UI טופס מפוצל לטאבים, טופס מחולק לטאבים, או בכלל טופס פשוט?

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
אולי תוכלו לעזור לי ולהחכים אותי מהידע העשיר שלכם.
יש לי טופס שבו מנהלים עורכים פרטים של לקוחות, זה מורכב מקטגוריות שונות ועד היום זה היה בדף אחד ארוך עם כותרות לכל מקטע.
אני שוקל לפצל את זה למספר חלקים באמצעות חלוקה לכרטיסיות (טאבים) ומתלבט האם להגדיר כפתור 'שמור' לכל כרטיסיה בפני עצמה או שזה אמור להיות משותף לכל הכרטיסיות יחד (ממוקם מחוץ לכרטיסיה - באזור הניווט בין הכרטיסיות).
התלבטות נוספת - קיימת תלות בנתונים מכרטיסיות שונות, כך לדוג' כרטיסיה B ו-C אמורות להציג נתונים שמחושבים לפי נתונים מ-A, האם נכון להוציא את כרטיסיה A מחוץ למכלול הכרטיסיות?

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
אולי תוכלו לעזור לי ולהחכים אותי מהידע העשיר שלכם.
יש לי טופס שבו מנהלים עורכים פרטים של לקוחות, זה מורכב מקטגוריות שונות ועד היום זה היה בדף אחד ארוך עם כותרות לכל מקטע.
אני שוקל לפצל את זה למספר חלקים באמצעות חלוקה לכרטיסיות (טאבים) ומתלבט האם להגדיר כפתור 'שמור' לכל כרטיסיה בפני עצמה או שזה אמור להיות משותף לכל הכרטיסיות יחד (ממוקם מחוץ לכרטיסיה - באזור הניווט בין הכרטיסיות).
התלבטות נוספת - קיימת תלות בנתונים מכרטיסיות שונות, כך לדוג' כרטיסיה B ו-C אמורות להציג נתונים שמחושבים לפי נתונים מ-A, האם נכון להוציא את כרטיסיה A מחוץ למכלול הכרטיסיות?
זה מורכב.

הגיוני לשקול להוציא את A כתוכן בסיסי שמוצג תמיד, אך השאלה מה עוד יש שם, והאם בעתיד צפויים להיות "תכני בסיס" כאלו בטאבים אחרים ואז איבדת את החוקיות.
מצד שני - תלוי מתי משתמשים בנתונים ה"מחושבים" הללו, ואם עריכה בטאב A גורמת לשינוי כלשהו בהמשך יתכן וארצה לראות חיווי על כך בזמן אמת.

אגב, בדומה לטאבים אפשר גם להכניס ל"קולאפס"ים - כרטיסיות נפתחות אחת מתחת השניה, בדומה ל"אקורדיון".
לגבי הכפתור - תלוי כמה שדות / ערכים לעריכה יש בכל טאב, מה כמות השימושים, ואורך הפניה לשרת.

צריך להכיר את התוכן בשביל לקבל את ההחלטות הללו.
אם תרצו אפשר לתאם זמן לפגישת ייעוץ.

בהצלחה!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ואולי לא טאבים ולא דף אחד ולא אקורדיון, אלא תהליך מובנה בו הלקוח מונחה ללכת לפי סדר מסויים כמו האתרים הממשלתיים, נניח של מס הכנסה/מע"מ?
ככה אי אפשר לפספס נתונים.
ובכל מקרה, אמור להיות כפתור עריכה למפרע, לא? מובן שאת השדות שעליהם מתבסס חישוב מסויים, צריך לסמן עם כוכבית ובמסגרת אדומה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה