מידע שימושי חולה מאומת בתוך בית הכנסת

דסי123

משתמש מקצוען
וזה הסיפור המלא!
אם "דוברות המשטרה" עשתה מהסיפור רייטינג, אז גם לי מגיע קצת...

בערב יום כיפור חל היום ה-14 מאז שהתחילו אצלי התסמינים.

את תוצאת הבדיקה "חיובי" קיבלתי יום אחרי ראש השנה.

הרופא מתקשר אלי בערב, שואל אותי איך אני מרגיש וכו' ואומר לי שאני יכול לצאת ביום ראשון (ערב יום כיפור).

אני מגיע לבית הכנסת למנחה של ערב יום כיפור, והגבאי שואל אותי מתי יצאתי חיובי? עניתי.

הגבאי שואל, יש לך אישור מודפס מרופא לצאת? אמרתי: לא, הוא אמר לי בטלפון.

אמר לי הגבאי: צא החוצה!

אמרתי: לא רוצה!

אמר הגבאי: אני מזמין לך משטרה.

אמרתי: תזמין.

וכאן טעיתי: דבר ראשון, לא חשבתי שהוא יתקשר למשטרה. דבר שני, חשבתי שהמשטרה לא תעשה לי כלום, כי הרופא אמר לי שאני משוחרר. לא ידעתי שצריך אישור רשמי.

שוטרים מגיעים באמצע מנחה. הם מסמנים לי לצאת. אני יוצא. שואל שם ות.ז. הוא בודק במחשב, אומר שהוא לא רואה אישור יציאה. אמרתי לו רופא אמר לי. אין עם מי לדבר. תגיש ערעור. אומר לי השוטר, תחזור הביתה מיד, ואם אני רואה אותך שוב - עוד קנס של 5,000 ₪.

כל כך הייתי בטוח שהשוטרים לא יעשו לי כלום, שהשארתי את המחזור בבית הכנסת כאילו אני עומד לחזור אליו... איזה תמים...

אז מה היה לי פה:

1. בושות בבית הכנסת - כפרת עוונות.

2. קנס כספי גבוה - כפרת עוונות.

3. יום כיפור בבית (עם המחזור של אשתי) - כפרת עוונות.

4. חילול השם (המתפללים, השוטרים, וקוראים בחדשות) - בעיה. אמנם יש לי שותף לזה, שזה הגבאי, בפרט שהוא פנה אלי בצורה תקיפה ומביישת שעוררה בי התנגדות אוטומטית. אבל אחרי הכל - יכולתי למנוע את החילול השם. אז כנראה שהוא רשום גם על שמי.

מסקנות צדדיות מהסיפור:

• עם ישראל שומע להנחיות ולא מיפר בידוד - וכשמישהו מיפר בידוד זה ממש נדיר, שהמשטרה ישר רצה לתקשורת.
  • למשטרה אין את הטלפון שלי - הם היו צריכים להתקשר להורים שלי לברר מה המספר שלי!?

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען
קרובת משפחתי הייתה חיובית. אחרי 13 ימים היא פנתה לקופ"ח שישחררו אותה. הם טענו שהיא צריכה להמתין שהם בעצמם יפנו אליה. היא המתינה במשך שבוע (!!!) כדי שהם יועילו בטובם לפנות אליה ולשחרר אותה. ובמשך השבוע הזה היא התחננה אליהם יום יום שישחררו אותה כבר. לחינם הייתה צריכה לשבת שבוע נוסף בבית.
ואני מאמינה שזה לא מקרה יחיד.

סתם אחד

משתמש פעיל
אולי אם אנשים ישמרו כמו שצריך, ירד קצת העומס מקופ"ח והם יוכלו להתפנות לשחרר אנשים שמשוועים ליציאה.

haiosi

משתמש פעיל
אל תאשימו את הגבאי שהלשין עלי למשטרה. ראשית, כי כוונתו הייתה לטובה. שנית, לא הוצג הצד שלו בסיפור, ואני משער שיהיה לו הרבה מה לומר להגנתו.

בכל מקרה, אני באופן אישי, יודע שהקב"ה הביא עלי את זה (והגבאי הוא רק שליח), ועשיתי לעצמי את חשבון הנפש האישי שלי, בכמה דברים אישיים שאין כאן המקום לפורטם.

בכל זאת, אולי יש משהו שפיספתי, אולי אתם כצופים מהצד, תאירו את עיני - מה הקב"ה רוצה ממני? מה המסר שלו אלי? אילו היה קורה לכם כזה דבר, איפה בנפשכם הייתם ניגשים לתקן?

ואולי בכלל אין כאן הפנייה לתיקון, אולי הקב"ה רוצה רק לעשות לי כפרת ומחיקת עוונת סופית לכבוד השנה החדשה - כך שעכשיו אני נקי וצח כשלג? מקווה מאוד.

נערך לאחרונה ב:

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
איפה כתובה הנחיה שצריך אישור בכתב מרופא?
ראיתי הנחיה אחרי כמה ימים חולה יכול לצאת מבידוד. לא ראיתי שצריך לזה אישור בכתב.
(ואם לחשוד - אפשר לחשוד בכל אחד שאולי הוא חולה ולא מספר. למה דווקא במי שבדק וסיפר שהיה חולה? למה שיחליט פתאום לשנות כיוון ולהתחיל לשקר?)

נערך לאחרונה ב:
אל תאשימו את הגבאי שהלשין עלי למשטרה. ראשית, כי כוונתו הייתה לטובה. שנית, לא הוצג הצד שלו בסיפור, ואני משער שיהיה לו הרבה מה לומר להגנתו.

בכל מקרה, אני באופן אישי, יודע שהקב"ה הביא עלי את זה (והגבאי הוא רק שליח), ועשיתי לעצמי את חשבון הנפש האישי שלי, בכמה דברים אישיים שאין כאן המקום לפורטם.

בכל זאת, אולי יש משהו שפיספתי, אולי אתם כצופים מהצד, תאירו את עיני - מה הקב"ה רוצה ממני? מה המסר שלו אלי? אילו היה קורה לכם כזה דבר, איפה הנפשכם הייתם ניגשים לתקן?

ואולי בכלל אין כאן הפנייה לתיקון, אולי הקב"ה רוצה רק לעשות לי כפרת ומחיקת עוונת סופית לכבוד השנה החדשה - כך שעכשיו אני נקי וצח כשלג? מקווה מאוד.
תודה שסיפרת מה שהיה וסליחה על החשד
עשו מזה כל כך רעש וכתבו בחדשות ולא הבנו איך יתכן כזה דבר יהודי שכך יוצא להתפלל בבית הכנסת למרות שהוא מאומת

דוקים

משתמש פעיל
מקובלנו שכאשר אדם רוצה לדעת האם מעשה הוא מצוה או עבירה עליו לבדוק את הלהט.
להט חזק מידי לא מוכיח על עשיית מצוה.
היצר הרע הוא המנוע.
רוצים לשמוע לו, בבקשה. רק אל תדברו בשם התורה.
דברו בשם משה"ב. בשם פקידים וחכי"ם ובשם רופאים.
עזבו את התורה. היא לא עומדת מאחוריכם.
לתשומת לב כל המלשינים, מוכיחים בשער בנאומים אינסופיים, מכני הכינויים.
בלהט של 'קדושה' מדומה.

כל זמן שלא בדקתם מה אומר הרב של - ה'הוא' שלא נוהג כמוכם.
וכל זמן שלא בדקתם עם הרב שלכם מה מותר לעשות ולהגיד ואיך.
וכל זמן שלא נהגתם כזאת עם 'חרדים' מפירי חוקי התורה המזיקים לנו בוודאות, במאת האחוזים. (צניעות וכו')

שבו בשקט. אין יש לכם זכות דיבור בשם התורה והמצוות.
אתם פשוט עושים צחוק מעצמיכם.

נערך לאחרונה ב:

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L

בכל זאת, אולי יש משהו שפיספתי, אולי אתם כצופים מהצד, תאירו את עיני - מה הקב"ה רוצה ממני? מה המסר שלו אלי? אילו היה קורה לכם כזה דבר, איפה בנפשכם הייתם ניגשים לתקן?

זה באמת אתה? [מה שקרה בקריית יובל]
לא דנה אותך לכף חובה, אבל חשוב גם לדעת ולהכיר את הצד השני, אדם שמוגדר כחולה מאומת לא מדברת עליך אלא מדברת באופן כללי , אדם שמוגדר מאומת ויוצא לבית הכנסת הוא עושה עוול!! איך אדם שנחשב מאומת יוצא להתפלל בציבור האם הוא חושב על ההשלכות שבדבר? יש אנשים מבוגרים בבית כנסת , יש אנשים עם סכרת ומחלות רקע אחרות שברגע שמישהו מדביק אותם זה מוות פשוטו כמשמעו , אני בטוחה שאף אחד לא רוצה על עצמו כזה דבר

מרחבית

משתמש מקצוען

בכל זאת, אולי יש משהו שפיספתי, אולי אתם כצופים מהצד, תאירו את עיני - מה הקב"ה רוצה ממני? מה המסר שלו אלי? אילו היה קורה לכם כזה דבר, איפה הנפשכם הייתם ניגשים לתקן?

לפי מה שכתבתם, אין ספק שעברתם סיפור כואב עם עגמת נפש עצומה. סוג של יסורים מאוד לא נעימים.
מעורר הערכה גדולה לימוד הזכות על הגבאי והאמונה הגדולה.
רק האדם עצמו יכול לחוש מה ד' רוצה ממנו. אך רק כי שאלתם כצופים מהצד, אכתוב על שני דברים שעלו לי מהסיפור, שלמדו אותי דברים, ואולי אין להם כל קשר אליכם.
אחד זה העניין של עד כמה כדאי או לא כדאי לעמוד על הצדק שלנו. קורה לא פעם, שאנחנו יודעים שהצדק איתנו. לפחות לפי הידוע לנו. והשני לא מאמין או לא מוכן להבין וכדו', וזה מאוד מקומם. תחושה של עוול. ושל השפלה. הרצון לעמוד על הצדק שלנו הוא לפעמים גדול מאוד. ולגמרי מובן. בפרט אם חושדים בנו במה שאין בנו, וכדו'. ועל אף הכל, לא פעם הדבר החכם יותר והנכון יותר - הוא לוותר ... (והרבה פעמים מבינים אחר כך שהצד השני - מבחינתו - גם הוא צדק).
דבר שני, וזה קשור לאחרים, מן הסתם עגמת נפש הזו קרתה בגלל שהגבאי התנסה וידע שהוא לא יכול לסמוך על מילים של אנשים. וזה מוביל לדבר הבא שעלה לי. עד כמה כל אחד מאיתנו צריך להיזהר משקרים וקומבינות. כי מעבר לדבר עצמו, נגרם עוד נזק, שנשבר האמון, והאדם ש'עבדו' עליו - כבר לא יודע למי להאמין ולמי לא, ואז קרוב לודאי יסבלו מזה דווקא אנשים שהאמת והתום איתם. והמשקרים - הם הם שגרמו לזה.

נערך לאחרונה ב:

יענק'ל

משתמש פעיל
D I G I T A L
יש בכלל אישורים בכתב?
היום הכל מתנהל כשגרת קרונה - דרך הטלפון

haiosi

משתמש פעיל
בפעם הקודמת הבטחתי לעדכן אתכם. אז הנה העדכון.....

תקציר למי שלא עקב עד כאן:
בערב יו"כ, יצאתי מהבית ביום ה-14 מתחילת התסמינים שהיו לי.
לא ידעתי שצריך אישור בכתב מרופא כדי לצאת...
מישהו הזמין לי משטרה.... קיבלתי קנס 5000 ש"ח על הפרת בידוד.

לאחר חג הסוכות דיברתי והתפייסתי עם זה שהזמין לי משטרה.

בשבוע שעבר, כעבור כ-10 חודשים מקבלת הדוח...
קיבלתי מכתב שביטלו לי את הדוח, לאחר שבמשך כל הזמן הזה הגשתי ערעור,
ביקשו מסמכים מרופא. אח"כ ביקשו מסמך אחר... היה חסר חתימה, החתמתי את הרופא, לא קיבלו, הגשתי בקשה להישפט...
ופתאום שולחים לי שהתקבל הערעור שלי, והקנס בוטל.

סוף טוב הכל טוב:)

דסי123

משתמש מקצוען
בפעם הקודמת הבטחתי לעדכן אתכם. אז הנה העדכון.....

תקציר למי שלא עקב עד כאן:
בערב יו"כ, יצאתי מהבית ביום ה-14 מתחילת התסמינים שהיו לי.
לא ידעתי שצריך אישור בכתב מרופא כדי לצאת...
מישהו הזמין לי משטרה.... קיבלתי קנס 5000 ש"ח על הפרת בידוד.

לאחר חג הסוכות דיברתי והתפייסתי עם זה שהזמין לי משטרה.

בשבוע שעבר, כעבור כ-10 חודשים מקבלת הדוח...
קיבלתי מכתב שביטלו לי את הדוח, לאחר שבמשך כל הזמן הזה הגשתי ערעור,
ביקשו מסמכים מרופא. אח"כ ביקשו מסמך אחר... היה חסר חתימה, החתמתי את הרופא, לא קיבלו, הגשתי בקשה להישפט...
ופתאום שולחים לי שהתקבל הערעור שלי, והקנס בוטל.

סוף טוב הכל טוב:)
ברוך השם!
כמה צריך לדון לכף זכות
ולא להאמין לכל שטות של התקשורת

haiosi

משתמש פעיל
{עדכון 2}
שאלו אותי איך זה שביטלו לי את הדוח. לא היה לי ממש תשובה לזה, אבל השבוע גיליתי דבר מדהים:
אשתי ביקשה הלואה של 5 אלף ש"ח לחברה שלה. בתאריך כ"א סיון (1/6/21) עשיתי העברה בשביל ההלואה.
התאריך שמופיע על המכתב של ביטול הדוח: כ"ב סיון (2/6/21). השגחה פרטית מופלאה!
לעתים אני מלווה לקרובי משפחה או חברים שאני מכיר באופן אישי שיש להם להחזיר לי, ואני יודע שזה רק הלואת גישור. במקרה הזה היה לי התלבטות בהתחלה, כי אין לי שום מושג על יכולת ההחזרה שלה, ופעם ראשונה שאני מלוה בצורה כזו, וחשבתי, מקסימום זה יהיה צדקה. וגם ההלואה היתה לטווח ארוך (שנה+ אבל בד"כ אני מלווה לכמה חודשים).
כשהלויתי לא קישרתי את זה לדוח, שעבר עליו כבר כמעט שנה, אבל נראה לי שהקב"ה שלח לי את ההלואה הזו, שהיא באותו סכום של הדוח, כזכות להיפטר מהדוח הזו.
ריבונו של עולם, תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה