חוצפה מתורכזת

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תקשורת,

וודאי שצריך להסביר ללקוח שהוא וודאי בסדר והיה מקבל עבודה בלי כסף אבל היות שישנם אנשים שלא בסדר לכן הוחלט שלא מוציאים בלי כסף גם ללקוחות הטובים, ושתמיד טענתם שחבל שבגלל אחד שניים לקוחות לא בסדר כולם צריכים לסבול אבל זה המצב.

עוד לא היה לי לקוח שלא חזר בגלל שביקשתי כסף מראש.

ואני חוזר שוב, שיק גם אם הוא דחוי, מספק אותי.
עוד משהו שאני עושה הרבה, לוקח שיק ומבטיח לא לגבות אותו עד לתאריך מסוים שאז יבוא הכסף, פתאום אז הכסף מגיע בזמן שסוכם.

נדב ואביהוא

משתמש רשום
כיון שממש אתמול היה לי סיפור דומה, אבל במקרה שלי זה גם לשם שמים... ועל כן הותר הרצועה עוד יותר, אבל זה לא משנה, אבל יש לי להגיד לך כמה דברים
א. נסיון על סכום כזה (הגם שזה הרבה ומשמעותי) שווה לך ואסביר, כי אנשים אחרים משלמים עשרות אלפי דולר ללמוד איך להתמודד עם מצבים כאלה ועוד ועוד, ועכשיו למדת על העור שלך שהגם שזה מצער אבל זה נכנס יותר להמוח מאשר למידה במכללה וכאלה.

ב. תגיד תודה להפורם הזה שהיה לך עם מי להשתתף כי זה כח אדיר,
ג. ולעתיד לא להוציא עבודה בלי הכסף כמו שהרבה כתבו כאן מנסיון, פעם עשיתי עבודה למישהו, והיה לו הכסף וגם עכשיו יש לו הכסף, ומעניין שכל יום שעבדתי עמו אמרתי לו למה אני עובד בסוף תשתמט ולא תשלם כמו שהיה לי עם אחר, והוא לא האמין והראיתי לו דו"ח לאנשים שחייבים לי, וממש לא האמין וקילל אותם איך זה איך וכולי ובסוף מה אתה חושב... מה שקבלתי לפני יציאת העבודה קבלתי והשאר...

מי שרוצה להתחיל עם אנשים כאלה וללמוד לקח לאחרים שהם גנבים שתלכו עם דרך זה, אבל יותר טוב מנסיון להתחיל עם עצמו ולהיות חזק וער על הדקות שרוצים להוציא עבודה ולעמוד בתוקף על הכסף

הצלחה מרובה

שניאור רוכברגר

משתמש רשום
הקפצה, מה גם שהכתובת לא נכונה.

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אולי צריך באמת לשאול רב, ולקוחות שלא משלמים שמם יכנס פה ל"רשימה שחורה" שכל הגרפיקאים ידעו להזהר מהם

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כבר הציעו זאת בעבר......

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
אתם יודעים שזה די בעייתי. אחרת מזמן היינו עושים את זה.
אדרבא, אם יש לכם רעיון איך לגבש כזה רשימה, בלי להיכנס לש"ה, רכיליות וכדומה, נשמח מאוד לשמוע.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה זה לשון הרע?
אחד שאתה יודע עליו שעושה דברים כאלו בסיטונאות ואתה לא מספר לנו - זה ממש לא תעמוד על דם רעך.
תרחם עלינו במקום עליו, אנחנו אנשים טובים יותר.

כמובן להזהיר אותו קודם שאם לא ישלם תפרסם וכו'. אם זה לא מזיז לו - זו כבר בהחלט הבעיה שלו!

שלמה

משתמש מקצוען
בארץ יש רשימה של חשבונות ללא כיסוי!, צ'קים מוגבלים וכיו"ב
מי שגרם את הרע זה אותו אחד שכתב צק ולא עומד מאחורי המילה שלו...

אפשר לבנות מאגר של הודעות רעות, שידוחו להנהלת פרוג, עם הסבר מה ולמה.
כמובן שזה יהיה רק לחברי פרוג זהב

משהוא כמו הגנה של 'דור ישרים' שבו לא פוסלים אף אחד מבני הזוג, רק אומרים ש'זה לא מתאים'.
בשלב מסויים 'פרוג' יהיו 'מחירון לוי יצחק' שבו אדם יידע האם כדאי לעבוד אם אדם 'מועד'.

ayala

משתמש מקצוען
התעצבנתי מכל התשובות פה של "אולי נשאל רב". אז שאלתי רב!! הבעיה היא שאין לי את כל הפרטים בסיפור של מה שהתרחש פה,ולכן חסרים לי נתונים. אבל כדאי מאד ש"גרפית" תשאל רב.
אבל תשמעו תשובה שהיא "פחות או יותר" רק כדי להבין את מהלך העניינים בדבר כזה:
כאשר קורה מקרה כזה של ב"א שמסרב לשלם, א"א לפרסם אותו על כך עדיין. צריך קודם כל ללכת איתו לבית דין שיחליט שהוא באמת לא משלם (צריך שבית דין יפסוק שהוא באמת לא רוצה לשלם וכו). ואם הוא לא מוכן ללכת לבית דין- צריך שבית דין יראו שהוא לא מוכן להגיע אליהם ואז הם מוציאים עליו שהוא נקרא "סרבן". אבל עדיין א"א לפרסם אותו! צריך קודם להזהיר אותו. ורק אז מותר לפרסם את שמו..
אבל גם אז- תלוי למי מותר לשמוע את זה: לקרוב משפחה מותר להזהיר קרוב משפחה מפני מישהו כזה. אולי רק בעיר שבה הוא נמצא מוצר לפרסמו (הוא ירושלמי נגיד- אז רק בירושלים מותר לפרסם) ואמרתי לרב שיש פורום גרפיקאים חרדי שהם בקשר עם כולם, ושהיום כל העולם זה עיר אחת גדולה- אני יכולה לעבוד עם לקוח מניו-יורק למשל, ולכן שמו של הב"א חייב להתפרסם באינטרנט וכל העולם הגרפיקאי יידע ממנו, כי כולם עלולים לעבוד איתו, וגם כי- הרי אמרנו שלקרוב משפחה מותר להזהיר קרוב משפחה, ומכיוון שיש הפורום הגרפיקאי- כולנו אולי נחשבים לקרובי משפחה. וגם כשמקבלים לשה"ר- אסור להאמין צריך רק לחשוש.
וגם אם מותר לפרסם- רק מי שיש לו סיוכי לעבוד איתו רשאי להסתכל ולראות את שמו של האיש, כי אחרת זה סתם שמיעת לשה"ר שלא לתועלת.
זה בערך.. וממש על קצה המזלג.. רק כדי שנבין את דרך ההלכה בנושא - ובלי כל ה"אולי" ו"צריך". אין שמחה כהתרת הספיקות.
והפסק דין הרציני- יגיע כאשר "גרפית" תשאל את הרב שלה לגבי המקרה הזה ספציפית אם מותר לפרסם את שמו של האיש. (חסרו לי כמה נתונים..)

איש קטן

משתמש צעיר
חבר'ה, אבל גם לבקש כסף מראש, לפני העבודה זו בעיה, אולי הלקוח לא יהיה מרוצה בכלל? ולמה שישלם על זה?

פוס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בקישור הבא ניתן לבדוק בקלות כל חשבון בנק מוגבל בישראל:
http://www.bankisrael.gov.il/black.html.

את הפרטים הנחוצים לבדיקה אפשר למצוא בתחתית הצ'ק.

בהצלחה.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י ayala;186527:
וגם אם מותר לפרסם- רק מי שיש לו סיוכי לעבוד איתו רשאי להסתכל ולראות את שמו של האיש, כי אחרת זה סתם שמיעת לשה"ר שלא לתועלת.

אם היה אפשר היה צריך לארגן מאגר שאיננו נותן אפשרות לראות את רשימת השמות שבו, אבל מי שמקיש שם מסוים - התוכנה מודיעה לו אם השם הזה קיים במאגר...
כך היה אפשר לקיים מאגר דיסקרטי, שעד שלא תעמוד לקראת יצירת קשר עם הבן אדם ותבדוק אותו ספציפית - לא תדע שהוא בעייתי.

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י איש קטן;186561:
חבר'ה, אבל גם לבקש כסף מראש, לפני העבודה זו בעיה, אולי הלקוח לא יהיה מרוצה בכלל? ולמה שישלם על זה?
כי גם אם הוא לא מרוצה מהעבודה, הוא יצטרך לשלם לפחות 40% !
וחוצמזה- הגרפיקאי יכול לעשות עוד כמה סקיצות עד שיהיה מרוצה.
(אם אני קונה ביסלי בסופר ובאה הביתה וזה לא טעים- אז מה? אני מחזירה את זה לסופר? ודאי שלא..)

meravrozen

משתמש חדש
גם לי היה אחד כזה, עד שהוא לא קיבל מכתב מעורך-דין הוא לא זז.
אחרי המכתב שהתחייב לשלם ביום מסויים וכו' וכו' וגם הבריז...
בעלי נחת אצלו בבית והלך איתו לכספומט...

ה' יחזיר לו כגמולו

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
כמה % בעלך לוקח?
כי יש לי כמה לקוחות (בודדים, אבל יש) בשבילו.

שניאור רוכברגר

משתמש רשום
אולי צריכים חברת גבייה לגרפיקאים דתיים.

גולדגרף

משתמש רשום
עיצוב גרפי
פרנסה בידי שמים

שלום רב לכל החברים

כולנו יודעים שהתקציב השנתי שלנו כבר סגור מראש השנה
אין אפשרות בעולם להוציא שקל ששייך לי ויגיע לשני
אם אחד החליט לא לשלם לי או לגנוב וכו' הכסף הזה יגיע אלי ממקום אחר
ואם הוא לא יגיע, זאת אומרת שזה לא מהתקציב ועדיף כך מאשר
רופא שיניים או מכונת כביסה ששובקת חיים. הכסף שההוא גנב ילך
או לרופאים או לכל מה שהקב"ה הקציב לו. אין לנו אלא לעשות את ההשתדלות
כדי לקבל את שלנו, אך לא נראה לי שיש על מה להתעצב.

יש מאמר בספרי הצדיקים על אחד שגנבו לו סכום גדול של כסף
והיה בצער הרבה זמן. אחרי תקופה הוא מצא מציאה של סכום כפול
ממה שגנבו ממנו. אם הוא איש מאמין הוא שמח שקיבל חזרה ועוד מנה
כפולה. אך אם אינו מאמין כיאות, צר לו מאוד כי לו לא היה נגנב ממנו
היה לו עכשיו פי שלוש. ודי למבין.

ועכשיו בנוגע להשתדלות שלנו, גם אצלי קרה ב"ה יותר מסיפור אחד כזה
אך תמיד ותמיד האיש חזר אלי פעם נוספת בלחץ של איזה עבודה אחרת
ואז תפסתי אותו על חם, וכל זמן שלא קיבלתי תשלום על הישן והחדש
הוא לא קיבל את העבודה.

בברכת פרנסה טובה לכל עם ישראל
וגאולה קרובה עם כל הישועות, אמן.

רימון

משתמש רשום
נכתב ע"י גולדגרף;186953:
גם אצלי קרה ב"ה יותר מסיפור אחד כזה
אך תמיד ותמיד האיש חזר אלי פעם נוספת בלחץ של איזה עבודה אחרת
ואז תפסתי אותו על חם, וכל זמן שלא קיבלתי תשלום על הישן והחדש
הוא לא קיבל את העבודה.

:)
אך אינו דומה גרפיקאי מצוי לגולדגרף...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה