כללי חשוב | עבודה מול מחשב, מנסיון!

משה יאקאב

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
אחרי כמה שנים טובות מול המחשב, התחלתי לאחרונה להרגיש כאבים בידיים עד כדי כך שהיו ימים שלא יכולתי בכלל לעבוד!
גם אני חשבתי שאני צעיר ואין לי שום בעיה ולי זה לא יקרה, אבל... בסוף זה הגיע.
אני מציע לכל אחד לשמור על החיים שלו ועל הכלים שה' נתן לנו להתפרנס - "הידיים והשרירים".

צפה בקובץ המצורף 31818
אני מצרף פה חוברת הדרכה להתעמלות מול המחשב שמצאתי ברשת, לי זה עזר גם אחרי שהתחיל הכאבים, אז בטוח שזה יעזור למנוע.

למענכם, תעשו מאמץ קטן כל יום כמה דקות, בשביל לחיות בכבוד!
ועל זה אומר הפסוק: ונשמרתם מאד לנפשותיכם!

בהצלחה

קבצים מצורפים

• 83769.pdf
    KB 311.2 · צפיות: 9

זו אניאני

משתמש פעיל
תודה על המידע!
אין לי כרגע סבלנות לקרוא הכל.שמרתי...

אני רק יכולה להמליץ מנסיוני האישי-
שמאז ואני משתמשת במשטח לעכבר- עם כרית ג'ל- אני לא חשה כלל בכאבי ידיים! (תופעה שסבלתי ממנה בעבר, לאחר עבודה מאומצת!)

טל

משתמש רשום
תודה על התחשבות עם הזולת....

שרגא הדר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
איפה קונים את הכרית הנ"ל וכמה זה עולה?

chani84

משתמש רשום
גם אני סובלת הרבה מכאבי ידיים/שרירים בגלל ישיבה ועבודה ממושכת מול מחשב
הייתי אצל אורטופד גדול והוא נתן לי כמה טיפים שהועילו לי מאד במיוחד לאלו שסובלים בשורש כף היד ובזרוע

המקלדת צריכה להיות ישרה על השולחן (לא להגביה אותה עם הרגליות)
וכשמקלידים/עובדים הזרוע צריכה להיות מונחת על השולחן ולא באויר.
כדי שהיד תשנה כמה שפחות את התנוחה הטבעית שלה.

לאלו שסובלים מאד ולפעמים כואב ללחוץ אפילו על העכבר (והיו לי ימים כאלו אבל ב"ה בזכות מה שכתבתי בסעיף 1 זה עבר.) יש להשיג עכבר שנראה כמו ג'ויסטיק מחברים אותו למחשב ושמים אותו ליד העכבר הרגיל ומידי פעם מחליפים.

אפשר גם להניח כרית/ספר על השולחן ועליה להניח את הזרוע ככה שהיד תגיע אל העכבר/המקלדת מלמעלה

זהו...
תרגישו טוב!!!!

אם כל זה לא עוזר, היית הולכת לעשות בטוח על הידיים....(ח"ו)

זו אניאני

משתמש פעיל
באופיס דיפו, או בכל חנות לממכר אביזרי מחשב.
המחיר נע בין 30-50 ש"ח בערך. (יש כמה סוגים)

משה יאקאב

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י זו אניאני;217213:
שמאז ואני משתמשת במשטח לעכבר- עם כרית ג'ל- אני לא חשה כלל בכאבי ידיים! (תופעה שסבלתי ממנה בעבר, לאחר עבודה מאומצת!)

הכרית מיועדת להרים את היד שיהיה ישר בזוית אופקי מול העכבר, ולפעמים זה רק הורס אם זה מרים מידי גבוה את היד, וגם לא עוזר לגב ולשרירים!

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
יש פד עם ג'ל לעכבר ב30 ש"ח, חובה לכל עכבר...

יש כנ"ל תמיכה למקלדת במקלדות של מיקרוסופט זה מובנה, אפשר גם לקנות ולהציב סמוך למקלדת. כל חנות למוצרי מחשב תציע לכם את המוצרים הנ"ל.

זו אניאני

משתמש פעיל
הכרית תומכת.
וגם מרימה - בדיוק לגובה העכבר.

- בעיות גב נפטרות בד"כ בשימוש בכסא אורטופדי - שמתאים במיוחד לעבודה מול מחשב!
(אני קניתי בהממשרד כסא אורטופדי - מדהים!)

הרשל'ה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ומה עם יובש / כאבי עיניים?..

n_eli

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י גראפי;217222:
הכרית מיועדת להרים את היד שיהיה ישר בזוית אופקי מול העכבר, ולפעמים זה רק הורס אם זה מרים מידי גבוה את היד, וגם לא עוזר לגב ולשרירים!

הכרית - נועדה להיות תומך בשורש כף היד, שכף היד תנוח עליו ולא על משטח קשה כמו שולחן המחשב.

דיסק

משתמש פעיל
עימוד ספרים
נכתב ע"י n_eli;217234:
הכרית - נועדה להיות תומך בשורש כף היד, שכף היד תנוח עליו ולא על משטח קשה כמו שולחן המחשב.

נכון מאד.

והיא זאת שהצילה אותי אחרי תקופה של כאבי תופת בשורש כף היד!

מומלץ מאד!

קרוב לשנה שאני משתמשת בכרית וב"ה מאז לא ידעתי עוד מכאוב...

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
הבעיה היא לא משטח קשה או רך, הבעיה היא כשכף היד נוטה כלפי מעלה בגלל העכבר ושורש כף היד נמוך מכף היד ואז אין זרימת דם נכונה וזה גם לא תנוחה טבעית. הכרית גורמת לשורש כף היד להיות בגובה אחד עם כף היד שנמצאת על העכבר.

גם אני משתמש בזה כמובן באופן קבוע.

עוד משהו חשוב, לכוונן את הידית של הכסא שגם כל פרק היד תהיה ישרה עם כף היד.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
על התעמלות לעיניים, או מוצר שעזר לכם יש מישהו משהו.

ניצן

משתמש פעיל
כל הכבוד על הפורום החשוב שמפריע לכל מי שעובד שעות ממול המחשב

משה יאקאב

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י mig;217271:
על התעמלות לעיניים, או מוצר שעזר לכם יש מישהו משהו.

בקובץ שצירפתי לעיל יש גם התעמלות לעיניים

אתגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם אני סבלתי המון מכאבי גב איומים+כאבים בשורש כף היד. עד שקניתי כסא אורטופדי שאפשר לכוון את הגב שלו,המושב והידיות כמו שמתאים לי (את הידיות,לדוגמא כיוונתי את ימין ממול לעכבר-שורש כף היד באויר, וכל היד נתמכת בידית בזוית ישרה.אין יותר לחץ על שורש כף היד,ואת שמאל כיונתי לגובה שנוח לי להשען עליו-גבוה יותר במקרה שלי.)
ואין יותר כאבים!

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הרבה זמן אני מחפשת הדום לרגליים מברזל (כמו של מספרות) מסוג פשוט(של מספרות עולה 250 ש"ח) מי שיודע היכן למצוא, אשמח לשמוע, אני אוהבת להניח את הרגליים על משהו גבוה מעט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה