סיפור חלון בהקיץ / תוכנית המציאות של עודד שוסטר

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
עודד שוסטר הוא גנגסטר. טייקון כזה, מהאלה שמרוחים על שערי מגזינים כלכליים. שערו האדמוני והמטופח שספג את כל תענוגות החומר, משתפל על צווארו עטוי השרשראות.

ודאי אתם תמהים "מה לך ולגוש הפינוק הזה?" אז זהו שעכשיו הוא שכן שלי. ואני לא גר בסביון או ברמת אביב, אני גר בבני ברק של מטה, ברחוב הגובל עם רבי עקיבא.

שוסטר קנה את הדירה של קופולוביץ' בבניין לידינו, רווח של שני מטרים הפריד בינינו לבין שנה של שיפוצים ללא הפסקה שלאחריהם הבניין שלהם נראה כמו ארמון שיש עם תאורה חיצונית, גינה מטופחת ומעלית שבת.

הקיר שמול הדירה שלי נפרץ לחלון זכוכית ענקי ומולו סודרו ספות עור תפוחות עם שולחנות פוקר, הדומים לרגליים ותאורה שלא מביישת איצטדיון ענקי.

התריסים אצלי כבר מזמן מלחמת המפרץ לא יצאו מהקונכיה, קופולוביץ' אף פעם לא פתחו חלונות, עכשיו קצת לא נעים שהסלון מפוזר כשיש פגישה מעונבת אצל השוסטרים.

בשעות הערב כשאצלנו מתחילה סצינת ארוחת ערב מקלחות והשכבה, שוקעים השוסטרים בכורסאות העור, בידיהם דליי פופקורן וכל התאורה מכוונת אל המטבח שלנו.

כשהבכור שפך את השוקו על הקטנה אשתי גערה בו והזכירה לו את כל הסיטואציות בהן הוא הציק לקטנה וכך נתנה לשוסטר תקציר על הפרקים הקודמים.

כשהתחילו אצלנו המריבות על המקלחת, אצל השוסטרים המתח גאה. דגלים בצבע הבגד של הקטנה הונפו וצעקות עידוד עמומות הבהירו כי העם נגד אמבטיות בחורף.

אצלי יש עקרונות ואם ההורים מחליטים הילדים מבצעים. צעקה רמה עם סטירה קטנה והילדה רצה למקלחת, מזווית עיני ראיתי את האמא שוסטר בעיניים דומעות מסתירה את עיניי ילדיה לבל יחזו בסצינה מחרידה שכזו.

למחרת פגשתי את עודד והתנצלתי על הצעקות, "לא רצינו להפריע לכם, בעזרת ה' הילדה תתחנך אתה תראה, תוך יום יומיים והכל ירגע".

"דיייייייי", צווח עודד.

"מה יש?", נבהלתי.

"אל תתן לי ספוילרים זה הורס את כל הכיף".

נערך לאחרונה ב:

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אתה ענק כרגיל!
טור סאטירי שכל עיתון יכול להשתבח בו בגלל החדשנות שיש בכל קטע (לא זכור לי שהרגשתי מחזור אצלך אי פעם) הרמה הגבוהה והחינניות.
אין בקורת. תתמודד;)

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
בשעות הערב כשאצלנו מתחילה סצינת ארוחת ערב מקלחות והשכבה, שוקעים השוסטרים בכורסאות העור, בידיהם דליי פופקורן וכל התאורה מכוונת אל המטבח שלנו.
ענק.
בקיץ כשהחלונות סגורים, יש גם בכל בית את ההוא שאחראי על הדיבוב..

אני גר בבני ברק של מטה, ברחוב הגובל עם רבי עקיבא.
סוגרים עליך @שיילה

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אתם לגמרי יכולים לבקר, אני לא בקבוצת סיכון.
חיפשתי חיפשתי וסוף סוף מצאתי. סתם, זה הפריע לי אבל לא עד כדי. אבל אם כבר ביקשת-

התריסים אצלי כבר מזמן מלחמת המפרץ לא יצאו מהקונכיה, קופולוביץ' אף פעם לא פתחו חלונות, עכשיו קצת לא נעים שהסלון מפוזר כשיש פגישה מעונבת אצל השוסטרים.

קצת הפריע לי שרגע אחרי שסיפרת על הצורך לסגור תריסים, בא התיאור על ההשקפה הישירה פנימה.
אצלי בדמיון נסגרו התריסים כי לא נעים מהמעונבים, ושנייה אחר כך הם כולם על הספות משקיפים..
אה, וגנגסטר זה אחד אלים ופושע. לזה כוונתך?

חוץ מהביקורת, הקטע מצויין. באמת לא פייר שמרוב שהם טובים הם טובעים בין האשכולות מחוסר ביקורת.
אז זה ממש טוב. קליל וחלק וההברקות שלא נגמרות. משובח ממש.

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם כל כך ביקשת ביקורת, אז מעבר לזה שהקטע כתוב אדיר וכו' וכו', זה קצת צרם לי:
שלא מביישת
קלישאתי.
והקטע כל כך לא, עונג ספרותי צרוף, אז אל תיתן לנו אפילו ל ה ת ק ר ב למשהו נדוש.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
קצת הפריע לי שרגע אחרי שסיפרת על הצורך לסגור תריסים, בא התיאור על ההשקפה הישירה פנימה.
אצלי בדמיון נסגרו התריסים כי לא נעים מהמעונבים, ושנייה אחר כך הם כולם על הספות משקיפים..
בהחלט. הייתי צריך לציין שהתריסים בושים מלצאת יען כי חיוכם חסר שיניים הוא...
וגנגסטר זה אחד אלים ופושע. לזה כוונתך?
גנגסטר הוא מעונב וחייכן אך מאפיונר מהחלק העליון של שרשרת המזון.
תודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה