חישוב חופשת לידה

אביודה

משתמש מקצוען
באחת משלושת החודשים לפני החופשת לידה היה חופשה של החברה למשך 3 ימים - ככה שזה הוריד לי מהמשכורת. האם אפשר בכל זאת לקבל על החופשה הזאת בחישוב של הדמי לידה - להצהיר על החופש שהיה?
תודה

A052

משתמש סופר מקצוען
מקבלים או לפי ממוצע של 3 חודשים אחרונים או לפי ממוצע של 6 חודשים אחרונים, הגבוה מביניהם באופן אוטומטי.
ולתקן שכר זה רק דרך המעסיק שיוסיף שכר על החודש הרלוונטי, וידווח לביטו"ל.
אין דבר כזה להצהיר על חופש וכדו'.

mina

משתמש מקצוען
הביטוח לאומי מתייחס אך ורק למה שדווח. ז"א לתלוש שיצא...
את רוצה כאילו להגיד לו בע"פ היה חופשה?? כל אחד יבוא להגיד מה שהוא רוצה..
אין דבר כזה, הם מתייחסים רק למה שדווח.

avigaillll

משתמש פעיל
תופסת טרמפ... אני רוצה להגדיל את התלושים שלי בשביל חופשת הלידה שלי, עד כמה אפשר להגדיל מבלי שיעשו לי בעיות בביטוח לאומי?

אביודה

משתמש מקצוען
כתוב באתר כל זכות-

• אם במהלך התקופה שעל-פיה מחושבים דמי הלידה חלה הפחתה זמנית בשכר העובד/ת (למשל בגין שביתה, מחלה, תאונה, אבל משפחתי או חופשה), יחושבו דמי הלידה על בסיס השכר שהיה משולם לולא ההפחתה. על-פי חוזר המוסד לביטוח לאומי "חופשה" כוללת חופשה שנמשכה עד חודש, גם אם נלקחה מבחירה של העובד/ת.
אז זה אומר שכן מחשבים את החופש?

ורדית א

משתמש פעיל
אבל איך הם יודעים על זה?
אולי רק אם משולם בתלוש עבור הימי חופשה/אבל וכו'

בא בחשבון

משתמש מקצוען
תנסי לבקש מהמעסיק לדווח לביטוח לאומי על החופשה שהייתה - ובגינה ירידת השכר,
אולי הוא יכול להוציא תלוש מתוקן רק מבחינת הדגש לסעיף הזה -
ולתקן את הדיווח אצלם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה