, שהוא גם נדבך בפני עצמו, איך תתני אמון בילד, אם חלילה אין לך אמון מלא בבורא ואח"כ כמובן אמון בעצמך וביכולתייך, וכך את מעבירה הלאה את האמון שיש בך לילדך.

ורק בסוף את קומת האחריות.
שאין לי כח כעת לפרט במדוייק איך זה נעשה.

לכן, כבר קשה לי לענות על דברים שהוצאו מהקשרם וקוראים להם שפר...
ממש קשה.
רק לידיעתך @מרחבית .

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא רוצה לייאש ולא רוצה לדבר על שיטה זו או אחרת. הבן שלי בן 15 ועדיין מרטיב בלילה. הוא מעולם לא נגמל. עשינו לו את כל הבדיקות האפשריות ומבחינה פיזיולוגית אין לו שום בעיה. ניסינו זמזם מלווה בטיפול ריגשי והגענו אפילו לטיפול תרופתי. רופא הילדים אמר לנו שיום אחד הוא יקום יבש וזה לא תלוי במה וכמה שנטפל בו. הוא מדבר מנסיון אישי. הילד פשוט לא מתעורר בלילה. השינה שלו מאד מאד חזקה. אני לא יודעת אם זו הסיבה להרטבה אבל זו המציאות שאנחנו חיים בה כבר שנים. פשוט למדנו לחיות עם זה ולהתפלל על זה ולצפות לישועה. מאחלת ניסים לכל הילדים המרטיבים ולמשפחות שלהם!

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
לא רוצה לייאש ולא רוצה לדבר על שיטה זו או אחרת. הבן שלי בן 15 ועדיין מרטיב בלילה. הוא מעולם לא נגמל. עשינו לו את כל הבדיקות האפשריות ומבחינה פיזיולוגית אין לו שום בעיה. ניסינו זמזם מלווה בטיפול ריגשי והגענו אפילו לטיפול תרופתי. רופא הילדים אמר לנו שיום אחד הוא יקום יבש וזה לא תלוי במה וכמה שנטפל בו. הוא מדבר מנסיון אישי. הילד פשוט לא מתעורר בלילה. השינה שלו מאד מאד חזקה. אני לא יודעת אם זו הסיבה להרטבה אבל זו המציאות שאנחנו חיים בה כבר שנים. פשוט למדנו לחיות עם זה ולהתפלל על זה ולצפות לישועה. מאחלת ניסים לכל הילדים המרטיבים ולמשפחות שלהם!
קשה לשמוע!
מאחלת לכם הרבה הצלחה ונחת,
למרות הייאוש שנשמע מדברייך.

נגעת לי בלב-אשמח אם תרצי לעבור לאישי.

מרחבית

משתמש מקצוען

מאחלת לכם שהעניין יסתדר בע''ה בקרוב ממש!

מרחבית

משתמש מקצוען
תודה @פדואלה על תשובותייך.
אני מבינה שניסיונך האישי עם הגישה הוא ניסיון מצוין, ב''ה.
אני יודעת שיש עוד כאלו כמוך - ומאחלת לכולן הצלחה רבה בע''ה.

אני מסתכלת על הגישה בעין ציבורית יותר. תועלת מול נזק ברמה הציבורית. באחוזים. סיכוי מול סיכון.
הייתי שמחה ללמוד יותר על הגישה דרך ספר מקצועי שמסביר אותה. השאלה אם יש דבר כזה.

קראתי כמה וכמה כתבות וראיונות ממנחות שפר, והיו שם דברים ממש לא נכונים, לדעתי, ועם פוטנציאל גבוה לנזקים.
אז או שחלק מהמנחות לא מבינות את הגישה בעצמן ופשוט מלמדות טעויות.
או שבגישה עצמה יש בעיות לא פשוטות.
או שאין אפשרות להציג טעימה מהגישה בצורה מובנת ולא מזיקה, אז חבל שיש מנחות שעושות את זה.

התרשמתי, שיש הבדלים משמעותיים בין מנחות. לכן, אם ממליצים על הגישה, אולי כדאי להמליץ על מישהי מסוימת. כדי שלא יתברר בסוף, שה'שפר' של הממליצה לא דומה ל'שפר' של המומלצת, ולא לזה התכוון המשורר.
שוב תודה, והרבה הצלחה!

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
תודה @פדואלה על תשובותייך.
אני מבינה שניסיונך האישי עם הגישה הוא ניסיון מצוין, ב''ה.
אני יודעת שיש עוד כאלו כמוך - ומאחלת לכולן הצלחה רבה בע''ה.

אני מסתכלת על הגישה בעין ציבורית יותר. תועלת מול נזק ברמה הציבורית. באחוזים. סיכוי מול סיכון.
הייתי שמחה ללמוד יותר על הגישה דרך ספר מקצועי שמסביר אותה. השאלה אם יש דבר כזה.

קראתי כמה וכמה כתבות וראיונות ממנחות שפר, והיו שם דברים ממש לא נכונים, לדעתי, ועם פוטנציאל גבוה לנזקים.
אז או שחלק מהמנחות לא מבינות את הגישה בעצמן ופשוט מלמדות טעויות.
או שבגישה עצמה יש בעיות לא פשוטות.
או שאין אפשרות להציג טעימה מהגישה בצורה מובנת ולא מזיקה, אז חבל שיש מנחות שעושות את זה.

התרשמתי, שיש הבדלים משמעותיים בין מנחות. לכן, אם ממליצים על הגישה, אולי כדאי להמליץ על מישהי מסוימת. כדי שלא יתברר בסוף, שה'שפר' של הממליצה לא דומה ל'שפר' של המומלצת, ולא לזה התכוון המשורר.
שוב תודה, והרבה הצלחה!
מבינה אותך מאוד בנקודה של הרצון ללמוד מספר וגמרנו.
אבל בחיי הקצרים ראיתי שאין דבר כזה.
אין.
צריך ללמוד לעומק כדי להכיר שיטה.
צריך לשמוע תשובות נכונות כדי לקנות שיטה ולייקר אותה.
צריך למשש את הדופק של עצמך ומשפחתך כדי להבין האם היא מתאימה לך ספציפית.

אוכל לומר לך, שברוב הפעמים בס"ד עצומה, אצלי - השיטה הזאת הצילה ילדים רבים. זה מידיעה ממש מידיעה.
אימהות לתלמידות, ומדריכים לנערות בסיכון, וגם הילדים המאושרים שלי, ב"ה הוכיחו זאת.
אחרים יגידו שכל הנושרים הם פגועי שפר.
לבריאות.
לא התעממתי מעולם מול אחר כזה.

כששאלתי את הורי על שיטתם בחינוך,
הם גם הראו לי בדיוק לפי מה פעלו ואיך חשבו לנכון לחנך אותנו אז.
לא קראו לזה שפר או אדלר.
קראו לזה משהו אחר.
אבל הערכים, הם אותו דבר.
ההורים שלי ממש מרגישים שאני ממשיכה את דרכם,
הם ציינו זאת באזניי.
למרות שהם לא ידעו משפר או אחר.

סבתי ע"ה היתה אומרת לנו בכל מפגש איתה:
"איזהו חכם הלומד מכל אדם" - יש אנשים שתלמד מהם מה לעשות, ואחרים - מה לא לעשות.

בהצלחה רבה.

אגב,
בתור מה יש לך אחריות ציבורית לשיטת חינוך? סתם מעניין.

מרחבית

משתמש מקצוען
צריך ללמוד לעומק כדי להכיר שיטה.
ספר טוב ומקצועי - אמור ללמד ביסודיות ולעומק כל שיטה, במידה והיא מקצועית ומבוססת.
נכון שאדם שעובר שינוי, זקוק לעיתים קרובות לליווי. אך לא על זה מדובר, אלא על להכיר שיטה.

אגב,
בתור מה יש לך אחריות ציבורית לשיטת חינוך? סתם מעניין.
אין לי אחריות ציבורית מעבר לכל אדם. ציינתי רק, שאני בוחנת את גישת שפר (ולא רק אותה) מתוך ראייה ציבורית. כי שיטה שמיועדת ומשווקת לציבור הרחב - נבחנת בין השאר בהשפעתה על הציבור הזה.
אם יש שיטה, תהיה אשר תהיה, שמשווקת לציבור, ואחוז גבוה מהציבור ניזוק ממנה, היא שיטה גרועה, ולפחות לא מתאימה לשיווק נרחב ולהמלצה לכלל הציבור. גם אם יש כאלה שבאופן אישי קבלו ממנה תועלת רבה.

זהבוש

משתמש מקצוען
להרטבת לילה תנסו את המרפאה של ד"ר שגיא, יש לו מרפאות ברחבי הארץ, אם יש לילד רמה גבוהה של ביטוח בקופת חולים אפשר לקבל החזר על רוב הסכום.
זה לא רגשי, אבל בד"כ זה עוזר.
האם יש מרפאה כזאת גם באזור ב"ב? אפשר לקבל כתובת? טלפון?

זהבוש

משתמש מקצוען
. ניסינו זמזם
אפשר לקבל מידע על הזמזם? מה זה??? הבן שלי מרטיב מספר רב של פעמים כל לילה!!!

לגעת בנקודה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני פונה כרגע למתמודדות!
עברתי על כמעט כל ההודעות - ואני לא יודעת עד כמה יגיעו לתגובה שלי (אולי זה ילך כאן לאיבוד)
אבל החלטתי לכתוב בכל אופן אם אחת תעזר אולי זה יהיה לזכות ורפואה

אני מתמודדת עם ילדה בת 7.5 - כתה ב'
מרטיבה ביום, גם מלכלכת, בלילה עדיין עם טיטול,

במשך הזמנים ניסיתי:
*רפלקסולוגיה -
*אח"כ הלכתי ללמוד רפלקסולוגיה בעצמי כי זה עזר לתקופת מה וחזר לגמרי
*טיפול רגשי - תרפיה באומנות
*אורולוג (בדיקה פיזיולוגית)
*שלושת המימדים
*שיטת א"ב
*טיפות טבעי נגד הרטבה (יורוביץ)
*תרופות שונות
*הנחיית הורים
*פסיכולוג ילדים
*הנחיית הורים פרטני
וכמובן
*מבצעים
*איומים
*וכן לצערי גם צעקות - אנחנו לא מלאכים
*לא להתייחס
*ועוד ---

מילים לא יכולות לתאר את הקושי - ומי שלא התנסה בזה, אני מאחלת שאף פעם לא תצליח להבין,
תחשבו על חתונות, אירועים, יציאות, לידות, נסיעות לשבת, - הכל נע סביב זה כבר 5.5 שנים,
ואני כבר לא מדברת על לתקשר/לעודד/לעזור בשיעורי בית/ וכו' ותמיד להתמודד עם ריח דוחה - למרות שלפני חצי שעה החליפה/החליפו לה בגדים,

כרגע נשאר לנו רק להתפלל ולקבל באהבה את ההתמודדות
אני משתדלת ומנסה להיות רגוע (לא תמיד זה מצליח וזה באמת לא קל)
כל פעם שיש לי לנקות/לכבס/להתאכזב - אני פשוט מתפללת לה' שיהא זה כפרה ובמקום קשיים וניסיונות אחרות - עצה זו קיבלתי מאמא שלי שתחי"ה וזה עוזר פלאים, אני פשוט ראיתי ניסים בזה

ושוב ושוב ושוב להתפלל ולא לשכוח להודות על כל שינוי
ובעז"ה שנתבשר בקרוב בבשורות טובות

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה