מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
נערך לאחרונה ב:

ברוס

משתמש פעיל
ברור שלא ישפיע עלינו.

אבל כן יכל היה להשפיע מאוד על השוק החופשי, בינתיים הרכישות הם מהמגזר החרדי (ראו גם לעיל בהודעה המפורטת ששלחנו בקבוצה) אבל היות ואנו עומדים מול גורמים עתירי ממון וכח, וברגע שהיו חלילה מחליפים את שמות הרחובות הם היו מעלים את זה על נס מעל כל במה אפשרית ומרימים דגל ניצחון ואומרים הבסנו את החרדים! השכונה כעת תואמת למגזר הכללי... והם יודעים לעשות את העבודה הזאת מצוין..
והרבה תמימים קונים את זה והיו חושבים שבאמת לא מדובר בשכונה חרדית למהדרין.

היו עסקנים שחשבו ששמות רחובות זה משהו מדי שולי בשביל להיאבק עליו - זה אותם אלו שחשבו שהפרסומים על "ההצרחה" בזמנו לא ידברו אל איש, וגם שם התחננו אלינו שלא נעשה מזה עניין.

אבל אנחנו כן עבדנו על זה ופרסמנו ושלחנו לכל קצוות הארץ והתקשרנו אישית למאות זוכים שלא לבטל את הזכיה ולא להתפתות ולהמיר אותה לאף מקום.

ולמרות המאמצים הרבים היו (ע"פ נתוני משרד השיכון) 117 זוכים שהעבירו לד'!

הם עד היום ממתינים למכרז... שנדחה זה הפעם השניה, ועד שיגיעו לדירה יקח לפחות עוד 4 שנים טובות שבהם ישלמו שכירות טבין ותיקלין.
ואולי אם נחשב את עלות השכירות למשך השנים הללו הרווח של מחיר למשתכן - ימחק!
ופנו אלינו רבים בשאלה אם ניתן להחזיר הגלגל אחורנית.. (אבל זה כבר עבודה לעו"ד שיהיה מעוניין להתפרנס כדבעי...)

הצחוק הגדול הוא שלאחר כל המאמצים וההסדרים שהגיעו העירייה עם משרד המשפטים והשיכון לא ניתנה אפשרות להצרחה אמתית של חרדים מה' עם "חילונים רבים" מד'. אלא רק חד צדדי, מ שרוצה מה' לבטל יקבל שריון מקום בד' 5..
מה שגרם שכל ה117 שביטלו זכו במקומם עוד משפחות חרדיות שהיו אחריהם בתור. א"כ מה הואילו "חכמים" בתקנתם...???
ולמרות המאמצים הרבים היו (ע"פ נתוני משרד השיכון) 117 זוכים שהעבירו לד'!

הם עד היום ממתינים למכרז... שנדחה זה הפעם השניה, ועד שיגיעו לדירה יקח לפחות עוד 4 שנים טובות שבהם ישלמו שכירות טבין ותיקלין.
ואולי אם נחשב את עלות השכירות למשך השנים הללו הרווח של מחיר למשתכן - ימחק!
ופנו אלינו רבים בשאלה אם ניתן להחזיר הגלגל אחורנית.. (אבל זה כבר עבודה לעו"ד שיהיה מעוניין להתפרנס כדבעי...)

הצחוק הגדול הוא שלאחר כל המאמצים וההסדרים שהגיעו העירייה עם משרד המשפטים והשיכון לא ניתנה אפשרות להצרחה אמתית של חרדים מה' עם "חילונים רבים" מד'. אלא רק חד צדדי, מ שרוצה מה' לבטל יקבל שריון מקום בד' 5..
מה שגרם שכל ה117 שביטלו זכו במקומם עוד משפחות חרדיות שהיו אחריהם בתור. א"כ מה הואילו "חכמים" בתקנתם...???

סיפר לי חבר יקר שלי בדמעות בעיניים - שהוא הצריח מרמת דוד { 493 } לרמה ד' כי הוא חשב ש ... ועכשיו הוא מתחרט מאוד על זה שהוא ביטל ועשה שטות חייו כי הוא רואה בעיניים כלות איך שרמת דוד 493 אוטוטו מוכן. ואילו ברמה ד' יהיה מוכן בעוד ... [ ה' יודע וירחם עליהם ] נקודה למחשבה ! ואכן תודה ענקית לראשי קבוצת הזוכים על כל פעלם הברוכים והמבורכים והמסורים.

יש תמונות מעודכנות מהפרויקט?
20200712_151011.jpg
20200703_140440.jpg
20200703_140339.jpg

האברך ממיר

משתמש מקצוען
יצא לכם כבר לראות את זה?

ברוס

משתמש פעיל
יצא לכם כבר לראות את זה?
"כל פעל ה' למענהו עשה" כל היופי וההשקעה עושים לנו לחרדים ! תודה רבה להפניה לאימייל הזה.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
"כל פעל ה' למענהו עשה" כל היופי וההשקעה עושים לנו לחרדים ! תודה רבה להפניה לאימייל הזה.
רק חבל שהאתר לא מציג מידע אמיתי על השכונה, ומתמקדים בקאנטרי קלאב וקרית חינוך ומתנסי"ם, במקום בתי כנסת, מקוואות, ותלמודי תורה.

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
כל פעל ה' למענהו עשה" כל היופי וההשקעה עושים לנו לחרדים
הפתגם אומר 'דע את האוייב'
כלומר, יש לצד השני מערכת של מליונים, וכל הממשלה ומשרדיה מאחוריה, וחזקה על תעמולה שאינה חוזרת ריקם.....
לכן צריך לדעת שהמלחמה על הבית עדיין לא נגמר, ואולי צריך לעורר מתחת השולחן כ"מ סיבות שהם לא ירצו לבוא לכאן.

ירוק בהיר

משתמש פעיל
בימים האחרונים פורסם שהתחילו העבודות לשיקום קיר התמך בפרויקט פסגות זיו. בחברה טוענים שלא קבלו עדכון רשמי בעניין אם כי גם הם ראו את העבודות בשטח. אשמח לקבל פרטים בעניין וכן תמונות ועדכונים מהשטח

בימים האחרונים פורסם שהתחילו העבודות לשיקום קיר התמך בפרויקט פסגות זיו. בחברה טוענים שלא קבלו עדכון רשמי בעניין אם כי גם הם ראו את העבודות בשטח. אשמח לקבל פרטים בעניין וכן תמונות ועדכונים מהשטח
דרך המייל או - http://lp.landing-page.mobi/index.phppage=landing&id=361105&token=80b9f87ef2f8e452ee64a8e25e583515

יאלה

משתמש צעיר
השבוע עבר תוכנית ברשות רישוי מקומית עבור הקמת מרכז ספורט "קאנטרי קלאב"
1. ב"ה דואגים לנו לשכונה איכותית ויפה, בנין עם אולם ספורט וחדרי חוגים, וכו' כל מה שעיר בריאה צריכה.
2. הבנין ממוקם על השטח שבין הרחובות טבת - העונות - אייר
דהיינו אין שום פרוייקט דירות עד עכשיו שהאו צמוד לזה
בעקרון לפי המפות שלהם הקאנטרי ממוקם ממש בתווכי השכונה בין הפרוייקטים החרדיים, אז אפי' אם הקאנטרי לא יהיה חרדי (ח"ו ח"ו) אז זה לא ממש בתוך השכונה, זה כמו בריכה בשכונת שיינפלד בפנים שלא מפריע בכלל לקריה החרדית.

בקיצור יהיה לנו מקום מאוד נחמד ליד השכונה שנוכל לארגן שמחות ואירועים לאנ"ש, חומש סעודה ומסיבות למוסדות חינוך, ואולי אפי' חתונות...
חזקו ואמצו, רבותי!! לא להתחיל לייאש אותנו שיש להם תוכניות וכדו', אלא אדרבה כל תוכנית זה שוב רק כדי להתייפייף בפני החילונים אבל הם יודעים שהכל זה בשביל החרדים בס"ד.

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
חזקו ואמצו, רבותי!! לא להתחיל לייאש אותנו שיש להם תוכניות וכדו', אלא אדרבה כל תוכנית זה שוב רק כדי להתייפייף בפני החילונים אבל הם יודעים שהכל זה בשביל החרדים בס"ד.
זה ממש ככה, אם לא התוכנית לייעד את הרמה לחילונים, הרי הפרוייקט לא היתה מאושרת לבניה - מצידם של הירוקים והעתיקות וסתם מתנגדי הבניה למינהם.
עכשיו שזה רשמי לחילונים, אזי יש רשות לבנות - ואח"כ כל השכונה תיפול לידינו כפרי בשל.
''והעיקר לא לפחד כלל...............................''

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
קטע מתוך הדברים הכואבים שהעלה חבר הליכוד על התנגדותו לבניה בכל בית שמש.......(2014) ואז תבינו למה צריך לנופף עם קאנטרי קלאב..........

מר שלום אדרי - חבר מועצת העיר בית שמש, מתנגד:
שלום לכולם, קוראים לי שלום אדרי ואני חבר מועצת העיר, בית שמש. אני אקדים ואומר, לגבי הגן הלאומי אני חושב שיש חשיבות עליונה שהגן הזה יוקם במתכונת שחברי ממטה יהודה מבקשים כי לא ייתכן להרוס היסטוריה רבת שנים, במחי יד. אני הגעתי למעברת בית שמש בשנת 55 ,ומה שקורה היום בעיר כואב לי מאד. העיר רותחת ולצערי הרב באופק, אני רואה אסון. ופה זו ההזדמנות להתריע. אני רוצה להיות כנה עם עצמי, אני חושב שאנחנו יושבים היום בוועדה מחוזית כאשר הכל גמור. כמו שנקרא בשפת הכדור רגל, המשחק מכור.
ולמה אני מתכוון? אני הייתי פה בהתנגדות של ג 2ג -ו 1 . גם נציגי משרד הפנים וגם נציגי משרד השיכון טענו שבונים לכלל האוכלוסיה, עובדתית, בשטח ג 2ג -ו 1 היא רק לאוכלוסייה החרדית. וההחלטות של הוועדה המחוזית גורמות עוול לצעירי המקום וילידי בית שמש שאין להם פתרון מגורים.
והיום, אנחנו באים ומזהירים ומבקשים. ד 5 ,4 ,3 , אני אומר כאן קבל עם ועדה, הכל מתוכנן רק לסקטור אחד לצערי. אני לא רוצה להאריך, כי אני לא רואה טעם. אני חושב שישנן שתי אפשרויות. או שגברתי, חברת הוועדה המחוזית תיקח את העניין לידיים, ג 2ג 1 נבנתה לחרדים, בסדר גמור. אני חושב שאתם צריכים להיערך מחדש לגבי כל ד על כל מספריה, על כל מספריה ולנסות, ולנסות לפחות להביא את האזור הזה לאוכלוסייה אחרת. עיר חרדית פירושה קריסה כלכלית בעתיד הקרוב יותר. אין ספק לאף אחד פה מהיושבים. השאלה, אם זה מה שהמדינה רוצה. לכן אני מבקש, זה לא בושה. תיקחו אחריות על המצב, תיערכו מחדש, לגבי, מ - ד והלאה. תערכו מחדש, זה לא בושה ואם לא ובאמת, יש מדיניות של הממשלה שכל האזור יהיה חרדי, אז בואו, תפרידו אותנו. תעשו הפרדה מוניציפאלית, שכולם יחיו בכבוד זה לצד זה. ויבוא שלום על מקום. תודה רבה.
גברת דלית זילבר "יו - ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה: תודה.

לעומת זאת ראו מה מעיד פרופסור גדול בענייני דיור וחרדים על ההיסטוריה של הנסיון לחלן את רמה ג, ומסקנתו בצידו...

ג. רמת בית שמש ג' – שכונת שחר
בשנת 2000 החלו בשיווק השכונה השלישית ברמת בית שמש, רמת בית שמש ג' (פרויקט "השחר").
השכונה אמורה היתה להכיל בתום בניית שלב א' כ 2,500- יחידות דיור (מתוך 15,000 יחידות דיור
.( ברמת בית שמש ג' כולה) ואף קיבלה את השם "רמת הנביאים"
לקראת המכרז על השכונה יצא משרד השיכון בקמפיין תקשורתי שסיסמתו היתה "שחר בעיר חדשה –
עיר בצמיחה". הפרסומות כללו תמונות של חילונים, בתי קולנוע, קנטרי קלאב ובתי ספר ממלכתיים.
במשרד השיכון ובעיריית בית שמש קיוו כי פרסום זה ימשוך אוכלוסייה חילונית לבית שמש. הקמפיין
של לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"ם) פנה לאוכלוסייה זו, והבטיח – גם אם לא במלים מפורשות –
יישוב חילוני עם איכות חיים ופתרון לזוגות צעירים מירושלים או מאזור המרכז

. כחלק מהקמפיין השיווקי ערכו המשווקים לרוכשים הפוטנציאלים סיורים באזור
בו עתידה היתה להבנות השכונה. החרדים שלחו לסיורים אלה מאות תלמידי ישיבה ש"יפחידו"
בנוכחותם את הציבור החילוני ויבריחו את הרוכשים הפוטנציאלים, ואכן החילונים נרתעו מקנייה
.במקום
כדי להשלים את הפרסום, משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל הוציאו באותה התקופה מכרז ראשון
לשכונה בשיטת "בנה ביתך". המכרז היה מיועד לאוכלוסייה חילונית, ובמשרד השיכון היו משוכנעים
כי הוצאת המכרז בשיטה זו תמשוך אליו חילונים בלבד. זאת, מכיוון שהציבור החרדי רוכש בדרך כלל
דירות ולא יחידות צמודות קרקע, ולרוב דירות זולות במיוחד. זהו ציבור עני, ומגרשים מסוג זה הם
למעלה מכוחותיו הכלכליים. אולם, במכרז ברמת בית שמש ג' טרף הציבור החרדי את הקלפים, על ידי
התארגנות מתואמת ומכוונת: לפי נתוני משרד השיכון דווח כי 24 מתוך 72 מגרשים שנמכרו בפרויקט
נרכשו על ידי חרדים
בעקבות זכייתן של משפחות חרדיות במכרז ביקש משרד השיכון בנובמבר 2000 לבטל את המכרז, תוך
התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין. רובינשטיין קבע כי באופן חריג ניתן לבטל
את המכרז, בנימוקים שלא ניתן יהיה לקבל חזרה את דמי הפיתוח וכי לא ניתן יהיה לשווק את השכונה
בעתיד לציבור הכללי. החלטת היועץ המשפטי עוררה זעם רב בקרב הרוכשים החרדים ואלו החליטו
לעתור לבית משפט לעניינים מנהליים בבית המשפט המחוזי בירושלים. בתחילה דחה בית המשפט
לעניינים מנהליים את העתירה וקבע כי המכרז בוטל כחוק, אך העותרים לא ויתרו וערערו לבג"ץ. הרכב
בראשות השופט אהרון ברק קבע בשנת 2003 כי ביטול החוזים לא נעשה כדין ומשום כך יש להחזיר את
התיק לבית המשפט לעניינים מנהליים
. בתום מאבק משפטי שנמשך קרוב לארבע שנים קבע בית המשפט בנובמבר 2004 כי החלטת ועדת המכרזים של משרד
השיכון לביטול תוצאות המכרז אינה חוקית וכי על מדינת ישראל לקבוע לוח זמנים לקיום ההסכמים
עם הזוכים במכרז ולהמשיך בעבודות התשתית להקמת השכונה. החלטת בית המשפט מהווה תקדים
בכל הנוגע לביטול מכרזים ולניסיונות למנוע – על ידי גורמים רשמיים – את התרחבות הציבור החרדי
בשכונות חדשות בעיר בית שמש ובכלל . בינואר 2005 ערער משרד השיכון
לבג"ץ בעקבות החלטה זו. בשנת 2008 סוגיית רמת בית שמש ג' עומדת עדיין בסימן מחלוקת ואי
הסכמה בין הצדדים, זאת בזמן שרמת בית שמש – ועוד מעט העיר בית שמש כולה – הופכת לאזור
חרדי
במצב כזה, גם אם שכונה ג' תהיה הצלחה גדולה ויגיעו ליישוב אלפי חילונים, עדיין סביר להניח שהם יהוו מיעוט ברמת בית שמש, ואולי אף בבית שמש רבתי.

עד כאן דברים המאלפים, וכל מילה נוספת מיותרת...

tifooshit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
בשעה טובה התקבלו היתרי הבניה לפרוייקט "נאות אביב" של החברה פסגות זיו...

ברוס

משתמש פעיל
בימים אלו קוראים לזוכים בנמדר 490 - 491 לבחור לדירות ריצוף שישים וכלים סניטרים וכו'. הבניה שם מתקדמת מאוד יפה ומהיר כעת אוחזים שם בבנית הדירות של קומה 0' הקומה המגבילה לרח' העונות. וכמו"כ שמים בד בבד ציפוי חוץ על הבנין. כן על קומות מינוס 1 -2 אפשר לראות מכיון רחוב אלול את הציפוי חוץ. כשאנו בחרנו שם היום היינו 3' זוכים יחדיו וכולנו הינו ב"ה חרדים ממשפחות אנ"ש ובני ספרד. לשאלתנו מתי יהיה מסירת מפתחות הם אמרו שהם מאוד מקוים לתת כבר מוכן ומזומן ב- 1' לינואר 2022. - שזה בערך חנוכה תשפ"ב. בס"ד רמה ה' תהיה אכן רמה ה' היינו רמת השם [ ה' ] מיושב במאות חרדים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה