חיתוך בקבוק זכוכית - משהו ניסה?

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מכירים את הטכניקה שמופיעה הרבה בפינטרסט כדי לחתוך בקבוק זכוכית: טובלים חוט בנוזל דליק, קושרים את החוט על הבקבוק במקום שרותים את החיתוך, מדליקים את החוט לאחר שהחוט נשרף מכניסים למיכל עם מים קרים.
אני רוצה לחתוך בקבוק, אבל קצת מפחדת. רציתי לדעת אם יש כאן מישהו שניסה ויכול לשתף בתוצאות.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
מכירה סוג אחר של חיתוך בקבוק. סוג פרימיטיבי, ששמעתי מסבי, וניסיתי אותו כילדה. זה הצליח לי מאוד אז.

ממלאים בבקבוק שמן, מחממים מסמר על אש גלויה, מכניסים אותו לתוך השמן, והוא חותך את הבקבוק בקו ישר.

טראמפ

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
מכירה סוג אחר של חיתוך בקבוק. סוג פרימיטיבי, ששמעתי מסבי, וניסיתי אותו כילדה. זה הצליח לי מאוד אז.

ממלאים בבקבוק שמן, מחממים מסמר על אש גלויה, מכניסים אותו לתוך השמן, והוא חותך את הבקבוק בקו ישר.
ניסיתי ולא הצליח

סמינר דוד

משתמש מקצוען
כתבתי לא מדוייק, לא ממלאים את הבקבוק בשמן, אלא ממלאים עד המקום שרוצים שיחתך. הבקבוק נחתך בדיוק בסוף של השמן. הבן שלי עם בן דוד, עשו את זה, והצליחו, אבל לא ראיתי. אני עשיתי, והשמן בעבע עם הכנסת המסמר, וראיתי את הבקבוק נחתך בעיגול.אם לא יצלייח, אנסה ואעדכן.

בודקת תוכנה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתבתי לא מדוייק, לא ממלאים את הבקבוק בשמן, אלא ממלאים עד המקום שרוצים שיחתך. הבקבוק נחתך בדיוק בסוף של השמן. הבן שלי עם בן דוד, עשו את זה, והצליחו, אבל לא ראיתי. אני עשיתי, והשמן בעבע עם הכנסת המסמר, וראיתי את הבקבוק נחתך בעיגול.אם לא יצלייח, אנסה ואעדכן.
מי זה בן דוד?

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בד"כ כשכותבים בן דוד, מתכוונים לזן מאד מסויים....

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעבר חתכתי (עשיתי מזה נברשת לסוכה עם נורות בפנים) בשיטה אחרת.
אנסה להסביר בקצרה:

החומרים:
- טבעת מתכת כזו שניתן להרחיב ולקצר על ידי הברגה (ניתן להשיג בכמה גדלים בכל טמבור בקטע של האינסטלציה. זה מיועד לצינורות).
- כלי קטן לחרוץ בזכוכית [לא זוכר את שמו - זה נראה כמו עט כשבקצה יש גלגל קטנטן שחורצים אתו על הזכוכית. ניתן להשיג בכל טמבור].
ו... כמובן - בקבוק.

החיתוך:
- להדק את הטבעת על הבקבוק [לא מדי חזק, שהבקבוק לא יתפוצץ].
- לחרוץ עם הכלי הנ"ל סימן סביב הטבעת [לאט לאט, בסבלנות..] עד שמתקבל סימן חריץ סביב כל העיגול.
- להוריד את הטבעת.
- לשים מעל להבת הגז את הבקבוק [במקום של החריץ] ולסובבו אט אט.
- אחרי כדקה מעל האש - להכניס מיד לתוך מים קרים.

מניסיון - זה עובד.

טיפ: עדיף לקחת בקבוקים דקים, ולא עבים מדי [נראה לי שהשחורים הרזים הם עבים יותר] כי הם לא יחתכו ממש ישר.

- אחרי החיתוך לשייף את הקצוות עם נייר זכוכית רגיל, והבקבוק מוכן.

מקווה שהסברתי את עצמי מספיק, כי אין לי את החומרים לצלם ולהעלות [ולא יודע בדיוק את שמם:rolleyes:]

כמובן הכל בזהירות הנדרשת על ידי מבוגר בלבד.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אבל קצת מפחדת. רציתי לדעת אם יש כאן מישהו שניסה ויכול לשתף בתוצאות.
יש לך הרבה מאוד מה לפחד !!
הייתי בסיטואציה של חיתוך בשיטה הזאת שכמעט נגמרה באסון.

יש רק דרך אחת שאני מכירה לבצע חיתוך כמעט ללא סיכון - אבל זה דורש כמה כלי עבודה.
אם זה עדיין מעניין - נכתוב על זה יותר מאוחר.

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לך הרבה מאוד מה לפחד !!
הייתי בסיטואציה של חיתוך בשיטה הזאת שכמעט נגמרה באסון.

יש רק דרך אחת שאני מכירה לבצע חיתוך כמעט ללא סיכון - אבל זה דורש כמה כלי עבודה.
אם זה עדיין מעניין - נכתוב על זה יותר מאוחר.
תודה על האזהרה החשובה. גם מי שהביאה את הרעיון של שמן חם נשמע מלחיץ. אשמח לשמוע על השיטה הבטיחותית, דווקא כלים יש כמה בבית. תודה

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לזכוכית או מראה שטוחה יש סכין וזה בטוח יחסית.
כלי כמו בקבוק הייתי הולכת למומחה מקצועי שיש לו כלים תעשיתיים לזה

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לזכוכית או מראה שטוחה יש סכין וזה בטוח יחסית.
כלי כמו בקבוק הייתי הולכת למומחה מקצועי שיש לו כלים תעשיתיים לזה
תודה, אבל זה מיועד לתעסוקה לילד גדול שאוהב כל מיני התעסקויות בסגנון. רק לפני שאני נותנת לו רציתי לברר את נושא הבטיחות.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
המלצה שלי כאמא
יש מספיק דברים שאפשר
להתעסק איתם ויותר בטיחותיים
גם למשל עיטורי בקבוקים

• תודה
Reactions: bbr

סמינר דוד

משתמש מקצוען
תודה על האזהרה החשובה. גם מי שהביאה את הרעיון של שמן חם נשמע מלחיץ. אשמח לשמוע על השיטה הבטיחותית, דווקא כלים יש כמה בבית. תודה

אספר לכם מנין לי הרעיון הזה.

כשהייתי ילדה קטנה, ההורים שלי סיפרו, שאחרי מלחמת העולם השניה, לא היו כוסות בעיר, ולסבא שלי ז"ל, היה מחסן עם בקבוקים. הוא (ואולי בעזרת אבי ז"ל, אני לא זוכרת, ואין לי את מי לשאול עכשיו) חתך את כל הבקבוקים ומכר אותם ככוסות.

שאלתי את אבי איך הם עשו את זה, והוא הסביר לי.

לאחר כמה שנים, סבי עלה לארץ, ומכל הסיפורים והדיבורים, שאלתי אותו שוב, וניסיתי את זה בהיותי נערה כבת 13. ולא זכור לי שזה הלחיץ או הבהיל משהו, וגם אותי לא. זה היה ניסיון חמוד מאין כמוהו. הבקבוק נחתך יפה, עם צליל שבירה מעניין.

הדרכתי את הבן שלי, והוא ניסה את זה. לא ראיתי בזה משהו מפחיד. כל אמא מכירה את הילדים שלה, ויודעת עד כמה הם זהירים, ועד כמה היא נלחצת מסיכונים כלשהם.

בהצלחה לכם!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אני אגיד לך עכשיו הכל -
בשום אופן לא לתת לילד או לנער לחתוך בקבוק - גם לא לאישה בוגרת -
הייתה תקופה "שיחקנו במשחק הזה" באופן קבוצתי - פעם אחת זה כמעט נגמר באסון -
לא בצחוק אסון בסדר גודל של סכנת חיים -
כשמציעים לך להדליק חוט פשתן ספוג בדלק ולאחר מכן לטבול במי קרח לא מספרים לך
שזה לא תמיד נחתך לפי התכנית המקורית..שבר חד כתער של בקבוק שנוגע בשורש כף היד
פוגע בעורק ראשי - ואז צריך נס ממש.

איך חותכים:
אפשר לקנות באתרים סיניים מכשיר שנראה כמו גלגלת - משכיבים את הבקבוק ומסובבים -
בצד התחתון של המכשיר יש להב של סכין יהלום -
כפי שאת בטוח יודעת זכוכית בנורמלי לא חותכים מצד לצד כמו נגיד חיתוך עץ במסור -
יוצרים רק חריץ עם הסכין יהלום ואז יוצרים שבר.
לקנות כזה מכשיר בשביל לחתוך כמה בקבוקים ליצירה - לא נראה לי כדאי.

אפשרות נוספת - "דרמל" כבר כתבתי כמה פעמים עליו שלטעמי הוא המלך של עולם התחזוקה והיצירה -
לדרמל יש דיסק יהלום [בארה"ב מחירו כ 12 דולר] והוא חותך זכוכית בכיף ובקלות.
מה שבכל זאת חייבים זה משקפי מגן לעיניים [עלול לעוף נתזים בזמן החיתוך]
ומלחציים בשביל לייצב את הבקבוק בזמן החיתוך -
היתרון העצום של החיתוך "בדרמל" אין צורך בשיוף לאחר החיתוך , ויותר מזה שאפשר לחתוך גם חיתוך צורני ולא דווקא בקו ישר.

לפני סוכות ניקבנו נקב בחלק התחתון של בקבוק יין [עם מקדח יהלום של "דרמל"]
דרך החור השחלנו פנימה שרשרת לדים סינית פשוטה ותלינו בסוכה -
בבקבוק יין ירקרק זה נותן מראה מאוד מיוחד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה