חוו"ד - גיליון כאייל תערוג

מִדף לְדף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
קודם תתחיל מהמרווחים הנכונים בין השורות ובבחירת גופן וגודל אחידים.. יש מקומות שמרווחים לא רציפים (כלומר פתאום יש פסקה שבאמצעה יש שורה שיותר מהשאר)
כמו"כ להשים לב שהכל באותה שורה. יש לך הרבה מקומות שהטקסט פשוט בורח מבסיס השורה
לגבי בחירת פונט, קשה לי להמליץ בתאוריה עד שאני מנסה ובודק ורואה איך הכל משתלב בפועל (אולי שאר המומחים כאן יוכלו לעזור עם זה)
(ד.א יש סיכוי שהכתב המודגש שם, הוא מודגש בצורה מלאכותית? כלומר שאין לך את הפונט המודגש?)
וגם לבדוק אילו פונטים מתאימים לטעמים וניקוד ולא שהם יהיו זרוקים בצורה לא מדויקת סביב המילה..
גם כשעושים ביאור משולב (כלומר טקסט ראשי עם פירוש באמצע) לדאוג שהטקסט הראשי לא יהיה כ"כ בולט ומובלט מהטקסט השני..
שים לב שאין נקודה בסוף שורה של הערות והרווח בין השורות ממש צפוף (גם אולי כדאי לעשות הערות רצופות אז אם אתה עובד על אינדיזיין זה לא כ"כ אפשרי אא"כ אתה קונה סקריפט)
1605996717696.png

וגם לשים לב לשוליים שקצת צרים
1605996870518.png

אליה47

משתמש רשום
באופן כללי שני טורים הרבה פעמים מקל על הקורא בקריאה ובמעבר רציף משורה לשורה, יש צורך לשים לב שיהיה איזון אנכי בין הטורים אם אתה משתמש בוורד אין את האפשרות הזאת אולי בתוספות לוורד (אני לא בקי בכך).
לגבי פונטים אם אתה רוצה לקנות יש הרבה פעמים קבוצות שקונות יחד ואפשר לקבל חבילה במחיר מוזל מאוד עיין כאן
ואולי יש לכם בישיבה כבר פונטיים מחברה מסוימת ופשר להיכנס לאתר שלהם לראות המלצות איזה פונטים לכותרות ואיזה לטקסט וכו'
רעיון טוב! תודה לך!

אליה47

משתמש רשום
קודם תתחיל מהמרווחים הנכונים בין השורות ובבחירת גופן וגודל אחידים..
אני צריך לראות איך אני יכול לעשות זאת בוורד..

יש סיכוי שהכתב המודגש שם, הוא מודגש בצורה מלאכותית? כלומר שאין לך את הפונט המודגש?
מעניין, אני לא יודע על מה אתה מדבר במדוייק, תוכל להיות יותר ספציפי ?

גם כשעושים ביאור משולב (כלומר טקסט ראשי עם פירוש באמצע) לדאוג שהטקסט הראשי לא יהיה כ"כ בולט ומובלט מהטקסט השני..
אשים לב לזה לפעם הבאה. תודה!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מעניין, אני לא יודע על מה אתה מדבר במדוייק, תוכל להיות יותר ספציפי ?
אני מבין למה הוא מתכווין
שים לב למילים שבוע טוב (אולי פה לא רואים את זה טוב, אבל תסתכל מקרוב בתמונות שלך)
הכתב הרגיל (לא המודגש) נראה חלק, לעומת זאת הכתב המודגש נראה עם כל מיני שאריות ופיקסלים מסביב לאות
גם במודגש האות צריכה להיות מדויקת ונקיה (כמו האותיות הרגילות)
@ד.ע עריכה ועימוד נכון מה שאני כותב ?
1605998864115.png

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני צריך לראות איך אני יכול לעשות זאת בוורד..
כשמגדירים מרווחי שורות לבחור 'מדויק' ולהגדיר בנקודות, לבטל מרווח בין פסקאות. ואז תקבל שני טורים מקבילים במדוייק.
בוורד אי אפשר לעשות הערות שוליים רציפות, אלא אם תקנה תוסף של רחמים.
אין הרבה פונטים חינמיים שתומכים בניקוד וטעמים באופן מושלם, נסה גופנים ממשפחת גוטמן או sbl.

אליה47

משתמש רשום
אני מבין למה הוא מתכווין
שים לב למילים שבוע טוב (אולי פה לא רואים את זה טוב, אבל תסתכל מקרוב בתמונות שלך)
הכתב הרגיל (לא המודגש) נראה חלק, לעומת זאת הכתב המודגש נראה עם כל מיני שאריות ופיקסלים מסביב לאות
גם במודגש האות צריכה להיות מדויקת ונקיה (כמו האותיות הרגילות)
@ד.ע עריכה ועימוד נכון מה שאני כותב ?
צפה בקובץ המצורף 768743
זה באמת דבר ששמתי לב אליו, ולא ידעתי להסביר.
מעניין שבדפוס אבל זה מסתדר. עכ"פ, אינני יודע להסביר זאת. הקטע שגם יש לי את הפונט הנ"ל במשקל כבד..

יוסף וקסלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מעניין שבדפוס אבל זה מסתדר. עכ"פ, אינני יודע להסביר זאת. הקטע שגם יש לי את הפונט הנ"ל במשקל כבד..
תשלח עמוד אחד אם מודגש שכבר סגרת לPDF
אני חושב @ד.ע עריכה ועימוד ו @ברוך ר צודק
המודגש שלך זה רגיל מכופל.

אתה עובד אם חבילת פונטים שקנית מחברה או אם חינמיים?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ההסבר הכי נכון והכי אמיתי לרוב השאלות שלך - וורד איננה תוכנת עימוד ואיננה מתיימרת להיות כזו.
אמנם יש מומחים שיודעים לנצל את וורד עד הקצה ולהוציא ממנה דברים ברמה גבוהה, אבל צריך להיות מומחים מאד בתוכנה, ובנוסף רגישים מאד לנראות העיצוב

ממליץ לך ללמוד אינדיזיין/תג ולעמד בהם, או להעביר את העבודה למי שיכול לעשות את זה באינדיזיין/תג

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
תנסה להצטרף לקבוצת הלימוד של יום ראשון בערב, כפי הנראה בשבוע הבא מתחילים אינדיזין שלכאורה זה יותר נצרך לך במידי בשביל העלון הנכבד ובהמשך תוכל להשלים גם את תג ולצאת מעמד מקצועי

אליה47

משתמש רשום
ההסבר הכי נכון והכי אמיתי לרוב השאלות שלך - וורד איננה תוכנת עימוד ואיננה מתיימרת להיות כזו.
אמנם יש מומחים שיודעים לנצל את וורד עד הקצה ולהוציא ממנה דברים ברמה גבוהה, אבל צריך להיות מומחים מאד בתוכנה, ובנוסף רגישים מאד לנראות העיצוב

ממליץ לך ללמוד אינדיזיין/תג ולעמד בהם, או להעביר את העבודה למי שיכול לעשות את זה באינדיזיין/תג
אתחיל ללמוד

אליה47

משתמש רשום
תנסה להצטרף לקבוצת הלימוד של יום ראשון בערב, כפי הנראה בשבוע הבא מתחילים אינדיזין שלכאורה זה יותר נצרך לך במידי בשביל העלון הנכבד ובהמשך תוכל להשלים גם את תג ולצאת מעמד מקצועי
אשמח מאוד, זה הזה בעברית או באיידיש?

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני לא רוצה להיות המוכיח בשער.
אני בא יותר ממקום של להעמיד אותך על טעותך.

הפונטים שעשית בהם שימוש, אינם חינמיים כלל וכלל.
זיהיתי פה פונטים של לפחות 3 חברות גדולות ומפורסמות.
פונטים אלו עולים הרבה כסף, למשל הפונט של הכותרת 'כאיל תערוג', ראה כאן.

לטובתך, אני מעיר לך שתיקח בחשבון שאם מישהו יעלה עליך, אתה חשוף לתביעות גדולות.
ואלו דברים שקורים כל הזמן. וראה עוד כאן:

נערך לאחרונה ב:

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אני בגדול מעיר הערות לא נכנס לרזולציות קטנות, כי יש לי המון, ואני מפחד שמא אני יהיה חשוד בתור אחד שרוצה את העבודה ;) .
עוד מילה, אני שותל אותך במודעות בצד של קמ"ח...
:D

מנהל פורום עימוד @אברהם אכן צודק שוורד אינה תוכנת עימוד, אולם למשתמש המצוי - לימוד תוכנה כמו אינדי' לא באה על הפרק בד"כ, הכנתי כמה וכמה עלונים (מהם מורכבים ממש) בוורד, באופן שאפשר כל שבוע לעמד אותו מחדש, עם חלוקה לקטעים (4 מדורים, גלישות, מעברי עמודים - ושאר ירקות), הדרכה קצרה למעמד התורן, ועזרה בגיליונות החגים - יותר קל מללמוד אינדי'.

אליה47

משתמש רשום
אני לא רוצה להיות המוכיח בשער.
אני בא יותר ממקום של להעמיד אותך על טעותך.

הפונטים שעשית בהם שימוש, אינם חינמיים כלל וכלל.
זיהיתי פה פונטים של לפחות 3 חברות גדולות ומפורסמות.
פונטים אלו עולים הרבה כסף, למשל הפונט של הכותרת 'כאיל תערוג', ראה כאן.

לטובתך, אני מעיר לך שתיקח בחשבון שאם מישהו יעלה עליך, אתה חשוף לתביעות גדולות.
ואלו דברים שקורים כל הזמן. וראה עוד כאן:
וואו, מפתיע וקצת מפחיד. תודה רבה לך.
קיבלתי אותם מחבר שאמר שהם מותרים לשימוש אישי ובשביל מסחרי באמת כרוך תשלום - אבל מצידי זה באמת שימוש אישי.. זה תופס או שלא ?

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
וואו, מפתיע וקצת מפחיד. תודה רבה לך.
קיבלתי אותם מחבר שאמר שהם מותרים לשימוש אישי ובשביל מסחרי באמת כרוך תשלום - אבל מצידי זה באמת שימוש אישי.. זה תופס או שלא ?
אני לא מיבין גדול אבל אם העלון הזה מתפרסם לכאורה הוא כבר לא נקרא שימוש פרטי, אם כי כשאדם משתמש פרטי לעצמו יותר קשה לעלות עליו שמשתמש בפונטים בלי לקנות, אבל לא בטוח שבפרטי זה יהיה טענה שתתקבל אם ח"ו יתפסו אותך, וכמובן שבעלון שמתפרסם צריך משנה זהירות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה