תח"צ חילול שבת בפרהסיא

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מוסיפה בכאב - קוים 51, 66 בזבוטינסקי (תמיד רק מונית השירות היו) ועכשיו אוטובוסים, הלוך חזור עם אנשים עליהם, הזדעזעתי
עד כמה שזכור לי זה תמיד בקיץ, כי השבת מסתיימת רח''ל ועפ''ל בשעה 7 ואם עדין שבת הם מתחילים בנסיעה בתוך השבת.
[זכור לי מכתבה שהייתה לפני כמה שנים על קבוצת משקיעים שלא הסכימה להכנס להשקיע בדן בגלל זה, כי היו דתיים שומרי שבת]

קוויק

משתמש מקצוען
עד כמה שזכור לי זה תמיד בקיץ, כי השבת מסתיימת רח''ל ועפ''ל בשעה 7 ואם עדין שבת הם מתחילים בנסיעה בתוך השבת.
[זכור לי מכתבה שהייתה לפני כמה שנים על קבוצת משקיעים שלא הסכימה להכנס להשקיע בדן בגלל זה, כי היו דתיים שומרי שבת]
ראינו מוקדם יותר, עשה כזה רושם שלאט לאט עוד קוים נכנסים פה ושם, אולי לפעמים, ואולי לתקופה, אבל ככל שאף אחד לא עוצר, החברות מקבלות יותר אומץ

112123

משתמש מקצוען
לפעמים עדיף לא לצאת למתקפה חדשה וכביכול לכפות את הדת על החילונים עפ"ל
בטח שלא בתקופה רגישה כ"כ שמחפשים על מה לתקוף אותנו
מה גם שהיום אין לנו כוח פוליטי כלל
וכשם שמצווה לומר דבר הנשמע כך מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע
ובעז"ה השבת תדרוש את עלבונה

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לפעמים עדיף לא לצאת למתקפה חדשה וכביכול לכפות את הדת על החילונים עפ"ל
בטח שלא בתקופה רגישה כ"כ שמחפשים על מה לתקוף אותנו
מה גם שהיום אין לנו כוח פוליטי כלל
וכשם שמצווה לומר דבר הנשמע כך מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע
ובעז"ה השבת תדרוש את עלבונה
חובת מחאה

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
פעם הרב שך כשהיה בגיל מופלג יצא בשבת לרמת גן וראה חילולי שבת, אז הוא אמר לעצמו - שבת, שבת...
התלמיד שהלך איתו שאל אותו - הראש ישיבה חושב שהם שומעים את המחאה של הראש ישיבה? אז הרב שך ענה, אני לא מוחה בהם, אני עושה מחאה כדי לא להיות מושפע מהם.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כבר שנים האוטובוסים בצפון בקיץ מתחילים בשבת:( זה ממש לא חדש.
ובאמת כמו הרב שך, לעשות מחאה לעצמנו,
כי מחאה ציבורית לא תעזור אלא להפך, רק תעלה למודעות וזה עלול לגרום הפוך.
צריך לנהוג בזהירות ובחכמה.

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מצטט מתלמידו של הגרש"ז אויערבך זצוק"ל בספר מעדני שלמה:
יש הנוהגים בשבת כשרואים כשמחללים שבת ר"ל בנסיעה ברכב, צועקים "שבת!", אולם שמעתי מפי מרן שבודאי אין מקיימים בזה מצות תוכחה כלל דתוכחה היינו כשמה, שיושבים ומוכיחים (מלשון הוכחה וראיה) את האדם על מעשיו שאינם הגונים אך לא ע"י צעקות גרידא. עכ"ל

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
מצטט מתלמידו של הגרש"ז אויערבך זצוק"ל בספר מעדני שלמה:
יש הנוהגים בשבת כשרואים כשמחללים שבת ר"ל בנסיעה ברכב, צועקים "שבת!", אולם שמעתי מפי מרן שבודאי אין מקיימים בזה מצות תוכחה כלל דתוכחה היינו כשמה, שיושבים ומוכיחים (מלשון הוכחה וראיה) את האדם על מעשיו שאינם הגונים אך לא ע"י צעקות גרידא. עכ"ל
יש שני דברים שאין קשר בין אחד לשני,
יש מצוות תוכחה בעושה העבירה, ובזה באמת אין תועלת בצעקות "שאבעס",
ויש את הנקוד שאדם לא רוצה להתרגל שעיניו רואות דברים שזה נגד רצון השם, ובזה וודאי מועיל, רק אין תועלת בצרחות, ומספיק שהוא "צועק" לעצמו,
פעמים מסויימות יש צורך שלא יפרצו גדרות, וזה כבר ענין שגדו"י צריכים לתת הוראות, וזה ענין בפני עצמו.

אייזי

משתמש מקצוען
תמיד זה היה כך בכל חברות האוטובוסים השבת יוצאת בסביבות חמש וחצי שש לא משנה קיץ או חורף,
ובאותו עניין לפני כמה שנים אמר לי נהג באגד שהתחדש לו חידוש הלכתי היום
הוא סיפר שאגד לוקחים אותם לנופש בחו"ל כמה ימים והוא ראה בתוכניה שיוצאים לטיול בשתיים בצהריים בשבת
והוא שאל בהנהלה למה יוצאים בשבת אמרו לא ששבת בחו"ל זה לפי ארץ ישראל ובגלל שבא"י יצאה שבת אז גם איפה שהם נמצאים יצאה כבר וכמה שניסיתי להסביר לא שאין דבר כזה ושבת יוצאת בכל מקום לפי השקיעה של המקום
הוא אמר בתוקף אגד זה חברה עם אחריות ואם הם אמרו ברור שזה נכון הילכתית .

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אגב,
אנחנו נכנסים לתקופה לא פשוטה של בחירות שבה הרשע ימ"ש ממולדובה הולך לעשות עלינו קמפיין גבלסי אנטישמי שלא זכור כמותו. (מכיון שזו תקוותו האחרונה לעבור את אחוז החסימה)
צריך הרבה רחמי שמים לעבור את התקופה הזו בשלום. להשתדל כמה שפחות להתבלט כחרדים ולא להסתובב במקומות חילוניים ללא צורך. (וכמובן שלא להלחם על דת ומדינה).

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש שני דברים שאין קשר בין אחד לשני,
יש מצוות תוכחה בעושה העבירה, ובזה באמת אין תועלת בצעקות "שאבעס",
ויש את הנקוד שאדם לא רוצה להתרגל שעיניו רואות דברים שזה נגד רצון השם, ובזה וודאי מועיל, רק אין תועלת בצרחות, ומספיק שהוא "צועק" לעצמו,
אכן.
הבאתי הציטוט הנ"ל ביחס למי שרצה לעשות "בלאגן" מדין חובת מחאה

צחית

משתמש מקצוען
צריך הרבה רחמי שמים לעבור את התקופה הזו בשלום. להשתדל כמה שפחות להתבלט כחרדים ולא להסתובב במקומות חילוניים ללא צורך. (וכמובן שלא להלחם על דת ומדינה).
איזה פחד
זה נשמע כמו אינתיפאדה לא להסתובב
די החילונים הם אחים שלנו וגם אם אנחנו לא מסכימים
בכל הדברים לא צריך לריב על כל דבר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה