חומרים/רעיונות על "שמע ישראל" לצורך קרוב לבנות

• פותח הנושא meme
  • פורסם בתאריך

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כשאני הייתי בכיתה ה היה לנו מבצע על תפילה
ומה שהכי קירב את הבנות אחרי המבצע
והשאיר להם טעם של עוד
זה שירים
היה לנו 3 שירים על התפילה
שגם שאחרי שהמבצע נגמר
והכל נגמר
היינו שרות את השירים מידי פעם
וזה ממש עזר
אם את רוצה אני יכולה לחפש לך את השירים
בהצלחה!

מליון

משתמש מקצוען
לדוג' הסיפור של הרב כהנמן עם הילדים בפנימיות?
חילונים שברגע לפני שמתו צעקו שמע ישראל?
לכאלו דברים את מתכוונת?

meme

משתמש פעיל
מדובר על שיחת קרוב לבנות חילוניות לחלוטין
אני מחפשת רעיונות וחומרים שיכניסו בהם חזק את כל הרעיון והמהות של "שמע ישראל"

מליון

משתמש מקצוען
אולי כדאי לדבר עם לב לאחים / ערכים
או באתרים שלהם יתכן שיש חומר...

פנסאית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש עניין ששמע ישראל מתייחס לנקודה של העצם שבנפש של בנפש שקשורה לכל יהודי מעצם זה שהוא יהודי שהוא חלק אלוקי. בשמע ישראל מתעוררת הנקודה הזו של עצם הנפש.
אפשר לספר על הנקודה הזו.. לעורר שבכל יהודי יש חלק שקשור בקב''ה בלי ייחוס, בלי קיום מצווה מסוימת..

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוההה! ב"ה מוצאים מישהו שמחפש את המקור
זה שנים שאני שואלת את עצמי, מתי היתה הפעם האחרונה [או ראשונה] שלמדו עם ילדינו פשט של 'שמע ישראל'?
ותגידו, רק ל'תינוקות שנישבו' מגיע ללמוד פשט???
טוב, בחומש דברים, פרשת ואתחנן, פרק ו פס' ד: 'שמע ישראל'...
רש"י מסביר: ה' שהוא אלקינו עתה ולא אלקי האומות, הוא עתיד להיות ה' אחד, שנאמר: "כי אז אהפוך אל עמים שפה ברורה לקרא כלם בשם ה'" ונאמר: "ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד"
רש"י הק' בעצם מסביר לנו [מהמילה אלוקינו, ולא אלוקים] שהיום רק אנחנו העם היהודי מאמין בה' שהוא האלו-ק היחיד, אין עוד אלוקות בעולם אין עוד שיתופים של כוחות נוספים, כי הוא עצמו בעל הכוחות, אבל אומות העולם כן מאמינים בשיתופים.
אבל לקץ הימים, בגאולה הקרובה במהרה, כשיהיה מצב של 'מלאה הארץ דעה את ה'' כל העולם כולו יאמין שה' אחד, ואין עוד מלבדו!!!
כאן אפשר בעצם לחדד את הנקודה, שמי שיש לו את ההבנה הנקיה והאמיתית שה' אחד, זו בדיוק הנקודה היהודית שלו, זו הבנה שנובעת מנשמתו היהודית הטהורה!
הרבה הצלחה לכולנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה