חרקים בענבים- מזעזע

מדבקאות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הרב דורפמן הנ"ל פעם הראה לבעלי פלפלים שנראים יפים כ"כ מבחוץ ופותחים אותם ורואים כל מיני יצורים...

כבר הרבה זמן שהרב ויא אומר להשרות פלפלים בסבון, כמו חסה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה על המידע יש לך זכויות!

!dreams come true

משתמש פעיל
בעגבניות ובפלפלים חשוב לבדוק את השכבה החיצונית. אם יש מקום יותר רך - לחתוך אותו, גם אם זה נראה לכם מרוב מישושים של הקונים.. הרבה פעמים מתחת לקליפה יש זחל שכמעט לא רואים - בצבע שקוף עם ראש שחור בגודל של 2-3 מילימטר
לא האמנתי עד שגיסתי הראתה לי..
מבחיל ומבהיל!!!

רפ

משתמש סופר מקצוען
נתקלתי השבוע בענבים עם כנימות!!!
ראיתם פעם כזה דבר?
אשכול שלם שכולו מנוקד בנקודות חומות שמתקלפות עם הציפורן...
מכיון שראיתי את ההודעה של הרב וייא ברשות הרבים שבוע שעבר, שיש לאחרונה כזאת תופעה, בעלי התקשר אליו ולאחר מספר שאלות הוא אישר שמדובר בכנימות.
אם לא הייתי רואה את ההודעה - לא הייתי מאמינה שדבר כזה יכול להיות.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
בדקתי אשכול ענבים, בצורה שהראו בסרטון, ולא מצאתי בו זחלים ודומיהם בראיה רגילה.

איפה אפשר לקנות מגדלת ברמה כזאת, שנוכל להפריד בין לכלוכי עצים לבין תולעים?

מישהו יודע?

ולגבי הפלפלים - מעולם לא מצאתי תולעים בלתי נראים, שיוצאים רק בשטיפה. וראיתי תולעים שנראים לעין גם ללא שטיפה.

האם יש דברים נוספים שאני לא יודעת, ולא צריך סרטון מזויע. אני מבינה קצת יותר טוב במילים.

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
אם את מירושלים - אצל הרב ויא ניתן להשיג זכוכית מגדלת

PG-עיצוב בטעם יוקרתי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז אולי תפסיקו לאכול פרות וירקות??????????

סמינר דוד

משתמש מקצוען
כן. אני מירושלים. ורוצה מאוד ללכת ביום ראשון לשמוע את מה שיש לו להאיר עינינו, כך שאם יש לו כלים מתאימים, אני מאמינה שהוא גם ימכור במקום, או שיכוון אותנו מאיפה לקנות.

אגב, אם יש כמות כזאת של תולעים באשכול ענבים, לפי הסרטון, איך אפשר לאכול ענבים?

האם אחרי שמוצאים כזה דבר, אפשר להיות בטוחים שהכל יצא?

ש

שמחוש

אורח
איך פעם אמר הרב וויא. "שצריך לאכול עם העיניים".
הווי אומר. לא לאכול תוך כדי קריאת ספר או משהו אחר. אלא להסתכל על חתיכת הפרי ולראות שהוא נקי ואז לאכול.

well

משתמש פעיל
לא בא לסתור שום דבר רק להעיר באופן כללי שמטבע הדברים אנשים שמוצאים תולעים מספרים על זה לכולם אבל מי שלא מוצא לא מספר...
שזה אומר שיכול להיות פרי או ירק שאחד למאה יש בו תולעת וכולנו נדע מהמקרה הזה אבל מבחינה הלכתית ברגע שזה מיעוט שלא מצוי אין חובה לבדוק.
לכן צריך לשאול את המנוסים כמה אחוז של נגיעות באמת יש ולפ"ז לנהוג, ולא לפי סיפורים או שמועות בעלמא.

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
ענבים זה כבר מפורסם וידוע שיש בהם נגיעות גבוהה
הרב ויא התריע על זה כבר כמה שנים
וענבים שחורים כמדומני בעיתי מאד לפי דבריו לבדוק ועדיף לא לאכול

צימוקים בכלל הוצאו מהתפריט (כולל קליפורניה)

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מבחינת הלכה תולעים שלא רואים עם העיניים רק עם מיקרוסקופ אינו בכלל האסור אבל מה שלא רואים כי לא בודקים טוב זה הבעיה
בכל אופן נס שאני לא נוגע בפירות וירקות כי זה פשוט מגעיל

דושדוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מבחינה הלכתית ברגע שזה מיעוט שלא מצוי אין חובה לבדוק.
.
אני חולקת עלייך בזה.. גם אם זה מיעוט, ברגע שיודעים שיכולה להיות בעיה, חייבים לבדוק.
אני כמעט אף פעם בחיים לא מצאתי תולעת או חרק באורז, עניין של אורז, של מזל
או לא יודעת של מה, אז בגלל זה אפסיק לבדוק?
כתבת מבחינה הלכתית, אני אף פעם לא שמעתי על זה אבל מכיוון שכך כתבת, כדאי לבדוק את הדברים בוודאות שלא להכשיל חלילה אף אחד.
לא באה להקניט או משו, חלילה, רק להעיר את תשומת הלב!

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
את התולעים הנ"ל בענבים רואים גם בעיניים רגילות. (רואים משהו זז... לא את העיניים וכו')
לפעמים עד שלא מראים לך מה את אמורה לחפש - לא רואים.
הרב ויא הראה לנו פעם תולעים אדומות שהוא הוציא מתוך תותים. זה היה בגודל של נקודה אדומה של עט פיילוט, אבל על דף לבן ראית שהנקודה רצה.
אין כמעט סיכוי לראות כזה דבר בלי שתדעי שזה קיים. (זכוכית מגדלת עוזרת לאבחן במקרה של ספק)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה