דרוש מידע חלאקה בל"ג בעומר

Queenit

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
רק אצלנו נוהגים שביום שהילד נהיה בן שלוש זה בעיה להסתובב איתו בחוצות שמא יראה חיות טמאות וכו'? (ובגלל זה עוטפים אותו בטלית בדרך לחיידר)
אם אתם מקפידים על זה יהיה לכם קצת קשה איתו שם.
ואל תבינו לא נכון אני ממליצה נלהבת על חלאקה במירון, אבל ידוע שאם היומולדת בדיוק ביום הזה זה בעייתי..
אנחנו ניסע בשעות הצהריים בין 2-4 זה שעות ששמעון שלנו יושן ומקווה שבדרך לא יראה חיות טמאות

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רק אצלנו נוהגים שביום שהילד נהיה בן שלוש זה בעיה להסתובב איתו בחוצות שמא יראה חיות טמאות וכו'? (ובגלל זה עוטפים אותו בטלית בדרך לחיידר)
אם אתם מקפידים על זה יהיה לכם קצת קשה איתו שם.
ואל תבינו לא נכון אני ממליצה נלהבת על חלאקה במירון, אבל ידוע שאם היומולדת בדיוק ביום הזה זה בעייתי..
דבר ראשון, כפי שכתבה @חנושה
אם זה יום ההולדת אז יש בעיה להביא אותו כיוון שיש לאורך כל הדרך ובמירון מראות שאסור לו לראות, אז אולי להקדים או לאחר ביום ואז תפתרו גם את הבעיה של העומס.
דבר שני כשאתם נוסעים
א' להלביש את החתן בחולצה לבנה וזהו. (או רק ווסט קליל)
נחמץ ליבי לראות ילדי חלאקה חנוטים בחליפת שלושה חלקים שפוכי זיעה
ב' להביא הרבה הרבה אבל הרבה מים קרים, כי לא מצאתי בכל מירון את חלוקת החי רוטל המפורסמת
ג' להקפיא חבילת איגלואים ולתת כל כמה דקות לחתן ולמלויו
ד' לקשור מספריים בגומי לכיס של האבא
ד' להביא מכונת תספורת מוטענת (אם אתם מקפידים לספר במקום) ומראה. אני לא חשבתי על הרעיון של המראה, והילד לא הבין מה קורה לו, ונעצרתי בכל רכב להראות לו במראות הצידיות את עצמו וזה היה הלם בשבילו. ככה עם מראה הוא רואה את התהליך תוך כדי.
ה' להביא חבילת מגבונים לחים כדי להוריד מהילד שאריות של שיער שיגרד לו בדרך חזרה
המון נחת תמידית
גם אצלנו נוהגים כך
במקרה של ילד בן 3 בל"ג בעומר לוקחים אותו למירון עם טלית
חוץ מזה יש שנוהגים להקפיד בעיקר על יום הכנסת הילד לחיידר ואם בל"ג בעומר יש חופש והוא יכנס לחיידר ביום אחר לא חייבים לשמור

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואו מיכל תודה שהקדמת אותי!! גם לי זה פעם ראשונה חלאקה במירון לשמעון שלנו... רק שלו היומולדת היה מזמן וחיכינו לל"ג בעומר לעלות איתו לר' שמעון...
ההתרגשות מטפסת לגבהים ואני בחשש שאתאכזב באתי לפרוג לשמוע עצות מאחרות למודות ניסיון...
גם אנחנו מתכננות לצאת מוקדם ע"מ להגיע בשעות הצהריים המוקדמות.
נהניתי מהעצות והטיפים ולי יש כמה שאלות:
1. האם יש מצב שנחגוג איתו כמשפחה ביחד אבא אמא ילד ומשפחה הקרובה?
2. אם התשובה ל1. הוא כן, אז איפה המקום המתאים ביותר? האם יש משו מוגדר שאני יכולה להגיד למשפחה: " אנחנו נפגשים במקום X בשעה 3. אבא והבנים ירקדו "אקסל" עם הילד (על הכתפיים) אמא והבנות יתרגשו ויצלמו וימחו דמעה... נחלק לחיים ופקעלאך... נגזור תלתלים, נספר עם מכונה ומשם כל אחד ילך לדרכו... מי למערה להתפלל, מי למדורה של האדמו"ר שיהיה באותו זמן ואנחנו נחליט במקום מה הכי מתאים לילד החלאקה.... אבל בשביל שזה יקרה אני צריכה להודי לכולם איפה מקום המפגש כי לסמוך על קליטה שיש או אין בזמן אמת או לרעש המוזיקה שימנע מלשמוע צלצולים זה מתכון לתסכולים ואכזבות. - אז איפה המקום ואיך מגדירים אותו?
3.
לגבי ההתארגנות עם השיער - אם אני רוצה לשמור על השיער היפה שלו (כמו ששמרתי של האחים שלו) איך מתארגנים עם זה? קוקואים לפאות, קוקו מאחור לשמירה ומה גוזרים המכובדים???

אשמח אם תחכימו מניסיונכן...

מצוי

משתמש מקצוען
י
וואו מיכל תודה שהקדמת אותי!! גם לי זה פעם ראשונה חלאקה במירון לשמעון שלנו... רק שלו היומולדת היה מזמן וחיכינו לל"ג בעומר לעלות איתו לר' שמעון...
ההתרגשות מטפסת לגבהים ואני בחשש שאתאכזב באתי לפרוג לשמוע עצות מאחרות למודות ניסיון...
גם אנחנו מתכננות לצאת מוקדם ע"מ להגיע בשעות הצהריים המוקדמות.
נהניתי מהעצות והטיפים ולי יש כמה שאלות:
1. האם יש מצב שנחגוג איתו כמשפחה ביחד אבא אמא ילד ומשפחה הקרובה?
2. אם התשובה ל1. הוא כן, אז איפה המקום המתאים ביותר? האם יש משו מוגדר שאני יכולה להגיד למשפחה: " אנחנו נפגשים במקום X בשעה 3. אבא והבנים ירקדו "אקסל" עם הילד (על הכתפיים) אמא והבנות יתרגשו ויצלמו וימחו דמעה... נחלק לחיים ופקעלאך... נגזור תלתלים, נספר עם מכונה ומשם כל אחד ילך לדרכו... מי למערה להתפלל, מי למדורה של האדמו"ר שיהיה באותו זמן ואנחנו נחליט במקום מה הכי מתאים לילד החלאקה.... אבל בשביל שזה יקרה אני צריכה להודי לכולם איפה מקום המפגש כי לסמוך על קליטה שיש או אין בזמן אמת או לרעש המוזיקה שימנע מלשמוע צלצולים זה מתכון לתסכולים ואכזבות. - אז איפה המקום ואיך מגדירים אותו?
3.
לגבי ההתארגנות עם השיער - אם אני רוצה לשמור על השיער היפה שלו (כמו ששמרתי של האחים שלו) איך מתארגנים עם זה? קוקואים לפאות, קוקו מאחור לשמירה ומה גוזרים המכובדים???

אשמח אם תחכימו מניסיונכן...
ידוע לי שהמכובדים גוזרים באזור התפילין .
אם יש הרבה שיער - יש כאלו שמחלקים את השיער בגומיות ..
ומכניסים את השיער לשקית ..

אולי מעניין אותך גם...