התייעצות חיסונים.... יש למישהו מידע מדויק?

מצב
הנושא נעול.

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שיוכיחו...
ה' ישמור באמת לא נעים, ולא על אף אחד, אבל מניין להם שזה נהיה בעקבות התחסנות?
קשה לאמת, אבל ילד בריא ופעיל שעשה חיסון,
ולאחר כמה שבועות החלה ירידה בתפקוד התקשורתי- זה אומר משהו!

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הנושא עמוק כ"כ ומקווה שאף אחד לא מקבל החלטה (ו אחריות) מקריאה בפורום הזה. אבל דווקא מי שלומד היטב את הנושא מבין שזה לא כ"כ שחור- לבן יש חיסונים למחלות מסכנות חיים (פןליו למשל) שאסור לזלזל בהם ויש חיסונים אחרים שמטרתם העיקרית היא חסכון ימי עבודה למשק. לא אדגים למרות שהדברים ידועים למי שמתעמק בנושא.
אני מאלה שמחסנים חלקית ובזמנים מעט שונים , לאחר התיעצות צפופה עם רופא וברכת רב!
ובטיפת חלב האחיות מכבדות מאד את דעתי לאחר שהן שומעות נתונים. יש לי ילד אלרגי שההתפרצות יום לאחר חיסון הביאה אותו לאשפוז יום שבועיים למריחת קורטיזון!
בד"כ אלה שלא מחסנים הם הורים אחראיים ואינטלגנטים שיש להם על מה להתבסס, לעומת כל הפופוליזים נגד שלא למד את הנושא לעומק...
אז אם הילדים שלכם בריאים וחסונים- חסנו עפ"י הלוח... אבל אם יש לכם סבה אמיתית ומוצדקת כמו אלרגיות קשות, אוטיזים במשפחה ועוד... אז אל תפחדו מססמאות! תלמדו את הנושא! תתיעצו עם רופאים בכירים ובס"ד תקבלו החלטה מצילת חיים ולא מסכנת חיים! בריאות שלמה!
מסכימה עם כל מילה!

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
@טקסטיב
אם מעניין אותך יש לי כמה סרטונים סביב הנושא, דיון על חיסונים בסנט, מומחים לאלומיניום, הסרטות של ראשי איגוד הבריאות העולמי, ועוד....
תני לי מייל איכשהו ואשלח לך בשמחה.

לכל אותך אלו שטוענות שכל הרבנים הורו לחסן אז כל עוד לא שאלתן בעצמיכן, את הרב בכבודו ובעצמו, ושמעתן את תשובתו המדויקת, על תכתובנה את זה כאן!
אני יודעת ממקור ראשון, שהמשבכי"ם של אחד מגדולי הדור, אומר אחרת ממה שאותו גדול בכבודו ובעצמו הורה לנו לעשות. (ולעוד כמה וכמה מבני משפחתי ששאלו אותו ישירות).
ואגב, שימו לב שגם בעיתונים שמפרסמים הרבה פעמים מכתבים מרבנים בנושא הזה, יש רבנים שמעולם לא הוזכר שם שמם, אם הם היו מוכנים לעמוד מאחורי המכתבים האלה, "יתד נאמן" היו שמחים מאוד. (וכמובן שיתד לא יעזו לכתוב שרב פלוני התנגד)
נקודה למחשבה.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
מחלות אחרות כמו סרטן התעצמו לבלי שיעור...
לא נכון בכלל. מחלת הסרטן נמצאת כבר אלף שנים ויותר. עיון בהיסטוריה הרפואית תאשר את זה. המציאות היא שרוב האוכלוסיה פשוט נפטרה לפני כן ממחלות אחרות ולכן הסרטן היה שולי ביחס למקרי מוות.
מאז המצאת החיסונים מחלות מסוכנות מוגרו כמעת כליל, כמו פוליו
ואם האוכלוסיה לא תתחסן חלילה יכולה להיות התפרצות נוספת שד' ישמור.
תלוי עם חקרת באמת את הנושא, ברגע שחוקרים מגיעים לאמת!
ולמדת 7 שנים רפואה ועשית מחקרים אמפיריים על אלפי בני אדם שאושרו ע"י מכוני רפואה אז באמת אפשר לחוות דעה.
"חוקרים באמת" זה לא לקבל חומר עם שגיאות כתיב במייל מכל מיני כתות משונות

נערך לאחרונה ב:

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אפשר שמות בבקשה. כי פעם ביקשתי ממישהי מתנגדת ידועה והיא אמרה לי שתי שמות שלאחר ברור מעמיק זה היה פשוט לא נכון!
(אחד מהם אמר למישהו ללא מחלות שלא חייב להתחסן לשפעת כי החיסון הזה פחות מוצלח באמת אבל ממש לא על חיסונים לקטנים שיעילים)
רבנים מארה"ב שחקרו את הנושא ומתנגדים לחיסונים:
הרב שמואל קמינסקי
הרב מתתיהו חיים סלומון- משגיח בישיבת לייקווד
הרב מלכיאל קוטלר- ראש ישיבת ליקווד
הרב שמואל שמרלר
ויש עוד רבים!

אשת_חבר

משתמש מקצוען
רבנים מארה"ב שחקרו את הנושא ומתנגדים לחיסונים:
הרב שמואל קמינסקי
הרב מתתיהו חיים סלומון- משגיח בישיבת לייקווד
הרב מלכיאל קוטלר- ראש ישיבת ליקווד
הרב שמואל שמרלר
ויש עוד רבים!
שקר וכזב
במקרים מאוד מסוימים כאשר היו מקרים במשפחה יש חיסונים בודדים שאמרו לאדם יחיד!! לא לחסן וזאת עם חוות דעת רפואית.
אותם רבנים אגב, הרשו לבתי ספר לא להכניס ילדים שלא חיסנו בשערי בית ספר או גן בהתפרצות האחרונה של חצבת.

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שקר וכזב
במקרים מאוד מסוימים כאשר היו מקרים במשפחה יש חיסונים בודדים שאמרו לאדם יחיד!! לא לחסן וזאת עם חוות דעת רפואית.
אותם רבנים אגב, הרשו לבתי ספר לא להכניס ילדים שלא חיסנו בשערי בית ספר או גן בהתפרצות האחרונה של חצבת.
יש לי מאמר ארוך בנושא החיסונים שעליו הם חתומים.

ואגב אני לא מתנגדת לחיסונים, יש חיסונים שחובה לעשות אותם ויש כאלה שצריך לבדוק.

אשת_חבר

משתמש מקצוען

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מתנגדים באופן גורף לכל החיסונים לכל האוכלוסיה?
חשוב מאוד לעדן ולכתוב בזהירות כי מדובר בדיני נפשות
לא אמרתי- כל החיסונים!
אני ממש לא אוחזת מלהיות קיצוניים,
הנושא מצריך זהירות יתרה וכל אחד שישאל את הרב שלו.

אינסוף

משתמש מקצוען
שקר וכזב
אותם רבנים אגב, הרשו לבתי ספר לא להכניס ילדים שלא חיסנו בשערי בית ספר או גן בהתפרצות האחרונה ש

זה שזו לא דעתך לא הופכת אותה לשקר וכזב. כלתו של אחד הרבנים שכתובים לעיל אמרה לי שזו הוראתו .
ובשביל הקוריוז מרבית נכדיו כן מחסנים את ילדיהם....

נערך לאחרונה ב:

צופנוי

משתמש מקצוען
המחקר שמקשר בין חיסון MMR לאוטיזם נפסל ע"י המועצה הרפואית הלאומית הבריטית ובצעד חריג ונדיר נמחק מארכיון המאמרים של כתב העת הרפואי היוקרתי לנסט (המשמעות של זה היא שמחקר זה לא נחשב כחלק מהספרות המדעית).
הסתבר שחב' עו"ד של קבוצת ילדים שהוריהם האמינו שנפגעו מחיסון ה-MMR ותבעו את חב' התרופות שילמה לעורך המחקר ד"ר אנדרו ויקפילד מעל 400,000 פאונד כדי שיוכיח קשר בין החיסון לאוטיזם, והוא מעולם לא דיווח ע"כ, וזאת בנוסף לבעיות נוספות במחקר.
לעומת זאת היו כמה מחקרים שבדקו את הקשר בין אוטיזם לחיסון ושללו אותו לגמרי.
בכל מקרה אוטיזם היא הפרעה התפתחותית שלא מתגלה מיד בלידה, אלא רק לאחר כמה חודשים עד שנתיים מופיעה רגרסיה בהתפתחות, כך שמאד הגיוני שבלי קשר לחיסון יאבחנו אוטיזם למרות שעד לחיסון לא היו סימפטומים.
כמובן שיש יוצאים מן הכלל כמו כאלה שקיבלו תגובה אלרגית - אבל זה ספציפי מאד, ובטח לא אמור להגיע בעקבות קריאה של חוברת אנונימית של מתנגדי חיסונים.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
שקר וכזב
אותם רבנים אגב, הרשו לבתי ספר לא להכניס ילדים שלא חיסנו בשערי בית ספר או גן

זה שזו לא דעתך לא הופכת אותה לשקר וכזב. כלתו של אחד הרבנים שכתובים לעיל אמרה לי שזו הוראתו .
ובשביל הקוריוז מרבית נכדיו כן מחסנים את ילדיהם....
איך את מסבירה את זה?
אולי זאת לא בדיוק דעתו הנחרצת?
אולי מישהו פה לא הבין נכון?

חברות, מדובר פה בדיני נפשות.
עניין של חיים ומוות.
אל תחרצו דין כ''כ בקלות.
כל אחת שתשאל את הרב שלה באופן אישי. לא את המשב''ק, לא את האינטרנט ולא את החברות בפרוג.

אגב, אלו שמפצלות חיסונים-
חשבתן פעם כמה סבל מיותר אתן גורמות לילד שלכן?
במקום לסבול דקירה אחת (או שתים, אבל בבת אחת), טראומה אחת, הרגשה לא טובה שבוע אחד, חום ושיבושי שינה למס' ימים, אתן מחלקות את זה לחמש.
חמש םעמים לעבור את הסבל. חמש פעמים להבהל ולצרוח. חמש פעמים חום. חמש פעמים אי שקט.
למה? מי התיר לכם?

אם ארגוני הרפואה מצאו שאפשר לתת יחד, אז כנראה אפשר.
שימו לב, כמה הם זהירים, שיעברו חודשיים בדיוק מהמנה הקודמת.
שלא לחסן ילד שלא מרגיש טוב
שלא לחסן ילד שקיבל תרופה שמנוגדת לחיסון.
לא לערבב מה שא''א לערבב.
אז כשהם אומרים לי את חמשת החיסונים הללו אפשר לתת יחד, אני מאמינה להם.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
קשה לאמת, אבל ילד בריא ופעיל שעשה חיסון,
ולאחר כמה שבועות החלה ירידה בתפקוד התקשורתי- זה אומר משהו!
אוטיזם מתפרץ לרוב בגילאי החיסונים
כך שזו ממש לא הוכחה.
אין שום דרך לקבוע שלא היה מתפרץ לולא החיסון.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
הנושא נדוש, ובטח לא כאן המקום לשוב ולהציף את הויכוחים החלודים.
מי שמחסן - ימשיך לחסן ומי שלא - יתנגד תמיד.
(יש ספר שלאחרונה התוודעתי אליו בשם 'צבים כל הדרך למטה' (גגלו), שמקיף את כל הנושא מהיבטים רפואיים, מחקריים עם עובדות בשטח. לטענת המו"ל, כל מי שיקרא אותו ישתכנע... אני אוחז בתחילתו, שאלו אותי כשאגמור - - -)

אשת_חבר

משתמש מקצוען
כי נהיים אוטוסטים ממנו. בדוק.
;););)
לא רק זה, זה ניאו נאצים, סליחה גלגולים של הרשועים באינקיוויזיציה שבאו בחשכת לילה לחשוב על מזימה איך להרוג את כל היהודונים.
קראתי את זה בסיפור בהמשכים (קומיקס)!!

נערך לאחרונה ב:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נהיים אוטיסטים רק מלחשוב על החיסון
וגם מקבלים אפילפסיה מלדבר עליו
אהמ...
תראי.
דוקא אפילפסיה זו מחלה מקננת בגוף. בשונה מאוטיזם היא עלולה להתפרץ אחרי טריגר. וחיסון יכול להיות טריגר.
בשונה מאוטיזם שלא קשור לשום טריגר ויתגלה בכל מקרה עם הרגרסיה ההתנהגותית והתקשורתית שתתחיל בד"כ סביב גיל שנה-שנתיים [זמן החיסונים]. ולהקיש ביניהם הוא טעות.
ומנהל אותו מחקר, ישב על זה בכלא. כי הובאו במחקר דברי שקר שהוסטו מן אמת כדי להוכיח את הקשר ויהי מה.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כאמא לילדה שנפגעה מחיסון
ויש לה כיום אפילפסיה שהתחילה בגיל שלושה חודשים
בעלי שאל את הרב שלו מה לעשות עם החיסונים
והרב הורה לחסן רק ללא השעלת שאצלנו גרמה להתפרצות
כמו שיש ילדים שאלרגיים עד כדי סכנת חיים לחלבי
ואף אחד לא בא ואוסר על אכילת חלבי
ואין שום רעש על זה
יש ילדים שאלרגיים לרכיב מהחיסון
וזה הרבה הרבה יותר נדיר מהאלרגיה לחלבי

חשוב לזכור
ששום דבר לא יכול לקרות אם לא נגזר מלמעלה
אנחנו עושים את ההשתדלות
נותנים חיסון
והקב"ה עושה את שלו מלמעלה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה