התייעצות חריגת בניה

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מאוד מעניין אותי אם יש מישהי שבני מעליה מטר (או שמכירה אחת כזו) - ומה ההשפעה (כמו שכתבו פה שלא מתלכלכים החלונות ואין רטיבות וכד')
ובנוסף - השכנה בקומה מתחתי גם מתלבטת אם לאשר להם
האם ייתכן שחריגה של מטר 2 קומות מעליה - יחשיך לה?
היא גם חוששת שייגרם נזק לצנרת
חברה שלי, בנו מעליה. הוציאו מעליה איזה 2 מטר.
הדירה שלה- קבר.

לכן לא הסכמתי שיוציאו 2 מטר כי זה מחשיך
השאלה היא אם מטר אחד יכול להחשיך לי (ולשכנה שתחתי)
מדובר על צד מערב שגם כך לא ממש מואר
השאלה שלי האם למטר אחד יש בכלל השפעה

אחת צפונית

משתמש מקצוען
סתם לידיעה במשפחה הרב סילמן הורה ש1.10 מטר לא צריך אישור של השכנים מתחת ואין הזיק מבחינה הלכתית

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מטר זה רק בשביל הרשמיות
מה יהיה בפועל? מקווה שטוב
כי אצלינו השכנים מקומת קרקע ממש לא נצמדו למה שהם אמרו
ובפועל הם עשו לה כניסה פרטית על החצר של הבנין כולל יחידה חפורה מתחת לחצר של הבנין
עם חלון בתקרה(שזה בעצם בחצר של הבנין ממש
ואני כבר רואה את התלונות מגיעות על רעש ותלונות על ילדי השכנים שמשחקים שם..

studio ch

משתמש פעיל
צילום מקצועי
השכנה שגרה קומה מעלי מרחיבה את דירתה
ורוצה לחרוג מטר אחד החוצה באויר מקו הבנין
אני מתלבטת אם לאפשר לה -האם יתכן שזה יגרום לי נזק כל שהוא?
מחסד אף פעם לא מפסידים ובעזה לא יקרה לך שום נזק. איך אומרים?
"טוב שכן קרוב מאח רחוק...." (בתקוה שציטטתי נכון!)

לרעהו

משתמש מקצוען
במחילה
זה ממש לא חייב להיות ענין של צרות עין.
במקרים רבים יש די מקום להרחבה טובה גם בלי החריגה. אבל אלו שבונים אם כבר בונים, רוצים עוד שיהיה "ברחבות".
יותר ממה שבעצם צריך.
כאן נכנסת השאלה מה זה יעשה לדירה שלך. האם אתה צריך לחיות בחשיכה כל הזמן ועם תחושה של חנק בגלל הרצון של השכן להרחיב מעבר למה שהוא למעשה צריך בשביל שיהיה מקום לכולם בבית.
שלא לדבר על זה שמוסיפים יחידה, על חשבון השכן..
אז עין יפה זה מקסים ונהדר וחשוב.
אבל לפעמים זהב לא ענין של עין יפה של אלו שבונים מעליהם אלא ענין של "עין גדולה" של אלו שרוצים להרחיב יותר ממש שהם בעצם צריכים...
מי מחליט כמה הם צריכים? את? כל אחד רואה את הדברים אחרת כמה זה צורך וכמה מיותר, תלוי באיך ההורים היו גרים, ועוד הרבה פרמטרים, מה שלך זה מיותר לאחר זה חיוני...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מי מחליט כמה הם צריכים? את? כל אחד רואה את הדברים אחרת כמה זה צורך וכמה מיותר, תלוי באיך ההורים היו גרים, ועוד הרבה פרמטרים, מה שלך זה מיותר לאחר זה חיוני...
כתבתי את זה אחרי שאצלי השכן אמר מפורשות שהוא רוצה אם כבר הוא בונה שיהיה גם ספייר. אשתו רותה להרגיש נשיש לה יותר ממה שצריך...
לא כתבתי את זה משומקום.

וההורים שלהם אגב, גרים בצפיפות גדולה...זה רק בגלל שכאן בעיר בונים איך שרוצים שכולם פתאום רוצים הכל, גם אם זה על חשבון דירת השכנים.
ואנחנו ב"ה ממש לא צרי עין.
אפשרנו 99% מהדרישות [הלא מאוד הגיוניות גם כך]
אז תודה.

אני לא יודעת איפה אתם גרים.
אבל מי שגר במודיעין עילית, מכיר היטב את תופעת הבניה המטורפת....יחידות על חשבון דירות השכנים, הרחבות הרבה מעבר למעבר וכו'.

זה מחשיך נורא את האזור כולו, אם יש חלונות.
אבל בק"ס מקובל הרחבות כאלה תחת כל עץ רענן.....
אז אם תתנגדו.....
מי שכתב שזה מחשיך נורא
אתם מכירים בניה כזאת של מטר אחד החוצה שמחשיכה נורא?
רק מי שמכיר מקרוב בניה של מטר אחד בלבד
אשמח שיעדכן אותי בתוצאות - האם מרגישים את הבניה ? האם מחשיך במשהו?
ו . . . אנחנו ב"ה גם עם עין טובה וגם אסרטיביים
גם מפרגנים לשני וגם יודעים לדאוג לעצמינו

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לפעמים מטר אחד מחשיך מאד. ולפעמים לא מורגש בכלל. הכל תלוי בזוויות ובמיקומים.

לרעהו

משתמש מקצוען
אני גם ממודיעין עילית, כן וכולם בונים בדר"כ בכלל לא על חשבון השני, מי שמרגיש שהשני בונה יחידות דיור זה על חשבונו שיהיה בריא, אני גרה בבניין שהתווסף לו 6 יחידות ואני שמחה בשבילם, ואנחנו כמעט לא מרגישים את הזוגות הצעירים החמודים האלו...

לרעהו

משתמש מקצוען
כתבתי את זה אחרי שאצלי השכן אמר מפורשות שהוא רוצה אם כבר הוא בונה שיהיה גם ספייר. אשתו רותה להרגיש נשיש לה יותר ממה שצריך...
לא כתבתי את זה משומקום.

וההורים שלהם אגב, גרים בצפיפות גדולה...זה רק בגלל שכאן בעיר בונים איך שרוצים שכולם פתאום רוצים הכל, גם אם זה על חשבון דירת השכנים.
ואנחנו ב"ה ממש לא צרי עין.
אפשרנו 99% מהדרישות [הלא מאוד הגיוניות גם כך]
אז תודה.

אני לא יודעת איפה אתם גרים.
אבל מי שגר במודיעין עילית, מכיר היטב את תופעת הבניה המטורפת....יחידות על חשבון דירות השכנים, הרחבות הרבה מעבר למעבר וכו'.
התכוונתי לצטט אותך ולהגיב על זה, ראי הודעה קודמת

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני גם ממודיעין עילית, כן וכולם בונים בדר"כ בכלל לא על חשבון השני, מי שמרגיש שהשני בונה יחידות דיור זה על חשבונו שיהיה בריא, אני גרה בבניין שהתווסף לו 6 יחידות ואני שמחה בשבילם, ואנחנו כמעט לא מרגישים את הזוגות הצעירים החמודים האלו...
לא מרגישה שבנו על חשבוני יחידות דיור על אף שבנו אצלינו יחידות בבנין.
אני כן חושבת שלא תמיד צריך להסכים להכל.
כל מקרה לגופו.
ולכן לא נראה לי הוגן לכנות כל מי שלא מסכים להכל "צר עין".
זה הכל.

צופנוי

משתמש מקצוען
@מירי ממודיעין עילית מעל ההורים שלי הוציאו מרפסת של בערך מטר.
זה לא מחשיך להם בכלל, וההיפך מכיוון שמדובר בצד מזרח, בבוקר החדר מואר היטב אבל אין להם שמש חזקה מידי.
אבל מדגישה שהם צד מזרח, ואצלך רשמת שזה צד מערב (למרות שאצלי בבית צד מערב זה שמש ממש חזקה מהצהרים עד השקיעה).

ברון

משתמש מקצוען
ברוח פרשת השבוע:

לבניית התיבה נח קיבל אישור לבנות לא יותר מ-3 קומות (כך זה כשיש לך שכנים חיות....)
אז איך זה שכעבור לא שנים רבות הצליחו להוציא היתר בנייה עבור מגדל בן אלפי קומות שראשו מגיע עד לשמים...???

התשובה היא: כי היו להם לכל השכנים "שפה משותפת"...!!!!
וד"ל

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מי שכתב שזה מחשיך נורא
אתם מכירים בניה כזאת של מטר אחד החוצה שמחשיכה נורא?
רק מי שמכיר מקרוב בניה של מטר אחד בלבד
אשמח שיעדכן אותי בתוצאות - האם מרגישים את הבניה ? האם מחשיך במשהו?
ו . . . אנחנו ב"ה גם עם עין טובה וגם אסרטיביים
גם מפרגנים לשני וגם יודעים לדאוג לעצמינו
יש בניה מחשיכה ויש שלא, תלוי בהמון פרמטרים, וכן, גם בניה של מטר יכולה להחשיך נורא, ואז מי שבונה הוא הבעייתי ולא המתנגד.....
וגמני מפרגן לכל תריסר שכניי על הרחבותיהם המרשימות מאד, אך מידות טובות זה מצרך נפלא לשני הצדדים, לא רק למי שחוסמים לו את החלון.....

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
מענין מה תאמרו על זה
לשכן מעלי יש סוכה שיוצאת מטר ועשרים מעל החדר שינה שלנו, (כך הקבלן בנה את הבנין)
אנחנו לא רואים שמש בחדר שינה, אבל כן קצת מואר, בעיקר בשעות שהשמש מכה על הבנין הצמוד אלינו...
עכשיו השכן רוצה להרחיב את הסוכה בעוד מטר,
זאת אומרת שהחדר שינה יהיה חשוך עוד יותר
וגם זה יחסום לי שמש במטבח (הצמוד לחדר שינה)
קשה לי להסכים, אבל מצד שני צפוף לו בדירה,
אני די מרחמת,
גם עליו,
גם על עצמי שאהיה בדירה חשוכה....
להסכים? לא להסכים?
הכי מרגיע להתייעץ עם רב

קפוצון

משתמש מקצוען
באיזה קומה אתם גרים?
חברה שלי גרה בקומת כניסה והירשתה לשכנים שלה לבנות 60 מ"ר אבל לא לצאת מקו הבנין,
השכנים התעקשו שהם רוצים לצאת עוד מטר מקו הבנין , חברתי לא הסכימה כי זה הכיוון שמש היחיד לגינה שלה
הרב נקרא לבא ולהכריע, הוא שאל את השכנה האם מדובר במגורים בלבד או ביחידה והשכנה ענתה רק במגורים
הרב קיבל את דעתה של חברתי שהבניה תהרוס לה את הגינה אבל ביקש להתחשב מאחר ומדובר במגורים,
הענין שהיא ממש שיקרה לרב והתוכנית שלה היה להוסיף יחידת דיור,

סיפור נוסף על חברה נוספת שנתנה לשכנים לצאת מטר תוספת ולא נכנס לה טיפת אור ואוויר לחדר עד שגם היא נאלצה להגדיל את המטר הזה, גם היא גרה בקומת קרקע

RRL

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תפרגני יצא לך מזה רק טוב!!!
אם אתה משמח את שלי אני משמח את שלך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה