דרוש מידע טיפול בנוער מתמודד או בסיכון / גרפולוגיה

אהרון 0

משתמש פעיל
הי,

דרושה המלצה לקורס טיפול בנוער בסיכון (לבנות) ו/או קורס גרפולוגיה (אמיתי, מקיף טיפולי ויסודי),
בעבר שמעתי שקיימת הכשרה לטיפול בנוער בסיכון מטעם הרווחה בבני ברק ועמותות העוסקות בתחום, ושמעתי גם על הכשרה כזו מטעם י.נ.ר.
גם מקום המשלב התנדבות תוכ"ד למידה והדרכה יכול מאוד להתאים.

מאוד מאוד אודה לכל מידע, המלצה והכוונה.

נערך לאחרונה ב:

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
חייבת לציין, לומדות איתי באונו נשים שלמדו בי.נ.ר. והתעודה שלהם לא שווה כלום בעבודה. תבדקו טוב.

אהרון 0

משתמש פעיל
חייבת לציין, לומדות איתי באונו נשים שלמדו בי.נ.ר. והתעודה שלהם לא שווה כלום בעבודה. תבדקו טוב.
תעודה ברמת תואר? או כל שהיא? כי דווקא בייעוץ נישואין שמעתי שהתלמידים שלהם מוערכים...
עכ"פ המבוקש הוא קורס שיספק הכשרה מספקת לעיסוק בתחום (נוער מתמודד או בסיכון).

תודה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
צריך
תעודה ברמת תואר? או כל שהיא? כי דווקא בייעוץ נישואין שמעתי שהתלמידים שלהם מוערכים...
עכ"פ המבוקש הוא קורס שיספק הכשרה מספקת לעיסוק בתחום (נוער מתמודד או בסיכון).

תודה
לברר במקום בו רוצים לעבוד.
יעוץ נישואין לרוב זה עצמאי או דרכם... לא משנה מוערך או לא

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הי,

דרושה המלצה לקורס טיפול בנוער בסיכון (לבנות) ו/או קורס גרפולוגיה (אמיתי, מקיף טיפולי ויסודי),
בעבר שמעתי שקיימת הכשרה לטיפול בנוער בסיכון מטעם הרווחה בבני ברק ועמותות העוסקות בתחום, ושמעתי גם על הכשרה כזו מטעם י.נ.ר.
גם מקום המשלב התנדבות תוכ"ד למידה והדרכה יכול מאוד להתאים.

מאוד מאוד אודה לכל מידע, המלצה והכוונה.
יש לך כבר תשתית של לימודים קודמים כלשהם, תעודת הוראה או משהו בדומה?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
ומה בדבר הידע שהקורס שלהם מקנה. יש לך מידע?
לא שמתי לב להצטיינות מיוחדת.
אני חושבת שיש הבדלה בין מה שחרדים מכנים נוער נושר, למה שבעולם נקרא נוער נושר, ונראה שהן לא מספיק בחומר הכללי, ותכלס ילד שנשר מהציבור שלנו לרוב ממשיך ונושר גם כחילוני

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
גרפולוגיה,
המדע אינו מכיר בכך.
המדע רואה זאת כהומופתיה ...
צריך ידע בעו"ס.
זה לימודים רציניים.

אהרון 0

משתמש פעיל
יש לך כבר תשתית של לימודים קודמים כלשהם, תעודת הוראה או משהו בדומה?
עבור בוגרת סמינר (למדה במגמת חינוך מיוחד)
מחפשת עבודה בתחום סיוע והדרכה למתמודדות, וכמובן הכשרה רלוונטית.

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

אהרון 0

משתמש פעיל
גרפולוגיה,
המדע אינו מכיר בכך.
המדע רואה זאת כהומופתיה ...
זו גם דעתי, גם אני לא רואה זאת כמדע, מצד שני רוב מוחלט של הפסיכולגיה כיום איננה מדע! (בלי קשר לאיך שאני רואה...)
רק פחות הבנתי מה ההשוואה להומאופתיה?
צריך ידע בעו"ס.
זה לימודים רציניים.
דווקא עבודה סוציאלית? לימודים רציניים? טוב יחסית, אלו לימודים של שנתיים ושנה יחד עם התמחות...
אבל למה דווקא עו"ס? זו גישה מאוד מוגבלת ותחום די מסויים,
אבל מבחינתי הבעיה האמיתית היא שהלימודים רק במכללה, אם יש אופציה אחרת אשמח מאוד לשמוע!

תודה

נערך לאחרונה ב:

אחד הלויים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
תודה רבה!
אפשר פרטים נוספים ופרטי יצירת קשר?
יש להם אתר עם פרטי יצירת קשר
אפשר לנסות שם
ולכתוב שאתם מחפשים לציבור החרדי
אני זוכר שלאחרונה הייתה מודעה באחד העיתונים החרדיים
למשרה של אשה אך איני זוכר היכן ומה הפרטים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
רוב אנשי השטח שמטפלים הנוער נושר הם עו"סים,
זה ההכשרה הכי רלוונטית לתחום.
יש מסלול שפתחו בזמנו בהשתלמויות של הסמינר החדש.
אפשר לבדוק אם הוא עוד קיים.
כדי שתדעו לקראת מה אתם הולכים, חשוב שתדעו שהעדרה של תעודה אקדמית מוכרת צפוי לעמוד לרועץ בהמשך הדרך. רוב המעסיקים בתחום יבקשו הכשרה של עו"ס או למצער תואר בחינוך (לא אקויולנטי).
אני מכירה נשים ששנים בתחום והלכו לעשות תואר כי לא יכלו להתקדם בגלל העדר הכשרה רשמית.

נערך לאחרונה ב:

אהרון 0

משתמש פעיל
די שתדעו לקראת מה אתם הולכים, חשוב שתדעו שהעדרה של תעודה אקדמית מוכרת צפוי לעמוד לרועץ בהמשך הדרך. רוב המעסיקים בתחום יבקשו הכשרה של עו"ס או למצער תואר בחינוך (לא אקויולנטי).
אני מכירה נשים ששנים בתחום והלכו לעשות תואר כי לא יכלו להתקדם בגלל העדר הכשרה רשמית.
לדעתי השאלה לאיזו דרך פונים, לאן להתקדם?
האם גם בציבור שלנו ידרשו תעודה אקדמאית? הכשרה לעו"ס הניתנת רק במכללות?
לא??
למיטב ידיעתי רוב המטפלים/ות רגשיים/ות בציבור החרדי קיבלו הכשרה במוסדות עמותות פרטיות ולא מכללות או אוניברסיטה
די ברור שמי שתבקש לעבוד במוסדות לא דתיים לא יכירו בתעודה שלא מוכרת להם...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לדעתי השאלה לאיזו דרך פונים, לאן להתקדם?
האם גם בציבור שלנו ידרשו תעודה אקדמאית? הכשרה לעו"ס הניתנת רק במכללות?
לא??
למיטב ידיעתי רוב המטפלים/ות רגשיים/ות בציבור החרדי קיבלו הכשרה במוסדות עמותות פרטיות ולא מכללות או אוניברסיטה
די ברור שמי שתבקש לעבוד במוסדות לא דתיים לא יכירו בתעודה שלא מוכרת להם...
דיברתי רק על עובדי נוער בסיכון בציבור שלנו.
בכלל אין לי מושג ואני לא מכירה את התחום בציבור הכללי.

לגבי המטפלים הרגשיים הפרטיים - אני לא יודעת מה הרוב ומה המיעוט, ברור שיש גם כאלה עם תעודות פרטיות וגם כאלה עם תעודות מוכרות. לא מדדתי.
כל עוד שמדובר באנשים פרטיים שבוחרים לשלם פרטי - הם יכולים לשפוך את הכסף שלהם איך שהם רוצים, זכותם.
כשמדובר בגוף מקצועי ומוכר הוא לא הולך לשחק בנפשות, וממילא הוא דורש תעודות מוכרות.
(הנפש לא יותר 'פושטית' מהגוף... ולגוף ברור שניקח רק רופא עם כל התעודות המוכרות שיש)
טיפול בנוער בסיכון עובר לרוב דרך עמותות, הרי הנערים/ות לא משלמים על עצמם, ולא מתלהבים ללכת למישהו שההורים שלהם ביקשו מהם ללכת.
העמותות(בגדול) לא מעסיקות עובדים בעלי תעודה בלתי מוכרת.

זאת פחות או יותר המפה.
לאיזו דרך לפנות ולאן להתקדם, זו כבר החלטה שלכם.

נערך לאחרונה ב:

אהרון 0

משתמש פעיל
לגבי המטפלים הרגשיים הפרטיים - אני לא יודעת מה הרוב ומה המיעוט, ברור שיש גם כאלה עם תעודות פרטיות וגם כאלה עם תעודות מוכרות. לא מדדתי.
כל עוד שמדובר באנשים פרטיים שבוחרים לשלם פרטי - הם יכולים לשפוך את הכסף שלהם איך שהם רוצים, זכותם.
כשמדובר בגוף מקצועי ומוכר הוא לא הולך לשחק בנפשות, וממילא הוא דורש תעודות מוכרות.
(הנפש לא יותר 'פושטית' מהגוף... ולגוף ברור שניקח רק רופא עם כל התעודות המוכרות שיש)
טיפול בנוער בסיכון עובר לרוב דרך עמותות, הרי הנערים/ות לא משלמים על עצמם, ולא מתלהבים ללכת למישהו שההורים שלהם ביקשו מהם ללכת.
העמותות(בגדול) לא מעסיקות עובדים בעלי תעודה בלתי מוכרת.

זאת פחות או יותר המפה.

אם יורשה לי לחלוק,
א. כשמדברים על תעודה 'מוכרת', מוכרת למי? איך?
כנראה הכוונה למוכרת בציבור הכללי שמכיר את המכללות והאוניבסיטאות הרלוונטיות, לא?
אז בציבור המקבל את ההכשרה במקומות אחרים, המוכרים לו, אז זה המוכר.
ב. אני מאוד בדעה שיש להיזהר מאוד מאוד מאוד מפנייה לאנשים המתיימרים להציג עצמם כאנשי מקצוע עם הכשרה שהם המציאו לעצמם, או הכשירו את עצמם, ושם זה כמובן שפיכת כסף...
ושרלטנים מצויים בכל מקום, אבל לא זו תמונת המצב של המטפלים בציבור החרדי, ישנם רבים וטובים להם הכשרה שאיננה נופלת במאומה מההכשרות אותם מקבלים במקומות הנ"ל, ופעמים רבות נוכחתי שהם אף עולים על פסיכולוגים מדופלמים (אוכל לתאר כמה וכמה תיאורים מהיכרות אישית!).
ג. כן, דווקא בהקשר של הנפש, שאיננה פושטית כלל, היא חלק אלוק ממעל, ברור שנחפש את המקום הטוב ביותר,
אך זה לא אומר שאם הכשרה לגוף מקובל לקבל באוניברסיטה כך גם לנפש,
אדרבה, המקור הכי טוב והכי נכון (שוב, מוכח!) הוא מהתורה, ומי שיעמיק בנושא יראה כמה חסרונות יש בפסיכולוגיה,
ברור שלא שייך להצליח לרפא את הנפש שלא בכלים שהכין אותו שיצר אותה...

טוב, ואוו זה ממש לא הנושא... (ולא שיש לי עם זה בעיה כלשהיא)

אז מי יכול להמליץ על מקום טוב בו ניתן לרכוש הדרכה והכשרה לנוער מתמודד?
או אפי' מסגרת (פנימיה/עמותה/וכד') המשלבת עיסוק בתחום עם הדרכה.

תודה רבה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אוקיי, אני מוכנה לא להיכנס לדיון על איפה הצדק האבסולוטי בעניין.
תכל'ס נדבר על שוק העבודה:
אנשים בעלי מקצועות טיפוליים ללא תעודה מוכרת על ידי הרשויות (זה לשאלתך מה זה נקרא 'מוכר'), שרוצים לעבוד כשכירים ולא כעצמאיים, נתקעים.
זו מציאות כואבת שאני פוגשת על בסיס קבוע אצל הפונים שאני עובדת איתם (רכזת במחלקת תעסוקה).

עבודה עם נוער נושר היא בדרך כלל כשכיר בעמותה ולא כעצמאי.

יש לציין שתעודת חינוך מיוחד היא בהחלט תעודה שיש לה משמעות, בטח בשביל עבודה בתחום ההדרכה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה