טופס 161, מתי אמורים להנפיק לי?

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
שלום,
אשמח לעזרה ממי שמבין בעניין:
- סיימתי לעבוד בתאריך 04/12
- את התלוש האחרון קיבלתי ב 01/01,
- אני חתומה על סעיף 14 והפיצויים זה מתוך הביטוחים הפנסיוניים
מאז סיום העסקה אני בתהליך מול חברת הביטוח כדי שאוכל לקבל את כספי הפיצויים.
שלחתי להם מזמן את כל המסמכים שקשורים אלי, והם אישרו שהכל תקין וקיים.
שאלתי אותם מתי אקבל פיצויים, הם אמרו שהם שלחו פניה למעסיק אבל הם צריכים לחכות לטופס 161,
לפני כשבוע וחצי שוב יצרתי איתם קשר לשאול מה קורה - עדיין מחכים ל 161, שולחים פניה חוזרת למעסיק.
ולפני יומיים שוב - עוד לא התקבל טופס 161.
עד מתי המעסיק יכול לעכב את הטופס?
לפי מה שהבנתי מכל זכות יכול להיות שאני כבר זכאית לפיצויים על עיכוב בתשלום פיצויים - זה נכון?
אשמח לתשובות!
תודה

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לא יודעת אם את זכאית לקבל פיצויים על זה יענו מומחים ממני, אבל כמו שאני יודעת את יכולה לפתור את זה בשני דרכים:
1. לדבר בעצמך עם המעסיק או ההנה"ח ולבקש את ה161 בעצמך זה יקצר את הדרך מאד
2. לבקש הכנה ל161 לחברת ביטוח וללכת אתה לפקיד שומה באזור מגורייך ולבקש טופס 160 כי המעסיק לא שולח (אבל תבדקי את זה שוב, שלא תלכי לחינם)

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לא יודעת אם את זכאית לקבל פיצויים
1. לדבר בעצמך עם המעסיק או ההנה"ח ולבקש את ה161 בעצמך זה יקצר את הדרך מאד
2. לבקש הכנה ל161 לחברת ביטוח וללכת אתה לפקיד שומה באזור מגורייך ולבקש טופס 160 כי המעסיק לא שולח (אבל תבדקי את זה שוב, שלא תלכי לחינם)
עבדתי מעל שנה בחברה ואני זכאית לפיצויים שצבורים לי בקרנות שעל שמי, לא לפיצויים נופסים מהמעסיק (סעיף 14),
גם כדי להוציא את הפיצויים האלה אני צריכה טופס 161 מהמעסיק (לא ברור לי למה)

1. דיברתי עם משאבי אנוש של המעסיק, אמרו לי שיבדקו את הנושא.
2. אני יכולה לבדוק את זה אבל אם כן - אני רוצה שהמעסיק ישלם לי על זה פיצוי...

מישהו יודע אם המעסיק חייב לשלם לי פיצויים על עיכוב פדיון פיצויים?
לפי "כל זכות" נראה שעפ"י חוק תוך 15 יום המעסיק חייב להנפיק טופס 161, ואם לא הוא מתחייב בתשלום קנס ע"ס 20% מערך דמי הפיצויים לכל חודש עיכוב,
מישהו שמבין בזה יכול להגיד לי אם זה רלוונטי במקרה שלי?

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני הבנתי שהשאלה היא:
שלום,
אשמח לעזרה ממי שמבין בעניין:
- סיימתי לעבוד בתאריך 04/12
- את התלוש האחרון קיבלתי ב 01/01,
- אני חתומה על סעיף 14 והפיצויים זה מתוך הביטוחים הפנסיוניים
מאז סיום העסקה אני בתהליך מול חברת הביטוח כדי שאוכל לקבל את כספי הפיצויים.
שלחתי להם מזמן את כל המסמכים שקשורים אלי, והם אישרו שהכל תקין וקיים.
שאלתי אותם מתי אקבל פיצויים, הם אמרו שהם שלחו פניה למעסיק אבל הם צריכים לחכות לטופס 161,
לפני כשבוע וחצי שוב יצרתי איתם קשר לשאול מה קורה - עדיין מחכים ל 161, שולחים פניה חוזרת למעסיק.
ולפני יומיים שוב - עוד לא התקבל טופס 161.
עד מתי המעסיק יכול לעכב את הטופס?
עכשיו אני מבינה שאת רוצה מענה רק על:
לפי מה שהבנתי מכל זכות יכול להיות שאני כבר זכאית לפיצויים על עיכוב בתשלום פיצויים - זה נכון?
אין לי תשובה לזה, סורי.

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
השאלות הן:
1. עד מתי המעסיק יכול לעכב אותי מלקבל את הפיצויים?
2. האם אני זכאית לפיצוי עקב עיכוב פיצויי פיטורין, או לא?
תודה!

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
1. עד מתי המעסיק יכול לעכב אותי מלקבל את הפיצויים?
לפי "כל זכות" נראה שעפ"י חוק תוך 15 יום המעסיק חייב להנפיק טופס 161, ואם לא הוא מתחייב בתשלום קנס ע"ס 20% מערך דמי הפיצויים לכל חודש עיכוב,
נראה שיש לך תשובה, לא?

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נראה שיש לך תשובה, לא?
לא,
זה מה שאני הבנתי בערך,
אבל לא הבנתי אם זה קשור גם למי שחתום על סעיף 14, או רק למי שמקבל פיצויים ישירות מהמעסיק,
ואם זה 15 ימי עסקים או 15 ימים,
ואם אני עומדת בתנאים כדי להיות זכאית לזה...
תודה לכולם!

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
הנפיק טופס 161
אם צטטת אז "להנפיק" זה אומר להנפיק, לא להעביר כספים ולא משנה אם את חתומה על סעיף 14 או לא, להנפיק זה פשוט להמציא לך את המסמך לידיים, אני מניחה שתצטרכי תיעוד מסודר שאת שוחחת איתו והוא לא העביר, כי לכי תוכיחי שהביטוח אכן ביקש ושהוא לא המציא
מציעה לך לתקשר ישירות מולו ולהשיג את המסמך

יחשבאף

משתמש מקצוען
אני רוצה להסביר משהו.
בתור חשבת שכר, ההגבלה של 15 יום מסיום ההעסקה היא לא הגיונית לחלוטין.
ואני אסביר:
אחרי שמכינים תלוש שכר ומשלמים לעובד- נניח בעשירי לחודש.
אחר כך משלמים לחברות הביטוח.
ואחר כך משדרים את הפיצול של הכספים לגורם מתפעל.
הגורם המתפעל אחראי לייחס את הכספים שהועברו לפוליסות המתאימות.
הרי יכול להיות שהעברתי סכום לחברת הביטוח שכלולים בו תשלומים לעשרה עובדים, חברת הביטוח לא יודעת לשייך את הכספים לפוליסות המתאימות אלא רק לפי העדכון של הגורם המתפעל.
מהנסיון שלי, התהליך יכול לקחת גם חודש ואף יותר מכך.
חשב השכר אמור לקבל מחברת הביטוח מסמך הנקרא "טופס עזר ל-161" ובו מופיעים הסכומים שנצברו בקופת הפיצויים.
עד שהוא לא מקבל את הטופס הזה הוא לא יכול להנפיק לך טופס 161.
חברת הביטוח לא יכולה להנפיק את הטופס הזה עד שכל הכספים מופקדים ומשוייכים לפוליסה שלך.
אני מקווה שהכל ברור.
מה שאפשר לעשות, זה לפנות שוב אל הביטוח ולבקש מהם שיבדקו אם כבר יש הפקדה בקופה שלך עבור 12/19 ולאחר מכן שיעבירו אליך את טופס העזר ואתה תדאג להעבירו למחלקת השכר, יש סיכוי שזה יזרז את העניינים.
אם יש עוד שאלה בנושא, אשמח לענות.

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני לא יודעת אם ההגבלה של 15 יום היא הגיונית או לא, השאלה אם היא חוקית או לא, ואני יודעת שזה מה שחברת הביטוח אמרו לי, ואימתתי את זה בכל זכות.
בכל מקרה, ביום שני התקשרתי למעסיק, והודעתי לו שהוא היה אמור מזמן להנפיק טופס 161, ואני הולכת להמשיך עם זה אלאה,
היום הצלחתי שוב להשיג את חברת הביטוח, שאמרו לי שביום שני לקראת צהריים הם קיבלו את הטופס.
כלומר - מבחינה חוקית, כנראה שהצדק איתי, אחרת החברה לא הייתה רצה להנפיק מיד את הטופס...
ושלא תחשבו - לא מדובר במעסיק מסכן מתחיל, מדובר בחברה גדולה מאוד שמעסיקה אלפי עובדים, חרדים\יות \ ושאינם.
תודה לכולם!!!

יחשבאף

משתמש מקצוען
תעשי מה שנח לך, אני גם מבינה שיש כעס מול המעסיק ולכן ההתלהמות, וזה בסדר, גם אני עזבתי מקומות עבודה וגם אני רציתי למשוך את הפיצויים שלי בהקדם.
רק רציתי לציין שלא בטוח בכלל שחשב השכר לא עשה את עבודתו נאמנה, הסברתי את התהליך וכמה הוא מורכב ולוקח זמן, זה הכל.

יחשבאף

משתמש מקצוען
ודרך רגב, ב-15 יום נספרים רק מהעשירי לחודש העוקב שאחרי סיום העבודה.
הרי המעסיק לא הפריש עדיין את הכסף לחברת הביטוח עד שהוא מנפיק את התלוש עבור החודש של סיום העבודה.
ז"א רק ב01/01 יש תלוש עבור תקופת העבודה האחרונה ורק אז אפשר בכלל להפקיד את הכספים בגין חודש דצמבר.

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לא אמרתי שלא, ואם היה מדובר בחברה קטנה ופחות מיומנת - הייתי מקבלת את העיכוב יותר בקלות,
בכל זאת כשמדובר בחברה שאמורה להיות אמינה, את מצפה מהם לעמוד בכללי החוק, למעשה - עד שלא התקשרתי ואמרתי שאני אבדוק את זכותי החוקית, לא ממש עניין אותם להזדרז... (אני גם לא בטוחה שלא הנפיקו את הטופס, אבל עיכבו סתם על סחבת...)
תודה רבה!!
ויישר כוח לכל החשבי שכר שבטוח עושים מלאכתם נאמנה!

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
חברת הביטוח לא יכולה להנפיק את הטופס הזה עד שכל הכספים מופקדים ומשוייכים לפוליסה שלך.

רק ליתר דיוק , ניתן להנפיק טופס 161 ללא הפרמיה האחרונה ולציין בשורה נפרדת את הפרמיה שמעסיק צריך להשלים.
אבל כמובן שגם במקרה כזה צריך שהפרמיה בפועל תגיע לח"ב .

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא אמרתי שלא, ואם היה מדובר בחברה קטנה ופחות מיומנת - הייתי מקבלת את העיכוב יותר בקלות,
בכל זאת כשמדובר בחברה שאמורה להיות אמינה, את מצפה מהם לעמוד בכללי החוק, למעשה - עד שלא התקשרתי ואמרתי שאני אבדוק את זכותי החוקית, לא ממש עניין אותם להזדרז... (אני גם לא בטוחה שלא הנפיקו את הטופס, אבל עיכבו סתם על סחבת...)
תודה רבה!!
ויישר כוח לכל החשבי שכר שבטוח עושים מלאכתם נאמנה!
לדעתי דוקא חברה גדולה הרבה יותר הגיוני הסחבת

ובכל מקרה אני בדיוק במצב הזה מצד המעסיק
העובד עזב ב31/12 ומנדנד לי על טופס 161
אני הפקדתי לחברת ביטוח ב15 את הכסף (תלושים ומשכורות נמסרו ב9)
את הפיצול הצלחתי לשדר רק ביום למחרת
אחרי 4 ימים בדקתי שזה נקלט
וביצעתי דרך האתר בקשה להנפקת טופס עזר ל161
הטופס הגיע והיה נראה לי שהוא לא תואם את הסכומים
אז אמרתי לו שנחכה עוד יומים ונבדוק
בינתים ביצעתי הודעה על עזיבת העובד (טופס 70)
אבל מאז משום מה אני לא מצליחה להנפיק טופס עזר
אז דיברתי עם השרות לקוחות
והם אמרו שאשלח מייל למוקד מעיסיקים והם יכניסו לי למייל הפנימי
עכשיו אני מחכה
והעובד מנדנד
ואנחנו ערב חתונה ואולי לא אהיה זמינה כל יום במחשב
אבל אני מאד מקוה שבתוך ה15 יום אוכל למסור לו את המסמך
וגם אם לא אני יותר ממקוה שיהיה הוגן וימתין קצת

אין בהודעתי זו כדי להסכים לסחבת שנובעת מחוסר רצן של המעסיק למסור כספים שאמורים להיות משוחררים לעובד כדין
אני רק מביאה את הצד השני כדי שיבינו שלא תמיד המעסיק אשם
ולא תמיד זה הוקוס פוקוס

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אם קיבלת תלוש אחרון ב1.1, והמעסיק מחוייב לשלם לקופה עד ה15.1, איך ציפית לקבל 161 קודם?
יום אחרון בעבודה היה 04/12
תלוש אחרון היה ב 01/01
נכון, אולי הוא מחוייב ברגיל לשלם לקופה עד ה 15, אבל כנראה שבמקרה של עובד שעזב הוא צריך להזדרז עם זה יותר, כיוון שהוא צריך מיד להנפיק גם 161...
אני לא חשבת שכר, ואני לא חושבת שזה לא עבודה קשה או משהו כזה,
אבל אני שואלת מבחינה חוקית האם אני זכאית,
אני מבינה מאוד שמותר לי לוותר ולחכות בסבלנות גם אם הם מעכבים קצת,
ואחרי ההסברים שלכם אני מבינה את העיכוב (ותודה לכולם!), אבל בכל זאת יש חוק, ועכשיו אני רוצה לדעת האם אני זכאית לפיצויים עקב עיקוב פיצויים, או לא?
(מדובר בחברה נצלנית מאוד שלא עושה חשק להתחשב בה...)
מישהו יודע?
תודה!

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
י
אני רוצה להסביר משהו.
בתור חשבת שכר, ההגבלה של 15 יום מסיום ההעסקה היא לא הגיונית לחלוטין.
ואני אסביר:
אחרי שמכינים תלוש שכר ומשלמים לעובד- נניח בעשירי לחודש.
אחר כך משלמים לחברות הביטוח.
ואחר כך משדרים את הפיצול של הכספים לגורם מתפעל.
הגורם המתפעל אחראי לייחס את הכספים שהועברו לפוליסות המתאימות.
הרי יכול להיות שהעברתי סכום לחברת הביטוח שכלולים בו תשלומים לעשרה עובדים, חברת הביטוח לא יודעת לשייך את הכספים לפוליסות המתאימות אלא רק לפי העדכון של הגורם המתפעל.
מהנסיון שלי, התהליך יכול לקחת גם חודש ואף יותר מכך.
חשב השכר אמור לקבל מחברת הביטוח מסמך הנקרא "טופס עזר ל-161" ובו מופיעים הסכומים שנצברו בקופת הפיצויים.
אני מקווה שהכל ברור.
מה שאפשר לעשות, זה לפנות שוב אל הביטוח ולבקש מהם שיבדקו אם כבר יש הפקדה בקופה שלך עבור 12/19 ולאחר מכן שיעבירו אליך את טופס העזר ואתה תדאג להעבירו למחלקת השכר, יש סיכוי שזה יזרז את העניינים.
אם יש עוד שאלה בנושא, אשמח לענות.

יש מקום בטופס 161 למלא פרמיה עתידית,
ככה שה 15 הגיוניים בהחלט. לא חייבים לחכות לצבירות שכוללות את כל הפרמיות.
המעסיק מקבל טופס עזר ל 161 בלי פרמיה אחרונה, ומוסיפים את הפרמיה האחרונה נומינאלית.

יחשבאף

משתמש מקצוען
י

יש מקום בטופס 161 למלא פרמיה עתידית,
ככה שה 15 הגיוניים בהחלט. לא חייבים לחכות לצבירות שכוללות את כל הפרמיות.
המעסיק מקבל טופס עזר ל 161 בלי פרמיה אחרונה, ומוסיפים את הפרמיה האחרונה נומינאלית.
אבל עד שהיא תיקלט ותשוייך, הוא לא יוכל למשוך את הפיצויים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה