מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

gs

משתמש פעיל
בכנס זוכים שני של פרוייקט עיר דוד השבוע, היו סה"כ 2 זוגות דתי לאומי, ואחד חילוני. השאר היו אנ"ש לגמרי מכל גווני הקשת של הציבור החרדי האיכותי.
בכל הדירות יש סוכה כשרה, וזה אומר שמכינים את השכונה לדתיים וחרדים

avi11

משתמש פעיל
קיבלתי עדכון שהייתה החלטת וועדה בפרויקט שלי.
2 שאלות:
1. מה זה אומר החלטת וועדה? וכמה זה רחוק מהיתר בניה מלא?
2. כתוב בהודעה שהבניינים הם בין 8 ל12 קומות. זכור לי מהכותבים כאן שזה לא יהיה יותר מ9 קומות. האם כזה דבר לא אמור להדיר את החרדים מהפרויקט?

אשמח לתשובות!
תודה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קיבלתי עדכון שהייתה החלטת וועדה בפרויקט שלי.
2 שאלות:
1. מה זה אומר החלטת וועדה? וכמה זה רחוק מהיתר בניה מלא?
2. כתוב בהודעה שהבניינים הם בין 8 ל12 קומות. זכור לי מהכותבים כאן שזה לא יהיה יותר מ9 קומות. האם כזה דבר לא אמור להדיר את החרדים מהפרויקט?

אשמח לתשובות!
תודה
1. זה אומר שהפרויקט במתכונתו הנוכחית מאושר בתנאים. להשלים את התנאים לוקח לפחות כמה חודשים (אשור הג"א, איכות הסביבה, מחלקת תנועה וכו') אם הפרויקט כולל מסחר זה יכול לקחת גם יותר זמן.
הרבה פעמים אחרי שיש החלטות ועדה מקבלים די מהר היתר עבודו עפר ואפילו יציקת יסודות כך שמתחילים לעבוד עוד לפני ההיתר המלא.
2. כנראה שמדובר בבניה על צלע הר (בניה מדורגת) מקומת כניסה אפשר לרדת 3-4 קומות. ולעלות 5-6 קומות. יש לא מעט פרויקטים כאלה באזור.

avi11

משתמש פעיל
1. זה אומר שהפרויקט במתכונתו הנוכחית מאושר בתנאים. להשלים את התנאים לוקח לפחות כמה חודשים (אשור הג"א, איכות הסביבה, מחלקת תנועה וכו') אם הפרויקט כולל מסחר זה יכול לקחת גם יותר זמן.
הרבה פעמים אחרי שיש החלטות ועדה מקבלים די מהר היתר עבודו עפר ואפילו יציקת יסודות כך שמתחילים לעבוד עוד לפני ההיתר המלא.
2. כנראה שמדובר בבניה על צלע הר (בניה מדורגת) מקומת כניסה אפשר לרדת 3-4 קומות. ולעלות 5-6 קומות. יש לא מעט פרויקטים כאלה באזור.

תודה על התגובה!
כשאתה כותב כמה חודשים זה אומר חודשיים שלוש או תשע עשר? רוצה להבין את הפרופורציה...

אם כבר יש מישהו שעוזר לי... אני מנסה לקבל מידע מאתר עיריית בית שמש, הבעיה היא שעם הפרטים שיש לי [גוש וחלקה] אני מוצא תוצאות רבות מדי, איך אני יכול למצוא את התיק של הבקשה?
אשמח לעזרה נוספת!!
שוב תודה!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על התגובה!
כשאתה כותב כמה חודשים זה אומר חודשיים שלוש או תשע עשר? רוצה להבין את הפרופורציה...

אם כבר יש מישהו שעוזר לי... אני מנסה לקבל מידע מאתר עיריית בית שמש, הבעיה היא שעם הפרטים שיש לי [גוש וחלקה] אני מוצא תוצאות רבות מדי, איך אני יכול למצוא את התיק של הבקשה?
אשמח לעזרה נוספת!!
שוב תודה!
נראה לי משהו כמו מינימום 4 חודשים, וזה גם בהחלט סביר 9-10. זה מאד משתנה מהיתר להיתר. כי לפעמים הדברים הולכים חלק ולפעמים מסתבכים.. תלוי גם במקצועיות של האדריכל והפניות שלו.
לדעתי אם אתה רוצה לעשות ממוצע, אולי שרוכשים שכבר קבלו היתר יבדקו אצלם מתי התקבלה החלטת ועדה ומתי קבלו היתר.
אבל כמו שאמרתי עבודות עפר מקבלים היתר מוקדם ומשך הביצוע שלהם בהחלט יכול לקחת חצי שנה ויותר. כך שהזמן לא תמיד מתבזבז.
לגבי חיפוש, אני לא בקיאה באתר של העיריה (אני מתנהלת מולם דרך מערכת של רישוי מקוון) אין אופציה להוסיף מס' מגרש?
אם תתן פה קישור של איפה אתה מחפש (כי אני לא רואה באתר העירייה אופציה לחיפוש היתרים) אולי אנסה לבדוק לך.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על התגובה!
האתר שאני מחפש בו הוא האתר הזה: https://www.handasabs.org.il/newengine/Pages/request2.aspx

גוש- 34292
חלקה- 92

הגרלה 616
מספר מתחם
41974

אשמח לעזרה!
בדף הזה תחפש בקשה להיתר, חיפוש לפי גוש וחלקה.
אכן הוא נותן 48 תוצאות. אבל כתוב שם היזם.
בחפש בתוצאות תשים את שם היזם שלך, וזה יצמצם מאד את הרשימה. עדין תקבל בין 2-10 תוצאות.
בגלל שלכל בנין מוציאים היתר נפרד, ולכל קבלן יש כמה בנינים. פשוט תקח כמה בנינים ייצוגי ותראה מה הסטטוס (למרות שלכאורה אתה יודע מה הסטטוטס והוא החלטות ועדה..)
למס' הגרלה ומס' מתחם אין שום משמעות (זה מספרים של משרד השיכון, לא של העיריה) כאן יש משמעות למס' מגרש, מס' בנין, מס' בקשה ומס' ברישוי זמין.

אגב רפרפתי שם על בקשות, אז קדם שאלת על מס' הקומות, אז יש שורה בבקשה שאתה יכול לראות איך תהיה חלוקת הקומות. לדוג':
8 קומות מעל הכניסה הקובעת ו-3 קומות מתחת הכניסה הקובעת. (זה יהיה בנין של 12 קומות סה"כ הקומות למעלה+הקומות למטה+קומת קרקע)

דג סלומון

משתמש מקצוען
https://aspaklar.com/news/4058/

מטרילים לשווא את תושבי השכונה החרדית

זעם בקרב התושבים החרדים רוכשי שכונת נווה שמיר או כפי איך שבפועל מכנים אותה – נווה התורה, על החלטת ועדת השמות בעיריית בית שמש לשנות את שמות השכונה משמות חודשי השנה עבריים לשמות גיבורי תרבות ציוניים. ומדוע הנציג החרדי תמך בהנצחת גיבורי הציונות בשכונה החרדית למרות שאינו מחנך את ילדיו על ברכי אותם גיבורים?

כפי שאתר 'אספקלריא חמה' טוען כבר זמן רב בכתבות בעניין, ולאור ההתעלמות הגורמים המוסמכים בעירייה, וכפי שמסתמן מן המגמה המובהקת, ומרשימות התאחדות זוכי נווה שמיר מתברר שרובה המובהק חרדי. גם על פי הערכות הרשמיות של העירייה עצמה שנמנעת כאמור מלהתבטא בעניין כשלונה בהנדסת סגנון תושבי השכונה מוכיחות זאת. וכעת מגיעה לכאורה נקמנות יצרית ומיותרת.

בכיר סיעת הליכוד העירונית מר משה שטרית סגן וממלא מקום ראש העיר שהביע תחושת ייאוש מוצהרת כאשר נמנע במהלך ההצבעה האחרונה מלהצביע על תוספות בנייה בשכונה הנבנית בצעדי ענק בשל הסתמנותה למורת רוחו כחרדית לדבריו. וכעת, לאור הדברים שצוטטו, ללא סיבה של ממש, למעט כך נראה כנקמנות, ביקש שטרית לבטל את שמות הרחובות במקום שמות עונות השנה כפי שסוכם מלכתחילה, ולהחליפם לשמות גיבורים ציוניים.

נציג חרדי שנבחר בקולותיהם של בוחרים שהצביעו בהוראת רבותיהם למפלגה, הצביע – למרבה ההפתעה בעד שינוי שמות הרחובות בשכונה החרדית נווה שמיר לשמות גיבורי התרבות החילוניים דוגמת חנה סנש, שרה גיבורת ניל"י, יוני נתניהו, אילן ורונה רמון, ועוד כאלו שכבודם במקומם מונח ומובטח להם שכר גדול בשמיים על פועלם למען עם ישראל, אבל בוודאי אינם הדמויות שעל ברכיהם מחנכים את צעירי הצאן בתלמודי התורה של רשת אל המעיין של ש"ס לצורך העניין.

כזכור ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול אמר בכמה ראיונות בכלי התקשורת שהסיבה שניתנו שמות של עונות השנה היא משום שהיתה הערכה שהשכונה תהיה חרדית למרות כל רעשי הרקע והניסיונות הנואשים למשוך לבית שמש תושבים מן המגזר הכללי. יחד עם זאת יצויין, שעדיין ההחלטה המדוברת צריכה לעבור מליאת מועצת העיר, וכמו כן ניתנת אפשרות לרוכשים לערער.

ואכן, למערכת 'אספקלריא חמה' נודע, כי בהתאחדות הרוכשים מתארגנים להתנגדות מסיבית ועיקשת, לדבריהם לפחות 700 משפחות יצטרפו לעירעור כנגד החלטת ועדת השמות מה שיתן כובד משקל עצום להחלטה שתיתפס כפגיעה ברצון התושבים.

גורמים חרדיים בעיריית בית שמש המעורים בפרשה מסרו לתושבי נווה שמיר הזועמים, שגם אם בסופו של דבר יקראו שמות הרחובות בעוד ארבע שנים הם יוחזרו לשמותיהם המקוריים כפי שמאפשר החוק.

עלון ההסברה המחולק בכנסים - עמ' 1

המוצלחת

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
https://aspaklar.com/news/4058/

מטרילים לשווא את תושבי השכונה החרדית

זעם בקרב התושבים החרדים רוכשי שכונת נווה שמיר או כפי איך שבפועל מכנים אותה – נווה התורה, על החלטת ועדת השמות בעיריית בית שמש לשנות את שמות השכונה משמות חודשי השנה עבריים לשמות גיבורי תרבות ציוניים. ומדוע הנציג החרדי תמך בהנצחת גיבורי הציונות בשכונה החרדית למרות שאינו מחנך את ילדיו על ברכי אותם גיבורים?

כפי שאתר 'אספקלריא חמה' טוען כבר זמן רב בכתבות בעניין, ולאור ההתעלמות הגורמים המוסמכים בעירייה, וכפי שמסתמן מן המגמה המובהקת, ומרשימות התאחדות זוכי נווה שמיר מתברר שרובה המובהק חרדי. גם על פי הערכות הרשמיות של העירייה עצמה שנמנעת כאמור מלהתבטא בעניין כשלונה בהנדסת סגנון תושבי השכונה מוכיחות זאת. וכעת מגיעה לכאורה נקמנות יצרית ומיותרת.

בכיר סיעת הליכוד העירונית מר משה שטרית סגן וממלא מקום ראש העיר שהביע תחושת ייאוש מוצהרת כאשר נמנע במהלך ההצבעה האחרונה מלהצביע על תוספות בנייה בשכונה הנבנית בצעדי ענק בשל הסתמנותה למורת רוחו כחרדית לדבריו. וכעת, לאור הדברים שצוטטו, ללא סיבה של ממש, למעט כך נראה כנקמנות, ביקש שטרית לבטל את שמות הרחובות במקום שמות עונות השנה כפי שסוכם מלכתחילה, ולהחליפם לשמות גיבורים ציוניים.

נציג חרדי שנבחר בקולותיהם של בוחרים שהצביעו בהוראת רבותיהם למפלגה, הצביע – למרבה ההפתעה בעד שינוי שמות הרחובות בשכונה החרדית נווה שמיר לשמות גיבורי התרבות החילוניים דוגמת חנה סנש, שרה גיבורת ניל"י, יוני נתניהו, אילן ורונה רמון, ועוד כאלו שכבודם במקומם מונח ומובטח להם שכר גדול בשמיים על פועלם למען עם ישראל, אבל בוודאי אינם הדמויות שעל ברכיהם מחנכים את צעירי הצאן בתלמודי התורה של רשת אל המעיין של ש"ס לצורך העניין.

כזכור ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול אמר בכמה ראיונות בכלי התקשורת שהסיבה שניתנו שמות של עונות השנה היא משום שהיתה הערכה שהשכונה תהיה חרדית למרות כל רעשי הרקע והניסיונות הנואשים למשוך לבית שמש תושבים מן המגזר הכללי. יחד עם זאת יצויין, שעדיין ההחלטה המדוברת צריכה לעבור מליאת מועצת העיר, וכמו כן ניתנת אפשרות לרוכשים לערער.

ואכן, למערכת 'אספקלריא חמה' נודע, כי בהתאחדות הרוכשים מתארגנים להתנגדות מסיבית ועיקשת, לדבריהם לפחות 700 משפחות יצטרפו לעירעור כנגד החלטת ועדת השמות מה שיתן כובד משקל עצום להחלטה שתיתפס כפגיעה ברצון התושבים.

גורמים חרדיים בעיריית בית שמש המעורים בפרשה מסרו לתושבי נווה שמיר הזועמים, שגם אם בסופו של דבר יקראו שמות הרחובות בעוד ארבע שנים הם יוחזרו לשמותיהם המקוריים כפי שמאפשר החוק.

עלון ההסברה המחולק בכנסים - עמ' 1

איפה זה עבר במועצת העיר או בוועדת שמות?
מה האימייל שלהם לפניות ציבור?
@קבוצת זוכים רמה ה' -יש כיוון מה לעשות?

איפה זה עבר במועצת העיר או בוועדת שמות?
מה האימייל שלהם לפניות ציבור?
@קבוצת זוכים רמה ה' -יש כיוון מה לעשות?
החרדים התנגדו, זה עבר בכל זאת.
יש אפשרות להגיש התנגדויות ליועץ המשפטי של העירייה, וזה מה שציבור הזוכים עושה.
ובעז"ה נעשה ונצליח..

המוצלחת

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
החרדים התנגדו, זה עבר בכל זאת.
יש אפשרות להגיש התנגדויות ליועץ המשפטי של העירייה, וזה מה שציבור הזוכים עושה.
ובעז"ה נעשה ונצליח..

צריך חתימות וכדומה?
אולי שכל זוכה בנפרד יגיש התנגדות?
כל הנציגים החרדים התנגדו??-אז איך זה עבר?

חיים1995

משתמש צעיר
אתמול קיבלתי הודעה שזכיתי בהגרלה 996 בגלל ביטול של מישהו אחר
מה אני עושה עכשיו?
ומה קורה עם זה?
אשמח לקבל תשובה !

המוצלחת

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אתמול קיבלתי הודעה שזכיתי בהגרלה 996 בגלל ביטול של מישהו אחר
מה אני עושה עכשיו?
ומה קורה עם זה?
אשמח לקבל תשובה !

דבר ראשון-"מזל טוב"
לשאלתך-נ"ל שפשוט לחכות שיעדכנו אותך על כנס זוכים
וכמובן מומלץ שתבדוק את האפשרויות שלך לרכישת דירה-מחיר גודל!

חיים1995

משתמש צעיר
תודה רבה על התגובה המהירה
וכמובן מומלץ שתבדוק את האפשרויות שלך לרכישת דירה-מחיר גודל!-
מה זאת אומרת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה