התייעצות חוסר צדק -זמנים במשפחתון

שיר השירות

משתמש מקצוען
חבל מאד שאין אפשרות להתלונן בצורה אנונימית על התנהלות המטפלת.
צריך להיות חכם ולא צודק, התלוננות למפקחת זה סיום היחסים הטובים (?) שיש עם המטפלת, ומי יודע איך זה משפיע על הילד שניה אחרי שהדלת נסגרת...
ולצערנו הרב אין עוד מקומות פנויים במשפחתונים לאחר שהסתיים השיבוץ.
ובמעונות הכל מפוצץ, שלא לדבר שאין בכלל מקום למי שמרוויחה קצת יותר מהמינימום...

rew3020

משתמש מקצוען
בטוח שהרבה מנהלות משפחתונים מסורות מאוד מרגישות מאוד רע בקריאת אשכול זה.
יש מעולות ומסורות ומקפידות על הכללים.
ויש מיעוט של עשבים שוטים.
בעיני זה נובע מחוסר אינטלגנציה, אולי כאלו שמעולם לא עבדו כשכירות ואינן מכירות את המושג של מחוייבות לתנאי עבודה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בטוח שהרבה מנהלות משפחתונים מסורות מאוד מרגישות מאוד רע בקריאת אשכול זה.
יש מעולות ומסורות ומקפידות על הכללים.
ויש מיעוט של עשבים שוטים.
בעיני זה נובע מחוסר אינטלגנציה, אולי כאלו שמעולם לא עבדו כשכירות ואינן מכירות את המושג של מחוייבות לתנאי עבודה.
מסכימה איתך.
למרות שאני מסכימה עם כל מילה שאמרו פה על משפחתונים. לטוב ולמוטב. היו שנים שהילדים שלי היו במשפחתונים מקסימים. אפילו מושלמים וכשזה מצליח זה דבר נהדר בעיקר בגילאים הקטנים יותר.
עדיין החוסר ודאות והפערים העצומים בין המשפחתונים גורמים לי היום להעדיף מעון. נכון שגם במעון יש הבדלים בין מטפלות. אבל לפחות יש שם מנהלת שמכוונת לרמת טיפול מסוימת ותחתור להגיע לשם עם כל אחת. (במקרים המעטים שהיתה לי מטפלת פחות טובה במעון היא הוחלפה באמצע שנה)

elibeli

משתמש מקצוען
הבן שלי היה במשפחתון מושלם ומדהים!!
מטפלת יר"ש. שדואגת לכל דבר בצורה הכי טובה שיש. נקיה, מסודרת, חמה.
הוא היה אצלה מגיל שנה ועד עכשיו -גיל 3. יכול להיות שלא הכי מוצלח להיות במסגרת כזו עד גיל 3 אבל אין באזור שלי מעון.
לגבי הקביעות של מטפלת משפחתון- ברור שבמשפחתון יש יותר קביעות אבל גם ברור שכמו שכתבה מישהי שכשהיא לא מרגישה טוב, חל"ד וכו' המצב יותר גרוע. אצלינו המשפחתונית הביאה סייעת לעזרה לשעה וחצי ביום וכך יצא שבחל"ד היא החליפה אותה (אומנם בבית אחר אבל היא הייתה מוכרת..)
לגבי מה שכתבה פותחת האשכול:
ברור שזה לא לפי הנהלים. למה לא להגיד לה בצורה יפה:אני מאד מרוצה ושמחה ששלחתי אליך אבל עד כמה שידוע לי זה לא השעות ולראות מה התגובה...
וכן, לי היתה פעם שהעלינו את הרכזת בשיחת ועידה כי אני חשבתי א' והמטפלת חשבה ב'... לא כל פניה לברור חייבת להיות בקטע של תלונה. וגם עם המטפלת הכי מדהימה יכולות להיות נקודות לא כ"כ מוסכמות (אני לא מדברת על נהלים)

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מצחיק כמה שההסתכלות על אותו דבר שונה כל כך בין אחת לשניה.
זה לגמרי ענין של הסתכלות.
כשאני מחפשת לילד שלי סידור אני מחפשת תחליף אמא.
ומשפחתון זה הדבר הכי קרוב לאמא,
גם אמא היא רק אחת - כשהיא עייפה, עצבנית, ולא מרגישה טוב.
ועדיין אני בטוחה שהכי טוב לילד להיות אצל אמא שלו , ולא במוסד נחמד עם המון מטפלות שכולן רעננות (נגיד, גם כשהן שוטפות את הרצפה) שהוא מכיר אותן בכל מיני דרגות של היכרות.
אני גם חושבת שעדיף לילד עד גיל מסוים (נניח 3-2) לא ללכת לשבוע לקרובים שהוא פחות מכיר, למרות שאחר כך ההורים שלו יחזרו רעננים יותר,
אני אפילו חושבת שעדיף לילד לגדול בבית עם הורה אחד יציב ובטוח, ולא במשמורת משותפת אצל שני הורים למרות שהם יותר רעננים .
(טוב, אולי הקצנתי , אבל בשביל הרעיון )

הבת שלי מאד אוהבת מטפל קבוע, עד היום בגן חובה (!) ביום של המחליפה היא מתבכיינת,
במעון כשהיא הייתה בת שנתיים היא היתה שונאת את יום שלישי כי אז היתה מחליפה.
אבל אולי זה כי לא שלחתי אותה למעון מגיל 0.. מי יודע ..:rolleyes:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בחופשת לידה במעון - אחת המטפלות מהמעון או מהחדר מקבלת לרוב את הקבוצה ובכל מקרה הילדים נשארים באותו חדר ובאותה סביבה ולרוב לא עוברים תחושת מעבר חריגה ואפילו לא בוכים בכניסה. מה קורה במשפחתון בחופשת לידה??? מעבירים לבית אחר עם מטפלת אחרת . ממש מעבר דרסטי באמצע השנה הלוך וחזור.כמו להחליף פעמיים מוסד לימודים באמצע השנה.
זו שוב אותה השאלה ,
האם עדיף מוסד לימודים שהוא מלכתחילה מוסד, ובנוי על הכרות עם מלא מטפלות מתחלפות.
או משפחתון יציב שבנוי על דמות אחת , שמתחלפת לפעמים פעמיים בשנה.
לדעתי אופציה ב' בוודאות.

בכל מקרה, כל אמא שולחת לאיפה שמדבר אליה, ואיפה שהיא מרגישה שטוב יותר לילד שלה,
זה הכי חשוב.

eng

משתמש פעיל
אנחנו שולחים למשפחתון מטעם התמת
הזמנים הם 8 עד רבע ל4 ללא יום שישי!!
קצת חוצפה, לא?
מה אפשר לעשות? אין חשק להתלונן כי סו"ס היא המטפלת של הבת שלי.
ידעתם את זה מראש? אז מה התלונה? אין עוד משפחתונים באזורכם?
זה באמת לא הוגן כלפיכם אבל אפשר לצעוק ואפשר לבדוק להתלונן ולשנות אבל אם ידעתם מראש אז למה להכנס למריבה?

crg

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חבל מאד שאין אפשרות להתלונן בצורה אנונימית על התנהלות המטפלת.
צריך להיות חכם ולא צודק, התלוננות למפקחת זה סיום היחסים הטובים (?) שיש עם המטפלת, ומי יודע איך זה משפיע על הילד שניה אחרי שהדלת נסגרת...
תפני לרכזת מטלפון לא מזוהה ואף אחד לא אמור לדעת איזו אמא את מתוך כל הילדים במשפחתון.
רק תעדכני. אל תכנסי לזה עמוק...
זה לא חוקי. וחייב להשתנות.

elis56

משתמש פעיל
גם במעון בתינוקיה שקט ורגוע מאד ואין בלגן ורעש בכלל.. זו תינוקיה ולא גן. נראה שפחות הכרת את חדר התינוקיה ואת מדמה אותו לחדר של גן של גיל שנה וחצי. אין בימבות לתינוקים קטנים וגם לא חצר.. מקסימום מוציאים אותם בסלקל או לזחול אם הם יותר גדולים באיזו מרפסת...
בימבות מביאים להם למרפסת בגיל שנה+ כשהם יודעים ללכת.

גם במעון יש לכל מטפלת רק 6 ילדים וזו בהחלט נחשבת למסגרת קטנה.
אני מדברת דווקא מתוך היכרות קרובה, נכון שאין בימבות לגילאי חצי שנה אבל כן יש בכיות ורעש של מעל 20 תינוקות בחדר אחד. ונכון שלכל מטפלת יש 6 תינוקות אבל סדר היום מתנהל בצורה משותפת בד"כ - כל פעם 2 קבוצות ביחד.

וחוץ מזה במעון יש סדר יום קבוע מאד, כללים אחידים שלדעתי בגיל גדול יותר זה בונוס, אבל בגיל כמה חודשים -פחות....
אני אהבתי שהמטפלת (לא במעון) סידרה לכל תינוק את היום בצורה שהתאימה לו - היא הייתה מאד גמישה ואם התינוק לא ישן טוב בלילה - הרדימה אותו מיד בבוקר, ואם במקרה התעורר מאוחר- השכיבה אותו מאוחר יותר וכנ"ל לגבי האוכל, לכל אחד מה שהתאים בזמן ובצורה שהתאים לו.
בגיל הזה הייתה חשובה לי יותר הגמישות והטיפול האישי, בגיל גדול יותר - חשוב לי יותר העיקרון של סדר יום קבוע.
אבלכל זה עניין של דיעה, וזכותך לחשוב אחרת.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
וחוץ מזה במעון יש סדר יום קבוע מאד, כללים אחידים שלדעתי בגיל גדול יותר זה בונוס, אבל בגיל כמה חודשים -פחות....
במעונות שאני מכירה אין סדר יום עד גיל שנה.
ואחרי גיל שנה זה מבורך בעיני. (וגם אם הילד היה איתי בבית הייתי משכיבה אותו בזמנים קבועים)

elis56

משתמש פעיל
במעונות שאני מכירה אין סדר יום עד גיל שנה.
ואחרי גיל שנה זה מבורך בעיני. (וגם אם הילד היה איתי בבית הייתי משכיבה אותו בזמנים קבועים)
זה ממש מוזר!!
ברוב מוחלט של המעונות יש סדר יום מגיל אפס..
אחרי גיל שנה גם מבחינתי זה מעלה.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה ממש מוזר!!
ברוב מוחלט של המעונות יש סדר יום מגיל אפס..
גם במעון אצלינו בתינוקיה אין סדר יום.
כל תינוק מתנהל לפי הזמנים שלו. ישן כשהוא רוצה ואוכל כשהוא רוצה.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
אני גם ממצדדות המעון.
אבל דווקא לגבי השעות יש לי בעיה עם הבוקר.
המעון לא מתנהל כרגיל בבוקר, יש מטפלת אחת שפותחת ב7 ושומרת באחת הכיתות על כל הילדים שמגיעים עד 7:45 - שאז מגיעות עוד מטפלות ומחלקות לחדרים. הבן שלי לא מסכים להגיע למטפלת שהוא לא מכיר, בחדר שהוא לא מכיר, ודי בצדק. ויש ימים שאני חייבת להביא מוקדם וזאת בעיה ענקית בשבילי.
ניסיתי לדבר עם המנהלת כמה פעמים, הבעיה שהיא טוענת שהנוכחות במעון דלילה מאוד בשעה הזאת ואין הצדקה להחזיק 3 מטפלות כבר ב7 בבוקר. אני יכולה להבין את זה, אבל תכלס יוצא שמבחינתי המעון נפתח ב7:45.
לא נראה לי שיש למי לפנות מעבר למנהלת, נכון? (ניסיתי בעבר לפנות לתמ"ת והם טענו שהם לא מטפלים בזה בכלל)

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני גם ממצדדות המעון.
אבל דווקא לגבי השעות יש לי בעיה עם הבוקר.
המעון לא מתנהל כרגיל בבוקר, יש מטפלת אחת שפותחת ב7 ושומרת באחת הכיתות על כל הילדים שמגיעים עד 7:45 - שאז מגיעות עוד מטפלות ומחלקות לחדרים. הבן שלי לא מסכים להגיע למטפלת שהוא לא מכיר, בחדר שהוא לא מכיר, ודי בצדק. ויש ימים שאני חייבת להביא מוקדם וזאת בעיה ענקית בשבילי.
ניסיתי לדבר עם המנהלת כמה פעמים, הבעיה שהיא טוענת שהנוכחות במעון דלילה מאוד בשעה הזאת ואין הצדקה להחזיק 3 מטפלות כבר ב7 בבוקר. אני יכולה להבין את זה, אבל תכלס יוצא שמבחינתי המעון נפתח ב7:45.
לא נראה לי שיש למי לפנות מעבר למנהלת, נכון? (ניסיתי בעבר לפנות לתמ"ת והם טענו שהם לא מטפלים בזה בכלל)

אצלינו שאר המטפלות מגיעות כבר ב- 07:30
אני מבינה את הבעיה, גם הבן שלי בכה כמה ימים עד שהתרגל אבל אחר כך ממש אהב ללכת לשם ( הוא כבר היה חבר של כל הילדים שבאים מוקדם)
שימי לב שבאמת זה קשה בהתחלה אבל כדאי לנסות...

קצרה

משתמש מקצוען
אני מדברת דווקא מתוך היכרות קרובה, נכון שאין בימבות לגילאי חצי שנה אבל כן יש בכיות ורעש של מעל 20 תינוקות בחדר אחד. ונכון שלכל מטפלת יש 6 תינוקות אבל סדר היום מתנהל בצורה משותפת בד"כ - כל פעם 2 קבוצות ביחד.

אני אהבתי שהמטפלת (לא במעון) סידרה לכל תינוק את היום בצורה שהתאימה לו - היא הייתה מאד גמישה ואם התינוק לא ישן טוב בלילה - הרדימה אותו מיד בבוקר, ואם במקרה התעורר מאוחר- השכיבה אותו מאוחר יותר וכנ"ל לגבי האוכל, לכל אחד מה שהתאים בזמן ובצורה שהתאים לו.
בגיל הזה הייתה חשובה לי יותר הגמישות והטיפול האישי, בגיל גדול יותר - חשוב לי יותר העיקרון של סדר יום קבוע.
אבלכל זה עניין של דיעה, וזכותך לחשוב אחרת.

זה לא שאני חושבת אחרת . יותר סביר שאני פשוט מכירה מעונות אחרים מאלו שאת מכירה אותם היכרות קרובה.
במעונות שאני מכירה יש פחות מ-20 תינוקות בחדר (6 כפול 3 = 18) ומשום מה שקט שם למדי. תינוק בוכה פה ושם ושני שממלמל ומוזיקה עדינה בזמן משחקים ולא מעבר. ונכנסתי אליו חופשי בכל מיני שעות של היום במיוחד בתקופות שהבאתי תינוק קטן בן 3 חודשים שבכל הזדמנות אפשרית נשאר לידי....

בכיתות התינוקיה במעונות שאני מכירה - סדר היום בכיתת התינוקיה מסודר לכל תינוק בצורה שמתאימה לו ולגמרי לא קבועה. כולל האוכל. כל אחד מה שמתאים לו ובצורה שמתאימה לו. הייתי מקבלת כל יום דיווח מדויק לגבי שעות בהם התינוק אכל/ישן ולא ראיתי שום שעה קבועה. לגמרי "זרמו" איתו....

רק בסביבות גיל שנה ממש לקראת סוף השנה - מנסים לייצב אותם לאט לאט לסדר יום מאורגן.

קצרה

משתמש מקצוען
תפני לרכזת מטלפון לא מזוהה ואף אחד לא אמור לדעת איזו אמא את מתוך כל הילדים במשפחתון.
רק תעדכני. אל תכנסי לזה עמוק...
זה לא חוקי. וחייב להשתנות.

הנסיון שלי עם הרכזות בבני ברק - לא טוב.
מאד סביר שאם לא מזדהים הם אפילו יסרבו להתייחס ל"עלילה".
הן לויאליות למטפלות בצורה שלא תיאמן כאילו הן לא אמורות להיות הפיקוח מעליהן.

זה היה מתסכל ממש לנסות לפנות אליהן.

קצרה

משתמש מקצוען
זה לגמרי ענין של הסתכלות.
כשאני מחפשת לילד שלי סידור אני מחפשת תחליף אמא.
ומשפחתון זה הדבר הכי קרוב לאמא,
גם אמא היא רק אחת - כשהיא עייפה, עצבנית, ולא מרגישה טוב.
ועדיין אני בטוחה שהכי טוב לילד להיות אצל אמא שלו , ולא במוסד נחמד עם המון מטפלות שכולן רעננות (נגיד, גם כשהן שוטפות את הרצפה) שהוא מכיר אותן בכל מיני דרגות של היכרות.
אני גם חושבת שעדיף לילד עד גיל מסוים (נניח 3-2) לא ללכת לשבוע לקרובים שהוא פחות מכיר, למרות שאחר כך ההורים שלו יחזרו רעננים יותר,
אני אפילו חושבת שעדיף לילד לגדול בבית עם הורה אחד יציב ובטוח, ולא במשמורת משותפת אצל שני הורים למרות שהם יותר רעננים .
(טוב, אולי הקצנתי , אבל בשביל הרעיון )

הבת שלי מאד אוהבת מטפל קבוע, עד היום בגן חובה (!) ביום של המחליפה היא מתבכיינת,
במעון כשהיא הייתה בת שנתיים היא היתה שונאת את יום שלישי כי אז היתה מחליפה.
אבל אולי זה כי לא שלחתי אותה למעון מגיל 0.. מי יודע ..:rolleyes:

כאן בדיוק טמון ההבדל בינינו כנראה.
אני לא משווה מטפלת לאמא ולכו מחפשת מטפלת טובה ולא דמיון טכני לאמא.
לדעתי מטפלת לעולם לא תדמה לאמא ולו בשל העובדה שאהבה כזו לילד שבסך הכל "מעביד בפרך" . היא בלתי טבעית בלתי הגיונית - והיא מתנת שמים מיוחדת שניתנה לאמא ורק לה.
לכן מטפלת עייפה עצבנית וטרודה לעולם לא תדמה לאמא עייפה עצבנית וטרודה.
אפילו אם היא באמת מיוחדת משכמה ומעלה - ובלי לזלזל באף אחת - את מתנת השמיים בין ילד לאמא היא לא קיבלה.
משהו מהותי תמיד יהיה חסר שם.

דרך אגב למרות הדרמטיות בדברייך - גם במעון מרבית הזמן נמצאת מטפלת קבועה או 2-3 קבועות ממש כמו בבית הפרטי שלי - שלתינוק יש ברוך השם גם אבא וגם אמא וגם אחות גדולה , וכל הדמויות המוכרות והאהובות מטפלות בו לסירוגין.

בנוגע למילוי מקום של משפחתון הוא משתחל יופי להגדרה של שבוע אצל אשה לא מוכרת ....

קצרה

משתמש מקצוען
ידעתם את זה מראש? אז מה התלונה? אין עוד משפחתונים באזורכם?
זה באמת לא הוגן כלפיכם אבל אפשר לצעוק ואפשר לבדוק להתלונן ולשנות אבל אם ידעתם מראש אז למה להכנס למריבה?

לא בטוח שהם ידעו את זה מראש . הרישום לא מתבצע בבית המטפלת ולא באחריותה כלל.
וגם השיבוץ הסופי לא.
ומאד יכול להיות שאת התנאים החריגים של המטפלת הם שמעו רק לאחר שמאוחר היה לחפש משפחתון אחר.

ח. גרין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אפילו אם היא באמת מיוחדת משכמה ומעלה - ובלי לזלזל באף אחת - את מתנת השמיים בין ילד לאמא היא לא קיבלה.
מטפלת שהיא אמא אם היא טובה ויראת שמים היא ממש כמו אמא, והיא מגדלת את הילדים בשנה הזו יותר מאשר האמא - 7:00-4:30 ,האמא משעה 4:30 עד 7...
היא נותנת להם את כל מה שצריכים באהבה, דואגת להתפתחות התקנית, משקיעה במשחקים והפעלות מגוונות, מכינה אוכל לפי מה שאוהבים וחושבת עליהם גם בלילה איך לקדם אותם....
נכון שהיא לא אמא אבל מתקרבת מאד....

אחת / אפס

מיתוג, עיצוב ופרסום
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כאן בדיוק טמון ההבדל בינינו כנראה.
אני לא משווה מטפלת לאמא ולכו מחפשת מטפלת טובה ולא דמיון טכני לאמא.
לדעתי מטפלת לעולם לא תדמה לאמא ולו בשל העובדה שאהבה כזו לילד שבסך הכל "מעביד בפרך" . היא בלתי טבעית בלתי הגיונית - והיא מתנת שמים מיוחדת שניתנה לאמא ורק לה.
לכן מטפלת עייפה עצבנית וטרודה לעולם לא תדמה לאמא עייפה עצבנית וטרודה.
משהו מהותי תמיד יהיה חסר שם.

דרך אגב למרות הדרמטיות בדברייך - גם במעון מרבית הזמן נמצאת מטפלת קבועה או 2-3 קבועות ממש כמו בבית הפרטי שלי - שלתינוק יש ברוך השם גם אבא וגם אמא וגם אחות גדולה , וכל הדמויות המוכרות והאהובות מטפלות בו לסירוגין.

בנוגע למילוי מקום של משפחתון הוא משתחל יופי להגדרה של שבוע אצל אשה לא מוכרת ....

יאלה יאלה
בלי השואה בלי בערך........
כל הילדים במשפחתונים הם ילדים לאמהות שעבדו או עובדות במעון
רק מי שחוותה וראתה מקרוב את פני הדברים במעון לא שולחת ובצדק
איזה כללים נוקשים! איזה סדר יום ומשמר קפדני הזוי! חבל שבמעון מגדלים רובוטים ולא ילדים!!!!!
והמבין יבין..........................................

אחת עם הרבה נסיון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה