חייבת יעוץ והכוונה....

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נתחיל מההתחלה, אנחנו גרים בחורבה, בשכירות, משלמים 4000 על מקקים, לטאות נדלים ועוד כמה שוכרים...
ריחות ביוב ונזילות, עובש, רטיבויות ועוד מרעין בישין, תש כוח סבלנו

רוצים לעבור דירה

לדירה משלנו!!!! (:rolleyes:)
אממה שזה פתח להתלבטויות קשות
עקב כך שאנו חיים בעידן התמ"אות ועירנו חוגגת עליהן, אנחנו בהתלבטות עצומה מהפן הכלכלי, יש לנו 100000 בצד, ועוד נכס שנמכור ב-750000 בעז"ה כך שאת השאר ניקח כמשכנתא.

אבל- דירת בונבוניירה מהחלומות, חדשה ומבהיקה בקומה שישית עם מעלית שבת תעלה לנו 1570000 דירת 6 ח'119 מ"ר בלי מרפסת, אמבטיה גדולה ועוד שירותים, יחידה קטנה עם אמבטיה והכל מאובזר, חדר כביסה גודל יפה, סוכה של 9 מ"ר ללא סוגים ומיזוג (כמובן) אך עם הכנה למיזוג מיני מרכזי, המטבח כלומר כיורים ארונות ושיישים אורך 3 מ' ניתן להוסיף בתשלום כמובן ותהיה מוכנה רק בעוד שנה וחצי
לעומת זאת ראינו היום דירה של 4 ח' קומה רביעית שתעלה לנו1540000 ותיווך עוד 28000 לפני תמ"א 100 מ"ר ללא סוכה אחרי תמ"א בעוד שנתיים תהיה סוכה+תוספת של עוד 30 מ"ר הדירה נקראת משופצת ועל פניו נחמדה אך מתוכננת לטעמי נורא, קודם כל, כל הכלים הסניטריים בצבע או דובדבן דהוי או עץ טבעי בהיר (שונאת שונאתתתתתת) המטבח נחמד אך בצורת ח' בצד אחד של הח' יש מרפסת כביסה, במרכז, השייש עם גז (ולי יש תנור עם גז-אין לי מקום בשבילו) ובצד מקום לתנור בילד אין ובצד השלישי של הח' יש עמוד, תקוע, לא לבלוע ולא להקיא. שאמור להבדיל בין המטבח לסלון. עברנו לסלון בקצהו יש מחסנון בעל דלת הזזה שקופה מסוג פשוט, כך שרואים את כל הבלאגן, חלונות ענקיים נוראיים בצבע חום כהה:eek: הארון תקוע בכניסה והשולחן והכיסאות תקועים בתוך נישה
יש שרותים אמבטיה אחד בלבד עם ריח נורא של ביוב אמרו לנו שהצנרת הוחלפה לפני שנתיים, כמשפחה ברוכה אנחנו ממש לא יכולים להסתפק בשרותים אחד עם אמבטיה (כלומר אם אנחנו בסבב מקלחות אין אפשרות לאף אחד ללכת לשירותים או שמישהו יחליט להיתקע שם ולעצור את הרצף ;)) בחוץ יש כיור עם ארון מתחת לצערינו קיטע וכל הכיור קרס לצד
החדרים מרווחים, יחידת ההורים שהובטחה בגודל של מטר וחצי על מטר, ממש קלאסטרופוביה מקלחון קטנטן ושירותים שבמצבים מיוחדים אי אפשר לסגור את הדלת... השקופה!!!!!
הריצוף לבן ומעל הכל הדירה חשוכה חשוכה חשוכה, תקרות נמוכות מאוד שיוצרות מראה עמוס, הדירה ממוזגת חוץ מחדר אחד ומסורגת כולה, כניסה מיידית, מה שיימנע מאיתנו המצב של לשלם שכירות+משכנתא כמובן שנאלץ לבצע שיפוצים ושינויים בדירה כדי שתתאים לצרכינו אנו כולל הוספת שירותים (לא יודעת איפה) הגדלת יחידת ההורים (אין לי מושג איך) והגבהת התקרות והחלפת רצפות לנורמליות וארונות מטבח לצבע חלק ומאיר.

ליבי מושכני לדירת החלומות בתמ"א אך ליבו של בעל הארנק מושך אותו לכיוון הדירה הקיימת.

אנא עיזרו לנו להחליט מה כדאי ומה עדיף...

סליחה על האורך, תודה על הסבלנות

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לפי התיאור המלבב, לא נראה שהכותבת מסוגלת לכהן כ"בעלת הבית" באופן מיידי בדירה העתידה להתמ"א בעוד שנתיים...
לא הייתי ממליץ להכנס לדירה ש"עקרת הבית" ממש ממש לא מחבבת.

אם כן, עדיפה דירת הבונבוניירה שתהיה מוכנה בעוד שנה וחצי,
מאשר את הדירה השניה שרק עוד שנתיים תהיה תמ"א ורק אז תחשבו על להתחיל לשפץ.

גם מבחינת המחיר הדירה החדשה יותר זולה מאשר הישנה + הרחבה ושיפוץ.

אז מה הספק?

האם את מסוגלת להשלים עם הדירה ה:

"מתוכננת לטעמי נורא"
"שונאת שונאתתתת"
"תקוע"
"לא לבלוע ולא להקיא"
"...ענקיים נוראיים"
"חשוכה חשוכה חשוכה"
"מראה עמוס"
"לא יודעת איפה"
"אין לי מושג איך"

לא נראה לי.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
כנל
תצמצמי לך לטבלה יתרונות וחסרונות
דירה א' 1,570,000 ועוד שנה וחצי שכירות = 72,000 = 1,642,000 ש"ח
דירה ב' 1,540,000 ועוד עמלת תיווך = 28,000 = 1,568,000 ש"ח
פער 74,000 ש"ח
בשני המקרים יהיו לך כשנתיים של תנאי מגורים קשים ולא נוחים.
אך בדירה הקיימת, עוד תצטרכי להוסיף עלויות של תכנון + היתרים + הרחבה ושיפוץ פנים.
ואילו אם תישארי בשכירות תוכלי להתאמץ ולעבור דירה, גם אם זה רק לשנה וחצי -שנתיים.
(ב2 הדירות יהיו הוצאות נוספות שצריך לקחת בחשבון כמו מיסים, עורך דין וכו)

*בדירה על הנייר יש סיכונים נוספים, ע"ע חפציבה וכו'
*בדירה קיימת צריך לבדוק היטב עד כמה האופציה היא ממשית ולא תעוכב עוד שנים....

cherry c

משתמש סופר מקצוען
תצמצמי לך לטבלה יתרונות וחסרונות
דירה א' 1,570,000 ועוד שנה וחצי שכירות = 72,000 = 1,642,000 ש"ח
דירה ב' 1,540,000 ועוד עמלת תיווך = 28,000 = 1,568,000 ש"ח
פער 74,000 ש"ח
בשני המקרים יהיו לך כשנתיים של תנאי מגורים קשים ולא נוחים.
אך בדירה הקיימת, עוד תצטרכי להוסיף עלויות של תכנון + היתרים + הרחבה ושיפוץ פנים.
ואילו אם תישארי בשכירות תוכלי להתאמץ ולעבור דירה, גם אם זה רק לשנה וחצי -שנתיים.
(ב2 הדירות יהיו הוצאות נוספות שצריך לקחת בחשבון כמו מיסים, עורך דין וכו)

*בדירה על הנייר יש סיכונים נוספים, ע"ע חפציבה וכו'
*בדירה קיימת צריך לבדוק היטב עד כמה האופציה היא ממשית ולא תעוכב עוד שנים....
כל מילה.
שיפוץ עולה הון שקשה לשער.
לכו על הדירה הגדולה כבר עכשיו.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה על התגובות,
הדירה המוכנה כבר פשוט נוראית בשבילי, אני אוהבת אור והמון אור
רק שלבעלי בוער כבר לעבור ו---נסתדר כבר, אמרתי לו שאני מעדיפה לעבור לדירה הזו רק בשביל השלום-בית ;)
ונראה לו קוסם יותר כי יש עוד נקודה שלא ציינתם שמדובר על עוד 60000 שאנחנו נוציא על שכירות... ושם לא...

כששאלנו את המתווך אם יסכימו לטפל בכל הבעיות לפני שנקבל את הדירה הוא אמר שיורידו לנו 1000 שקל...
לא לדבר על הרטיבות שיש בבנין שאנחנו קומה אחרונה, נדמה לי שהתקרה מונמכת בגלל הרטיבויות, להסתיר אותן.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אם יש כזה שוני בינך לבין בעלך, תמיד אפשר לשאול רב.
אני חושבת שאם בעלך יביא קבלן שיחשבן לו הערכה של כמה יעלה השיפוץ אחרי התמ"א שזה אומר בעוד 4-5 שנים לפחות, רק תוכלו להתחיל.
הוא יראה שזו דירה הרבה יותר יקרה.
מעבר לכל הכאב ראש והבלגן של תמ"א ושל שיפוץ.

אם כל כך קשה לכם בשכורה, תעברו כבר עכשיו דירה לשנתיים הקרובות עד שהדירה תהיה מוכנה.
לעבור דירה זה לא בשמים, מאמץ של שבוע אחד ואתם בפנים.

על החתום, אחת שבשנה האחרונה בנתה ושיפצה ועברה 2 דירות.

styehoshua

משתמש מקצוען
גם מבחינת המחיר הדירה החדשה יותר זולה מאשר הישנה + הרחבה ושיפוץ.
את שוכחת לקחת בחשבון בדירה חדשה יש עמלות רבות כמו חיבורים ראשונים למים וחשמל מיזוג עורך דין של הקבלן שבד"כ הרבה יותר יקר מעורכי דין להחלפת בעלות בשוק.
לדעתי בדירה הישנה את שולטת במחיר לדחות מה שלא דחוף וכד') ובדירה החדשה פחות.

מבחינת מה את מסוגלת זה כבר שיקול שונה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
השיקול שלי זה שאם אני כבר קונה אני רוצה לגור בבית שאוהב לגור בו

ואני לא חושבת שאני יכולה לשלוט במחיר של שיפוץ בדירה הישנה, כי למשל העמוד שתקוע מול הכניסה לבית, הוא עמוד תומך, צריך לחשוב מה לעשות איתו, זה ממש לא נעים להיכנס לבית ובום, מול הפרצוף עמוד (עם טמבורטקס....) ועוד כל מיני דברים שאני לא הורגלתי מעולם (כמו שציינתי, יחידה קטנטנה שקראנו לה "יחיד" מרוב שהיא קטנה, ברוחב אסלה...)

styehoshua

משתמש מקצוען
כל אחד והשיקול שלו.
רק את יודעת את המצב הכלכלי שלכם (או שמעדיפה לא לדעת)
יש שיקול של לעשות את ההכי נחמד ממה שיש ולחיות ברוגע
יש שיקול של להקרע "אם כבר אז כבר" או "חיים רק פעם אחת" כל מיני ביטויים שאני שומעת מאנשים והעיקר שהבית הוא וואו ואין איך לגמור או להתחיל חודש.
את בטח צעירה תקחי בחשבון ההוצאות החודשיות ויום יומיות רק גדלות בלי שליטה עם גיל הילדים יש צרכים שלא ניתנים לשיקול דעת בכלל.
אני לא ממליצה לשום כיוון אני רק אומרת שאת זו שיודעת את המצב שלך ולהתיעץ בפורום זה לא מתאים.
יש לך הורים.
יש לכם בטח איזה רב/ראש ישיבה שבעלך מתיעץ איתו.
תעבירי את השיקול לדמות ששוקלת את כל הכיוונים ולא את העכשיו והנח עם אנשים שאת לא מכירה (גם אותי את לא מכירה ולא צריכה לשמוע לי)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש פה משהו מוזר. ההפרש הכלכלי הוא ממש מינורי. והדירות כמו שאת מציגה אותן הן שמיים וארץ.
אין שום סיבה לקנות את הדירה הישנה. היא אפילו לא כלכלית.
למה בעלך מעדיף את הדירה הישנה? אולי יש דברים שלא העלית כאן?

אני מניחה שיש לו שיקולים טובים, ובגלל שהם לא מוצגים כאן קשה לשפוט.
מעבר לזאת הראיה שלך קצת שחור ולבן, לא הרבה אנשים קונים את דירת החלומות שלהם, אלא יש כמה פרמטרים שעליהם לא מתפשרים (ומחיר בהחלט יכול להיות חלק מהם) ועם היתר מתמודדים, מסתגלים, משפרים לאט לאט.

s sari

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חוץ מזה, שאם מחליטים ללכת על דירה יד 2 יש בטח עוד בשוק חוץ ממה שאת מתארת כאן, רק צריך לחפש....

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני חושבת שציינתי די ברור מה הדעה של בעלי, אכתוב אותה שוב, הדירה החדשה כניסה בעוד שנה וחצי, הישנה-כניסה מיידית, מה שחוסך לנו משכנתא+שכירות עכשיו מובן?
הוא מעדיף לשלם רק על משכנתא, בלי השכירות, ו-הוא מודה שהדירה המשופצת זקוקה לעוד שיפוץ רציני כדי שתתאים לנו.
גם בדירת התמ"א יש הרבה דברים שאנחנו מתפשרים:
קומה
גודל
סלון קטן שנצטרך לפתוח עוד חדר כדי שיהפוך לגדול
דירה על הנייר
ועוד

מה שבעצם אנו זקוקים לו זו דירת 5 ח' עם סלון ומטבח גדולים ופתוחים עם חלונות גדולים (שאת זה אני יכולה לבקש בתמ"א מראש) חדר כביסה נוח שרותים, שרותים+אמבטיה יח' הורים בגודל הגיוני עם אמבטיה לרחיצת תינוק בן יומו
סוכה גדולה (הרוב שלי בנים, ב"ה)

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ממה שאני קורה אז מה שלא תחליטי הייתי אומר לך שאם את חושבת רציני על הדירה הקיימת אז את חייבת להביא מהנדס בדק בית שיבדוק את הדירה הקיימת שיגיד לך איפה יש רטיבויות/בעיות אחרות אם ישנן, יש לו מכשירים וידע שאין לך והוא יחסוך לך הון אחר כך, לפני שנדבר על העוגמת נפש והכאב ראש.
חוץ מזה הוא יכין רשימת חסרונות בדירה שזה יהיה לכם טוב בשביל ההתמקחות, וזה יכסה את המחיר שלו פלוס עוד כמה שקלים טובים.
מהנדס כזה עולה בדרך כלל באזור ה1500-2000 שקל לדירת 4 חדרים, תלוי בהרבה דברים. יש חברת בדק בית מוכרת שמתמחה בזה בשם "הדס בדק בית" לא התנסיתי איתם אבל יש להם שם מאוד טוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה