חלון לכיוון הפרוזדור

לנדור

משתמש רשום
עקב אילוץ של חדר באמצע הבית הציעה לנו האדריכלית לפתוח חלון לכיוון הפרוזדור מול החלון אשר שם.
אשמח לשמוע את דעתכם?
1635350768495.png

yafit gal

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד

ראשית קיימים חדרים כאלו,
זה לא תכנון מלחתחילה, השאלה מדוע לבצע חדר באמצע הבית. מה מרוויחים ועל מה מוותרים.
ובמקרה שאין ברירה אפשר לבצע חלון רחב
ואם ניתן לשנות את חלון חזית הדירה אז גם שם אפשר להגדיל.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
כמובן שלא חלון פתיחה אלא חלון הזזה
תקפידו על זכוכית חלבית או צ'ינצ'ילה (לשמירה על פרטיות בחדר)
ועוד יותר מומלץ חלון קיפ (שיוכלו להשאיר פתוח מעט) וכדאי עליון (כדי שלא יפגעו בראש) אבל לא מידי גבוה (שיהיה מספיק נגיש ושימושי.

חזקי ☆

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
כמובן שלא חלון פתיחה אלא חלון הזזה
תקפידו על זכוכית חלבית או צ'ינצ'ילה (לשמירה על פרטיות בחדר)
ועוד יותר מומלץ חלון קיפ (שיוכלו להשאיר פתוח מעט) וכדאי עליון (כדי שלא יפגעו בראש) אבל לא מידי גבוה (שיהיה מספיק נגיש ושימושי.
יש דבר כזה חלון הזזה שהוא גם קיפ?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
סליחה, במה מדובר?
חלון קיפ הוא בעל ציר אנכי תחתון והמשמעות היא שבניגוד לציר צידי בחלונות סטנדרטיים, הוא נפתח כלפי מעלה ולא לצד. החלון נפתח באמצעות הרמה שלו לאורך הציר והוא יכול להגיע בפתיחה פנימית או חיצונית, מה שמהווה יתרון לחללים שונים.
היתרון בו - הוא האפשרות לפתוח לאוורור אבל בלי שיראו פנימה. לכן משמש בד"כ בחדרי רחצה.01_hopper-300x225.jpg

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
החדר ילדים שלי הוא עם חלון לכיוון המרפסת כביסה, שמנו בו מאוורר תקרה וזה פשוט מעולה
יש אויר טוב בחדר גם בשיא הקיץ, זה עושה רוח ממש נעימה, לפעמים מידי חזקה
ברמה שאני יכולה לשכב שם בשעות הצהרים (אבל לא אם חזרתי בדיוק מהדרך)

לנדור

משתמש רשום
החדר ילדים שלי הוא עם חלון לכיוון המרפסת כביסה, שמנו בו מאוורר תקרה וזה פשוט מעולה
יש אויר טוב בחדר גם בשיא הקיץ, זה עושה רוח ממש נעימה, לפעמים מידי חזקה
ברמה שאני יכולה לשכב שם בשעות הצהרים (אבל לא אם חזרתי בדיוק מהדרך)
המרפסת פתוחה/סגורה?
איזה גודל חלונות?

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מרפסת שסגורה עם תריסים מקיר לקיר, אבל הם לרוב חצי מהם סגורים
כשהחלון בחדר סגור, אז גם אם המאוורר עובד החדר חנוק, וברגע שהחלון פתוח, אפילו שיש עליו וילון ממש נעים בחדר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה