חסימת קיצורי מקשים שונים

• פותח הנושא aeb
  • פורסם בתאריך

aeb

משתמש סופר מקצוען
יש לנו בבית הכנסת עמדה של אוצר החכמה ואנו רוצים שתהיה חסומה מכל שימוש אחר מלבד האוצר, יש אפשרויות חסימה שהגיע עם האוצר וזה חוסם כמעט הכל, היינו שלא רואים את שורת המשימות והשולחן עבודה תמיד מוסתר עם חלון להפעל האוצר וכפתור החלונות במקלדת אינו פועל ולא ניתן לכבות או להפעיל מחדש עם Ctr+Alt+Del.
מה שמצאתי שלא חסום זה Crt+Esc שזה פותח את ההתחל ונותן אפשרות לפתוח כל תוכנה, ועוד אופציה Ctr+Alt+Tab שפותח את החלונות הפתוחים ונותן אופציה לסגור את החלון הנעילה של המסך. אני מחפש פתרון לחסימת אופציות אלו.
אגב אין שם נושא של גישה לרשת, אין שם כלל חיבור.

aeb

משתמש סופר מקצוען
צריך לחסל תהליך explorer.exe
האם זה פותר את הכל?
האם תוכל לפרט את מה שזה פועל ואם זה יחסל עוד דברים
אגב בית הכנסת משתמש במחשב לדברים נוספים עם משתמש מנהל והאוצר הוא משתמש אורח, אנחנו צריכים לאפשר למנהל שימוש סביר.

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
האם זה פותר את הכל?
נ"ל שכן. חוץ ctrl-alt-delete שזה כבר מסודר אצלך, עדיין יהיה ניתן ללכת למסך הסגירה ע"י לחיצת win+L (אולי גם זה כבר מסודר אצלך?)
האם תוכל לפרט את מה שזה פועל ואם זה יחסל עוד דברים
תהליך explorer.exe אחראי על שורת המשימות, תפריט ההתחלה, alt-tab וכו' כל קיצורי win+... , זה לא אמור להפריע לשימוש באוצר החכמה
אגב בית הכנסת משתמש במחשב לדברים נוספים עם משתמש מנהל והאוצר הוא משתמש אורח, אנחנו צריכים לאפשר למנהל שימוש סביר.
תעשה סקריפט שירוץ לפני הרצת אוצר החכמה שיהרוג תהליך explorer (יש עדיין דרך שמשתמש מתקדם יכול להריץ explorer מתוך אוצר החכמה... ;) )
זה לא יופעל בכניסת המנהל

נערך לאחרונה ב:

aeb

משתמש סופר מקצוען
נ"ל שכן. חוץ ctrl-alt-delete שזה כבר מסודר אצלך, עדיין יהיה ניתן ללכת למסך הסגירה ע"י לחיצת win+L (אולי גם זה כבר מסודר אצלך?)
מבוטל מקש החלונות במקלדת לפתיחת ההתחל ול win+r, לכאורה גם לזה, אני יבדוק.
תעשה סקריפט שירוץ לפני הרצת אוצר החכמה שיהרוג תהליך explorer
לפני שאני עובד ע"ז שעה או יותר... האם תוכל בקלות להכין דבר כזה (אולי לזיכוי הרבים...)
(יש עדיין דרך שמשתמש מתקדם יכול להריץ explorer מתוך אוצר החכמה... ;) )
האם אפשרי לחסום גם את זה?

נערך לאחרונה ב:

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לפני שאני עובד ע"ז שעה או יותר, האם תוכל בקלות להכין דבר כזה (אולי לזיכוי הרבים...)
קשה קצת בלי לראות איך זה מוגדר עכשיו, מה גורם לאוצר לעלות אוטומטית בכניסת המשתמש?
הפקודה להרוג explorer הוא
קוד:
taskkill /im "explorer.exe" /f
אם explorer עצמו אחראי להעלות את האוצר אז לכאורה צריך להרוג אותו רק אחרי שאוצר החכמה עולה.

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
דרך אגב, בהתקנה רגילה נ"ל שאוצר החכמה מוגדר לרוץ כמנהל, תוודא שזה לא כך אצלך...

aeb

משתמש סופר מקצוען
קשה קצת בלי לראות איך זה מוגדר עכשיו, מה גורם לאוצר לעלות אוטומטית בכניסת המשתמש?
קיצור דרך ל start up.
דרך אגב, בהתקנה רגילה נ"ל שאוצר החכמה מוגדר לרוץ כמנהל, תוודא שזה לא כך אצלך...
זה לא מותקן ברשימת התוכנות, איך אני משנה את זה?

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עד ש @DVD COAN יעלה מה שהבטיח, הנה סקריפט AutoHotKey שמבטל קיצורי מקשים אלו. הZIP כולל את קוד המקור וגם קובץ מקומפל לEXE. קל מאוד להוסיף עוד קיצורי מקשים, רק תבקש.

קבצים מצורפים

• disable_hotkeys.zip
    KB 516.9 · צפיות: 13

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
זה לא מותקן ברשימת התוכנות, איך אני משנה את זה?
לא מבין את השאילה. כאשר אתה מריץ האוצר הוא מבקש לרוץ כמנהל או לא?

האם אפשרי לחסום גם את זה?
זה לא רק שאפשר להריץ explorer.exe אפשר להריץ כל קובץ שהוא... לא יודע מה אפשר לעשות, רק להתפלל שמשתמש מתקדם לא יתחיל אתך... או להשתמש בטכניקות ברוטליים כמו תוכנה שרצה ברקע והורגת כל תת תהליכים של Oztar.exe

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יצויין - שאל תעשה את זה על משתמש המנהל - אלא תפתח משתמש חדש!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה