חינוך- שיטה?

שריתאליז

משתמש מקצוען
הבן שלי בכיתה א.
המלמד שלו לא מדבר עם נשים. רק עם אבות. גם לא בטלפון וזה לכשלעצמו מפריע לי..

לעצם הענין.
הרבה הנל השתמש באלימות בכיתה. פניתי למנהל והוא צחק.
שאלתי אותו מה מצחיק? אז הוא ענה שהבן שלי חמוד איך שהוא מספר את זה..
הבהרתי שאני מאוד מאוד רצינית בענין. המנהל התרצן והבטיח לטפל בענין.

כעבור תקופה הבנתי שהאלימות ממשיכה.
אבות שפנו אל הרבה הוא תרץ בתירוצים שונים.. לא הודה במעשה אלא הסביר שהוא עושה להם פעלולים ומצחיק אותם על הדרך וכו..
(אני מאמינה שאמהות אי אפשר לסבן)

פניתי לזה שמעל המנהל הוא שאל אותי האם הבן שלי גם נפגע מהאלימות?
עניתי שב"ה לא. אבל הוא צופה בה וזה חמור מעבר לזה לשזה חינוך לאלימות.

אז הוא שאל אותי מה עניני? האם אני עד כדי כך דואגת לילדי ישראל..?
אבל הבנתי שהוא טיפל בזה בחומרה.

אתמול הבנתי מהבן שלי שיש לרבה עכשיו מקל מברזל (שחזק יותר מהראש שלהם) והוא לא מרביץ איתו רק דופק חזק על השולחן ומפחיד אותם.
לפעמים הוא דופק חלש חלש חלש על ראש של ילד.. ואתמול הוא דפק עם בקבוק פלסטיק ריק על הראש של מי שרצה..

הענין שזה לא מוצא חן בעיני בכלל.
לא יודעת מה לעשות ואיך לגשת?

והייתי שמחה לשמוע שיטות חינוכיות מקובלות אצלכם שעובדות!
אני יודעת שהכיתה שלו לא פשוטה מבחינת התנהגות. יש מורכבויות ועם זאת חושבת שצריכות להיות שיטות אחרות.
תודה

צביבה

משתמש פעיל
השאלה מהי האלימות?
בכל אופן ר'בה אסור לו לגעת בילד
אלא שחינוך הוא דבר רחב ועמוק שצריך לדון על כל חדר וכל כיתה ואפילו כל ילד לענינו...
שיהי' בהצלחה!

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מבחינתי כאמא - אלימות זה לא דבר קביל בכלל.
אבל כשלבן שלי היה מלמד שהרביץ (וכולם יודעים שהוא מרביץ) והבנתי כמה זה חמור, ומתקבל מפחיד ולא חינוכי.
דבר ראשון עשיתי לעצמי מבצע שגם לי לא יקרה שאני מאיימת או חלילה ממש מרימה יד על הילדים. (זה כמעט לא קורה, אבל לדאבון לב בזמני לחץ/ מצוקה זה היה יכול לקרות, ומי מדבר על האיומים של.."עוד פעם אחת ואתה פשוט מקבל סטירה.. אם תרביץ לאחים הקטנים אז אני ארביץ לך..אני מתקשרת לאבא לבקש שכשיגיע הביתה כבר יטפל בך.. וכו')
מעבר לכך, בעלי שיגר מסר עקיף מאד שאם הבן שלנו יתקל באלימות אנחנו לא נהסס למסור את שמו לגורמים רשמיים שמטפלים בזה... הנקמה של במלמד בבן שלנו היה שהעונשים הומרו מאלימות להוצאה מהכיתה באופן גורף. שזה גם משהו חמור במיוחד מבחינתי...
השאלה הזועקת: למה יש כזו אדישות וקשר של שתיקה בין המנהלים והמלמדים על נושא האלימות בתלמודי התורה? ויותר מכך, למה הורים לא מתארגנים למגר את התופעה????? כמה שניסינו לדבר עם הורים ההורים התחמקו לא הבינו וכו'

שריתאליז

משתמש מקצוען
אלימות במובן אלימות.

לא סתם נגע.. או דחף או צבט..
בייני מתוך כעס ואיבוד שליטה

שריתאליז

משתמש מקצוען
מבחינתי כאמא - אלימות זה לא דבר קביל בכלל.
אבל כשלבן שלי היה מלמד שהרביץ (וכולם יודעים שהוא מרביץ) והבנתי כמה זה חמור, ומתקבל מפחיד ולא חינוכי.
דבר ראשון עשיתי לעצמי מבצע שגם לי לא יקרה שאני מאיימת או חלילה ממש מרימה יד על הילדים. (זה כמעט לא קורה, אבל לדאבון לב בזמני לחץ/ מצוקה זה היה יכול לקרות, ומי מדבר על האיומים של.."עוד פעם אחת ואתה פשוט מקבל סטירה.. אם תרביץ לאחים הקטנים אז אני ארביץ לך..אני מתקשרת לאבא לבקש שכשיגיע הביתה כבר יטפל בך.. וכו')
מעבר לכך, בעלי שיגר מסר עקיף מאד שאם הבן שלנו יתקל באלימות אנחנו לא נהסס למסור את שמו לגורמים רשמיים שמטפלים בזה... הנקמה של במלמד בבן שלנו היה שהעונשים הומרו מאלימות להוצאה מהכיתה באופן גורף. שזה גם משהו חמור במיוחד מבחינתי...
השאלה הזועקת: למה יש כזו אדישות וקשר של שתיקה בין המנהלים והמלמדים על נושא האלימות בתלמודי התורה? ויותר מכך, למה הורים לא מתארגנים למגר את התופעה????? כמה שניסינו לדבר עם הורים ההורים התחמקו לא הבינו וכו'
בדיוק מזה אני חוששת.
הבן שלי ילד טוב באמת ולרוב אני לא חושבת שיצטרך לקבל מכה.
הוא מטוד עדין.
אבל גם לחוות מול ילדים אחרים זו אלימות ואני לא ככ יודעת מה לעשות.

חשבתי לקבוע שיחה עם המנהל לחשוב על שיטות חינוך מקובלות במקומות אחרים ולכן מתייעצת.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
היות ואיננו מכירים את החיידר ואת ההנהלה, קשה מאוד להגיב,
אבל שאלות יסודיות מאוד ינחו אותך כאמא:
האם לילד שלי טוב בכיתה?
האם הוא חש בנח עם המלמד? למרות ההתנהלות שלו? (ואולי אפילו בגלל...)
מה הותק של המלמד? האם את מכירה אמהות לילדים שהיו אצל המלמד, והן שמעו על סיפורים כאלו?

משהו פה ממש לא מריח טוב, כמו שכתבו: מלמד שלא מדבר עם אמהות כלל וכלל, נוהג באלימות...
תחושה שלא סופר אף אחד...

דברי עם אמהות נוספות, ואל תתני לזה לשקוע, כי בנפשך ונפש ילדך הדבר!

שריתאליז

משתמש מקצוען
הוא 3 שנים בוותק.
אמהות אחרות גם חוששות. אבל אף אחת לא ממש יודעת מה לעשות.

חייבת לציין שמבחינה לימודית אני נהנת מאוד. הוא מספר המון סיפורים מהגמרא והבן שלי יודע את החומש נהדר ופרשת שבוע..

הבן שלי לא אוהב אותו .
אבל הולך בשמחה לחיידר.
הוא גם לא מספר כמעט . אלא אם אני שואלת דיי בעקיפין .
אם אני שואלת ישירות הוא עונה לי זה לשון הרע. לא קשור אליך...

אני דיי נבוכה בענין

חמחם

משתמש מקצוען
3 שנים זה די מעט
מה אם בעלך יפנה אליו?
יאמר ששמע שהוא עושה כך וכך
ואם לא יפסיק לאלתר יצטרכן לשאול רב כיצד לנהוג...
אם המנהל לא משתף פעולה, אולי הרבה מגובה ממנו...

ציפי טינקלרויט

בית פרקטי לחיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מפחיד!
אנחנו בעבודה ולא יודעים מה קורה עם האוצרות שלנו!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
לאלימות יש יופי של פתרון- משטרה.
יעידו על כך הרבע'ס שיושבים יפה בכלא על מעשים שביצעו לפני שנים רבות ומפרי מעלליהם הם ישבו עוד כמה שנים טובות
אז הוא שאל אותי מה עניני? האם אני עד כדי כך דואגת לילדי ישראל..?
אבל הבנתי שהוא טיפל בזה בחומרה.
ברגע זה הוא אמור לפטר אותו.ואגב, אני לא אוהבת את הזלזול הזה של המנהל, ברור שאכפת לי, למה שלא?
שימו לב שגם חידרים נתונים לפיקוח משה"ח:
דרכי הפנייה אל האגף
מוקד שירות חינוך וקו פתוח לתלמידים: 1-800-25-00-25
דואר אלקטרוני לפניות ובקשות למידע: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
דואר אלקטרוני להגשת תלונות: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
מס' הפקס: 02-5602390
כתובת האגף: רח' דבורה הנביאה 2, ירושלים מיקוד 9100201

https://edu.gov.il/owlHeb/AboutUs/Inquiries/Pages/Inquiries.aspx

אם הוא כל כך מחבב מוטות ברזל, שילך לעבוד בבניה (בד"כ אין שם נשים על הפיגומים).
אבל לבנות ילד עם מוט?
ובחינוך- אין מושג כזה של "עשיתי בצחוק", יש ממה לחשוש ולכי תדעי לאן זה מגיע וד"ל.

נערך לאחרונה ב:

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
את מתארת משהו שממש לא מקובל בחיידרים הנורמטיביים ובכל תלמודי התורה שאני מכירה.
את גם מתארת התייחסות מזלזלת מאד של ההנהלה כלפי אלימות, זה דבר בלתי נסלח.

אישית הייתי מעבירה תלמוד תורה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
מאוד קל לומר הייתי מעבירה.

אבל מאוד לא קל להעביר. הילד וההורים עוברים טראומות. ולפעמים זה הגורם לנשירה של ילדים.

ומצד שני, אי אפשר לשתוק על הכאת ילד, והפחדת ילד. אלא שמי שמדבר גם חוטף. הילד והוריו יהיו על המוקד.

יש רב על המוסד הזה?

יש רב שכונה?

חפשו מישהו גדול לדבר אתו. לא יעזור לומר אני את נפשי הצלתי. אני מעבירה מוסד. כי כמו שכתבתי, יווצרו בעיות חדשות, ומי אמר ששם לא כך?

כי ההורים לא דיברו, כמו שאנחנו לא דיברנו???

תדברו עם משרד החינוך, תעלו את הרבה על טיל, ותהיו אתם ההורים המוכפשים. והילדים שצריך להזהר מלהתעסק אתם.

צריך להיות זהירים.

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
מוזיקה ונגינה
אלימות במובן אלימות.

לא סתם נגע.. או דחף או צבט..
בייני מתוך כעס ואיבוד שליטה

בתור מנהל אני אומר שהייתי מפטר אותו,

מלמד שפועל בצורה קשה מתוך איבוד שליטה לא ראוי לתפקיד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה