בקשה חיזוק בענייני שידוכים

הנושא בפורום 'איש את רעהו' פורסם ע"י אסתי אחת, ‏7/9/19.

 1. אחת מנשר

  אחת מנשר משתמש מקצוען צילום מקצועי פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏27/7/18
  הודעות:
  578
  תודות :
  3,406
  נקודות:
  159
  סוג מצלמה:
  DSLR 80D+ חצובה
  חחחח
  ממש לא לבד
  שלחו לי את זה פעם
   
  ה' יעזר ו-בלב בוערת אמונה מודים על התגובה.
 2. ESTI אסתי

  ESTI אסתי משתמש מקצוען צילום מקצועי הדמיות בתלת מימד מוזיקה ונגינה

  הצטרף:
  ‏24/12/18
  הודעות:
  384
  תודות :
  1,018
  נקודות:
  159
  סוג מצלמה:
  CANON 6D
  אשמח לקבל במייל , תוכלי לשלוח לי הודעה ואכתוב לך אותו?
  תודה רבה!
   
 3. אחת מנשר

  אחת מנשר משתמש מקצוען צילום מקצועי פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏27/7/18
  הודעות:
  578
  תודות :
  3,406
  נקודות:
  159
  סוג מצלמה:
  DSLR 80D+ חצובה
  העירו לי פה שזה בעיה של זכויות יוצרים
  אכן ביררתי את זה אח"כ וגילתי שהרב צביאלי מוכר את הדיסק הזה
  אני אישית הלכתי וקניתי את זה ממנו למרות שאין לי צורך בזה כיום ב"ה
  ותודה למי שהפנתה את תשומת ליבי
   
 4. ESTI אסתי

  ESTI אסתי משתמש מקצוען צילום מקצועי הדמיות בתלת מימד מוזיקה ונגינה

  הצטרף:
  ‏24/12/18
  הודעות:
  384
  תודות :
  1,018
  נקודות:
  159
  סוג מצלמה:
  CANON 6D
  איפה אפשר לקנות את זה?
  וכמה זה עולה?
   
 5. שב נא הסופר

  שב נא הסופר משתמש מקצוען עיצוב גרפי מוזיקה ונגינה

  הצטרף:
  ‏1/3/19
  הודעות:
  534
  תודות :
  3,116
  נקודות:
  159
  מיקום:
  מרכז
  התלבטתי אם לתת "תודה". ונתתי..
  פשוט.. ריחמתי עליהם [על אותם "מתפגשים" כמובן].
  \
   
 6. yonatanr

  yonatanr משתמש מקצוען עריכה תורנית כתיבה ספרותית

  הצטרף:
  ‏25/12/18
  הודעות:
  592
  תודות :
  3,076
  נקודות:
  149
  עיסוק:
  עריכה תורנית
  לא הייתי ממליץ לבנות על זה...
   
  מקליד/ה... ו-נקודה עיצוב מודים על התגובה.
 7. קרמלה

  קרמלה משתמש פעיל מוזיקה ונגינה

  הצטרף:
  ‏22/3/18
  הודעות:
  50
  תודות :
  929
  נקודות:
  89
  סוג מצלמה:
  .
  אצלי לא פעם כשזה יהיה ממש בסוף אבא שלי שלח מעטפה לשדכנ/ית
  הם באמת עבדו קשה זה שזה לא יצא זה כבר חשבון אחר..
   
 8. בשמ"ת

  בשמ"ת משתמש פעיל

  הצטרף:
  ‏26/7/19
  הודעות:
  56
  תודות :
  494
  נקודות:
  59
  יום כיפור מאחורינו
  ושנה חדשה לפנינו
  ובלב נישאת תפילה:
  מי ייתן ותתגשם המשאלה
  וליום כיפור נוסף יזכו השנה
  כל אלו המתפללים והמקווים
  שרוצים לעמוד תחת החופה...
   
 9. saralulu

  saralulu משתמש מקצוען

  הצטרף:
  ‏6/9/17
  הודעות:
  79
  תודות :
  1,144
  נקודות:
  139
  עיסוק:
  סופרות וכתיבה
  מיקום:
  מרכז
  טוב...
  גם אני מכירה מישהי שקיבלה ברכה חמה וממש התאכזבה שהיא לא התארסה במיוחד שנאמר לה עד איזה תאריך תתארס + הקבלות שהיתה צריכה לקבל על עצמה בשביל זה ולא היה לה קל בכלל, וזה לא קרה... אבל מה, ברכות לא שבות ריקם ויש כח של ברכה, וברכה זה לא הבטחה ובעז"ה כשיגיע הזמן המתאים והמיועד המתאים אז היא תבין למה.
   
  אחת מנשר ו-גלבוע מודים על התגובה.
 10. saralulu

  saralulu משתמש מקצוען

  הצטרף:
  ‏6/9/17
  הודעות:
  79
  תודות :
  1,144
  נקודות:
  139
  עיסוק:
  סופרות וכתיבה
  מיקום:
  מרכז
  :p
   
  אחת מנשר מודה על התגובה.
 11. חיולה

  חיולה משתמש פעיל תיווך ונדל"ן

  הצטרף:
  ‏21/4/19
  הודעות:
  117
  תודות :
  759
  נקודות:
  99
  לא בטוח שגם אז תבין
  יש דברים שמבינים רק אחרי 120...
   
  אחת מנשר, מקליד/ה... ו-גלבוע מודים על התגובה.
 12. saralulu

  saralulu משתמש מקצוען

  הצטרף:
  ‏6/9/17
  הודעות:
  79
  תודות :
  1,144
  נקודות:
  139
  עיסוק:
  סופרות וכתיבה
  מיקום:
  מרכז
  התכוונתי שיגיע המיועד לה, היא תבין למה היא חיכתה ושהיה שווה לחכות.
   
  אחת מנשר מודה על התגובה.
 13. טעמו וראו

  טעמו וראו משתמש צעיר

  הצטרף:
  ‏30/10/16
  הודעות:
  21
  תודות :
  217
  נקודות:
  34
  קבלתי פעם במייל. מכתב-תשובה שנכתב על ענין השידוכים ויש בו יסודות עצומים ועוצמה לא רגילה.

  קודם כל כמה מלים של הקדמה כללית.

  1. צריך לדעת שגם כשיש עדיין מקום לחזק את האמונה, זה לא צריך להכאיב. כאלה אנחנו. בשר ודם. וכ"כ פשוט שנהיה קטני אמונה. דייקא מכאלה יצורים השי"ת רוצה קצת אמונה בלילות. בחושך. חשוב לו שבמצבים מלאי פחדים וחששות טבעיים, נדליק לפעמים נר קטן מאד של אמונה. זה יקר אצלו ובשביל זה היה שוה לו לברוא אותנו ולברוא את כל החששות ולייצר את כל המצבים שהולידו את הפחדים – בשביל שאח"כ הם ידליקו לפעמים נרות קטנים של אמונה. והוא כ"כ מייקר את זה, עד ששוב מייצר לנו פחדים ששוב יגרמו לנו להדליק לפעמים נרות קטנים כאלה. אין לו בעולמות המלאכים מי שידליק כאלה. ע"כ נמשלו ישראל לכוכבים "שבני ישראל נבראו להאיר תוך החושך שבעוה"ז, כמו כוכבים". אז מספיק שעצם הפחדים מעיקים ו'אוכלים' - וחבל להוסיף עליהם הלקאה עצמית: למה יש לי פחדים. זה בסדר גמור. יש פחדים כי אני בן-אדם ויש אמונה כי אני יהודי עם נשמה, ושני המצבים האלה עומדים להתחלף ללא הרף כל זמן שהנשמה בקרבי ושניהם בסדר גמור.


  'לעבוד על אמונה' זה לא הכוונה שמעכשיו יש אמונה ואין יותר פחדים – אלא היעוד זה להגביר את אורה מחדש בכל רגע חדש של פחד. 'לעבוד על אמונה' זה לא להיהפך ל'מלאך מאמין', אלא להסכים בענוה להיות 'אדם מאמין'. אדם מאמין זה רמזור מתחלף: פחד, אמונה, פחד, אמונה, פחד, אמונה. שעות ארוכות של פחד וחששות מהולות ברגעים קטנים של תפלה ואמונה, וחוזר חלילה. יתעורר פחד. נפחד אותו בלב רועד ובמוג לב. נאיר אותו קצת בע"ה. ככה תמיד.


  זה לא ילך. זה לא יצליח. תהיינה בושות. תשובות שליליות. (פחד ברמזור). קצת ריאליות יהודית טבעית המלווה הורים יהודים בכל הדורות (אמונה ברמזור. נר קטן בע"ה).


  2. אם מוכנים להתאזר עם ענוה מועטת, ולהודות ולהשלים עם המציאות האנושית-הטבעית החלשה והרופסת – שהיא המעלה נחת רוח לפני ה' – אז זוכים להשראת השכינה והאמונה השורה על ענוים וישרי לב. כי בעץ הגאוותן אין תולעת, כידוע. אין קולות רעים. אין פחדים בכלל, גם לא מוצדקים. שקט שיהיה פה. הכל יציב וחזק. כולו אמונה שתמיד על תילה. אין חושך ולא לילה. כולו כוכב מאיר אחד גדול. הוא לא 'נרות קטנים' ולא רמזור אלא פרוז'קטור תמידי שאף פעם לא כבה. אבל אין מה לקנא בו. רגע אחד של הארת שמים - ואיננו.


  "כי יום לה' צבא'ות על כל גאה ורם ועל כל נשא ושפל. ועל כל ארזי הלבנון הרמים והנישאים ועל כל אלוני הבשן. ועל כל ההרים הרמים ועל כל הגבעות הנישאות. ועל כל מגדל גבוה ועל כל חומה בצורה. ועל כל אניות תרשיש ועל כל שכיות החמדה. ושח גבהות האדם ושפל רום אנשים ונשגב ה' לבדו ביום ההוא. ובאו במערות צורים ובמחילות עפר מפני פחד ה' ומהדר גאונו בקומו לערוץ הארץ. חדלו לכם מן האדם אשר נשמה באפו, כי במה נחשב הוא" (ישעיה ב).


  ע"כ הקדמה כללית – ומכאן קצת לגופו של ענין. כל הכתוב להלן, מפורש בספה"ק.


  א. ובכן. מי שברא את הילד שלי, כמו שבראו, עם מסלולי חייו על כל תחנותיהם השונות, ברא עבורו את הזיווג הכי מתאים לו בעולם. כפי שחצב בפלאיו את הנשמה הזאת, הוא הפליא להשלים לה את המחצית השניה שלה. תקופת-שידוכים היא תקופה נהדרת שבה המחצית נכספת והולכת ומתקרבת לקראת השלמתה עם המחצית השניה. נהדר זה לא בהכרח קל. זה אכן תהליך לא פשוט. מסלול של מפגשים שונים ומפותלים – במחשבה או בדיבור או יותר – עם 'מחציות' שונות שהם לא ההשלמה האמיתית. אלה 'מחציות' שונות שבעבר כבר היה להן מפגש זמני עם הנשמה. קודם רדתה לעולם. בתוך כדי תהליכי חציבתה ויצירתה. בדרך הארוכה שעברה עד שהושלמה בסוף עם המחצית הנכונה (ספה"ק מפורשות).


  גם פה, עלי אדמות, תהליכי השלמתה באות רק לאחר דרך – ארוכה או קצרה – עם 'מחציות' זמניות אלה. זה חלק בלתי נפרד מתהליך חציבתו ויצירתו של בית יהודי שלם. והשם מרחם ושם קיצבה וזמן לכל מפגש עם מחצית-זמנית-בלתי-סופית, כדי שהמחצית תהיה פנויה וריקה ותתאושש להמשיך את החיפוש אחר המחצית הנכונה אשר בוא תבוא.


  כל מפגש-זמני, מותיר איזו מתנה. איזה רושם. איזה נקודה שמסייעת להמשיך הלאה. דוגמה אחת מיני אלף: כמו זה שהיה מדומיין שמגיע לו 'משהו בשמים' - והשי"ת, קורא הדורות מראש, קבע מימי קדם שיבואו בזו אחר זו 'מחציות זמניות' עולות ויורדות – ותבצענה את השליחות הגדולה: 'להוריד לו את האף' ולרכך לו את הלב להבין שהילד שלו צריך את מה שמתאים לו באמת, מה שיעשה לו טוב באמת, ולא את מה שמתאים ליחוס 'שלנו' ולשם הטוב 'שלנו' ול'יאמרו הבריות' ולגאוה ההרסנית. זו הדרך שה' בחר לפקוח לו את העינים ולהבין שהילד שלו הוא לא 'פצצה' וגם לא 'חפץ חשוד' אלא נפש פשוטה ורכרוכית שצריכה בן זוג יהודי ולא יותר.


  ימים ידברו, ימים של נחת, ועיני ההורים רואות ושמחות איך הזיווג הפשוט והצנוע הזה, מאושר ביחד. לא 'מפוצץ' אבל מעלה חן יהודי רגיל, גדוש קורת רוח. בינם לקונם, יודו ההורים - אם יזכו – ויאמרו: כמה גדול החסד של 'התשובות השליליות' שקבלנו. וי, איך שעלולים היינו להפסיד את כל הטוב, רחמנא ליצלן, אילו הנכבדות ההן היו זורמים למישרין. וה' שש ושמח עמם, גם על הלב שלהם שנעשה מואר יותר. ענו יותר. זך ודך. משכן להשראת השכינה. "אשכון את דכא ושפל רוח".


  אבל, כאמור, זו רק דוגמה.


  ב. זו תפילתם של הורים בישראל – שמה ששלנו, אכן יחכה לנו. ומה שלא – מה שרק 'זמני' – עזור נא רבש"ע ש"לא ילך. לא יצליח". שתהיינה "תשובות שליליות", גם במחיר "בושות" – ותיפרדנה כל המחציות הזמניות מבעוד מועד, כדי שיבוא החיבור האמיתי אל המחצית הנכונה. אכן, אי אפשר לדלג על ה'זמניות', יש להן תפקיד, אבל אנא שיסיימו אותו מהר ויפנו את הדרך. תקופת שדוכים לא אמורה להיגמר 'בקלות' אלא להיגמר עם הנכון. על זו התפילה והתקוה.


  וזה דרכם של הורים בישראל: להשתדל לצאת עם איזה לקח מכל הצעה שירדה. וגם אם אין – להבין שזה היה תהליך-זמני שהיה חייב להתרחש, כפי שהתרחש, כחלק בלתי נפרד מהתהליך המוביל אל הנכון והנצחי – כפי הגלוי וידוע רק לרבון כל הנשמות.


  ג. בתקופת שידוכים בכלל, ולאחר נישואי הילדים בפרט – למדים ההורים את הפרק המאלף – שהילדים 'שלנו' הם בכלל לא שלנו. איננו כי אם מבצעי שליחות עבורם ולמענם. ואילו לא באו לעולם כי אם להשיב אלינו את הענוה ואת השפיות הזאת, דיינו.


  ד. זה כלל גדול: מה שיוצקים בעת יציקת היסודות, זה מה שעומד לבנין. מה שבוללים בבצק בעודו עיסה, זה מה שיוצר את העוגה. מה ש'מניחים' בתהליכי הרכבתו ויצירתו של בית יהודי – זה מה שעומד לו לכל החיים. עוד אמונה, עוד 'נר קטן', עוד 'חילוף רמזור' מכח הבחירה שלנו להאיר אמונה תחת פחד. עוד בקשה, עוד אזלת יד המאירה התרככות לפני ה', עוד חולשה ואכזבה המולידה היסמכות על ה'. עוד 'כותל'. עוד 'קבר רחל'. התבלינים האלה הם סממני אמונה ויהדות שמהם-מהם יוקם הבנין. מהם תיאפה העוגה הנצחית. מהם יקום הזיווג לעדי עד. סממניו, תבליניו, הם מחשבותינו שאנו בוללים בו בתוך כדי לישתו ויצירתו.


  ויש שגלוי וידוע לפני יודע תעלומות ועתידות, שהבית העתידי הצעיר הזה – או אי-מי מדורותיו שיצאו ממנו - יצטרך למנות גדושות של אמונה. יזדקק ל'חילופי רמזור' במהלך החיים, ובע"ה רק בשמחות. יהיה חייב 'להדליק' כוכבים על רקיע של לילות. אבל מנין להם לבני הנעורים עוצמות רוחניות כאלה. מזמן אפוא את ההורים, בתוך כדי יצירת הבית, אל כל מיני מצבי חושך המזמינים 'נרות קטנים של אמונה', כל מיני אכזבות וחולשות המביאות אותם 'להחליף רמזור' – והם-הם הרגעים אשר נוצקו ונבללו ב'לישת' הזיווג העתידי. ביום מן הימים ימצאו הילדים את עצמם 'בעלי אמונה' מופלגים, תמוכים על ישועת ה'. יזכם ה' בענוה - כלומר הכרת המציאות – להבין שזו היא נטיעת אבותיהם. יזכה ה' גם את ההורים בענוה זו. וכפי שאמר נוטע החרובים (אילן הגדל במשך שבעים שנה) לחוני המעגל: "כשם ששתלו לי אבותי, אשתול אף אני לבני".


  ה. הורים בישראל ממללים אלפי ורבבות בקשות חרישיות מה'. יש וגם מעלים על הכתב תפילות ובקשות בשפתם הם. שופכים תחנונים בדמעות על המעברים האישיים העוברים עליהם – הצעה אחר הצעה, עיכוב אחר עיכוב, ריגוש ודמיון וניפוץ – ועוברים הכל עם השי"ת. בתוך כדי תפילה, מתבררים, מתנפים, מזדככים, ומייחלים שבע"ה הניפוי המסיבי הזה, יעלה סולת נקיה. בית יהודי נצחי, בנין עדי עד. סולת של לב נקי. קמצוץ של ענוה טהורה, עבורה היה הכל כדאי.


  יהי רצון שיגיע הנכון והאמיתי בשעה טובה ומוצלחת. ועד אליה – תהיינה כל השעות השונות והמשתנות, טובות ומוצלחות. ענוותניות ומאמינות, מתחלפות ומעלות כוכבי אור.
   
  מחכה לנס, MTR, אחות ו-7 משתמשים נוספים מודים על התגובה.
 14. טעמו וראו

  טעמו וראו משתמש צעיר

  הצטרף:
  ‏30/10/16
  הודעות:
  21
  תודות :
  217
  נקודות:
  34
  ולמי שעדיין לא קרא את "בצרכניה של שייקה" - 3 עמודים של אור בשידוכים על רקע דוכן הירקות של שייקה, (...ואכזבת המלפפון שמיששו אותו מכל הצדדים ולבסוף הניחו אותו מבוייש ועזוב...) - הרי הוא לפניכם. בהנאה, בשורות טובות
   

  קבצים מצורפים:

 15. גלבוע

  גלבוע משתמש סופר מקצוען פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏20/4/13
  הודעות:
  10,227
  תודות :
  12,427
  נקודות:
  230
  לא בטוחה שתמיד מרגישים בסוף ש'היה שווה לחכות'.
  כמו שאמרו כבר, יש דברים שמבינים רק אחרי 120.
   
  saralulu, ציפיז, Ruty Kepler ומשתמש נוסף מודים על התגובה.
 16. Natan Galant

  Natan Galant משתמש סופר מקצוען עיצוב ואדריכלות פנים עריכה תורנית כתיבה ספרותית מוזיקה ונגינה פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏3/11/15
  הודעות:
  5,699
  תודות :
  28,010
  נקודות:
  255
  דף הבית:
  סוג מצלמה:
  ‎ng054ng@gmail.com
  מי הכותב?
   
  saralulu מודה על התגובה.
 17. בתיה G

  בתיה G משתמש סופר מקצוען איור וציור מקצועי

  הצטרף:
  ‏8/9/15
  הודעות:
  2,428
  תודות :
  1,750
  נקודות:
  317
  לא קראתי את כל התגובות אז לא יודעת אם הקדימו אותי אבל יש ספר מאוד מחזק "כל עכבה לטובה" (לא זוכרת מי המחבר)
  וחוץ מזה יש גם מהסדרה של "כי אתה עימדי" על שידוכים.
   
  saralulu, קרמלה ו-בשמ"ת מודים על התגובה.
 18. אחת מנשר

  אחת מנשר משתמש מקצוען צילום מקצועי פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏27/7/18
  הודעות:
  578
  תודות :
  3,406
  נקודות:
  159
  סוג מצלמה:
  DSLR 80D+ חצובה
  הסיפור נשמר בסוד: ה'מופת' שמסעיר את העיר בני ברק

  לקראת חג הסוכות התפרסם מופת ועורר סערה גדולה בישיבת בית מדרש עליון ומחוצה לה. כמה תלמידים מבוגרים מישיבת 'בית מדרש עליון' סייעו בבניית והקמת הסוכה אצל רה"י הגר"י אונגרישר שליט"א. לאחר חודשים בודדים זכו כולם למצוא את זיווגם
  בשנה הקודמת בערבו של חג הסוכות, הגיעו כמה תלמידים מבוגרים מישיבת 'בית מדרש עליון' לעזור בבניית והקמת הסוכה אצל רה"י הגר"י אונגרישר שליט"א.

  לאחר חודשים בודדים זכו כולם למצוא את זיווגם בשעטו"מ, כשכל חברי הקבוצה התארסו הם שיחזרו יחד מה היה שככה לפתע כולם התארסו בזה אחר זה באופן פלאי, בראשם עלה מיד דבר המעשה שהם סייעו לראש ישיבתם בבניית הסוכה בשנה האחרונה.

  הסיפור נשמר בסוד, כאשר לא רצו שדבר המעשה יתפרסם, כעת לקראת חג הסוכות הסיפור התפרסם ועורר סערה גדולה בישיבה ומחוצה לה.


  יצוין, כי כבר הין מעשים דומים אצל הרבה מגדולי ישראל וראשי ישיבות, אשר אמרו כי בניית סוכה היא סגולה לזיווג הגון במהירות ובנקל
   
  אחות, saralulu ו-קרמלה מודים על התגובה.
 19. אחת מנשר

  אחת מנשר משתמש מקצוען צילום מקצועי פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏27/7/18
  הודעות:
  578
  תודות :
  3,406
  נקודות:
  159
  סוג מצלמה:
  DSLR 80D+ חצובה
  יפה מאוד
  אהבתי את ההסתכלות
  מי כתב את זה?
   
  saralulu מודה על התגובה.
 20. אחת מנשר

  אחת מנשר משתמש מקצוען צילום מקצועי פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏27/7/18
  הודעות:
  578
  תודות :
  3,406
  נקודות:
  159
  סוג מצלמה:
  DSLR 80D+ חצובה

  מא' ועד ת' על אלה אני יורדת… :)
  מתוך אתר קול כבודה.


  א- אגרון. תוכנת חובה בכל בית יהודי בו יש עלם/ עלמה בגיל הרלוונטי. אחרת איך ידעו מי הדוד של האבא ומתי נפטר הסבא?

  ב- בית של תורה!! משאת נפשה של כל בחורת סמינר, ולא רק. נושא המדובר באופן מורחב בפגישה שלישית.

  ג- גבורה. כל בחורה המצויה בתהליך השידוכים נדרשת ממנה גבורה עילאית!!!

  ד-דמעות. לא משנה למה, לא משנה מתי, הדמעות הן ידידותיה הטובות של כל בחורה בשידוכים (ומי יודע, אולי גם של בחורים). אין כללים ברורים מתי הן מגיעות לבקר, יש להחמיר ולנהוג במשנה זהירות.

  ה- התלבטות. חלק בלתי נפרד מהליך הפגישות. גם אם ההתלבטות תוכרע לטוב וגם אם למוטב תמיד תבוא לאחריה שמחה גדולה, שכן נאמר אין שמחה כהתרת ספקות. אם הוחלט שלא, צפי לכך שהצוהלת היחידה! תהיה את. כל הסובבים- משפחה, חברים, (פגשו אותך בדרך) שדכנים (הכי מאוכזבים, הפסידו אלף דולר) ושכנים (הם ראו אותך הולכת לפגישה, מה נראה לך? הם מצפים לבשורה!) יתאכזבו עמוקות.

  ו- ויתורים. כל מחנך/ הורה/ אדם נשוי/ שהיה נשוי, יאמר לך בפה מלא כי ללא ויתורים הוא לא היה מתחתן. מה שאותו אדם לא אומר לך, זה עד כמה חיי הנישואין שלו מאושרים ועד כמה הוא שמח כעת על ויתורים אלו.

  ז-זהב וכסף. עד כמה שהדבר מפליא, מוצר שולי זה תופס מקום רב משמעות בעולם השידוכים.

  ח- חבצלת. גיבורת סדרת קומדיה ייחודית המעניקה כוחות ושמחה לכל השידוכניקיות בעם.


  ט- טיולי רחוב ליליים. כאשר מגיעים לפגישה שלישית ומעלה (יש המחמירים כבר בפגישה שנייה) חוק בל יעבור לצאת לטייל ברחובה של עיר. יש הנוהגים להרחיק לכת ויש הנוהגים להרחיק בינם לבין פגושתם מרחק שניים שלושה מטרים (ויש שהפגושה עושה זאת כמוני).

  י-יהלום. זוהי בעצם המטרה. כל בחורה מחכה בעיניים כלות לרגע בו תענוד את היהלום ותוכל ללחוש לעצמה באושר- עשיתי את זה!!

  כ- כוס חד פעמי. פריט שולי לכאורה היכול להעיד על מידת יראת השמים של הבחור/ה שלמולך. רק לפני שתתלהב/י מכך נא ודא/י כי הסיבה לכך היא כשרות הכלי ולא מטעמי איסטניסטיות. או מטעמי הקשבה עיוורת לכללי השידוכים.

  מ- מלונות. סוגיה משמעותית וכבדת משקל. מידת הססגוניות של המלון קובעת את מספר נושאי השיחה אותם תוכלו להעלות בעת שתיקה. כמו כן, ישנם מלונות מועדים לפגישת מחזור כוללת של כיתת היסודי והתיכון, ישיבה קטנה וגדולה. ראו הוזהרתם.

  נ- נסיעות. אחד השלבים הקשים ביותר מבחינה רגשית במהלך הפגישות. המתח בשיאו נפגוש חברות בדרך או לא?? גם מי שהחליטה ללכת על מונית מסתכנת בתחקור הנהג- איזו פגישה זו? עם כמה נפגשת?….

  ס- ספיגת איחולים וכולי. בקרוב אצלך האיחול שנשמע הכי הרבה בתקופת השידוכים. בתחילה ברכה זו גורמת לדמעה של התרגשות לצוץ. אך ככל שהגיל עולה, ברכה זו נשמעת מונוטונית ומרגיזה יותר.

  ע- עקבים. נושא ההתלבטות התמידית ברגע שאחרי האחרון לפני היציאה לפגישה. עקבים או לא?? המחליטה ללכת על הגובה- מסתכנת בנפילה. באם אין היא מיומנת היטב, או בעת ירידה או עליית מדרגה. יש לציין שאין נפילה זו אלא לצורך עליה ואין להימנע מהעקבים בעקבות אזהרה זו.

  פ- פדיחות. בכל פגישה, no matter what תמיד תבוא גברת פדיחה. היא עלולה להופיע באופן מפתיע במצבים ובזמנים שונים. יתכן והמים ישפכו, נושאי השיחה יגמרו, את או אתה תפלו (בעיקר את.. עקבים כבר אמרנו?…). בקיצור פדיחות הם בילד אין בפגישה, ואין בחור/ה המצליחים להימלט על נפשם מגברת זו.

  צ-צום מקדים. מה שנובע ממתח גבוה טרום פגישה (ראשונה בעיקר?) ומרצון להראות טוב יותר. אם את מאלו שצמות בלחצך כי רב צפי לחוסר הבנה והזדהות מהסובבים שינסו לדחוף לך אוכל בכל צורה אפשרית.

  ק- קליפס. פריט חובה שבלעדיו אין בחורה יכולה להיכנס לתקופת השידוכים.

  ר- רטט. התחושה שמרעידה את הבחור ומזכירה לו באופן חד משמעי לסיים את הפגישה בצורה מידית.

  ש- שתיקה. הרגע ממנו פוחד/ת כל בחור/ה. יש המנסים לתור באופן מהיר אחר נושא שיחה, יש הבוהים בנפגשים האחרים ויש המסמיקים ונבוכים עד לכדי אמירת שטויות בלי קשר, העיקר לומר משהו.

  ת- תכשיטים. בד"כ בשלב זה הם לא יהיו אמתיים. אך אם הפגישות יסתיימו בשבירת כוס (ולא בשבירת שידוך) יוחלפו התכשיטים לתכשיטים אמתיים ויקרים ולשעון מותג או זהב


   
  ח.נוי, אחות, ללין ו-2 משתמשים נוספים מודים על התגובה.