קורונה חשבתם ללכת למלונית? תחשבו שוב.

מצב
הנושא נעול.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני לא אכנס פה לשאלה אם שווה למדינה לממן מלוניות. יש לי מה לומר, זה נושא לאשכול נפרד.
אני אתייחס רק למשפחה הפרטית, חסרת הקשרים והמהלכים בחלונות הגבוהים.

מה טוב במלונית?
שמישהו מכין לכם את האוכל.
ושיש לכם איפה להסתובב (מעליות, חדר אוכל, לובי) ואתם לא כלואים בבית.

מה פחות טוב?
זה כבר עניין אישי, אם מפריע או לא. אבל תביאו בחשבון....
שאתם צריכים להתחלק מאות משפחות בכמה מכונות כביסה בודדות (ואז לפזר את הכביסה הרטובה בכל פינה בחדר ;) )
שהתנאים עשויים להיות צפופים בהחלט (תלוי מספר ילדים), ויש מצב שעשרה ימים תהיו בחדר עם מזרונים בכל ס"מ פנוי.
שאין שרות חדרים (כמובן) ואף אחד לא הבטיח אפילו מספיק מגבות וגלילי נייר... תצטרכו ללכת לבקש ושוב, ושוב. העקשן יצליח.
שהאוכל של הקייטרינג חוזר על עצמו בשרשרת, ואף על פי שגם בבית זה ככה במלונית זה מרגיש אחרת משום מה.
שבאותו בניין נמצאים יחד מאות ילדים משועממים, שמטפסים על הקירות בסופו של דבר.
שאנשים צריכים לשמור על הניקיון בעצמם, והם פחות נוטים לעשות את זה.... והתוצאה לא נעימה, במחילה. (צונזרה מילה יותר מדויקת)
שצריך לעמוד בתור לקבל אוכל, ויש אנשים ששונאים את הסיטואציה ומעדיפים את הבית (אם לכם לא מפריע, אז סבבה)
שאם חסר לכם משהו, זה חתיכת מבצע ושינוע (מילא אם אתם בלב ירושלים, אבל אם אתם בלביא או בכינר?)
שאף אחד לא יחזיר אתכם הביתה בסוף התקופה (והחלק השלילי של המשפחה, לא לשכוח, חייב בידוד!)
שאם התחרטתם באמצע, תוכלו לחזור הביתה רק באמבולנס, על חשבונכם הפרטי.

מנתונים שיש לי מחמ"לים אנשים מבקשים לחזור אחרי שלושה-ארבעה ימים. עובדי החמ"לים רואים בזה חוסר הכרת הטוב מובהק, אישית אני חושבת שלאנשים לא מספיק ברור לתוך מה הם נכנסים.
אז הנה, הבאתי קצת נתונים כחומר למחשבה.
עכשיו תבחרו :)
אם כן, תעמדו מאחורי הבחירה שלכם בכבוד...

שושי פוגרס

משתמש פעיל
אנחנו משפחה שרגילה להתארח בבתי מלון.
והיינו במלונית קורונה ונהננו מאוד מאוד.
נכון שזה לא בית מלון עם כל מה שכלול אבל בהחלט אירוח יפה מאוד!!
לגבי הניקיון, צודקת, צריך לנקות. גם בבית מנקים.
אנחנו הבנות, היינו מנקות את המסדרון ואת בית הכנסת פעם ביומיים ועדיין היה קצת מלוכלך.
את הזבל היו מניחים במסדרון במקום מסוים והיו מפנים יותר מפעם ביום, מגבות ומים מתקשרים לקבלה ומקבלים עד החדר.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני לא אכנס פה לשאלה אם שווה למדינה לממן מלוניות. יש לי מה לומר, זה נושא לאשכול נפרד.

מה טוב במלונית?

מה פחות טוב?
שאתם צריכים להתחלק מאות משפחות בכמה מכונות כביסה בודדות (ואז לפזר את הכביסה הרטובה בכל פינה בחדר ;) )
שהתנאים עשויים להיות צפופים בהחלט (תלוי מספר ילדים), ויש מצב שעשרה ימים תהיו בחדר עם מזרונים בכל ס"מ פנוי.
שאין שרות חדרים (כמובן) ואף אחד לא הבטיח אפילו מספיק מגבות וגלילי נייר... תצטרכו ללכת לבקש ושוב, ושוב. העקשן יצליח.
שהאוכל של הקייטרינג חוזר על עצמו בשרשרת, ואף על פי שגם בבית זה ככה במלונית זה מרגיש אחרת משום מה.
שאנשים צריכים לשמור על הניקיון בעצמם, והם פחות נוטים לעשות את זה.... והתוצאה לא נעימה, במחילה. (צונזרה מילה יותר מדויקת)
שצריך לעמוד בתור לקבל אוכל, ויש אנשים ששונאים את הסיטואציה ומעדיפים את הבית (אם לכם לא מפריע, אז סבבה)
שאם חסר לכם משהו, זה חתיכת מבצע ושינוע (מילא אם אתם בלב ירושלים, אבל אם אתם בלביא או בכינר?)
שאף אחד לא יחזיר אתכם הביתה בסוף התקופה (והחלק השלילי של המשפחה, לא לשכוח, חייב בידוד!)

מנתונים שיש לי מחמ"לים אנשים מבקשים לחזור אחרי שלושה-ארבעה ימים. עובדי החמ"לים רואים בזה חוסר הכרת הטוב מובהק, אישית אני חושבת שלאנשים לא מספיק ברור לתוך מה הם נכנסים.
בלי להיות שם זה מה חשבתי
והודעתי לילדי
שאם חלילה..... לא מתפנים למלונית
טוב לנו בבית

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אנחנו משפחה שרגילה להתארח בבתי מלון.
והיינו במלונית קורונה ונהננו מאוד מאוד.
נכון שזה לא בית מלון עם כל מה שכלול אבל בהחלט אירוח יפה מאוד!!
לגבי הניקיון, צודקת, צריך לנקות. גם בבית מנקים.
אנחנו הבנות, היינו מנקות את המסדרון ואת בית הכנסת פעם ביומיים ועדיין היה קצת מלוכלך.
את הזבל היו מניחים במסדרון במקום מסוים והיו מפנים יותר מפעם ביום, מגבות ומים מתקשרים לקבלה ומקבלים עד החדר.
לגבי הנקיון, לי אישית אין בעיה לנקות אחריי, אבל להיות במקום עם מאות איש שמתוכם בואי נאמר בעדינות לא כולם מנקים אחריהם... זה כבר משהו אחר.
לגבי המגבות והמים - תלוי במקום כנראה. לא בכל מקום מביאים לחדר.

מרחבים

משתמש מקצוען

מה טוב במלונית?

מה פחות טוב?

זה לא גורף לגבי כל המלוניות
כל מלון לגופו

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לגבי הנסיעות חזור, יש הסעות מסודרות עד הבית.
נכון ליום חמישי שבוע שעבר.
כמה התעקשתם בשביל זה?
אותי שלחו הלוך חזור מהחמ"ל לקופה, אחרי פעמיים נשברתי.
לא בנויה לדברים האלו.

ברוך שנתן תחנות מוניות לעמו ישראל, ברוך הוא.
(כן, ספיישל. כן, ביניערוני. לא, לא פרצתי בנק.)

נערך לאחרונה ב:

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני קצת חולקת עלייך.
מאוד תלוי באיזה מלונית מדובר.
לשם דוג' בבית הארחה בית וגן משפחות רבות לא מעוניינות לצאת כלל, וזאת למה?
יש אוכל מעולה ולרוב מגוון, אווירת היימיש, משחקים לילדים הבוגרים יותר ומתחם גימבורי לקטנטנים, פעילות תורנית לילדי החיידרי הבוגרים ולבחורי הישיבות, צוות אדיב ואכפתי שתהי מרוצה, מצעים, מגבות, סבונים וחמרי ניקיון כמעט בכל עת שתחפצי.
חצרות מרווחות עם נדנדות וערסלים, בקיצור, נופש מושלם בחינם....
מידיעה, משפחות בודקות עד אחרון הילדים וממתינות לחיובי נוסף, על מנת להאריך את שהותם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה לא גורף לגבי כל המלוניות
כל מלון לגופו
מניחה שהפרטים משתנים ממקום למקום.
כן חושבת שיש מקום להביא את הצדדים האלה למחשבה למי ששוקל.

לא בתור ביקורת על המלוניות או על הצוותים.
לא חושבת שמישהו חייב לי משהו...
כך וכך הם הנתונים. תבחרו ותחליטו מה טוב לכם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני קצת חולקת עלייך.
מאוד תלוי באיזה מלונית מדובר.
לשם דוג' בבית הארחה בית וגן משפחות רבות לא מעוניינות לצאת כלל, וזאת למה?
יש אוכל מעולה ולרוב מגוון, אווירת היימיש, משחקים לילדים הבוגרים יותר ומתחם גימבורי לקטנטנים, פעילות תורנית לילדי החיידרי הבוגרים ולבחורי הישיבות, צוות אדיב ואכפתי שתהי מרוצה, מצעים, מגבות, סבונים וחמרי ניקיון כמעט בכל עת שתחפצי.
חצרות מרווחות עם נדנדות וערסלים, בקיצור, נופש מושלם בחינם....
מידיעה, משפחות בודקות עד אחרון הילדים וממתינות לחיובי נוסף, על מנת להאריך את שהותם.
ייתכן ששונה בין מקום למקום, ועוד יותר נראה לי - שונה בין אדם לאדם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
האם זה כך בכל המקומות?
כי יש אנשים רבים שמספרים שהיה להם טוב.
סביר להניח שיש אנשים ששהייה המונית בחדר האוכל לא מפריעה להם בכלל, ואפילו חוויתית, ויש אנשים שמציק להם.
ויש אנשים שלא מפריע להם בכלל הלכלוך בלובי, ויש אנשים שלא סובלים את זה.
וכן הלאה...
עניין של אופי.

נערך לאחרונה ב:

שושי פוגרס

משתמש פעיל
כמה התעקשתם בשביל זה?
אותי שלחו הלוך חזור מהחמ"ל לקופה, אחרי פעמיים נשברתי.
לא בנויה לדברים האלו.

לא התעקשנו כלל. ב"ה.
צודקת, גם הייתי לוקחת מונית לא אוהבת להתחנן.
עוד נקודה, זה ששוכחים ציוד ואתם תקועים לשבוע ויותר בלי יכולת לצאת.
אנחנו שלחנו נהג שיקנה לנו מה שאנחנו צריכים והביא לנו עד למלון. ראיתי משפחות שעזר מציון שלחו להם ציוד מבני משפחה במרכז. אבל לוקח יומיים לפחות.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אז אולי באמת ננצל את האשכול הזה לקריאה לכל אלו שהיו במלונות כחולי קורונה
נא תארו לנו האם כצעקתה.

chaia

משתמש מקצוען

מה טוב במלונית?

מה פחות טוב?

אני אשמח אם תפרטי באיזו מלונית מדובר, שנדע האם להתפנות או לא.
אנחנו בדיוק מתלבטים האם להתפנות לכינר.

shipur

משתמש צעיר
לי היו 2 אחיות באותה מלונית קורונה, אחת מאד מאד נהנתה, ובהחלט זה הקל עליה (אוכל סביבה ואוירה) ואחת פשוט רצתה לברוח משם כמה שיותר מהר, פשוט התחננה שיוציאו אותה, זה כנראה יותר תלוי אופי וסגנון, וגם הרגלים של אנשים.
יש מפונקים יותר, יש מפונקים פחות, ויש כאלו שתמיד ימצאו את הטוב בכל מצב.

הנקודות שפותחת האשכול העלתה חלקן ממש חשובות והן בהחלט ראויות ללקיחה בחשבון לפני שיוצאים למלונית,
זה חשוב ולו רק בשביל שלא יהיו צפיות גבוהות ואז אכזבות בהתאם.

שושי פוגרס

משתמש פעיל
אני אשמח אם תפרטי באיזו מלונית מדובר, שנדע האם להתפנות או לא.
אנחנו בדיוק מתלבטים האם להתפנות לכינר.
אנחנו היינו בכינר ומאוד נהננו.
אבל,
צריך להיות מאורגנים. בגדים, מגהץ, ח"פ אין בכלל. (אנחנו לא ידענו שאין ח"פ והיה לנו חסר) טוסטר יכול להיות נחמד. כל מה שתביאי יבוא לידי שימוש.
וגם שם עובדים. בהחלט. רצים אחרי הילדים, מלבישים, מאכילים, מכבסים מנקים.. ונהנים.
יש שם מתנפחים לילדים גם פעמיים בשבוע.
כדאי שתבררי מה קורה שם עם סוכה. יש שם סוכה ענקית ואם כולם שם יחד תחשבי אם מתאים לך..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה