טופס 161, מתי אמורים להנפיק לי?

שולי איטח

משתמש מקצוען
שלום
אני גם בתחום חשבת שכר ונתקלתי בהודעות
הרגשתי חייבת להגיב
לא יודעת מה המקרה שלך ספציפי
אצלינו בדר"כ אנחנו משתדלות להוציא מייד ואם לא מסבירות במה זה כרוך ולמה אי אפשר מייד , אבל מקוות לקצת התחשבות בכל התחומים כי את הבוסים זה לא מעניין סדר העדיפויות שלנו.
גם לנו יש ימי חגים/מחלות (האמת לא אבל נחלום..) ימים שפתאום יש ביקורת עומס דברים שלוקחים יותר זמן
רק שאל תשכחו שכולם צריכים ולכולם יש בקשות אמנם העובד מבחינתו רוצה לקבל הכל וזה הגיוני
אבל אנחנו עובדות ומנסות לדחוף בשעות העבודה הכל
וכל הזמן מקבלות בקשות (רושמת פה מקבץ שיכול לבוא כולו ביום יומיים)
בעלי בבנק בבקשה טובה אישית אם לא תשלחי לו עכשיו לא נקבל משכנתא
אני כבר שעות בתור במס הכנסה ולא ידעתי שצריך אישור..
מחר היום האחרון לארנונה בבקשה תשלחו לי
בצהרונים רוצים עוד אישור וזה רק היום
בעיריה ביקשו
בביטוח לאומי בקשו ורק היום קבלתי ומחר המשכנתא יורדת ומחרתיים גובים לי כפול בישיבה
ואתמול נאבדו לי התלושים ושלשום זה התאריך האחרון לאישור
ומחר אני חיבת להודיע למקום השני מתי אני יוצאת לח. לידה ועוד לא חישבתי מתי אצלכם
היום היום האחרון ואישרו לי נקודות לילד נכה ו.
ויש לי קבלות תרומות ו.

וכמובן שאנחנו רוצות לעזור והכל דחוף
ואם באמצע יש 161 שלוקח קצת זמן ובמילא העובדת אומרת שהיא לא צריכה להוציא אלא רק רוצה שיהיה לה מסודר מה יקרה אם תחכה קצת??

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ואם באמצע יש 161 שלוקח קצת זמן ובמילא העובדת אומרת שהיא לא צריכה להוציא אלא רק רוצה שיהיה לה מסודר מה יקרה אם תחכה קצת??
כתבתי כבר, יישר כוח לכל העושים מלאכתם נאמנה,
ואני בטוחה שכולם עמוסים,
המקרה שלי שונה,
חברת הביטוח חיכתה כמעט חודש לטופס 161 שהמעסיק היה אמור להנפיק,
בזמן הזה המעסיק ספיק לקבל 3 תזכורות שהעובדת מחכה לפדיון כספי הפיצויים שלה,
ובכל זאת - עד שהחברה לא קיבלה ממני טלפון שכולל איום מרומז שאני "אלך עם זה אלאה" היא לא חשבה שהיא צריכה להנפיק לי את הטופס שאני כ"כ מחכה לו, ועפ"י חוק היה עליה להנפיק מזמן... (או יותר נכון מחכה לכסף שיבוא בעיקבותיו...)
ובכל מקרה - הטענה פה היא לא על אף חשב שכר, ואני באמת מתנצלת אם היה נשמע אחרת...

michal23

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לכל אלה שרוצים למשוך את כספי הפיצויים שלהם
תקחו בחשבון שזה חלק בלתי נפרד מהפנסיה שלכם
ומשיכת הכספים תפגע בפנסיה העתידית
פנסיה מורכבת מפיצויים, תגמולי עובד ותגמולי מעביד פנסיה זה לא רק תגמולים
והרבה טועים ולא יודעים זאת ( כמוני )
זה שהמעסיק נותן לכם 161 זה מצויין אבל אתם לא חייבים להשתמש בו ולמשוך את הכספים
אם לא תמשכו זה לא ילך לאיבוד, זה ישאר בחברת הביטוח ויצבור תשואות ורווחים מידי שנה
וכך כשתגיעו לפנסיה יהיה לכם סכום נכבד
אם תרצו למשוך עוד 5 שנים גם תוכלו - בעזרת ה161 שלכם
עד שלא התחלתי לעבוד בחברת ביטוח לא ידעתי זאת ומשכתי מיד בסיום עבודתי סכום נכבד של כספי פיצויים ולא הייתי צריכה אותם במיידי פשוט משכתי כי לא הבנתי שהייתי יכולה להשאיר בקופה.
קחו זאת בחשבון .

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אבל עד שהיא תיקלט ותשוייך, הוא לא יוכל למשוך את הפיצויים.
נכון, אבל היא יכולה בינתיים להגיד בקשה. הרי הטיפול בפדיון גם לוקח זמן.
לאנשים שלחוצים לכסף הזה כל יום הוא קריטי.
ובינינו, כמה זמן לוקח להכין 161? 3 דקות על השעון

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
נכון, אבל היא יכולה בינתיים להגיד בקשה. הרי הטיפול בפדיון גם לוקח זמן.
לאנשים שלחוצים לכסף הזה כל יום הוא קריטי.
ובינינו, כמה זמן לוקח להכין 161? 3 דקות על השעון

איזה בקשה יכולה להגיש ? עד שלא תעביר את טופס 161 זה לא יטופל. גם אם תעביר את שאר המסמכים קודם לא בטוח שיזרז לה .

ובנוגע לזה שלוקח 3 דק' להנפיק- זה רק בהנחה שכל הפרמיות משולמות כסדרן וח"ב הביטוח שייכה אותם תקין ויש עוד הרבה מקרים שיכולים להיות (דוג' ממקרה שהיה : לקוח ביצע ניוד מחברה אחרת באמצע זמן עבודה אצל מעסיק , כשבאתי להנפיק את טופס העזר ל161 המערכת הכניסה גם את הניוד ממעסיקים אחרים. טיפול בכזה דבר לקח 2 חודשים! ולא היה ביכולתי לעשות כלום כי זה טיפול בניוד בין 2 החברות . וכזה מקרה קרה לי פעמיים !בשנה ב2 חברות ו2 מעסיקים שונים לחלוטין ) ויש עוד מקרים רבים .
אין שום עניין למנה"ח / רפרנטית/מעסיק לעכב את הטופס אך יש הרבה מקרים שלא בשליטתנו ואפשר לבקש שהעובד יבין גם את הצד השני ..

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
איזה בקשה יכולה להגיש ? עד שלא תעביר את טופס 161 זה לא יטופל. גם אם תעביר את שאר המסמכים קודם לא בטוח שיזרז לה .

ובנוגע לזה שלוקח 3 דק' להנפיק- זה רק בהנחה שכל הפרמיות משולמות כסדרן וח"ב הביטוח שייכה אותם תקין ויש עוד הרבה מקרים שיכולים להיות (דוג' ממקרה שהיה : לקוח ביצע ניוד מחברה אחרת באמצע זמן עבודה אצל מעסיק , כשבאתי להנפיק את טופס העזר ל161 המערכת הכניסה גם את הניוד ממעסיקים אחרים. טיפול בכזה דבר לקח 2 חודשים! ולא היה ביכולתי לעשות כלום כי זה טיפול בניוד בין 2 החברות . וכזה מקרה קרה לי פעמיים !בשנה ב2 חברות ו2 מעסיקים שונים לחלוטין ) ויש עוד מקרים רבים .
אין שום עניין למנה"ח / רפרנטית/מעסיק לעכב את הטופס אך יש הרבה מקרים שלא בשליטתנו ואפשר לבקש שהעובד יבין גם את הצד השני ..
ברור ש 3 דקות הכונה היא כשהכל תקין.
וברור שלאף אחד אין עניין לעכב.
פשוט נתקלתי ביותר מידי מעסיקים שלא מידי בער להם הנושא, כולל כאלה שקיבלו טופס 161 מוכן לחתימה ולקח להם זמן לחתום. למעסיקים כאלה צריך להבהיר שהם חשופים לתביעה אחרת כלום לא זז

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ברור ש 3 דקות הכונה היא כשהכל תקין.
וברור שלאף אחד אין עניין לעכב.
פשוט נתקלתי ביותר מידי מעסיקים שלא מידי בער להם הנושא, כולל כאלה שקיבלו טופס 161 מוכן לחתימה ולקח להם זמן לחתום. למעסיקים כאלה צריך להבהיר שהם חשופים לתביעה אחרת כלום לא זז
בדיוק מה שקרה אצלי,
סוף כל סוף מישהו אחד מבין...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה