דרוש מידע חיסון שעלת

יוגורט

משתמש מקצוען
הם מגיעים אל הרבה מאיתנו. רק חלק מצליחים לראות את המקרים בשתי קצוות הסקאלה וחלק רואים רק צד אחד.
אבל אני כן רוצה לשמוע וחושבת שחשוב לשמוע את כל הקצוות.
לשם דוג' בחיסון שפעת. יש עכשיו נערה חולה באופן קשה מאד למרות שחוסנה.
לעומת זאת נפטר נער בן 19 בלי שום בעית רקע. שניהם מהשבוע וצריך לדעת משניהם.
לא נראה לי נכון להבהל מסיפורים שאינם תומכים בתזה שאנחנו מעונינים לתמוך בה.
לא נבהלים ולא מכחישים. רק התופעה שמי שמתנגד לחיסונים מכיר מאות תינוקות שאחרי חיסון נהיו אוטיסטים, עשרות נשים שילדו לפני זמנם, ואלפי ילדים לקויי קש"ר שאכלו בריא והתופעה עברה.
אנחנו מודעים לסיכונים, לא חושבים שהכל וורוד, וגם כשמביעים עמדה נגד א"א כל היום להביא לינקים באנגלית ,להציג הסברים לא הכי חכמים. ולבוא עם עובדות בהגזמות והכפלות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ואני לא שמעתי אפילו על מקרה אחד
יאלה, עוד ניק שנפתח לצורך עידוד התנגדות לחיסונים מכל סוג.
ואני כן שמעתי על אחד, שהסתבך קשות ורק בנס נגמר בטוב.
מנגד, באותו חורף שמעתי על שתי נשים הרות, בריאות ללא מחלות רקע, שנפטרו כתוצאה משפעת.
יש שני צדדים לדיון, אין אפס.
במקביל, צודקת @יוגורט שמתנגדי חיסונים מפיצים הרבה דיסאינפורמציה ובלגן, וזה בהחלט מקשה על השיקול לכאן ולכאן.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במקביל, צודקת @יוגורט שמתנגדי חיסונים מפיצים הרבה דיסאינפורמציה ובלגן, וזה בהחלט מקשה על השיקול לכאן ולכאן.
נכון. וברור שצריך לקחת את דבריהם באופן מאד מוגבל.
מצד שני לא הייתי רוצה להבריח אותם מהבמה הציבורית. אני ממש רוצה לקרא את מה שהם כותבים.
מאד חרה לי למשל השבוע שבתקשורת (ברשת, כי דווקא בעתון המבשר זה היה בסדר) התבשרנו שנערה בת 14 נפטרה משפעת ללא אזכור שהיה לה בעיות רקע! זה מבחינתי מידע יותר בעיתי (כי המקור מהימן) מהמידע שנותנים לי הניקים מתנגדי החיסונים (שבאופן טבעי לוקחים אותה פחות ברצינות)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שנערה בת 14 נפטרה משפעת ללא אזכור שהיה לה בעיות רקע
אני דווקא שמעתי וקראתי שהיו לה מחלות רקע. אבל נפטרו עוד בני נוער למרבה הצער והכאב.
מבלי להכנס לדיון על בטיחות חיסון השפעת המציאות היבשה היא ששיעור ההתחסנות ירד ושיעור התמותה עלה.

מרחבית

משתמש מקצוען
אנצל את הדיון כאן להביע את תמיהתי על כך שתוקפים מידי פעם (באשכולות אחרים) ניקים שהם נגד חיסונים ברמה ממש אישית, וזה עובר כאילו כלום.
מותר לניקים ההם לחשוב אחרת. ומותר להם להביע את דעתם.
מותר לכל אחד לענות להם לגופו של עניין, בצורה עניינית. אפילו בצורה חריפה, אך עניינית.
תקיפת ניק ברמה האישית, לא רק שלא ראויה אלא שגם איננה משפיעה לא לקבל את הדברים שלהם. לפעמים להיפך.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אנצל את הדיון כאן להביע את תמיהתי על כך שתוקפים מידי פעם (באשכולות אחרים) ניקים שהם נגד חיסונים ברמה ממש אישית, וזה עובר כאילו כלום.
מותר לניקים ההם לחשוב אחרת. ומותר להם להביע את דעתם.
מותר לכל אחד לענות להם לגופו של עניין, בצורה עניינית. אפילו בצורה חריפה, אך עניינית.
תקיפת ניק ברמה האישית, לא רק שלא ראויה אלא שגם איננה משפיעה לא לקבל את הדברים שלהם. לפעמים להיפך.
מצד שני באו אליהם בטענות ובצדק על הטעיה.
מותר לניק להעלות תמיהות על בטיחות החיסונים
אבל כשניק מעתיק מאמרים מרופאים שנשלל מהם רשיונם או פסק הלכה נגד חיסון מלפני שנים רבות ללא גילוי נאות זה מצג מטעה במכוון ועל כך טענו רוב הניקים נגד מתנגדי החיסונים.
מותר להתנגד. אסור להטעות.
אם יש לכם תימוכין מדעיים מהימנים אדרבה: הציגו מקור ואל תעתיקו חלקי קטעים באנגלית.

רפ

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י post: 7164385:
הרוב בכלל לא יודע אפילו מה יש בחיסון, פשוט מבצעים הוראות משרד הבריאות.
ורק אלו שמתנגדים יודעים מה יש בו...
גם ארגון בריאות העולמי לא ממליץ על החיסון במצבים רגילים.
זאת אומרת שהוא מודע למגבלות של החיסון ובכל אופן ממליץ לבצע אותו במקרים מסוימים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הרוב בכלל לא יודע אפילו מה יש בחיסון, פשוט מבצעים הוראות משרד הבריאות.

גם ארגון בריאות העולמי לא ממליץ על החיסון במצבים רגילים.
אולי המיעוט הוא זה שלא יודע מה יש בחיסון?
אתה לא יכול להסתמך רק על רופאים שבמקרה אמרו את מה שרצית לשמוע.

מרחבית

משתמש מקצוען
אין לי מושג כמה רופאים הם בעד חיסון וכמה נגד. אישית אני מתחסנת ומחסנת.
רק למען הדיוק, כשיש הוראה כללית של משרד הבריאות, רבים מהרופאים לא מכניסים את ראשם בזה, ופשוט עושים מה שאמרו להם.
יש אחוז מסוים של רופאים שלומדים את הנושא, מכניסים את הראש בזה. חלק מהם יהיו בעד החיסונים, חלק נגד.
ברור למדי שמי שמתנגד - הוא בדרך כלל מאלה שלמדו את הנושא. אחרת היה שומע להוראות משרד הבריאות וזהו.
זה לא אומר שהוא צודק במסקנות. ובודאי יש לעומתו מי שלמד את הנושא והגיע למסקנה הפוכה.
רק שאי אפשר להתעלם שהרוב הדומם והמציית של הרופאים - לא בדקו לעומק. נסו לשאול אותם שאלות. בקרו באתרים של קופות חולים. תקראו ותשמעו בדרך כלל את לשון משרד הבריאות ותו לא. כולל ה'תופעות לוואי הקלות והמקומיות' וכו'.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי מושג כמה רופאים הם בעד חיסון וכמה נגד. אישית אני מתחסנת ומחסנת.
רק למען הדיוק, כשיש הוראה כללית של משרד הבריאות, רבים מהרופאים לא מכניסים את ראשם בזה, ופשוט עושים מה שאמרו להם.
יש אחוז מסוים של רופאים שלומדים את הנושא, מכניסים את הראש בזה. חלק מהם יהיו בעד החיסונים, חלק נגד.
ברור למדי שמי שמתנגד - הוא בדרך כלל מאלה שלמדו את הנושא. אחרת היה שומע להוראות משרד הבריאות וזהו.
זה לא אומר שהוא צודק במסקנות. ובודאי יש לעומתו מי שלמד את הנושא והגיע למסקנה הפוכה.
רק שאי אפשר להתעלם שהרוב הדומם והמציית של הרופאים - לא בדקו לעומק. נסו לשאול אותם שאלות. בקרו באתרים של קופות חולים. תקראו ותשמעו בדרך כלל את לשון משרד הבריאות ותו לא. כולל ה'תופעות לוואי הקלות והמקומיות' וכו'.
מסכימה לגמרי.
כשרופא אומר לי לחסן זה לא מוסיף לי כלום. אמרו לו ככה לאמר.
כשרופא אומר לא לחסן זה אומר המון, וזה ממש מבהיל אותי. (ואני עדיין מזכירה לי שהוא בעמדת מיעוט ורבים וטובים לפחות כמוהו חושבים אחרת)

מרחבית

משתמש מקצוען
מסכימה לגמרי.
כשרופא אומר לי לחסן זה לא מוסיף לי כלום. אמרו לו ככה לאמר.
כשרופא אומר לא לחסן זה אומר המון, וזה ממש מבהיל אותי. (ואני עדיין מזכירה לי שהוא בעמדת מיעוט ורבים וטובים לפחות כמוהו חושבים אחרת)
אני גם חושבת כך. שאלתי רופאים אחדים כמה שאלות על חיסונים, על תופעות לוואי שחווינו ועוד, והם לא ידעו לענות מעבר לתשובות הלאקוניות הרגילות.
עדיין נראה לי לפי התרשמותי כיום (ובודאי שלא ידוע לי הכל) שהתועלת של החיסונים גדולה בדרך כלל בהרבה על הנזק. מכאן ועד לחשוב שאין נזקים בדרגות כאלה או אחרות, או שכל הרופאים שולטים בחומר - הדרך רחוקה.

נערך לאחרונה ב:

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה תכל'ס? לגבי חיסונים אני מתכוונת.
זה מלחיץ, כי לא לחסן - סכנה,
ומצד שני שומעים סיפורים שגם מי שחוסן לא יצא נקי, ה"י.

יש לי אחות עם תינוק יחיד שנולד לאחר הרבה שנות ציפייה,
היא לבינתיים מחסנת, אבל עם הרבה דפיקות לב.
היא שמעה סיפורים, הפחידו אותה
אבל לא לחסן היא לא מעזה.
(כולם אצלנו במשפחה מחסנים)

מה תכל'ס?
יש דבר כזה שחלק מהחיסונים מיותרים באמת,
או שחובה לחסן בכל החיסונים הנדרשים?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
היא לבינתיים מחסנת, אבל עם הרבה דפיקות לב.
נראה לי שמרבית האנשים המודעים הם בסטטוס הזה.
להתפלל שיהיה עסק זה לרפואה ולא חלילה אחרת.
ולהמשיך לקרא ולהיות מודעים. גם אם היום זה לא מביא אותנו להחלטה מעשית. אולי יום אחד זה כן.

einkamoni

משתמש מקצוען
המציאות היבשה היא ששיעור ההתחסנות ירד ושיעור התמותה עלה.[/QUOTE]

על סמך מה את אומרת את זה??
נכון ששיעור ההתחסנות ירד משמעותית ביחס לשנים קודמות. אבל שיעור התמותה ממש לא עלה.
נכון לתקופה זהה בשנה שעברה עמדו מקרי התמותה משפעת על 17 מקרים, בעוד שהשנה אנו עומדים של 10 מקרים. וזה נתון בדוק.

אז לא מתנגדת לשום חיסון באשר הוא, וממליצה לכל אחד להפעיל שיקול דעת, אבל נראה לי שההיסטריה שיצרו השנה סביב מקרי התמותה הוא ממש מיותר ונובע משיעור ההתחסנות הנמוך.

מרחבית

משתמש מקצוען
מה תכל'ס? לגבי חיסונים אני מתכוונת.

אנחנו חיים בעולם של אי וודאות, ושומר פתאים ד'.
מבין החיסונים חיסון רוטה הוא חיסון נגד מחלה שנחשבת הכי פחות מסוכנת מבין המחלות נגדם מקבלים חיסונים, אם כי היא בהחלט לא נעימה. ומצד שני יש תופעות לוואי באחוז יחסית גבוה. ולכן יש כאלה שלא נותנים את החיסון הזה, אף שהם כן נותנים את החיסונים האחרים.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
מצד שני לא הייתי רוצה להבריח אותם מהבמה הציבורית. אני ממש רוצה לקרא את מה שהם כותבים.
מאד חרה לי למשל השבוע שבתקשורת (ברשת, כי דווקא בעתון המבשר זה היה בסדר) התבשרנו שנערה בת 14 נפטרה משפעת ללא אזכור שהיה לה בעיות רקע! זה מבחינתי מידע יותר בעיתי (כי המקור מהימן) מהמידע שנותנים לי הניקים מתנגדי החיסונים (שבאופן טבעי לוקחים אותה פחות ברצינות)
יש כמה קטגוריות בחיסונים, חיסון למיגור מחלות מתפרצות (מגפות כמו אבעבועות שחורות למשל), חיסון למיגור מחלות שעלולות לגרום לתמותה או סיכון לאוכלוסיות מסוימות (כמו חצבת) וחיסון מודרני למניעת כל המחלות מכל סיבה שהיא (אבעבועות רוח: למניעת הרפס זוסטר בעתיד או זיהומים, שפעת: לאוכלוסיות בסיכון ולהקלה על העומס בחדרי המיון).

מתנגדי החיסונים שוללים את כלל הקטגוריות, חסידי החיסונים מתחסנים באופן עיוור בכל חיסון שמוצע להם.

בכל חיסון יש סיכונים מסויימים (בדומה לכל תרופה עם תופעות לוואי) אבל בנוגע לקטגוריה הראשונה ברור שאם תהיה התפרצות של מחלה מדבקת היא תקטול מליונים, ולכן גם לפרט הבודד עדיף לקחת את הסיכון המזערי ולהתחסן, בנוגע לשאר הקטגוריות כל אחד יפעיל את שיקול דעתו אם הוא מעדיף לקחת את הסיכון להידבק בחצבת למשל או להתחסן ולסבול מתופעות הלוואי (הסיכונים בכל אופן מזעריים ותופעות הלוואי נדירים עוד יותר מהסיכון לתחלואה).

ואם כבר חשוב לנפץ מיתוס, שיעורי האוטיזם במדינות המחסנות שווה למדינות שאינן מחסנות (ה"עליה" כביכול במספר הלוקים תלוי בין היתר בהתקדמות יכולת האבחון, והיא ממוצעת בכל העולם).

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שההיסטריה שיצרו השנה סביב מקרי התמותה הוא ממש מיותר ונובע משיעור ההתחסנות הנמוך.
וזה מדהים איך שזה עובד... אני מתבישת להודות שזה השפיע עלי והלכתי להתחסן הבקר (קבוצת סכון) וכמוני היו שם לא מעט אנשים. כשהלכתי נותרו במרפאה עוד 9 חיסונים... ואין צפי לחידוש המלאי נכון למה שהם אמרו באותה שעה..
בקיצור, מגמתי לגמרי. אבל מה לעשות. שומר פתאם ה'.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה לי שמרבית האנשים המודעים הם בסטטוס הזה.
להתפלל שיהיה עסק זה לרפואה ולא חלילה אחרת.
ולהמשיך לקרא ולהיות מודעים. גם אם היום זה לא מביא אותנו להחלטה מעשית. אולי יום אחד זה כן.
אנחנו חיים בעולם של אי וודאות, ושומר פתאים ד'.
מבין החיסונים חיסון רוטה הוא חיסון נגד מחלה שנחשבת הכי פחות מסוכנת מבין המחלות נגדם מקבלים חיסונים, אם כי היא בהחלט לא נעימה. ומצד שני יש תופעות לוואי באחוז יחסית גבוה. ולכן יש כאלה שלא נותנים את החיסון הזה, אף שהם כן נותנים את החיסונים האחרים.
בקיצור, לא סתם הסבתות שלנו אומרות שצריך להתפלל על הכל :)
אני מבינה שאין מציאות כזו של חיסון משמעותי שניתן סתם ואפשר לדלג עליו.
ה' יעזור. מלחיץ.

einkamoni

משתמש מקצוען
וזה מדהים איך שזה עובד... אני מתבישת להודות שזה השפיע עלי והלכתי להתחסן הבקר (קבוצת סכון) וכמוני היו שם לא מעט אנשים.

לגמרי, גם אני שוקלת ללכת להתחסן... למרות שיודעת את כל הנתונים היבשים.
(ידעת שרק 15% מכלל הרופאים בארץ התחסנו?!)
אין מה לעשות, אנחנו מושפעים גם אם לא נרצה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה