חופשה מרוכזת - האם גם עובדי קבלן זכאים לתשלום?

הנושא בפורום 'פורום דין וחשבון' פורסם ע"י rachelgreen, ‏12/9/18.

  1. rachelgreen

    rachelgreen משתמש מקצוען כתיבה ספרותית

    הצטרף:
    ‏10/5/15
    הודעות:
    852
    תודות :
    2,340
    נקודות:
    99
    שלום וברכה,

    אני עובדת בחברה גדולה דרך חברת כח אדם.
    בתקופת החגים יש כמה ימים בהם המשרדים סגורים, ואין אפשרות כלל לעבוד. החברה משלמת עבור ימים אלו לעובדיה.
    אני, כעובדת קבלן, לא מקבלת על ימים אלו מחברת כוח האדם, אך בפועל כיוון שאין אפשרות לעבוד, מנוכים לי ימי חופשה.
    האם יש לי אפשרות לתבוע מחברת כוח האדם שתשלם לי עבור ימים אלו?

    תודה מראש!
     
  2. saryk

    saryk משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏30/11/17
    הודעות:
    3
    תודות :
    69
    נקודות:
    14
    לפי הידוע לי- גם לעובדי החברה אין שום מחויבות לשלם.
    מותר למעביד להוציא את עובדיו לחופש, בתנאי שהעובד לא יכנס למינוס של ימי חופשה!
    אם אין לך מספיק ימי חופשה, אסור להם לנכות לך את הימים האלו.
     
    rachelgreen אוהב/ת את זה.
  3. rachelgreen

    rachelgreen משתמש מקצוען כתיבה ספרותית

    הצטרף:
    ‏10/5/15
    הודעות:
    852
    תודות :
    2,340
    נקודות:
    99
    זה מה שידוע גם לי,
    השאלה היא -
    מאחר והחברה כן משלמת לעובדיה
    אולי גם אני יכולה לדרוש את זה...
     
  4. saryk

    saryk משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏30/11/17
    הודעות:
    3
    תודות :
    69
    נקודות:
    14
    צר לי, אבל מכירה מספיק מקומות כאלה ששם התשובה היא לא...
    לדרוש ודאי שלא- ע"פ החוק - לנסות לבקש תמיד אפשר...
     
    rachelgreen אוהב/ת את זה.
  5. CPA

    CPA משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏19/2/14
    הודעות:
    90
    תודות :
    75
    נקודות:
    19
    מעבודה עם מוסד גדול שסוגר בחוה"מ אני בהחלט נוטה דווקא להבין שאמורים לתת תנאים זהים.
    חשבת השכר הפנתה אותי לסעיף 13 א לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם:
    13. (א) תנאי העבודה, ובמקום שיש בו הסכם קיבוצי - הוראות ההסכם הקיבוצי, החלים על עובדים במקום העבודה שבו עובדים גם עובדי קבלן כוח אדם, יחולו, לפי הענין, על העובדים של קבלן כוח האדם המועסקים באותו מקום עבודה, בהתאמה, בין היתר, לסוג העבודה ולותק בעבודה אצל המעסיק בפועל.
    דווקא שווה בדיקה מול חברת כ"א.
     
    rachelgreen אוהב/ת את זה.
  6. rachelgreen

    rachelgreen משתמש מקצוען כתיבה ספרותית

    הצטרף:
    ‏10/5/15
    הודעות:
    852
    תודות :
    2,340
    נקודות:
    99
    תודה רבה!
    האם יש החרגה על עובדי מחשוב?
    משיטוט שלי ברשת נראה שיש חוקים שאינם חלים על עובדי קבלן בתחום המחשוב,
    והמקרה שלי הוא עבודה בתכנות.
     
  7. CPA

    CPA משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏19/2/14
    הודעות:
    90
    תודות :
    75
    נקודות:
    19
    אכן. הסעיף הבא אומר:
    13א. סעיפים 12א ו-13 לא יחולו על עובד של קבלן כוח אדם המועסק אצל מעסיק בפועל בתפקידי מחשוב; לענין זה, "תפקידי מחשוב" - תחזוקה, פיתוח והטמעה של מערכות מחשוב.
    יש הצעת חוק לבטל אותו (נידונה לאחרונה בפברואר 2018) - מצורף קובץ.
    עדיין כדאי לפנות להבהרות לאיגוד העובדים המייצג אתכם ורלוונטים דברי @saryk
    בהצלחה
     
    rachelgreen אוהב/ת את זה.
  8. sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

    sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר משתמש סופר מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏24/11/15
    הודעות:
    398
    תודות :
    761
    נקודות:
    134
    עיסוק:
    הנהלת חשבונות, חשבות שכר, יעוץ עסקי וניהולי
    בכל אופן לא בטוח שהתנאים שם זה ע"י הסכם קיבוצי