חרדים לעפולה

מצב
הנושא נעול.

מה יש

משתמש מקצוען
אני מתעניין בדירה גדולה (דירה עם חצר במגרש לבד או דו) האם יש ללא מחסום "הקהילה"
ה'קהילה' בכלל לא מוכרת דברים כאלו.
כל דירה שהיא וילה, או מגרש, או דו משפחתית- בקיצור לא דירה סטנדרטית בבנין שיש כמוה עוד הרבה
הקניה לא דרכם
באמת זה בלי תור אם כי גם לזה יש ביקוש..
הענין שלהם זה לשווק דירות ששם עליית מחירים משפיעה באופן ישיר (כי בדירות שיכון- המחירים די זהים לכל הדירות, ולכן קניה במחיר גבוה משפיעה על שאר הרוכשים)

מיהו

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש למישהו המלצה על מתווך?
ועוד שאלה
איזה רחובות בעפולה עילית מתאימים לליטאים

אליהו אליעזר

משתמש רשום
בשכונת גבעת המורה יש מחסור אדיר של דירות דרך ועד הקהילה, כי הקהילה מוכרת דירות רק עד סכום מסויים (נדמה לי 450,000), אבל לא דרך הוועדה יש מלאי גדול של דירות בסביבות מחיר 550,000 פלוס מינוס שבגלל המחיר לא נמכרות דרכם (אפשר לראות ביד2). האם לקנות דירה בגבעת המורה לא דרך הועד הקהילה כל אחד יחליט לבד, מצד אחד, הוועדה לא נותנת למי שלא קנה דרכה להכנס לקהילה בצורה חלקה - יש מי שלא יכניסו את הילדים שלו למוסדות למשך 3 שנים (שישלח לגנים בעפולה עלית) או כל מיני סנקציות אחרות כדי שלא יעקפו את הקהילה ובצדק. מצד שני, בקרוב יפתחו מוסדות (ת"ת ובי"ס ליטאים) בעפולה עלית ומאותו רגע אין כל משמעות לוועדה ואנשים יקנו דירות בגבעת המורה לא דרך הוועדה מה שיזניק שם את מחירי הדיור ולכן חבל לחכות (רק כל דירה שנקנית לא דרך הקהילה אול מקרבת את קיצה). - השיח בגבעת המורה הוא ש"וועד הקהילה" נמצא כבר על שעון ספירה לאחור וקיצו קרב...
לא הזכירו כאן שבעפולה עלית יש גם קהילה ליטאית יפה וטובה, (אומנם במוסף יתד נאמן פסח ציינו שיש רק 100 משפחות ליטאיות בעפולה עלית אבל במציאות מדובר בהרבה יותר) עם משפחות אברכים צעירים (רוב עד גיל 30).
השוני בין גבעת המורה לעפולה עלית הוא כמו השוני בין כולל של אברכים מבוגרים (עם מיעוט צעיר) לבין כולל של צעירים (וההבדל גדול).
ילדי עפולה עלית לומדים כיום במוסדות של גבעת המורה אבל אוטוטו יפתח מוסדות בתוך השכונה (כוללים כמובן כבר יש) בעקבות הגידול העצום (עד כמה שידוע לי 50 זוגות הגיעו לשכונה בפחות מחצי שנה).
מחירי הדירות בעפולה עלית נעים בין 600,000 - 700,000 (עלייה של 100,000 ב10 חודשים האחרונים) לדירה ישנה 3 חדרים בלב השכונה (אבל אין הרבה דירות בשוק) ובין 1,080,000 - 1,200,000 (עלייה של 150,000 ב10 חודשים האחרונים) לדירות 4 חדרים חדשות - שנה וחצי - בקצה השכונה. (בקצה השכונה יש את הפרוייקט של וויז'ניץ שנמצא בשלבים אחרונים ויש פרוייקט של רייסדור שהוא יהיה חרדי - ליטאי וחסידי - לפני כניסה לקרקע אבל הם מחוייבים לגמור בערך עוד 3 שנים בגלל המחיר למשתכן ויש שם עוד שני פרוייקטים מאוכלסים 1 של אבני דרך שזה דירות בערך 95 מ"ר +מרפסת +חניה ומחסן וזה מתחרד מאד עד כדי שבבניין יכול להיות 4 חרדים מתוך 8, 2 פרוייקט של דונה שיש בו חרדים אבל פחות מאבני דרך אבל הם צמודים)

אליהו אליעזר

משתמש רשום
לגבי ההתחרדות של העיר עפולה, מכיוון שרוב העיר היא קרקע חקלאית אז מלבד שכונה אחת או שניים מנותקות כל העיר בנויה בבניה נמוכה מה שנותן לנו פוטנציאל ענק

הנדלניסט

משתמש פעיל
יש בעפולה עוד 2 פרויקטים שאמורים לצאת לשיווק בחצי שנה הקרובה
חברת מנוס 250 יחי"ד בגבעת המורה וחברת נעם סהר עם כ130 יחי"ד בעפולה עילית

מה שאני

משתמש מקצוען
חברת מנוס 250 יחי"ד בגבעת המורה
זה איפה שהקהילה רצתה לבנות ובסוף לא זכתה במכרז?
מה יהיו המחירים אבל בפרויקטים הללו
ובנוגע לעילית לאחרונה נפתח שם מנין חדש לשבתות של נוסח אשכנז
@אליהו אליעזר יש לך מידע באמת על פתיחת מוסדות בעילית זה רלוונטי לשנה הקרובה או רק שנה הבאה

מיהו

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
@אליהו אליעזר
תודה על ההודעה אנחנו מנסים לברר רבות על עילית ולא כ"כ הצלחנו וההודעה שלך ממש מעודדת
יש לי כמה שאלות
איזה כוללים יש בעפולה עילית?
והאם יש מעון חרדי אשמח לטלפון
באיזה רחובות ממומלץ לליטאים לקנות ו
האם יש בית כנסת לליטאים ואיפה
תודה רבה!!!

הורה מאושר

משתמש צעיר
חברת רייסדור מתכננת להקפיץ את המחירים לא הסכימו להידבר עם הקהילות הקיימות בכדי לשמור על איזון
חוץ מזה ראש העיר מאד רוצה אותנו שם אבל אך ורק בשתי השכונות שאנחנו נמצאים בהם כבר

@אליהו אליעזר
תודה על ההודעה אנחנו מנסים לברר רבות על עילית ולא כ"כ הצלחנו וההודעה שלך ממש מעודדת
יש לי כמה שאלות
איזה כוללים יש בעפולה עילית?
והאם יש מעון חרדי אשמח לטלפון
באיזה רחובות ממומלץ לליטאים לקנות ו
האם יש בית כנסת לליטאים ואיפה
תודה רבה!!!
עדיף שתדבר רק עם נציג הקהילה הליטאית בעפולה עילית שייתן לך מידע אמיתי וד"ל... י. פוזן 0548407684

בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אליהו אליעזר

משתמש רשום
עדיף שתדבר רק עם נציג הקהילה הליטאית בעפולה עילית שייתן לך מידע אמיתי וד"ל... י. פוזן 0548407648
בהחלט,
אדם טוב שמעוניין רק לטובת השואל,
שולט היטב בכל הנושאים בעפולה עילית (בקהילה הליטאית) אני אישית נעזרתי בו מאד

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה