דרוש מידע טיפול בנוער מתמודד או בסיכון / גרפולוגיה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מישהו שמע על קורס מנהיגות בקהילה?
הבנתי שמקבלים שם הכשרה גם לעיסוק עם נוער מתמודד (נמנע מלכתוב נושר/נוער שוליים/נערי רחוב וכו')
שמעתי על אחד של מכון מנדל של ינר ועוד אחד שאינני יודע את שמו.

תודה
אין שום קשר בין 'מנהיגות בקהילה' לנוער מתמודד.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה

זה אכן נשמע כך, אבל מה מביא אנשים לומר שזה חלק מההכשרה (שאגב גם מזכה ב'תואר' סטודנט)?
מנהיגות בקהילה של ינ"ר זה סתם אוסף תכנים די מקרי שנאספו לקורת גג אחת רק לצורך הנפקת כרטיס סטודנט והנחה בתח"צ.
אולי אחד המרצים מהקורס לנוער מתמודד (הרי יש להם כזה) מדבר גם שם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
של מי עוד יש?
מנדל זה משהו אחר לגמרי,
אבל בגלל נפיצות העניין לא ניכנס לזה.
זה יותר דומה לאקסלרטור (מאיץ סטארטאפים) ליזמים חברתיים (=עמותות),
אבל בגלל כל הפשקווילים שיצאו נגדם אני מעדיפה לא לפתוח פה את הנושא.
בכל מקרה הם מקבלים רק בעלי תואר ראשון שכבר עוסקים בפעילות חברתית מוכחת, מה שבוודאי לא מתאים לכם.

2bsmile

משתמש פעיל
...הכניסה לעיסוק תחת הדרכה כמתנדבת או עובדת,
כגון בפנימיות, דיור מוגן וכד', שבשלב ראשון הם בעיקר משלימות את המשבצת של הדמות החברתית השפויה, המבינה המכילה והלא ממסדית,
ובד בבד מלמדים אותה את הנצרך ומקדמים בתפקידים בהתאם לרמה.

אז אשמח לשמוע אם עכשיו זה אכן ברור ונשמע מתאים יותר לדעת המבינים/ות מנוסים/ות

תודה רבה!

אם זה עדיין רלוונטי ומעניין אותה להתנדב- יש לי רעיון..

לבן

משתמש סופר מקצוען
מדברים כאן על "נוער בסיכון" כאילו זו איזה קבוצת ילדות שקצת משעמם להן בסמינר... ומערבבים בין "עבודה" ל"טיפול"

לעבוד עם נוער בסיכון זו עבודה שכוללת החשפות לכל סוגי התועבות, הפגיעות והדברים הכי רעים שיש לעולם להציע. זו עבודה שדורשת כוחות נפש ולא מתאימה בכלל לנשים צעירות גם אם הן חדורות אידיאל.

טיפול בנוער בסיכון זו נישה ייחודית, אין שום עמותה/ ארגון/ ווטאבר שלוקח לטיפול בנוער בסיכון מטפל ללא הסמכה קלינית.

מי שמתעניינת בעבודה מול נוער בסיכון, יש לקחת בחשבון שהעבודה תהיה בשכר מינימום פלוס מינוס, כאחת מהמעטפת שמלווה את הנוער- היא יכולה לעבוד בארגונים שמלווים נוער בסיכון אך לא תתקדם לשום מקום טיפולי. אין ולא היה מקום שייקח מטפלת לנוער בסכון שלא עברה הכשרה מוסמכת. מדובר בנערים/ות בסיכון לאבדנות, התמכרויות, הפרעות, עם רקע של פגיעות ועוד, זה לא משהו שמישהי ללא הסמכה מוכרת יכולה לטפל בו. ואם היא מגיעה כמלווה- היא גם מקבלת שכר נמוך מאד, וגם עובדת באחת העבודות היותר קשות נפשית.

ממליצה לסיים את למודי ההוראה במידת האפשר, ולהתקדם לאפשרויות המוצעות ע"י מרכזי ההשתלמויות החרדיים. יש מגוון אפשרויות למידה לא אקדמאיות: ניתוח התנהגות, יעוץ חינוכי, קידום נוער, CBT של איט"ה, הנחיית הורים בהסמכת ש"פי ועוד.
לא ממליצה בכלל לנסות להכנס לתחום ללא אחת מההכשרות האלה.

2bsmile

משתמש פעיל
עדיין רלוונטי?

בגלל הקורונה המסגרת צומצמה ל10 בנות בכל פעם ולכן בינתיים לא צריך עוד מתנדבות..
תוכלו לשלוח לי פרטי יצירת קשר (תעדכנו כשאתם פה אני אכתוב את המייל- או שתכתבו את המייל שלכם) , כולל גיל ורקע תעסוקתי.. אני אעדכן בל"נ כשיהיה שינוי
תעדכנו אותי כשאתם מעתיקים את המייל בשביל שאני אמחק אותו..

רק נקודה קטנה/גדולה ..
המסגרת ההתנדבותית ממש לא כוללת טיפול, ואפילו משתדלים לא להכנס ל"סתם" שיחות, רק אוירה מקבלת מאד.. (תוך הכוונה של רבנים ויועצים בתחום וכו'..)
אז לא יודעת אם לכזאת התנדבות התכוונתם

לגבי:
מדברים כאן על "נוער בסיכון" כאילו זו איזה קבוצת ילדות שקצת משעמם להן בסמינר... ומערבבים בין "עבודה" ל"טיפול"

לעבוד עם נוער בסיכון זו עבודה שכוללת החשפות לכל סוגי התועבות, הפגיעות והדברים הכי רעים שיש לעולם להציע. זו עבודה שדורשת כוחות נפש ולא מתאימה בכלל לנשים צעירות גם אם הן חדורות אידיאל.

טיפול בנוער בסיכון זו נישה ייחודית, אין שום עמותה/ ארגון/ ווטאבר שלוקח לטיפול בנוער בסיכון מטפל ללא הסמכה קלינית.

..
לא ממליצה בכלל לנסות להכנס לתחום ללא אחת מההכשרות האלה.

צודקת ב100 אחוז
רק מסיגת- לדעתי לא מספיק כל ההכשרות הקצרות במרכזי ההשתלמויות (יעוץ חינוכי, קידום נוער וכו וכו) זה מקצוע שצריך הרבה הרבה ידע ונכונות..

נערך לאחרונה ב:

chavib

משתמש פעיל
@אהרון 0 נזכרתי במשהו שיכול להיות
אשמח לפרט בפרטי,
לא יודעת אם זה הסגנון אבל אולי.
נשמע שאת/ה מתמצאים בתחום,
או כל אחד אחר/ת שמשתתפים כאן -
אני שואלת עבור בעלי, שאין לו עדיין הכשרה רשמית אך נסיון בישיבות חלשות ושל מתמודדים -יש.
האם מכירים מסגרת רלוונטית לעבוד/ להתנדב? פחות מתאים כמו שכתבו המקרי קצה שבשבילם צריך גם הכשרה מקצועית מאד וגם כוחות נפש גדולים

נשמח לכל מידע! אפשר גם בפרטי או במייל אם רוצים

אסתי בראון

משתמש מקצוען
דיברתי רק על עובדי נוער בסיכון בציבור שלנו.
בכלל אין לי מושג ואני לא מכירה את התחום בציבור הכללי.

לגבי המטפלים הרגשיים הפרטיים - אני לא יודעת מה הרוב ומה המיעוט, ברור שיש גם כאלה עם תעודות פרטיות וגם כאלה עם תעודות מוכרות. לא מדדתי.
כל עוד שמדובר באנשים פרטיים שבוחרים לשלם פרטי - הם יכולים לשפוך את הכסף שלהם איך שהם רוצים, זכותם.
כשמדובר בגוף מקצועי ומוכר הוא לא הולך לשחק בנפשות, וממילא הוא דורש תעודות מוכרות.
(הנפש לא יותר 'פושטית' מהגוף... ולגוף ברור שניקח רק רופא עם כל התעודות המוכרות שיש)
טיפול בנוער בסיכון עובר לרוב דרך עמותות, הרי הנערים/ות לא משלמים על עצמם, ולא מתלהבים ללכת למישהו שההורים שלהם ביקשו מהם ללכת.
העמותות(בגדול) לא מעסיקות עובדים בעלי תעודה בלתי מוכרת.

זאת פחות או יותר המפה.
לאיזו דרך לפנות ולאן להתקדם, זו כבר החלטה שלכם.

אני חרדית
עם תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית
כל עמותה המכבדת את עצמה היום ומעוניינת לתת שירות מקצועי בודקת דבר ראשון את ההכשרה המקצועית שלי
ולרב אם היא לא אקדמית- לא אוכל להיקלט כנותנת מענה טיפולי
ישנה קשת רחבה של מקצועות שאינם טיפוליים
רכזי נוער
סומכים
הנותנים עזרה אבל לא טיפולית הארד קור ולשם יכולים להתקבל כל אלו שעברו הכשרה לא פורמלית
בדיוק כשם שתיפתח שלוחה של קופת חולים חרדית ותאפשר למי שלמד קורס חובשים קהילתי לתת שירות
כי המענה שאותו צורכים הלקוחות הוא מענה מקצועי ומותאם לאוכלוסיה
והשאלה הראשונה שאני נשאלת עליה ממטופלים הפונים אלי וכן ממקומות רמיים- בתי ספר, תיכונים, סמינרים ועמותות היא מה ההכשרה שלי- חלקם אף מבקשים תעודות
הציבור החרדי כבר הבין ומבין את החשיבות הקריטית בהכשרה מקצועית מקיפה ואת התוצאות אני מרגישה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה