חו"ד חוות דעת על אפיק הסברה חרדי חדש ומעניין

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האמת היא כך, אני אחרי נישואי גרתי בדירת קומת קרקע, ומתוקף כך שילמתי רק חצי מדמי ועד הבית, דמי ועד הבית היו יקרים להפליא, בגלל המעלית הישנה שהיתה בבנין, אז מאוד כעסתי, אני גר בקומת קרקע, לא משתמש כלל במעלית, על מה שילמתי חצי, הייתי צריך אולי לשלם רבע, במילים אחרות, במילים אחרות, נכון ששילמתי רק חצי אבל קיבלתי רבע,
ואני מסתכל על ההסברה החרדית עד היום, שבעצם מנסה להסביר לחילוני את טעם מתיקות התורה על חשבון מיסיו שהוא משלם למדינה, וכמובן שהחילוני לא פרייאר ומסכים לזה,
ואני אומר לעצמי, יש לי רעיון הסברה חדש, לבא לאזרח החילוני ולהגיד לו את הנתונים שהם בעצם גם האמת לאמיתה, אתה יודע מה זה 'מאזן' של הכנסות והוצאות, גם פה, נכון שאנחנו החרדים משלמים פחות, אבל מקבלים הרבה הרבה פחות ממה ששילמנו,

עשיתי כמה קבצים במחשב, אשמח לחוות דעת, פחות על העיצוב המהיר, בעיקר על הכיוון,
משל-קומת-כניסה.jpg
הסברה-ועידה.jpg
ה-כמה-עולה-חרדיכמה-עולה-חילוני-למדינה_1.jpg
הסברה-חשבון.jpg

אריאל לוק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מחילה אבל לא כל כך אהבתי את הרעיון.
בסיפור סיפרת ששילמת חצי, ובהסברה את מתמודד עם טענה שלא משלמים כלל. לכן אתה חייב גם להדגיש את התרומה של החרדים.
מעבר לזה, זה שיח מאוד מתנגח, כלומר - נניח שרואה את זה חילוני שחשב שזה לא בסדר שהחרדים לא משלמים וכו', ועכשיו המודעה צועקת לו בפנים -"אתה בעצמך לוקח יותר מדי!" אתה באמת חושב שזה יגרום לו להגיד "וואי, כנראה שטעיתי ביחס שלי..."??? לא נראה לי..
צריך מאוד ללטש את הרעיון (אם בכלל)

>השראה<

מיתוג | אסטרטגיה | עיצוב, אפיון, וקידום אתרים
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
הרעיון חזק אבל הביצוע צריך להיות יותר חד ממוקד וקולע למטרה בקיצור.

פעמון ורימון

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עם הקטע של הצבא- הגזמת לגמרי!
אתה כאילו אומר שמשקיעים על אזרח חילוני בצבא הרבה כסף- זו אמירה מקוממת!!
הרי החרדי לא עושה צבא= הוא לא תורם (לפחות ממבטם), אז עוד לבוא ולומר שבגלל שהוא לא בצבא הוא חוסך למדינה,
זה לא לעניין בכלל...

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
לא יעזור להסביר כמה לוקחים וכמה הם בכזאת צורה

אולי אם תכתוב פוסט עם הוכחות ומספרים של תקציבים שנותנים לציבור החרדי ולחילוני
אבל ממש מספרים אחוזים הסבר מפורט - ואז תעלה לעיתונות וכו' אולי יהיה על מה לדבר.

ובעינין העיצוב- לא התחברתי.

(אותי בכלל מקומם למה אני צריכה להפרד מסכומים לטובת המדינה..והם לא מחזירים לי כמה שמגיע לי;)
אז מה שאני לא שירתתי בצבא גם השכן החילוני שלי בכדורגל ולא משרת.

אבל בכלל זה לא נושא מתאים לדיון בכלל בפורם עיצוב גרפי.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
האמת היא כך, אני אחרי נישואי גרתי בדירת קומת קרקע, ומתוקף כך שילמתי רק חצי מדמי ועד הבית, דמי ועד הבית היו יקרים להפליא, בגלל המעלית הישנה שהיתה בבנין, אז מאוד כעסתי, אני גר בקומת קרקע, לא משתמש כלל במעלית, על מה שילמתי חצי, הייתי צריך אולי לשלם רבע, במילים אחרות, במילים אחרות, נכון ששילמתי רק חצי אבל קיבלתי רבע,
ואני מסתכל על ההסברה החרדית עד היום, שבעצם מנסה להסביר לחילוני את טעם מתיקות התורה על חשבון מיסיו שהוא משלם למדינה, וכמובן שהחילוני לא פרייאר ומסכים לזה,
ואני אומר לעצמי, יש לי רעיון הסברה חדש, לבא לאזרח החילוני ולהגיד לו את הנתונים שהם בעצם גם האמת לאמיתה, אתה יודע מה זה 'מאזן' של הכנסות והוצאות, גם פה, נכון שאנחנו החרדים משלמים פחות, אבל מקבלים הרבה הרבה פחות ממה ששילמנו,

עשיתי כמה קבצים במחשב, אשמח לחוות דעת, פחות על העיצוב המהיר, בעיקר על הכיוון,
צפה בקובץ המצורף 608732צפה בקובץ המצורף 608736צפה בקובץ המצורף 608737צפה בקובץ המצורף 608734
בפרסום, בשביל לעשות עבודה טובה באמת, צריך ללמוד את קהל היעד לעומק.
מהסיבות הכי טובות בעולם, אנחנו לא רוצים ללמוד את קהל היעד הזה לעומק, ולכן אנחנו צריכים להודות בעובדה הפשוטה שאנחנו לא יודעים מה הטיעונים שלהם, ולא יכולים לשכנע אותם בשפה שלהם.
אנחנו לא מדברים אותה בכלל.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
עם הקטע של הצבא- הגזמת לגמרי!
אתה כאילו אומר שמשקיעים על אזרח חילוני בצבא הרבה כסף- זו אמירה מקוממת!!
הרי החרדי לא עושה צבא= הוא לא תורם (לפחות ממבטם), אז עוד לבוא ולומר שבגלל שהוא לא בצבא הוא חוסך למדינה,
זה לא לעניין בכלל...
מאד נכון, ולמעלה מכך.

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מחילה אבל לא כל כך אהבתי את הרעיון.
בסיפור סיפרת ששילמת חצי, ובהסברה את מתמודד עם טענה שלא משלמים כלל. לכן אתה חייב גם להדגיש את התרומה של החרדים.
מעבר לזה, זה שיח מאוד מתנגח, כלומר - נניח שרואה את זה חילוני שחשב שזה לא בסדר שהחרדים לא משלמים וכו', ועכשיו המודעה צועקת לו בפנים -"אתה בעצמך לוקח יותר מדי!" אתה באמת חושב שזה יגרום לו להגיד "וואי, כנראה שטעיתי ביחס שלי..."??? לא נראה לי..
צריך מאוד ללטש את הרעיון (אם בכלל)
זהו. רק רציתי להעלות את הכיוון.
היום כל חילוני יודע (ולצערינו גם אנחנו מאמינים בזה) שהמגזר החרדי לא עובד כמו כולם. ולא משלם מיסים כמו כולם. ומתוקצב על חשבונו. והרבה מסורתיים שהם לא אנטי חרדים קשה להם עם הדבר הזה.
היה (ואני מאמין שככה זה באמת. וגם אם לא, מה איכפת לנו לטעון את זה) שהמגזר החרדי נותן פחות - נאמר פחות שליש. אבל מקבל וצורך הרבה פחות ממה שהוא נותן - נאמר פחות שתי שליש. יצא העוקץ מן המרצע.
הבעיה היא שאני לא פרסומאי וגם לא מעצב גרפי (ברוך השם עסוק בעימוד ספרים) לכן באתי לשאול את המומחים שנמצאים בפורום החשוב דנן. האם יש דרך, והאם שייך להפוך כזה מסר לקליט.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
העניין הוא לא כמה אתה נותן וכמה אתה מקבל ברמה הפרטית, אלא הפיתוח של הכלכלה במדינה, שזה הרבה יותר משמעותי.

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא יעזור להסביר כמה לוקחים וכמה הם בכזאת צורה

אולי אם תכתוב פוסט עם הוכחות ומספרים של תקציבים שנותנים לציבור החרדי ולחילוני
אבל ממש מספרים אחוזים הסבר מפורט - ואז תעלה לעיתונות וכו' אולי יהיה
האמת שפעם הרב שלמה בניזרי כתב על זה חוברת שלמה. מישהו מהצד השני קרא בזה.
צריך מסר קליט קצר וקולע.

אבל בכלל זה לא נושא מתאים לדיון בכלל בפורם עיצוב גרפי.
צודקים.
פשוט ראיתי את האתגר של הבחירות, ונדחפתי. כי הפריע לי שמעדיפים לצחוק על איווט ועל כולם בלי להתמודד עם הטענה הכי פשוטה שהוא טוען. כסף לחולים לזקנים ולא לאברכים משתמטים. ואחר כך טוענים שיש שנאה כלפינו.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני לא מסכימה שחרדי משלם חצי.
הוא משלם מלא, וגם לא מקבל מספיק.

צבא זה נושא אחר,
ומנגד יש כמויות ארגוני חסד ומתנדבים חרדיים שלא נמצאים רק 3 שנים בצבא,
אלא כל חייהם עד זקנה.

כך שבתחשיב באחוזים- חרדים נותנים הרבה יותר.

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני לא מסכימה שחרדי משלם חצי.
הוא משלם מלא, וגם לא מקבל מספיק.
גם אני לא מסכים, הרעיון שלי הוא, במקום להגיד אנחנו עובדים ונותנים כמו כולם (ומה אם כל האברכים, וכו')'
להגיד, כן, נכון, צודקים, אנחנו נותנים פחות, (כבר פתחנו להם את האוזניים), ואז להגיד את ההמשך, אבל גם מקבלים פחות ממה שנותנים,
הווי אומר, לא אני חי על חשבונך, אלא אתם, החילונים, חיים על חשבוני.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
גם אני לא מסכים, הרעיון שלי הוא, במקום להגיד אנחנו עובדים ונותנים כמו כולם (ומה אם כל האברכים, וכו')'
להגיד, כן, נכון, צודקים, אנחנו נותנים פחות, (כבר פתחנו להם את האוזניים), ואז להגיד את ההמשך, אבל גם מקבלים פחות ממה שנותנים,
הווי אומר, לא אני חי על חשבונך, אלא אתם, החילונים, חיים על חשבוני.
השאלה מה זה 'נותנים'.
להגיד לחילוני שצבא זה משהו שהוא 'מקבל' מהמדינה על חשבונך, זה לא משהו שיתקבל.
(אגב, אם מישהו סוגר מחר את צה"ל, מפטר את כל החיילים, סוגר את כל הבסיסים, ומחזיר את כל החיילים הביתה - אתה מוכן להמשיך לגור פה? בכנות.)

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
השאלה מה זה 'נותנים'.
להגיד לחילוני שצבא זה משהו שהוא 'מקבל' מהמדינה על חשבונך, זה לא משהו שיתקבל.
(אגב, אם מישהו סוגר מחר את צה"ל, מפטר את כל החיילים, סוגר את כל הבסיסים, ומחזיר את כל החיילים הביתה - אתה מוכן להמשיך לגור פה? בכנות.)
האמת היא שחצי מהצבא הוא נצרך. והחצי השני שחוסה תחת ההגדרה של 'צבא העם', זה מיותר, וזה היה אפשר לסגור, וזה עולה למדינה עשרות מיליארדים בשנה.
אבל באמת זה דבר שאין טעם להזכיר אותו ואין לו סיכוי להתקבל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה