עזרה חישוב החזר נסיעות לעובד שהגיע לעבודה עם רכבו הפרטי

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
מישהו יודע מהו החוק לגבי החזר נסיעות שמגיע לעבודה עם הרכב הפרטי (נסיעות בית-עבודה) או אם יש איזה חישוב מסויים שלפיו אפשר לדעת כמה בערך אפשר לבקש החזר מהעבודה על הנסיעות/דלק/ביטוחים/טיפולים וכו' עיקר השימוש ברכב הוא הנסיעות לעבודה.
תודה רבה.

אום

משתמש מקצוען
ע''פ חוק המעסיק לא חייב לממן נסיעות ברכב פרטי, תשלום עבור נסיעות הוא חופשי חודשי עד תקרה של 22.6 ליום עבודה
אלא אם סיכמו בינהם אחרת בחוזה.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני יודעת שיש חישוב לנסיעות ברכב פרטי, אבל אני לא זוכרת אותו.

משהו כמו מספר הקילומטרים מהבית לעבודה (מוויז או מגוגל מפות) ואז לפי מחיר הדלק לליטר - לא זוכרת מה.

אנסה לברר.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בהתאם להסכם הקיבוצי הכללי, החזר נסיעות אל העבודה וממנה חל על כלל העובדים במשק הפרטי, ונקבע לפי מחיר הנסיעה המוזל בתחבורה הציבורית בעד כל יום שעבד בפועל והסתייע בתחבורה על מנת להגיע אל מקום עבודתו.

החזר הוצאות הרכב שהמעביד נדרש לשלם לעובד עבור השימוש ברכבו הפרטי לצורך עבודתו עומד על 3.84 שקלים לק"מ עבור מכונית בעלת נפח 1600 סמ"ק, כשתשלום ההוצאות מגולם לפי 50% מס שולי.
מכאן:

מקווה שזה עונה על השאלה. כנראה שמה שכתבתי בהודעה שלמעלה זה רק למקום עבודה מסויים.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני יודעת שיש חישוב לנסיעות ברכב פרטי, אבל אני לא זוכרת אותו.

משהו כמו מספר הקילומטרים מהבית לעבודה (מוויז או מגוגל מפות) ואז לפי מחיר הדלק לליטר - לא זוכרת מה.

אנסה לברר.

אולי זה?

אום

משתמש מקצוען
אז בעצם מי שמקבל החזר על דלק זה רק בגלל רוחב ליבו של המעסיק?
יש איזה חישוב שעושים של עלות דלק לקילומטר בתוספת עלות אחזקה לקילומטר
וכל זה רק כאשר אכן יש הסכם עם המעביד על תשלום בגין נסיעה ברכב פרטי או נסיעה לצורך העבודה
ולא אל העבודה שאז החוק כמו שכתבתי למעלה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה